Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez na poczatku bylem zainteresowany zakupem Acer'a 5024, ale szybko zmienilem zdanie na Acer 4102 i jestem bardzo zadowolony. Dla mnie laptop to komputer mobilny i dlugi czas pracy na bateriach to podstawa. Turion przy maxymalnym obciazeniu wytrzyma max 2h, co jest bardzo krotkim czesem dzialania.

 

Wydajnosc Acera 4102 jest jak dla mnie wystarczajaca, a te 64bity w laptopie nie sa mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie czas pracy na bateriach nie jest aż tak bardzo ważny więc skusze się chyba na Model 5024 WMLi. Jeśli ktoś ma już ten model to niech napisze wszystkie wady i zalety.Jakby ktoś mógł to niech zamieści jakąś recenzje. Co polecacie zamiast acera 5024WMLi

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zdaje się że ten Acer 5021 WLMi nie ma WiFi :(

A na tym mi zalezy. Niestety na takiego latopka jak twój niestać mnie. Max 4500zł.

1492942[/snapback]

z oznaczenia wnioskuje ze ma WiFi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam byłem już praktycznie zdecydowany na Acer Aspire 5024WLMi, ale ostatecznie stanęło na Acer TravelMate 4651 LMi.

 

Zalety nad Turionem:

Rozdzielczość 1450x1050 (w sumie Turion ma matryce CrystalBrite, ale tylko 1280x800)

Wbudowany bluetooth

Trzymanie baterii 5h zamiast 2,5-3h

Windows XP Professional

Rozmiary, waga

 

Do wad można zaliczyć na upartego Pentium M 730 ("tylko" 1,6) i 64 MB pamięci dla Go 6600... ale czy ja wiem. IMO bluetooth, bateria, Windows Pro to wieksze zalety.

1492898[/snapback]

Czy dobrze wnioskuje ze posiadasz TM4651LMi czy dopiero planujesz go kupic? Ja takze w niego "celuje" i chetnie dowiedzialbym sie kilku szczegolow na temat uzytkowania w praktyce.

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos Acer ferrari 3400lmil bo chce kupic tzn. sprowadzic za granicy a moze jakis inny ktos doradzi mniej wecej o tych samych parametrach???? Pomozcie :) Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z uzytkownikow forum posiada Notebooka firmy Toshiba i ma zainstalowanego na nim jakiegos linuxa? Chodzi mi o to czy nie ma problemow z instalkacja jakichs urzadzen itp..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze wnioskuje ze posiadasz TM4651LMi czy dopiero planujesz go kupic? Ja takze w niego "celuje" i chetnie dowiedzialbym sie kilku szczegolow na temat uzytkowania w praktyce.

1494432[/snapback]

Teraz już dobrze wnioskujesz, bo wczoraj go nabyłem drogą kupna. Także jeżeli ktoś ma pytania niech zadaje - tylko bez głupawych ile mam w 3DMark'u :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Lisek:

dawaj recke:) wyswietlacz, 3dmarki, praca na baterii, ogolne wrazenia z uzytkowania, jakosc wykonania itp. czekam (-y:)

pozdrawiam

1498508[/snapback]

Dokladnie, czekamy na obszerna i dokladna recke - tez planuje zakup wlasnie tego modelu. Gdzie go kupiles i czemu tak drogo? ;) Aaaa, i sprzydalyby sie jakies konkretne fotki tego lapa, bo na necie same malutkie :( Jak sie pracuje na tej wygietej klawiaturze? Jak z jakoscia wykonania? Dysk jest 5400rpm czy 4200rpm? Jak z glosnoscia - czesto sie wentyle wlaczaja? Matryca jak swieci? Ile pracuje na baterii (podajesz 5h, ale inne zrodla podaja ok. 3,5h dla LMi, a 5h dla LCi)? Czy jest w biosie opcja bootowania z USB-HDD? I teraz pytanie laika w tej kwestii - da sie na takim lapie jakos podkrecic proca? Bo grafe powinno dac sie softem, ale co do proca to nie wiem ;) A niestety nie ma wersji 4650 z mocniejszym procem (choc zagranica sa wersje 4562 itd.).. Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wygietej klawiaturze pracuje się fajnie... wygodniej :) Dysk niestety 4200 RPM ale szczerze mówiąc zbytnio mi to nie przeszkadza. Co do ceny to 5360 złotych.

