Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie mi, czy duża jest różnica między 2x256 czy 1x 512?  bo jak tak patrze to dużo jest wlaśnie z 2x256 (nawet do 4000zł tak jak szukam)

1635882[/snapback]

pamiec pracuje wtedy w trybie dual channel ale on w sumie z tego co wiem nie wiele daje, lepije kupic 1x512 mb bo pozniej latwiej rozszerzyc o dodatkowa... a tak trzeba jedna kosc sprzedac i kupic druga, opcja 1x512mb mimo ze na pocztaku nie obsluguje duala to mimo to jest lepsza... moje skromne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym kupic laptopa ktory zastąpi mi stacjonarnogo kompa. To znaczy ma mi słuzyc do wszystkiego do internetu, gier itp.

 

Juz sie prawie przekonałem do TM4102WLMi 15,4WXGA PMC 740 1.7GHz/2M 2x256 DDRII 80GB DVD-Dual ATI XP Home PL.

 

Tylko denerwuje mnie w nim wygięta klawiatura i brak powłoki cristal brite.

 

Wiec pomysłałem o Aspire5024WLMi TurionML34/512MB/80GB/15,4/DVD-dual,Home PL [LX.A4605.040] ale on jest na turionie i własnie nie jestem za bardzo do niego przekonany.

 

A moze kupic ACER AS 1692WLMi PM1.7_1024_15.4WXGA_100_DVD-DUAL_WLAN_XPH [LX.A6605.087]???

 

 

Co doradzici???? A moze macie jakąs propozycje o podobnych parametrach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam male pytanie.

 

Pojawil sie u mnie potezny dylemat, ktory zawezi sfere poszukiwan. Co brac Turiona, czy Centrino? Co polecacie? Co wydajniejsze? Wiem, ze turion to 64bity, lecz czy jest to wystarczajacy argument aby brac taki procesor? Aktualnie zastanawiam sie nad wyborem jednego z ponizszych notebookow:

 

1. 1635578[/snapback]

Mam podobny problem !

Turion czy Centrino???

 

1.http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=444

 

2.http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=468

 

3.http://www.rewolt.pl/?p=pokaz_produkt&nr=470

 

Co doradzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym kupic laptopa ktory zastąpi mi stacjonarnogo kompa. To znaczy ma mi słuzyc do wszystkiego do internetu, gier itp.

 

Juz sie prawie przekonałem do TM4102WLMi 15,4WXGA PMC 740 1.7GHz/2M 2x256 DDRII 80GB DVD-Dual ATI XP Home PL.

 

Tylko denerwuje mnie w nim wygięta klawiatura i brak powłoki cristal brite.

 

Wiec pomysłałem o Aspire5024WLMi TurionML34/512MB/80GB/15,4/DVD-dual,Home PL [LX.A4605.040] ale on jest na turionie i własnie nie jestem za bardzo do niego przekonany.

 

A moze kupic ACER AS 1692WLMi PM1.7_1024_15.4WXGA_100_DVD-DUAL_WLAN_XPH [LX.A6605.087]???

Co doradzici???? A moze macie jakąs propozycje o podobnych parametrach??

1638271[/snapback]

Podaj kwotę do jakiej jesteś ograniczony.Poza tym na twoim miejscu brałbym coś ze 128MB pamięci na grafice jeśli to ma być zamiast desktopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja poszukuje laptopa do ok 4500 ale bez podatku VAT.

 

to bedzie moj pierwszy laptop, w ogole to nie znam sie jakos swietnie na komputerach...

 

poki co znalazlem cos takiego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19710

czytalem troche o tych laptopkach, sporo ludzi go poleca. i tak sam juz nie wiem...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym kupic laptopa ktory zastąpi mi stacjonarnogo kompa. To znaczy ma mi słuzyc do wszystkiego do internetu, gier itp.

 

Juz sie prawie przekonałem do TM4102WLMi 15,4WXGA PMC 740 1.7GHz/2M 2x256 DDRII 80GB DVD-Dual ATI XP Home PL.

 

Tylko denerwuje mnie w nim wygięta klawiatura i brak powłoki cristal brite.

