Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Pentium IV (Mobile) zbyt szybkie przy zegarze 1.8 GHz to nie jest.

Nie myl z Pentium M (Centrino, 1.8 GHz to M750 zdaje się) które jest spooro szybsze.

 

A według mnie to ten compaq nie warty świeczki. Powody jak przedmówcy.

1714823[/snapback]

Nie nie, nie myle z centrino (z ta cene :) ). Tylo się zastanawiem, gdyz hmm...stacjonarny mam Bartona 2500+ (reszta w sygn.) i mi calkowicie starcza. No a jesli chodzi o laptopa to chce miec co niewiele gorszego - przynajmniej jezeli chodzi o procka - bo grac to i tak nie gram.

 

Dlatego moje pytanie o mobilnego pIV. teraz to ja juz sam nie wiem...

 

znalazlem jeszcze cos:

http://allegro.pl/show_item.php?item=69025813

Edytowane przez ZEEON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! (jestem nowy więc to oficjalne powitanie :D )

 

No i od razu wyjeżdżam ze swoim problemem - chcę kupić pierwszego w swoim życiu lapka :rolleyes:

 

W tej chwili mam dosyć wypasionego kompa stacjonarnego, ale nie zdaje on egzaminu - za rzadko jestem w domu żeby przy nim posiedzieć :? Nadarzyła się jednak okazja odsprzedaży tego kompa no i zakupu lapka.

 

Nie jestem komputerowym nowicjuszem (IV rok elektroniki i telekomunikacji, praca w sklepie komputerowym), a mimo to mam dylemat odnośnie wyboru tego wymarzonego laptopa.

 

Poczytałem już forum, przejrzałem net, no i wytypowałem 3 kandydatów.

Warunkiem była cena ok. 3400-3500 netto. Oto i oni:

 

Acer Aspire 3023WLMi (dobrze już chyba wszystkim znany) za 3411 zł

 

oraz 2 nowości:

 

Acer Aspire 1651WLMi 15.4" WXGA CB PMC 730 1.60GHz 512MB 60GB DVD-Dual ATI XP Home PL za 3370 zł

 

Compaq nx8220 CM 360 15.4'' WXGA 256MB 40GB DVD+/-RW DL 802.11b/g free DOS + dorzucić 512MB RAM za około 3200-3250 zł

 

Nie posiadam niestety tych najbardziej szczegółowych danych dwóch ostatnich (np. RPM dysków).

 

A oto i moje wywody i dylematy:

 

1. Brać wydajniejszy, choć zapewne gorszy jakościowo?

2. Duży + obu Acerów - Crystal Brite.

3. Duży --- Acerów - trwałość - trochę losowa (np. napędy optyczne)

4. HP jest mniejszy.

5. Sempron się grzeje i ciągnie baterię, choć to drugie nie aż tak bardzo istotne (tak mi się przynajmniej teraz wydaje), gdyż będzie chodził głównie na zasilaczu.

6. Acer 3023 ma 4200 RPM dysk, ale za to 80GB. Pozostałe (chyba) 5200 8MB.

7. 3023 - najlepsza grafa, najgorszy procek (chyba). HP - pośrednia grafa, pośredni procek, oraz 1651 - najlepszy procek, najgorsza grafa (chociaż i tak niezła). Komp nie będzie spacjalnie katowany w grach, więc w zasadzie każda karta z wymienionych mi wystarczy. Wybór wydaje się jasny - 1651. Niestety o tym modelu bardzo mało wiadomo - jest za nowy. Widziałem że niestety Acer wkłada do wielu modeli 4cell baterię :angry:

8. HP - największa modułowość lapka - jak będzie trzeba, to się coś wymieni :razz:

9. HP - bez systemu <_<

Ogólnie można by mnożyć - zapraszam do dyskusji. Wybór raczej między tymi trzema, choć jakieś sugestie odnośnie innych modeli też mogą być. Pozdrawiam!

Edytowane przez meehoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>meehoo:

kupilem pare dni temu hp nx8220, model o ktorym wspominasz. moge podzielic sie wrazeniami. powiem tak, pod wzgledem wykonania jest to najlepsza opcja z tych trzech. jest naprawde fajnie zbudowany. dysk twardy to hitachi travelstar 5400rpm. nie ma bluetootha, a nie wszedzie o tym wspominaja. wlasciwie to nie znalazlem nic co by mi przeszkadzalo. pewnie niedlugo, jak znajde chwile to umieszcze recenzje na forum. generalnie z tych trzech to nawet bym sie nie zastanawial, tylko jeszcze raz wzjal hp. widzialem wiekszosc modeli acera i jakosc wykonania pozostawia jednak nieco do zyczenia. hp pod tym wzgledem jest nieporownywalnie lepszy, zwarta i sztywna obudowa to jego mocne strony.

mam nadzieje ze moja wypowiedz Ci nieco pomogla.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Jestem na zakupie notebooka, szukam czegoś taniego w miarę solidnego najlepiej z matrycą 15,4'' i jakąś lepszą grafiką niż I900. Kwota do 3500 pln.

