Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiscie polecam 3023 :P A co tej wypowiedz to sie z nia totalnie nie zgodze, roznica w wydajnosci napewno bedzie i to znaczna bez wzgledu na to celeron czy pentium z tym bedzie. celeron z x700 napewnoe bedzie lepiej sie w grach spisywal niz pentium z x600. wkoncu karta same odpowiadaja za przeliczanie efektow wizualnych a procek tak duzo z tym roboty nie ma.

marioking

A SI,fizyka świata,wzajemne położenie obiektów

1746108[/snapback]

może ktoś by podał adres niedrogiego sklepu w necie z lapami??

poszukaj na skapiec.pl :)

@brathaneq

A w jaką ? Jak ma to byc Gf Go 6200 zamiast X300 lub GF 6800 zamiast X700 to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haquim, co do zmiany kart graficznych, to raczej zainwestuje w panoramke i ati.

bo jakos wizja wlasnego ramu geforsa wspoldzielonego z ramem, to takie..kombinowanie. nie mowie ze nie jest wydajne, ale jednak.

wiec teraz tylko szukam najtańszej oferty :)

pozdrawia

Brat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Potrzebuje booka do pracy (duzo podrozuje w zimie ) i czasem zabawy (sjakies gry nowe, stare , rozne). Dokladnie sadze ze :

 

- Centrino PM ~1.5 wystarczy

- matryca 15'4

- hdd 40-60 Gb 5400rpm. byloby super

- dvd +/- niekonicznie, min. dvd /cdrw

- X700 musi byc :)

- bateria ~ 2-2.5 H

 

No i kasa do 5000PLN

 

Nie wspomnialem o gwarancji ktora jest moim zdaniem bardzo istotna, takze zaliczylbym ja do niezbednych parametrow...

 

Tak wiec wybralem : Toshiba M70-110 . Oczywiscie nie kupuje kompa w sklepie z linka bo mozna go zakupic za sporo (480pln) mniejsza kase ...

 

Chcialem zapytac szanownych forumowiczow : czy znajde cos lepsze go w podobnej cenie ? Chodza mnie po glowie jeszcze inne modele ale nie chce nic szugerowac ...

 

Wszelkie sugestie mile widzanie, ktos moze cos dodac, doradzic ? chetnie przeczytam....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Potrzebuje booka do pracy (duzo podrozuje w zimie ) i czasem zabawy (sjakies gry nowe, stare , rozne). Dokladnie sadze ze :

 

- Centrino PM ~1.5 wystarczy

- matryca 15'4

- hdd 40-60 Gb 5400rpm. byloby super

- dvd +/- niekonicznie, min. dvd /cdrw

- X700 musi byc :)

- bateria ~ 2-2.5 H

 

No i kasa do 5000PLN

 

Nie wspomnialem o gwarancji ktora jest moim zdaniem bardzo istotna, takze zaliczylbym ja do niezbednych parametrow...

 

Tak wiec wybralem : Toshiba M70-110 . Oczywiscie nie kupuje kompa w sklepie z linka bo mozna go zakupic za sporo (480pln) mniejsza kase ...

 

Chcialem zapytac szanownych forumowiczow : czy znajde cos lepsze go w podobnej cenie ? Chodza mnie po glowie jeszcze inne modele ale nie chce nic szugerowac ...

 

Wszelkie sugestie mile widzanie, ktos moze cos dodac, doradzic ? chetnie przeczytam....

 

pozdrawiam

 

Ja też się na niego szykuję, na początku brałem pod uwagę Asusa A6VA, chociaż wszystcy się wyrażali pozytywnie o nim (jedynie głośny jest) to jednak zdecyduje sie chyba na toshibę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się na niego szykuję, na początku brałem pod uwagę Asusa A6VA, chociaż wszystcy się wyrażali pozytywnie o nim (jedynie głośny jest) to jednak zdecyduje sie chyba na toshibę.

POwiem tak jest maly klopot. To jest podobno nowy model toshiby nie wszystkie sklepy ja mialy/maja, o co chodzi ? Chodzi o to ze na stronie dystrybutora ta toshiba ma napisane ze X700 ma 128MB przydzielane dynamicznie :cry: a to by oznaczalo big k.u.p.e. . Natomiast na stronie toshiby jest 128MB i nic na temat wspoldzielnia/przydzielania .... nikt nic nie moze potwierdzic, konkretnie nikt nie daje glowy ze radeon ma wlasna pamiec :(.