 

Wiec pomysłałem o Aspire5024WLMi TurionML34/512MB/80GB/15,4/DVD-dual,Home PL [LX.A4605.040] ale on jest na turionie i własnie nie jestem za bardzo do niego przekonany.

 

A moze kupic ACER AS 1692WLMi PM1.7_1024_15.4WXGA_100_DVD-DUAL_WLAN_XPH [LX.A6605.087]???

Co doradzici???? A moze macie jakąs propozycje o podobnych parametrach??

1638271[/snapback]

 

Chlopie nie kupuj tego badziewia tylko wez sobie Dell 9300 na allegro masz z geforcem 6800 i panoramicznym ekranem 17 calowym. I polska gwarancja oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam taki problem.

 

Musze kupić laptopa do max 3400zł (chyba, jeszcze jutro podam dokładnie). Nie może być ani grosza więcej. Tylko tyle moge jednorazowo wydać, aby odpisać vat jednorazowo. Dlatego szukam laptopka, który będzie miał nawet najmniejszy dysk (nawet 20gb), 256 ram. Ale zeby był dobry procek no i grafa tez nie za słąba (moze ATI).

 

Znajde taki sprzęt? oczywiście w październiku kupił bym sobie 1024RAM no i dysk 80GB.

 

I teraz mam drugie pytanko. W takim układzie raczej w grę nie wchodzi sklep internetowy, no bo jak rozkręce laptopa to gwarancja przepadnie.

 

Moze znacie jakiś dobry sklep w Wawie lub okolice, który ma rozsądne ceny i dobry sprzęt?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli zależy ci na maksymalnej wydajności (zamiast PC-ta)

1638924[/snapback]

wlasnie mam go w podobnej cenie bo mam rabat 5%

 

a ze sklepu internetowego wole nie kupowac

poniej kapa z jakas reklamacja albo cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duza wydajnosc ponad cisze, czas pracy na baterii i ogolna mobilnosc

1639030[/snapback]

 

widze ze TY tez masz acera

i jak sie sprawuje ??

nie nazekasz ze cos nie tak?

 

bo slyszalem o firmie acer rozne zeczy i sie tak zastanawiam

 

ale za ta kase lepszego nie umie znalezc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem wczesniej planuje zakup laptopka Aspire5024WLMi 100GB/1024mb/x700 128ram

 

od razu chcialbym rozbudowac pamiec do 2048mb

tylko zastanawialem sie jakie pamieci tam zaladowac 333,400 czy moze 533.

bo slyszalem ze te firmowki powinny chodzic 166 ale chodza 133, tak czy siak wolno wiec oplaca sie chuba wymienic jak mam pieniazki.. nie pytajcie czemu wymieniam, mam w domu sporo ramu i ciezko bedzie mi sie przestawic na 1024mb mniej.

mam jeszcze jedno pytanko apropo grafiki, czy sie kreci w tym lapku jakos dobrze lub czy w ogole sie kreci..

 

to bedzie moj pierwszy laptop, kupuje go bez podatku VAT.

 

jezeli ktos posiada tego Acerka chetnie bym wysluchal opini. *mimo ze przeczytalem juz sporo recenji, opini na innych stronkach i forach. ogolnie strasznie sie napalilem na jego zakup, wydaje mi sie ze nie jest to zly wybor za taka cene..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze TY tez masz acera

i jak sie sprawuje ??

nie nazekasz ze cos nie tak?

 

bo slyszalem o firmie acer rozne zeczy i sie tak zastanawiam

 

ale za ta kase lepszego nie umie znalezc :)

1639058[/snapback]

nie mam zadnych powodow do narzekan bo wszystko chula jak nalezy.Polecam model Travelmate 4102WLMI bo mojego ciezko juz dostac a rozni sie tylko taktowaniem procesora 1,73GHz zamiast 1,6GHz w 4101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jejku :mur: :mur: :blink: :blink: :unsure: :unsure:

 

41 stron do czytania ??

 

Proszilbym Was o pomoc ...

Dziewczyna moja chce kupic laptopa do 3000 pln .. wiadomo bvez kosmosow bedzie ..

Ale komp ma sluzyc glownie do netu ..moze jakas muzyczka ...filmy ...ogoolnie to komunikacja ze swiatem.. ( ze mna bo bedziemy rozdzieleni przez dluzsza chwile :(:(:(:( ) , a w niedlugiej przyszlosci jakis CAD ..czy cos takiego :?