Jak na razie zastanawiam sie nad tym:

http://www.sklep.optimus.pl/C1256BFE0044EC...08?opendocument

 

Co o tym sądzicie ?? Dodam, ze kosztuje on jakieś 3300 brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zastanawiam sie nad tym:

1715999[/snapback]

Pod linkiem to jest wyższa cena <_< , ale jak za 3300 to fajnie tylko że musisz mieć świadomość że w laptopie GF6200 nie ma własnej pamięci

czyli taka karta będzie lepsza niż X200 czy Intel 900 ale niewiele. A jesli gierka będzie potrzebowala 128 MB na karcie zeby się uruchomic to bedzie problem.

Jak za 3200 to propozycja warta rozważenia a jak za 3800 jak na stronie to lepiej wziąć Celerona M z X600/R9700

A ja bym wziął Pentium M/Intela 900/512 MB RAM np:

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=21&KatItemCId=3059

 

@meehoo

nx8220 - bardzo trwaly i czarna obudowa - nie będziesz miał problemu z rysami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Brać wydajniejszy, choć zapewne gorszy jakościowo?

2. Duży + obu Acerów - Crystal Brite.

3. Duży --- Acerów - trwałość - trochę losowa (np. napędy optyczne)

4. HP jest mniejszy.

5. Sempron się grzeje i ciągnie baterię, choć to drugie nie aż tak bardzo istotne    (tak mi się przynajmniej teraz wydaje), gdyż będzie chodził głównie na zasilaczu.

6. Acer 3023 ma 4200 RPM dysk, ale za to 80GB. Pozostałe (chyba) 5200 8MB.

7. 3023 - najlepsza grafa, najgorszy procek (chyba). HP - pośrednia grafa, pośredni procek, oraz 1651 - najlepszy procek, najgorsza grafa (chociaż i tak niezła). Komp nie będzie spacjalnie katowany w grach, więc w zasadzie każda karta z wymienionych mi wystarczy. Wybór wydaje się jasny - 1651. Niestety o tym modelu bardzo mało wiadomo - jest za nowy. Widziałem że niestety Acer wkłada do wielu modeli 4cell baterię  :angry:

8. HP - największa modułowość lapka - jak będzie trzeba, to się coś wymieni  :razz:

9. HP - bez systemu  <_<

Ogólnie można by mnożyć - zapraszam do dyskusji. Wybór raczej między tymi trzema, choć jakieś sugestie odnośnie innych modeli też mogą być. Pozdrawiam!

1715566[/snapback]

1. Niby acer gorszy? Ja mam 3023 i wszystko jest spasowane, proste, symetryczne. nic nie skrzypi, wmiare zgrabny i jak na matryce 15.4 nie odbiega wagowo od konkurencji.

2. Fakt CB ro spory plus

5. Nie zartuj z tym ciagnieciem bateri, przy pracy biurowej/www z wi-fi wytrzymuje ok 3h.

7. Najgorszy procek?? W wiekszosci benchmarkow ma wydajnosc zblizona do Pentium Mobile 1.6. Rzuc sobie okiem na wyniki rankingu SuperPI zz forum.

8. A w acerach to nie??? Naped jest uniwersalnym, nawet nie wymaga zmiany zaslepki gdyz kazdy prosto ze sklepu bedzie pasowal. Hdd, ramy wszystko pod reka.

 

Wiec z tej trojki radzilbym brac 3023, nx wogole nie moze sie rownac z pozostalymi. A 1651 chyba jeszcze niesprawdzony na rynku, dosyc nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem tu nowy, bo też i laptopa jeszcze nie posiadam. Zamierzam właśnie kupić. I liczę na kilka porad. Bogaty, nie jestem, a laptopa pilnie potrzebuję. Co do konfiguracji sprzętowej, to wiem czego będe od tego sprzędu wymagał i że wystarczy mi jakiś najprostszy celeron. Żadnych tam bezprzewodowych sieci, ird, oddzielnej grafiki czy innych wodotrysków nie potrzebuję. W zasadzie zastanawiam się tylko nad marką, czy warto dopłacać za znaną firmę. Znalazłem takiego laptopa Aristo:

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/970/

 

Konfiguracja mnie w pełni zadowala, tylko mam pytanie, co to za firma? Czy ktoś ma taki sprzęt i mógłby mi coś o nim powiedzieć? Za tą samą cenę mogę mieć Toshibę Satelite L cośtam, prawie to samo, tylko 256 MB ramu zamiast 512 i rok gwarancji zamiast dwóch lat jakie dają na Aristo. Acha, ale za to procek 1,6 a nie 1,5.

