Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie pytanie. Warto dodać 260 zł i kupić 3025? czy lepiej pozostać przy 3023 i np. dokupić gwarancję na dwa lata?

 

3023 1680707[/snapback]

zamiast troszeczke szybszego procka BIERZ dodatkowa gwarancje!! bez zastanowienia!

bedziesz mogl spac sppkojnie przez dlugi czas gdy Ci powiem,ze wymiana samej plyty bez gwarancji to koszt okolo 2tys zl! w serwisie-wiem bo pytalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze z dokupywaniem gwarancji sie nie trzeba spieszyc, rownie dobrze mozna dokupic w dwolonym dniu trwania starej. Czyli za 360 dni jak uznasz ze warto nie bedzie problemu.

1680778[/snapback]

 

no wlasnie i tu mam watpliwosci bo jak pytalem w sklepie o mozliwosc dokupienia gwarncji to powiedzieli,ze tylko w momencie zakupu--pozniej juz nie:(

 

wiec jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie i tu mam watpliwosci bo jak pytalem w sklepie o mozliwosc dokupienia gwarncji to powiedzieli,ze tylko w momencie zakupu--pozniej juz nie:(

 

wiec jak to jest?

1681029[/snapback]

Widac tu kwalifikacje sklepu i to ze sa nie nabierzaca. Kilka miesiecy temu acer dostosowalem sie z gwarancjami do standardu HP, chociarz wczesniej faktycznie tak bylo. niestet ta przyjemnosc sprawila ze przedluzenie o rok zamiast 190 teraz kosztuje kolo 290 :(

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE:

"To CrystalBrite or not to Brite?" :roll:

 

Jeszcze wczoraj byłem w zasadzie zdecydowany na model Aspire 3023 lub 3025

Jednak pojawiły się pewne wątpliwości, dotyczące, jak zawsze procesora jak i tak niezwykle rozsławionego ekranu "Crystalbrite"...

 

Otóż Aspire-y 3023,3025,5012,5021 posiadają ten ekran, ale czy on rzeczywiście jest aż takim udogodnieniem? W sklepie, gdzie byłem nie mieli laptopa z Crystalbritem i z zainstalowanym systemem więc nie mogłem ocenić jakości obrazu, od razu jednak zauważyłem, że skoro powierzchnia -szklana- jest mniej matowa niż zwykły ekran laptopa - pojawiać się na niej będzie więcej refleksów, generalnie gdy wyświetlane będą ciemne rzeczy, powierzchnia ta działa niemal jak lustro - czy to aby aż tak fajnie >>?

 

Na dodatek sam już nie wiem jak z tymi Sempronami... ilu ludzi tyle zdań... ale intel to koszt dalszych kilki stów... :|

 

help..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxdoo - już zamówiłem acera 3025. W czwartek powinien być, jak tylko dojdzie napisze o swoich pierwszych wrażeniach. Ja też mam wątpliwości, ale kto ich nie ma? Kupując np. Toshibę będziesz się zastanawiał czy nie za drogo. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie ma rzeczy idealnych. Dlatego juz podjąłem decyzję, bo tak można się zastanawiać "ruski rok" :lol: A z tego co mi się zdaje to naprawdę całkiem tani laptop na swoje możliwości. Tym bardziej, że ja sobie odliczę vat i będzie jeszcze tańszy... :wink:

 

Kiedyś (kilka latek temu), przed zakupem PC, mówili mi, że tylko pentium, ale ja miałem tylko na celerona i dzięki Bogu do dziś spisywał się całkiem nieźle. Mam nadzieję, że tak samo będzie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxdoo - już zamówiłem acera 3025. W czwartek powinien być, jak tylko dojdzie napisze o swoich pierwszych wrażeniach. Ja też mam wątpliwości, ale kto ich nie ma? Kupując np. Toshibę będziesz się zastanawiał czy nie za drogo. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie ma rzeczy idealnych. Dlatego juz podjąłem decyzję, bo tak można się zastanawiać "ruski rok"  :lol:  A z tego co mi się zdaje to naprawdę całkiem tani laptop na swoje możliwości. Tym bardziej, że ja sobie odliczę vat i będzie jeszcze tańszy...  :wink:

