Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

FUJITSU-SIEMENS LIFEBOOK C-1110

 

Klasa procesora  Intel Pentium M 

Prędkość procesora  1,6 GHz

Częstotliwość szyny FSB  400 MHz

Pojemność pamięci podręcznej  2048 MB

Technologia Hyperthreading  Nie 

Technologia Centrino  Tak 

Pojemność dysku  40 GB

Zainstalowana pamięć  512 MB

Maksymalna wielkość pamięci  1024 MB

Ilość banków pamięci  2 szt.

Ilość wolnych banków pamięci  1 szt.

Przekątna ekranu LCD  15,1 cali

Typ ekranu  TFT XGA 

Maksymalna rozdzielczość LCD  1024x768 pikseli

Maksymalna rozdzielczość karty  1600x1200 pikseli

Typ karty graficznej  Intel 855GM 

Zainstalowana pamięć wideo  64 MB

Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci  Przydzielana dynamicznie do 64MB 

Karta dźwiękowa  SigmaTel STAC 9767 AC-97 v2.1 

Napędy wbudowane  Combo (CD-ROM,CD-RW,DVD) 

Szybkość odczytywania z CD-ROM/DVD  24/8 x

Typ gniazd PCMCIA  2 x PC Card Slot type I/II lub 1 x type III 

Urządzenia wskazujące  Touchpad 

All-in-one  Nie 

Rodzaj baterii  Li-Ion 

Przybliżony czas pracy na bateriach:  ok. 3 godz.

Złącza zewn.  •  Infra-red 

•  LPT

•  RS-232 (COM) 

•  VGA 

•  1 x PS/2 

•  2 x USB 2.0 

•  mikrofon 

•  słuchawki 

•  RJ-45 

•  modem port 

•  Wejście zasilania (DC-in) 

•  Zlacze do port replikatora 

Bezprzewodowa karta sieciowa  Tak

Wyposażenie standardowe  •  10/100 Mb/s (kontroler Ethernet ) 

•  Modem 56K V.92 

•  Intel PRO/Wireless 2200BG LAN 

 

cena 3100 złych warto czy niewarto ??????????????

1615251[/snapback]

a skad ty taka cene niska wytrzasnales??? z przemytu czy co?No jasne ze warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się na tym sprzęcie oglądnąć jakiś filmik na DVD i przyciąć w gierkę czy karta graficzna jest całkiem do dup.........y

1615346[/snapback]

Film DVD jak najbardziej ale granie to tylko na poziomie Quake3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film DVD jak najbardziej ale granie to tylko na poziomie Quake3

1615371[/snapback]

Tylko ???? chyba aż ?

Poza tym ze zintegrowanych to Intel najlepszy (sprzetowe wsparcie dla OpenGL)

ja na swoim to Half Lifa 1 mogę pograć

 

Jak nie kradzione/z przmytu/uszkodzony/netto to BRAĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc, tuż przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego, będe kupował laptopa. Potrzebuję sprzętu mocnego, czas pracy na baterii nie jest istotny. Fundusze 4000-4500 zł, narazie mam dwóch kandydatów:

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&back...id=48&grupa=411

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&back...id=48&grupa=411

 

Są to Acery, ale za takie pieniądzie nie widziałem nic mocniejszego lub w podobnej konfiguracji u konkurencji, w równie interesującej cenie. Ceny obu modeli są zbliżone, różnią się tylko procesorem - jak myślicie, który lepiej brać? Z początku myślałem o Turionie, teraz bardziej spoglądam na AMD 64.

 

Zależy mi na mocnym procesorze i karcie graficznej (na codzień siedzę w programowaniu grafiki), sprzęt powinien mi służyć przez najbliższe parę lat na studiach. Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalezy Ci na mocy to bierz 5014 ten Athlon jest o wiele mocniejszy od Turiona, ale skróci Ci czas trzymania baterii i będzie troche większą grzałką. Nie będziesz również miał tego fajnego napędu szczelinowego (Z którym dużo osób ma pewne problemy). Ale mocniejszy na pewno jest 5014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalezy Ci na mocy to bierz 5014 ten Athlon jest o wiele mocniejszy od Turiona, ale skróci Ci czas trzymania baterii i będzie troche większą grzałką. Nie będziesz również miał tego fajnego napędu szczelinowego (Z którym dużo osób ma pewne problemy). Ale mocniejszy na pewno jest 5014.