Kurcze czlowiek chce wydac troche ciezko zarobionego grosza, inwestujac w porzadna firme a tu ... :mur:

Jade wlasnie do sklepu przekonac sie co i jak ? Chociaz booka raczej nie rozbiore moge co najwyzej zapodac 3dmarka .... Zobacze co z tego wyjdzie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Acerze TM 4401 LMi? Albo na Allegro? Ciekawa propozycja.

to juz lepszy od niego jest 3023, szczegolnie jesli zamierzasz troche pograc lepiej wybrac semprona. 128mb pamieci video i procek na bank wydajniejszy. Niestety te Turiony ml28 to kiszka, zaledwie 512kb cache i glupi mobilny sempron 3000+ je kosi w wydajnosci i na dobitke jest w stanie dluzej na bateriach od nich pochodzic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwiem tak jest maly klopot. To jest podobno nowy model toshiby nie wszystkie sklepy ja mialy/maja, o co chodzi ? Chodzi o to ze na stronie dystrybutora ta toshiba ma napisane ze X700 ma 128MB przydzielane dynamicznie :cry: a to by oznaczalo big k.u.p.e. . Natomiast na stronie toshiby jest 128MB i nic na temat wspoldzielnia/przydzielania .... nikt nic nie moze potwierdzic, konkretnie nikt nie daje glowy ze radeon ma wlasna pamiec :(.

Kurcze czlowiek chce wydac troche ciezko zarobionego grosza, inwestujac w porzadna firme a tu ... :mur:

Jade wlasnie do sklepu przekonac sie co i jak ? Chociaz booka raczej nie rozbiore moge co najwyzej zapodac 3dmarka .... Zobacze co z tego wyjdzie ....

 

A ja myslałem ze x700 ma zawsze tylko swoją pamięć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslałem ze x700 ma zawsze tylko swoją pamięć....

No do tej pory tez tak sadzilem ....

Niestety z wizyty w sklepie dzis NICI :-| nie zdazylem ....

 

Moze ktos cos wie ? Spotkal ktos X700 BEZ " swojego ramu " ? Gdzies tu jest wajcha bo albo ma albo nie ma ....ZObaczymy ja sie dowiem dopiero w sobote jak odwiedze sklep ..... to napisze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do tej pory tez tak sadzilem ....

Niestety z wizyty w sklepie dzis NICI :-| nie zdazylem ....

 

Moze ktos cos wie ? Spotkal ktos X700 BEZ " swojego ramu " ? Gdzies tu jest wajcha bo albo ma albo nie ma ....ZObaczymy ja sie dowiem dopiero w sobote jak odwiedze sklep ..... to napisze :).

technicznie nie ma przeciwskazan, skoro x300 moze korzystac z ramu, x700 tez moze. tylko raczej mija to sie z celem instalowania takiego dobrego uklad i zmuszac go do korzystania z takiej malo wydajnej pamieci. Szczegolnie ze taki manewr to robienie ludzi w butelke i predzej bym sie czegos takiego spodziewal po jakis low-endach a nie toshibie. Odnosnie tego modelu spotkalem sie z komentarzami ze ten x700 to bug, w rzeczywistosci ma to byc zwykly intel 900.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sadzicie o kupowaniu laptopa typu renew? Sa to laptopy z gwarancja o bardzo dobrych parametrach.Czy nie niesie sie zakupup takiego laptopa z jakims ryzykiem ze sie zaraz rozpadnie?.

Interesuje mnie Model COMPAQ n800w :

Procesor – Mobile Intel® Pentium® 4 - M 2.2 GHz,

(wydajnością przewyższa stacjonarne Pentium 4 3000MHz)

Wyświetlacz – 15” TFT UXGA 1600*1200dpi

Komunikacja – karta sieciowa 10/100, modem mini PCI 56K (V.92),

Waga – ~2,8 kg ,

Napęd dysków optycznych – COMBO (DVD-CD-RW),

RAM standard/maksimum – 512MB/1024MB DDR,

Dysk twardy – wymienialny dysk twardy 2,5” 60 GB,

Karta graficzna – ATI Mobility Radeon 9000 Fire GL, 64MB(oczywiście własnej w DDR), AGPX4,

Karta dźwiękowa – zgodna z AC 97,

Wprowadzanie danych – pełnowymiarowa klawiatura QWERTY, touchpad,

Porty – PC Card Slot 1 Type 1, 2,

USB 2.0 x 2,

TV – out,

RJ-45 sieć,

RJ-11 modem,

IRDA,

PCMCIA,

LPT,

Wyjście na zewnętrzny monitor VGA,

Audio wyjście na słuchawki i mikrofon,

Wbudowane głośniki JBL® Pro,

Bateria – ok 3 godzin pracy,

 

++++

Ja bym tylko w zamowieniu zamienil CDRW na DVDRW.

Zaplace za to wszsytko cos kolo 3200zl.

CZy jeste to dobry wybor czy moze kupic w pelni nowego ACERA badz ASUSA?

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie, pilna pomoc potrzebna!