Co wybrać? A może polecicie jeszcze coś innego o podobnej konfiguracji do 3000zł?

No i nie interesują mnie opinie, że jakieśtam Aristo to egzotyczna firma, tylko konkrety, co w tym jest nie tak, albo co jest ok w porównaniu z innymi.

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod linkiem to jest wyższa cena  <_<  , ale jak za 3300 to fajnie tylko że musisz mieć świadomość że w laptopie GF6200 nie ma własnej pamięci

czyli taka karta będzie lepsza niż X200 czy Intel 900 ale niewiele. A jesli gierka będzie potrzebowala 128 MB na karcie zeby się uruchomic to bedzie problem.

Jak za 3200 to propozycja warta rozważenia a jak za 3800 jak na stronie to lepiej wziąć Celerona M z X600/R9700 

A ja bym wziął  Pentium M/Intela 900/512 MB RAM np:

1716146[/snapback]

Na stronce optimusa są jakieś dziwne ceny, w sklepie mam ten model za niecałe 3300pln.

Myślę jeszcze nad HP nx8220 za 3600pln. Chyba warto dołozyć te 300 zł za X600.

Dodam, że zalezy mi na panoramie ze względu na wyższe rozdzielczości.

Edytowane przez ZeroSuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszelkie info :)

Bluetooth nie problem - mozna dokupic na USB za grosze, zreszta i tak nie uzywam :-P

 

Niestety wobor nadal ciezki - wiadomo, kazdy swoje chwali :)

 

A jak jest z matryca w HP? Slyszalem ze modele z tymi 15,4" maja czasami jakies dziwne migajace punkciki, których serwis nie uważa za wade :?

 

3023 - model ciekawy, mialem możliwość posiedzenia troche przy nim (zaleta tej pracy :) ), ale w acerach np. przeraża mnie troche ta srebrna farba - przy czestym transporcie na pewno latwo ja porysowac, a mnie zalezy na jego dobrym wygladzie jak najdluzej :rolleyes:

 

OK, czekam na inne wypowiedzi i z gory dziekuje!

 

Aha jeszcze dwie sprawy: jak możesz to wrzuć wynik 3dmarka 2001 tego hp i napisz jakie on ma ddry II 400 czy 533. Druga sprawa - denerwyją mnie wyjścia audio w acerze - są z przodu - rozwiązanie dobre chyba tylko przy słuchawkach, poza tym lepiej z boku (wg mnie).

Edytowane przez meehoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>meehoo:

matryca jest w porzadku. nie jest to moze ekstraklasa. porownalbym to do ekranow spotykanych w thinkpadach - jest odpowiednia. katy na boki sa ok, obraz sie lekko sciemnia. katy gora-dol moglyby byc lepsze. matryca lekko smuzy. co do wadliwych pikseli to nie ma zadnego. wynik w 3dmark2001se to 10600 pktow, 3dmark2003 niecale 3200 pkt (sterowniki od hp). kosc pamieci zainstalowana w moim egzemplazu to nanya 533MHz ddr2. wyjscia audio sa z prawej strony, w porzadku. staram sie jak najbardziej obiektywnie go ocenic, bo wiem ze ktos moze miec pozniej do mnie pretensje. to jest naprawde dobry komputer. a teraz nieco subiektywnie: z tej trojki nie zdecydowalbym sie na acera. sa poprostu gorzej wykonane.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce optimusa są jakieś dziwne ceny, w sklepie mam ten model za niecałe 3300pln.

Myślę jeszcze nad HP nx8220 za 3600pln. Chyba warto dołozyć te 300 zł za X600.

Dodam, że zalezy mi na panoramie ze względu na wyższe rozdzielczości.

1716276[/snapback]

Warto dołożyć ,zwłaszcza ze to HP.

Jak ci zależy na wyższych rozdzielczosciach to mozesz też zainwestowac w SXGA 1500x1050 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam kupić laptopka:

http://www.notebooki.wroc.pl/konf_note.php?id=176

lub:

http://www.notebooki.wroc.pl/konf_note.php?id=193

Który lepszy, mocniejszy, z którym będę miał najmniej problemów, który posłuży mi dłużej czyli jak z możliwością w dalszym czasie rozbudowy.