Wentyle włączają się bardzo rzadko. Co do zdjęć coś mogę cyknąć w wolnej chwili - tak sam jak napisze coś więcej, bo niebardzo mam czas na zapuszczanie 3DMark'ów na tym sprzęcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek----> to czekamy z niecierpliwością na fotki i dokładną reckę :). Z 3DMarków to tylko 2003 warto zrobić. Ile działa na bateriach,jakiej jakości jest wyświetlacz (kąty,kontrast,smużenie..),ogólne wrażenia z użytkowania.Gdzie kupowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Lisek:

tak, tak, czekamy z niecierpliwoscia na dalsze szczegoly:)

jak z jakoscia wyswietlacza? duzo smuzy? da sie w cos pograc? jasno swieci? ile trzyma na baterii? jak juz znajdziesz chwile to zaposc 3dmarka01 prosze:)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk niestety 4200 RPM ale szczerze mówiąc zbytnio mi to nie przeszkadza.

1498964[/snapback]

No to tutaj sie nie postarali :( Chyba wstawie Toshibke 4026GAX (40GB, 5400rpm, 16MB) bo mam wolna, a dysk z lapa pojdzie na sprzedaz. Na pojemnosci mi az tak nie zalezy, predzej wrzuce na 2x512DDR2 :D Tak czy siak czekamy na obszrna recenzje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tych dwoch:

Toshiba Satellite M40X-112

http://shop.mediamarkt.de/webapp/wcs/store...productId=52652

 

Acer Extensa 4101WLMi-M11

http://www.notebooksbilliger.de/product_in...nsa_4101wlmim11

 

Toshiba to jakosc, gwarancja 24 m-ce, DVD DL no i 1GB RAM'u, ale Acer ma Radka x600 64mb i jest 100E tanszy... Co prawda sa problemy z wysylka do PL, ale cos wykombinuje (czego sie nie robi dla takiego sprzetu). Prosze o rade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tutaj sie nie postarali :( Chyba wstawie Toshibke 4026GAX (40GB, 5400rpm, 16MB) bo mam wolna, a dysk z lapa pojdzie na sprzedaz. Na pojemnosci mi az tak nie zalezy, predzej wrzuce na 2x512DDR2 :D Tak czy siak czekamy na obszrna recenzje...

1499002[/snapback]

hmmm wiesz w lapku nie czujesz tak bardzo tego 4200rpm - nie wydaje mi sie zebybs poczul znaczaca roznice - przynajmniej takie wnioski nasowaj mi sie gdy pracuje na moim lapku (duuuuzo pracuje) a on ma dysk 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

istnieje mozliwosc wymiany, czy jest on przylutowany dp mobo ?

1500243[/snapback]

hmm pierwsze slysze zeby procesor byl przylutowany do plyty - oczywiscie w obecnych czasach

z tego co mi wiadomo to nie jest nic takiego praktykowane - wymiana jest mozliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wiesz w lapku nie czujesz tak bardzo tego 4200rpm - nie wydaje mi sie zebybs poczul znaczaca roznice - przynajmniej takie wnioski nasowaj mi sie gdy pracuje na moim lapku (duuuuzo pracuje) a on ma dysk 4200

1500246[/snapback]

generalnie prawda

ale sa sytuacje kiedy poczujesz ta predkosc

jak np kopiowanie duzych plikow po lanie (dysk jest wowczas tym waskim gardlem) albo operacje typu defragmentacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pierwsze slysze zeby procesor byl przylutowany do plyty - oczywiscie w obecnych czasach

z tego co mi wiadomo to nie jest nic takiego praktykowane -  wymiana jest mozliwa

1500410[/snapback]

oki, czyli bede mogl wlozyc do niego A64 (s754) ?

 

a ta grafika SiS M7600GX jak sie sprawadza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...