Kumpel poprosił żebym wybrał mu lapka, jednego z dwóch:

 

Acer TravelMate 4102WLMi [LX.TA505.085]:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18936

http://acer.pl/acereuro/page9.do?dau34.oid...&crc=3507302401

 

czy:

 

ASUS A6VC-B011:

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=5&l2=2...534&modelmenu=1

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20701

 

 

Bardzo proszę o fachową odpowiedz - który lepszy i dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to Acer:

1. ma x700 (duży minus to 64MB...)

2. ma 80GB HDD

Dlaczego nie Asus?

1. 6200 GO nigdy w życiu nie wykorzysta te 256MB RAMu

2. 60GB HDD

Plusem Asusa to jedynie 4in1 reader i 2 lata gwarancji DoorToDoor ...

 

Osobiście bym nie brał żadnego z nich... 64MB w Acerze może nie pociągnąć najnowszych gierek - o 6200Go nawet nie wspominam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki i za to

 

problem jest nie miłosirerny...

 

co do tych mobilnych grafik to zdaje się na Was...

 

zapytam tak czy x700 jest lepsza/szybsza od GO 6200 jeśli tak to czy dużo

 

czy kumpel bedzie mógł spokojnie pograć w fife 2005 czy 6... lub cs?

 

w komentarzach komputonika goścu napsał ze wynik w d3mark2001 maiła 8 900pkt.

 

na Acerku wg danych z tego forum wyciągają po 16 400pkt

 

czy mozliwa jest aż taka różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki i za to

 

problem jest nie miłosirerny...

 

co do tych mobilnych grafik to zdaje się na Was...

 

zapytam tak czy x700 jest lepsza/szybsza od GO 6200 jeśli tak to czy dużo

 

czy kumpel bedzie mógł spokojnie pograć w fife 2005 czy 6... lub cs?

 

w komentarzach komputonika goścu napsał ze wynik w d3mark2001 maiła 8 900pkt.

 

na Acerku wg danych z tego forum wyciągają po 16 400pkt

 

czy mozliwa jest aż taka różnica?

3dmarkie 01 bym sie nie sugerowal, benchmarki sa zbyt uzaleznione od wydajnosci cpu. 6200 to nie ta liga by cokolwiek porownywac, jak juz kolega zasugerowal. Co do roznicy pomiedzy 64mb a 128mb to wedlug benchmarkow wyniki roznia sie o jakies 2-3%, wiec bym tak nie dramatyzowal. asusa zdecydowaniem bym sobie odpuscil bo to nie konkurencja, ten model acer tez jest sredni, nie ma crystalbrite i ma tylko 64mb video. W tej cenie to mozna ciekawsze lapki znalezc, chocby acer 3023 o 400-500 taniej, albo 200 zeta drozszego acera 5024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrystalBrite to dla niektrorych plus, dla niektorych (np. dla mnie) duuzy minus. Najlepiej widziec to w akcji i samemu zadecydowac czy sie podoba.

64MB moze teraz nie robi roznicy, jednak w miare coraz to sprzetochlonnych gierek roznica moze byc zauwazalna.

 

<sry za brak PL-liter>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CrystalBrite to dla niektrorych plus, dla niektorych (np. dla mnie) duuzy minus. Najlepiej widziec to w akcji i samemu zadecydowac czy sie podoba.

 

<sry za brak PL-liter>

ciekawe podejscie biorac pod uwage ze kazdy producent stara sie wprowadzic taka matryce i dodatkowo kaze za nia slono placic. jedyny spory minus moga miec osoby pracujace w plenerze w sloneczne dni :P na przeciwnej szali sa swietne kolory, nasycenie, nieznaczne wrecz niezauwazalne smuzenie, idealna do pogrania w jakies fpp czy ogladania filmow. w domu/biurze zazwyczaj mozna sie bez wiekszego wysilku tak ulokowac by nie miec za soba okna co mogloby sprawic jakis dyskomfort w pracy, wkoncu to laptop :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyscie to zinterpretowali : X700 128MB wlasnej czy przydzielanej dynamicznie ? bo np. tu pisze tak : X700 128MB przydzielane dynamicznie ?!?. Jestemw kropce atakuje jeszcze dzis sklep w krakowie gdzie fizycznie jest ten komp na stanie i zobacze....

 

I jeszcze jedno pytanie JESLI ten X700 ma pamiec przydzielana dynamicznie z ramu to czy jest sens go brac ? jak to bedzie sie sprawowalo ? zawsze moge dokupic 512 RAm i powinno dzialac super ? Powtorze ze dla mnie gry nie sa priorytetem , potrzebuje go do pracy, prezentacji , filmow instruktazowych, kontaktu ze swiatem (net) a gry ewentualnie jak jest czas .... Doradzccie co poczac ?? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W media markt notebooki byly tak ustawione, ze Cristal Brite robilo zle wrazenie. Rzeczywiscie sporo sie odbijalo. W domu mi sie nic nie odbija. Potrzeba dosc mocnego swiatla punktowego z tylu, aby obblaski przeszkadzaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|

|

 

Siema!