1617338[/snapback]

a jesli zależy ci na jakosci wykonania, to nie kupuj acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nabliższym czasie ma zamiar kupić laptopa. Bedzie to mój pierwszy laptop, nie specialnie sie na tym znam więc proszę o radę. Mam na tą inwestycje ok 4000,-. Laptop nie będzie używany do gier więć karta może być zintegrowana. Bateria powinna trzymać ok3h Moje propzycje:

Asus A3E-5003

Asus M6738RB

Toshiba Satellite L10-193

Toshiba Satellite L10-209

Toshiba Satellite M40X-163

A może coś innego?? Czekam na wasze odpowiedzi. THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W nabliższym czasie ma zamiar kupić laptopa. Bedzie to mój pierwszy laptop, nie specialnie sie na tym znam więc proszę o radę. Mam na tą inwestycje ok 4000,-. Laptop nie będzie używany do gier więć karta może być zintegrowana. Bateria powinna trzymać ok3h Moje propzycje:

1617443[/snapback]

Jak widać w sygnaturce ja zdesydwałem się na Toshibę, nie będę się rozpisywał o niej bo wszystko jest w mojej recenzji, miałem podobne kryteria więc myślę, że powinien ci odpowiadać

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147309

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc, tuż przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego, będe kupował laptopa. Potrzebuję sprzętu mocnego, czas pracy na baterii nie jest istotny. Fundusze 4000-4500 zł, narazie mam dwóch kandydatów:

 

1617315[/snapback]

Ja również niedlugo rozpocznę kolejny rok akademicki. Wybralem Acera 5021 ( miałem podobny dylemat :) ), niedlugo będę miał go w domu. Wcześniej na forum podpowiedzieli mi, żebym wybral notebooka z mobilnym procesorem - jakim jest Turion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dłuzszego czasu zastanawiam sie nad wyborem laptopa, miałem juz wiele pomysłów ale nadszedł czas wyboru (zabieraja mi kompa za pare dni ) i musze zdecydowac.

Mam dwie opcje drozszą (do 5,5K) i tańsza (ok. 4K). Laptop ma mi słuzyć głownie do pracy (word, exel, zdjecia) i rozrywki ( film, mp3, dvd, czasem jakas gierka ale niezbyt wymagajaca-cos z klasyki;). Dlatego zaczałem sie ostatnio zastanwiac czy wariant drozszy wogole ma sens?

Moje wymagania to:

min. 1,5GHz Mobilny (najlepiej Pentium, Celeron), 512MB, min. 60GB, grafa min. 128MB, DVD RW, 15,4 cali WXGA, najlepiej Toshiba.

 

moj wybor padl na:

Toshiba: Satellite M40X-163 - 3,7K

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/517/

Toshiba: Tecra A4-131 - 5,5K

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=1991

 

1. Czy m40X-163 bedzie wystarczajacym do moich potrzeb? Wydaje mi sie ze tak, ale wole sie upewnic, gdyz bedzie to moj pierwszy laptop.

2. Czy jest duza róznica w wydajnosci procesorów i kart graf? ( w odniesieniu do moich potrzeb)

3. moze polecicie cos innego w podanych wariantach ( niekoniecznie Toshiba)

 

Dziwna sprawa bo m40x-131 ofrowany jest przez niewiele sklepow, model wadliwy, wycofywany??

 

z góry dzieki za pomoc!

 

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dłuzszego czasu zastanawiam sie nad wyborem laptopa,...z góry dzieki za pomoc!

 

pzdr!

1621561[/snapback]

A więc tak. Do Twoich zastosowań jakie podałeś wcześniej dobrze będą się spisywały obydwa modele datego ja bym wybrał serię M lub jeżeli nie zależy Ci za bardzo na matrycy WXGA to przejrzałbym modele serii L10. Przeczytaj moją reckę może w czymś Ci pomoże

ps. świetny wybór jeżeli ma to być Toshiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc, tuż przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego, będe kupował laptopa. Potrzebuję sprzętu mocnego, czas pracy na baterii nie jest istotny. Fundusze 4000-4500 zł, narazie mam dwóch kandydatów:

 

1617315[/snapback]

bierz 5014wlmi!!!! naprawdę zajemocna maszyna. jak ci się poszczęści to zamiast 3400+ dostaniesz 3700+ bo w hurtowniach już tylko takie są. (jeśli są :))

pierwsze co zmień to dysk bo jest 4200rpm - będzie ci mocno mulił, polecam 5200rpm z 16mb cache'u Toshiby lub 7200rpm HITACHI ale są maksymalnie 60gb :( poza tym pamięć - KICHA!!! u mnie nawet na 333mhz nie chciała działać tylko na 266!!! sprzedałem i kupiłem na 400mhz - dopiero wtedy zauważyłem dużą różnicę w pracy.

ALE POLECAM GORĄCO. a to że "grzałka" to się nie przejmuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci się poszczęści to zamiast 3400+ dostaniesz 3700+ bo w hurtowniach już tylko takie są. (jeśli są :))

Czy jest to jakoś oznaczone na pudełku, czy dopiero po odpaleniu można się o tym przekonać? Dzisiaj byłem w sklepie i w hurtowni z której biorą jest 6 sztuk, cena ~4550 zł.