1683169[/snapback]

tylko ze teraz 3023 nie lapie sie do jednarozowej amortyzacji :( co te sklepy poszalaly... ja tu robie reklame jaki fajny i tani sprzet a tu kurde taki zonk, bo niby mowilem ze <4000 mozna go miec, a tu sie okazuje ze ciezko znalezc sklep co ma za 4269, glownie 4300-4400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE:

"To CrystalBrite or not to Brite?"  :roll:

 

Jeszcze wczoraj byłem w zasadzie zdecydowany na model Aspire 3023 lub 3025

Jednak pojawiły się pewne wątpliwości, dotyczące, jak zawsze procesora jak i tak niezwykle rozsławionego ekranu "Crystalbrite"...

W jasne, _letnie_ dni, czasami faktycznie działa jak lusterko, ale idzie się przyzwyczaić. Na na matrycach z taką szybką, soczyściej jakby kolorki wyglądają, ale innych zalet nie ma - łatwo się brudzi, i jest delikaatne.

Ogólnie - z perspektywy użytkownika - nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nie ma rzeczy idealnych. Dlatego juz podjąłem decyzję, bo tak można się zastanawiać "ruski rok"  :lol:

1683169[/snapback]

Wiesz.. ja dopiero od kilku dni myślę nad konkretnymi modelami... pozatym nie po to harowałem w Irlandii przez 3 miechy żeby teraz zarobioną kasę wydać bez zastanowienia :/

 

ale już chyba zdecydowałem 8)

 

TM4102 i jedziemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam duzy problem!!!!

Mam zamiar kupic laptopa ktory ma mi sluzyc do wszystkiego.

Czytam forum i jeszcze bardziej nie moge sie zdecydowac.

Dam wam linki co mi pasuje a wy napiszecia ci byscie wybrali.

PROSZE O POMOC

1 http://www.afgcomputers.pl/product_info.ph...KatItemCId=2853

troszke drozszy

 

2 http://abckomputery.pl/sklep/product_info....roducts_id/1496

na turianie

 

3 http://www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=2488

 

4 a moze jakis acer na sempronie ???

http://www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=3087

 

A moze cos innego w podobnej cenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic laptopa ktory ma mi sluzyc do wszystkiego.

1 1683992[/snapback]

No jak do wszystkiego to Amilo M1437 bedzie odpowiedni

+1GB RAM,Centrino 1,6Ghz,ATI X700,dysk 80GB ,DVD-RW

+ WLAN,duzo złącz,matryca panorama 15,4"

-u Niemca,1189 euro

+markowy

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jasne, _letnie_ dni, czasami faktycznie działa jak lusterko, ale idzie się przyzwyczaić. Na na matrycach z taką szybką, soczyściej jakby kolorki wyglądają, ale innych zalet nie ma - łatwo się brudzi, i jest delikaatne.

Ogólnie - z perspektywy użytkownika - nie polecam.

1683842[/snapback]

Jedyna wada to to ze troche odibija siwatlo a tak to same plusy. Ze nie wspomne ze latwiej sie czysci taka szklana powloke. zywsze kolory, mniejsze opoznienia, wreczi ideal. Jak tu nie polecac jesli komus zalezy na jakosci obrazu musi miec, szczegolnie jak lubi poolgadac filmy i pograc. Ja juz nie moglbym korzystac z tych mdlych tradycyjnych wywietlaczy, tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam na stanie 3500 zl

zastanawia sie nad tym lapkiem

Acer Aspire 3613WLMi CM370/512/60/DVDRW/XPH

http://www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=2793

 

moze ktos cos poradzi

wyposazenie ok ale nie mam zaufania do acera

moze jakis wlasciciel acera sie wypowie

narazie mialem doczynienia w pracy z dellem ale zdaje sobie sprawe ze acer to nie dell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Łeb mi już puchnie od poszukiwań...Może mi ktoś cokolwiek powiedzieć na temat ARISTO SMART 300S = LINK ?