Zamierzam pracować na nich przy składzie i mam zamiar go używać jako przenośna stacja graficzna.

A może polecicie mi coś lepszego w cenie max 7000 zł?

Wszelkie opinie pozytywne/negatywne, co do tych modeli jak najbardziej wskazane.

Proszę o szczere i szybkie odpowiedzi, ponieważ muszę po któregoś z nich jechać już w piątek.

Z góry wszystkim dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko do Was drodzy forumowicze ;-)

 

Chce kupić laptop, który bedzie się najlepiej nadawał do pracy pod systemem linux , czyli np. dostępność odpowiednich sterowników, koniecznie musi posiadać nagrywarke dvd oraz obsługe wifi. Komputer ma służyć głównie do przeglądania www, programowania, słuchanie muzy, oglądanie filmów.

 

Jaki sprzęt polecicie mi w cenie do ~ 3,5 tyś ?

 

Pozdrawiam serdecznie i licze na dobre rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanko do Was drodzy forumowicze ;-)

 

Chce kupić laptop, który bedzie się najlepiej nadawał do pracy pod systemem linux , czyli np. dostępność odpowiednich sterowników, koniecznie musi posiadać nagrywarke dvd oraz obsługe wifi. Komputer ma służyć głównie do przeglądania www, programowania, słuchanie muzy, oglądanie filmów.

 

Jaki sprzęt polecicie mi w cenie do ~ 3,5 tyś ?

 

Pozdrawiam serdecznie i licze na dobre rady :)

1720104[/snapback]

HP nx6110 z Centrino

http://tuxmobil.org/hp_compaq.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się Acerem Aspire 3023, ale znalazłem tego 1720624[/snapback]

 

niby w czym ten msi jest lepszy od 3023?? wyglada ze tylko procek ma lepszy, zwykla matryca panoramiczna bez glare, brak IRDY! A cena o 750 wyzsza. Ogolnie marke MSI o wiele nizej cenie od acera, oni raczkuja w produkcji laptopw w stosunku do acera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem ze sobą, co wybrać OPTIMUSA MX 200M15,4''NVidia czy dołozyć do HP nx8220. Ale znalazłem cos takiego ASUS A6R-B002.

Cena super - 3500pln

Specyfikacja super - 15,4'' WXGA X700 512DDR Mobile C1.6 DVDRW 60GB HDD

Tylko gdzie to można kupić ?

1721416[/snapback]

grafika x200 a nie x700, to diametralna roznica. powiedzialbym jak dzien i noc.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Mam pytanie na temat notebooków FS Amilo Pro. Zastanawiam się nad zakupem modelu V2040 (FS V2040) niestety nie znalazłem dokładnieszych informacji na jego temat. Kontrkandydatem danego modelu jest Toshiba Satellite L10-194 (Toshiba L10-194) na temat którego słyszałem pochlebne recenzje.

 

W bezpośrednim porównaniu FS ma trochę słabszy procesor ale np pamięci DDR2 czy dysk 5400 (w toshibie jest to dopiero w modelu l20). Podstawowa gwarancja jest również zaletą FS która wynosi 24 miesiące.

 

Czy te modele FS nie sprawiają problemów i są godne polecenia ? Czy czas pracy baterii jest zbliżony do tego który podają (5 godzin) ?

 

Który model jest lepszy V2040 czy L10-194 ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się stalo - właśnie odebrałem nowego Acera 2403NWXMi. jak narazie zaczynam instalowac wszystko co potrzebne, wiec jeszcze sie z Wami wrazeniami nie podziele :). ale na pierwszy rzut oka jest ok - nie zaluje (jeszcze :) ). Jezeli chcecie to po dlugim weekendzie wrzuce pare fotek. oczywiscie jak chcecie :). pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media Markt jest Acer Aspire 3613 za 2999 :) W sklepach internetowych ceny zaczynaja sie od 3500 http://www.afgcomputers.pl/product_info.php?products_id=2793

15,4 WXGA 1280 × 800 Crystal Brite (cos jak warstwa szkla, w jasnych pomieszczeniach troche odblaskow, ale kolory piekne)

Celeron M 370 1,5GHz

512 DDRII

60GB

DVD-Dual

WLAN

XP Home Edition

1 rok gwarancji

IMO w tej cenie to warto kupic. Co wy na to?

Edytowane przez Sedah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...