 

Prosilbym Laskawie Was o pomoc w wyborze najlepszego...

w oczy rzucil mi sie hp nx6110 dell inspiron 1200 .. jeszcze cos tam ...( z radkiem )

fajnoby bylo jakby mial 512 ramu i nie stara karte graf ..

Po prostu doradzcie rodacy bo ja juz siwieje od tego tematu ...a rozstajemy sie za dwa tygodnie i musze jej cos znalesc ...

 

DZIEKI WIELKIE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem wczesniej planuje zakup laptopka Aspire5024WLMi 100GB/1024mb/x700 128ram

 

od razu chcialbym rozbudowac pamiec do 2048mb

tylko zastanawialem sie jakie pamieci tam zaladowac 333,400 czy moze 533.

bo slyszalem ze te firmowki powinny chodzic 166 ale chodza 133, tak czy siak wolno wiec oplaca sie chuba wymienic jak mam pieniazki.. nie pytajcie czemu wymieniam, mam w domu sporo ramu i ciezko bedzie mi sie przestawic na 1024mb mniej.

mam jeszcze jedno pytanko apropo grafiki, czy sie kreci w tym lapku jakos dobrze lub czy w ogole sie kreci..

 

to bedzie moj pierwszy laptop, kupuje go bez podatku VAT.

 

jezeli ktos posiada tego Acerka chetnie bym wysluchal opini. *mimo ze przeczytalem juz sporo recenji, opini na innych stronkach i forach. ogolnie strasznie sie napalilem na jego zakup, wydaje mi sie ze nie jest to zly wybor za taka cene..

1639151[/snapback]

faktycznie pamięć potrafi chodzić na 133 mimo że jest 166 :) u mnie tak było w dwóch egzemplarzach. nie warto wstawiać 533 bo będzie chodziło asynchronicznie z prockiem. wstaw 400 i będziesz bardzo zadowolony. możesz zrobić update biosu i wtedy powinno ci jużbez problemu widzieć 166.

grafika standardowo 370/330 kręci się spokojnie na 400/350. dalej też pójdzie ale nie miałem czasu testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jejku  :mur:  :mur:  :blink:  :blink:  :unsure:  :unsure:

 

41 stron do czytania ??

DZIEKI WIELKIE...

1639234[/snapback]

Wystarczy przeczytac ostatnie 4 strony :D . Za 3000 to ...

Jeśli zależy ci na 512 MB Ramu

Amilo Pro v2010

Travel Mate2 304Wlmi

5002LM

Jesli chcesz miec mocna baterię :

hp nx6110

 

Jeśli zalęży ci na dużej ilości złącz ,czytników itp.

HP nx9105

Maxdata

Asus A2D

Acer Travel Mate 2203

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Radka 9200 mobilnego to jest on lepszy niż zintegrowane Intele ale mimi to jest kartą słabą,na 90% jeszcze jest to wersja 64-bitowa. Ogólnie szukaj lepiej czegoś na mobilnym radku 9600 i w górę.

 

A czym czyścicie matryce w laptopach? Może znacie jakiś dobry środek czyszczący i zabezpieczający ,żeby się tak ekran nie kurzył????

Edytowane przez motofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie.

 

ale musze zadać jeszcze jedno pytanko bo nie daje mi to spokoju.

 

A co sądzicie o kartach SIS ?

 

 

______________

 

edit.

 

lepiej brać

 

WXGA CrystalBrite

 

czy

 

WXGA WideScreen 16:10? Ja uważam ze ten lepszy, no ale ...

 

 

___________________

 

edit.2

 

mam do wyboru z:

-TravelMate 4401 LCi (turion 1,6) - tutaj jest radeon x700 ale 64ram -nie za mało?

-TravelMate 2403 WXMi (celeron 1,5)

-TravelMate2413WLMi (celeron 1,5)

-Aspire 3613WLMi (celeron 1,5)

w celeronach jest 910GML

 

dodam jeszcze ze dodatkowo, odrazu kupuje 1024ramy i dysk większy.

co wybrać?

Edytowane przez Menthos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...