Poważnie się zastanawiam nad nim... Na pokładzie ma Intel Graphics Media Accelerator 900 więc co nieco dałoby się chyba z niego wycisnąć... Nie wiem cholera czy się pakować w zakup tego Aristo czy nie. Posiada praktycznie to na czym mi szczególnie zależy (trochę lepsza grafika w cenie do 3000 i tv-out) i niby seria 300 zbierała jakieś nagrody ale firma jest mi zupełnie nieznana...

 

Proszę panowie wspomóżcie radą :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytypowałem sobie dwa laptopy :

1. Acer Aspire 5024WLMi LX.A4605.040 (80GB/512MB Ram) AMD Turion 1.8Mz i Ati Radeon X700 128MB

2.California Access M38AW Centrino (Sonoma)

 

Oba kosztują ok. 5000zl brutto, który z nich bardziej nadaje sie do grania. Może ktoś ma lepszą propozycję? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić laptop do wszystkiego w cenie do 4500 zł. Wybrałem model Acer Aspire 3023 lub 3025. Byłem w Vobisie. Na kartce z specyfikacją widziałem, że znajduje się tam procesor Sempron z ( tu napis wyróżniony ) 2 Mb pamięci podręcznej. Czy to prawda, może Vobis ma specjalne procesory, promocja? Nie jestem na 100% pewien. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwyt marketingowy i oszustwo ALBO NIEWIEDZA....wejdz sobie na strone amd i sprawdz sam jakie robi procki. Ja mam sempa 3300+ w vobisie napisali 256 kb cache..a programik w windowsie pokazuje 128kb :]

 

p.s. chyba ze vobis sumuje wszystkie pamieci do kupy..ja mam tak.

 

L1 kodu - 64kb

L1 danych - 64kb

L2 - 128kb

 

W sumie daje 256kb :lol:

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja frustracja przechodzi juz ludzkie pojęcie! Zamówiłem Aspire 3025 miał być we czwartek, tymczasem okazuje się, że może być najwcześniej na 2 listopada. W nosie, ja już tak długo czekam... Musze więc chyba zmienić swój wybór. Zaczynam więc skłaniać się ku:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2350

 

ew. coś tańszego, czy możecie coś powiedzieć na ten temat??:

http://allegro.pl/show_item.php?item=67226875

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=66804086

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

męcze się z wyborem laptopa już od jakiegoś czasu i kiedy prawie zdecywałem się już na Asua A6VA -

http://www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=2936

to znalazłem oferte na allegro o IBM R52

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=66754416.

Który z nich bardziej opłaca się kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

męcze się z wyborem laptopa już od jakiegoś czasu i kiedy prawie zdecywałem się już na Asua A6VA -

1689074[/snapback]

to zalezy pod jakim katem chcesz tego sprzetu uzywac.Jesli przede wszystkim do pracy a w wolnym czasie gry i multimedia ale niekoniecznie to IBM a gdy wchodza juz najnowsze tytuly gier i ponad parace rozrywka to Asus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy pod jakim katem chcesz tego sprzetu uzywac.Jesli przede wszystkim do pracy a w wolnym czasie gry i multimedia ale niekoniecznie to IBM a gdy wchodza juz najnowsze tytuly gier i ponad parace rozrywka to Asus

1689375[/snapback]

Po co ci ten IBM ? Tylko jak projektujesz w CAD matryca SXGA+ moze sie przydac w innych zastosowaniach ta rozdzialka jest juz za duża i nic nie widać ten ASUS tez strasznie drogi jak chcesz grac to mozna kupic AMILO M1437 z niemiec tu jest link ,

http://www.notebooksbilliger.de/product_in...bf60f8392746eaf

.

Jak chcesz grac to najlepsza jest konsola :D

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, mam 4,5k zl i chcialbym laptopika do pracy, netu i ofkoz pogrania czasem w cos ;) widzialem dwa modele acera 5021wlmi i 3023wlmi, czy oplaca sie doplacic do turiona ? moze zaproponujcie jeszcze cos - warunek karta x700/r9700 lub odpowiednia, kolejna rzecz taniutki jest 3022lmi, czy wart swej ceny ? ma 15"XGA i karte 64mb co prawda ale czy to znaczy ze jest wiele gorszy od w/w ? please help

update

znalazlem jeszcze to :

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=48&grupa=411

Edytowane przez astray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...