 

Narazie nic nie będę zmieniał, sam zakup laptopa to już i tak niesamowity wydatek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to jakoś oznaczone na pudełku, czy dopiero po odpaleniu można się o tym przekonać? Dzisiaj byłem w sklepie i w hurtowni z której biorą jest 6 sztuk, cena ~4550 zł.

 

Narazie nic nie będę zmieniał, sam zakup laptopa to już i tak niesamowity wydatek,

1623016[/snapback]

jak zamawiałem w techdacie 2 sztuki to w cenniku na stronie były 3400+, jak przyszły kurierem i rozpakowałem to na pudełkach było 3700+, a w cenniku na stronie nadal widniało że to jest 3400+. właściwie to do tej pory jest tam napisane że to model 3400+. nie ręczę co jest w innych hurtowniach. mi się poszczęściło

Edytowane przez Majselbaum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem Aspire 5014 i mam 3700+, chociaz wszedzie pisalo 3400+ nic tylko sie cieszyc, ja kupowalem na www.rewolt.pl, sprzet odebralem osobiscie. Maja niskie ceny , ja dalem ponizej 4300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem Aspire 5014 i mam 3700+, chociaz wszedzie pisalo 3400+ nic tylko sie cieszyc, ja kupowalem na www.rewolt.pl, sprzet odebralem osobiscie. Maja niskie ceny , ja dalem ponizej 4300zl.

1623244[/snapback]

to faktycznie chłopaki chyba nawet na sól nie zarabiają ;) bo w techdacie on kosztuje 3609netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac, ze jestem prawie kompletnym noobkiem jesli chodzi o laptopy, a musze wybrac dla siostry (jest ona mlodym lekarzem), ale chcialby, zeby laptop sluzyl jej po troche do wszystkiego (internet, dokumenty, filmy, gry - w takiej wlasnie kolejnosci wg waznosci) Co polecacie? nasz budzet to 3,5 tys, z lekkim nagieciem, jesli w gre wchodzila by duza poprawa wydajnosci :D

 

chcialbym zeby laptop mial 512 ramu, procek powyzej 1,5ghz (najlepiej nieokrojony :D), jakas w miare karte graficzna, dysk bez znaczenia ale 60 by mogla byc, nagrywarke dvd DL

 

aha i bateria przydalo by sie zeby trzymala chociaz z 2h....

 

Zdaje sie prawie calkowicie na wasze zdanie :D

 

Ps. ewentualnie prosze tez o podanie dozszej opcji dobrego laptopa w kategori jakosc/cena/czas na bateriach w granicach 5 tys zl (to jest drugi wariant, ale wolelibysmy 1 )

 

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4000 na zakup laptopa. Interesuje mnie taki na którym bedzie można sobie dobrze pograc i obejrzec film...co mi polecicie??

1623885[/snapback]

poszukaj cos dla siebie z oferty Acer'a np. model Aspire 3023WLMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4000 na zakup laptopa. Interesuje mnie taki na którym bedzie można sobie dobrze pograc i obejrzec film...co mi polecicie??

1623885[/snapback]

Przejrzyj ten wątek lub odwiedz skapiec.pl

powinnien mieć z 512 MB RAM i normalną kartę graficzną

ewentuanie jak zintegrowaną to Intela + Pentium M

 

HP nx9105

HP nx6125

FS Amilo Pro v2020

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zamawiałem w techdacie 2 sztuki to w cenniku na stronie były 3400+, jak przyszły kurierem i rozpakowałem to na pudełkach było 3700+, a w cenniku na stronie nadal widniało że to jest 3400+. właściwie to do tej pory jest tam napisane że to model 3400+. nie ręczę co jest w innych hurtowniach. mi się poszczęściło

1623229[/snapback]

Ekh, mam nadzieję, że mi też dopisze szczęście :) Jutro dowiem się jak wygląda sprawa ze stypendium i lecę zamówić do sklepu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie:

 

1.Acer tm 4101WLMi (15,4; Intel Centrino dothan 725(1,6GH); 512 mb; 60 Gb; grafa 64 ram)

czy

2.Toshiba M40x-115 (15,4; Intel Centrino Pent. M 730(1.6 gh); 60 gb; 512 mb; grafa?)

czy

3.Packard Bell Intel P. M735(1,7 gh; 15,1; 1gb ram; 60gb;)

czy też

4.HP Pavilion ZV5403 (AMD Athlon xp Mobile 3000+; 512 mb; 40 gb; 15,4; Nvidia geforce 4 420)

 

1 i 3 mam za 999 euro, 2 za 1049 euro, a 4 za 849 euro (wszystkie ceny minus 21%, dla korpusy dyplomatycznego)

 

jak sądzicie?

brałbym 3, ale zależy mi na 15,4" myślicie że to istotne?

jaka jest różnica między tymi P. 735 , 730 a 725 i athlonem(chodzi mi o prędkość i czas działania bez ładowana, dla wszystkih modeli)?

 

Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...