 

Chce kupić używanego laptopa, chyba z allegro. Mam na ten cel jakieś 700 zł. Potrzebuję maszyny na której bez problemu będzie chodził Win Xp (Office, internet) no i filmy. Laptop może być z uszkodzoną baterią, bo na razie będzie on i tak stał na kablu w mieszkaniu. Po jakimś czasie zregenerował bym starą lub kupił nową.

 

Jaki kupić ? Chodzi mi o typ procesora. Zastanawiałem się nad jakimś z Pentium III. Dobrze kombinuje ? Czy lepeij szukać czegoś z jakimś innym ?

 

 

Jakich firm laptopów wogóle nie brać pod uwagę ?

 

 

Rozumiem, ze każdego laptopa można rozbudować o większy dysk, pamięć, karty PCMCIA (odpowiednik PCI) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem zupełnie nowy na tym forum. Zarejestrowałem się aby uzyskać kilka informacji.

Poszukuje laptopa ze stacją dokującą. Do tej pory posiadałem stacjonarny komputer ale z racji tego że bawię się zawodowo grafiką poszukuję naprawde dobrego komputera no i zależy mi na tej stacji dokującej.

Przyznam szczerze bardzo cieżko znaleźć taki komputer w sieci, dlatego prosze o pomoc w znalezieniu czegoś takiego.

Jak narazie trafiłem tylko na jedną firmę oferujące laptopy które mnie interesują ale nie mam porównania z innymi firmami i dlatego prosze o pomoc.

 

Oto linki do tych laptopów które znalazłem:

http://www.notebook-trade.pl/product_info.php?products_id=94

http://www.notebook-trade.pl/product_info.php?products_id=96

http://www.notebook-trade.pl/product_info.php?products_id=88

 

Prosze także o kilka obiektywnych informacji na temat tych modeli.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na ten cel jakieś 700 zł. Potrzebuję maszyny na której bez problemu będzie chodził Win Xp (Office, internet) no i filmy

Za tyle ciężko będzie. Minimum 1300 zł.

 

Jaki kupić ? Chodzi mi o typ procesora. Zastanawiałem się nad jakimś z Pentium III. Dobrze kombinuje ? Czy lepeij szukać czegoś z jakimś innym ?

Do filmów dobrze by było 1Ghz i 258 MB ramu.

 

Jakich firm laptopów wogóle nie brać pod uwagę ?

Gericom,ModeCom

 

Rozumiem, ze każdego laptopa można rozbudować o większy dysk, pamięć, karty PCMCIA (odpowiednik PCI) ?

PCMCIA to starsza wersia USB. PCMCIA Zeby tego używać trzeba mieć karte PCMCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zacznę od tego że mam zamiar zrobić małą sieć WiFi w moim mieście. Laptop głównie jest mi potrzebny do sprawdzania zasięgu mojej przyszłej sieci. Ważne zeby sprzęt obsługiwał NETSTUMBLERA a co za tym idzie XP-ka. W linuxy sie nie chce bawić. Kiedyś miałem z nimi troche kontaktu ale nie wyszło... Jaki polacacie sprzęt. Ważne aby był on kompletny z działającą baterią min. 1h. Do niego dokupie Karte PCMCIA Compexu WiFi ze złączem antenowym. Karta musi być przez niego rozpoznawana. Dysk obojętnie jaki byle sie Xp-ek zmieścił i program uruchomił. Jakie wymagania ma Netstumbler to tego nie wiem bo jakoś nie mogłem znaleść. Prosze o pomoc w wyborze sprzętu. Pieniędzy za dużo nie mam max to ok 450zł no ostatecznie 500zł ale nie więcej.

 

 

Prosze o wasze propozycje.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Hubert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów dobrze by było 1Ghz i 258 MB ramu.

do filmow wystarczy spokojnie p3 650mhz, filmy na winxp smigaja niezle na duronie 600 wiec taki pentak sie nada, xpeka mozna meczyc na 128 mb ale to podchodzi pod masochizm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję maszyny na której bez problemu będzie chodził Win Xp (Office, internet) no i filmy. Jaki kupić ? Chodzi mi o typ procesora. Zastanawiałem się nad jakimś z Pentium III. Dobrze kombinuje ? Czy lepeij szukać czegoś z jakimś innym ?

Swego czasu pracowałem na XP no i na OFFICE w konfiguracji procesor Celeron 1Ghz i 128MB RAM. Dało radę pracować i nawet nie było to takie straszne. Póżniej dołożyłem drugie 128MB RAM i praca stała się nawet przyjemna. Filmy biegały na gorszej i lepszej konfiguracji bez problemu.

 

Tak więc na podstawie moich doświadczeń jeden wniosek: w taniej konfiguracji nie tak ważny jest procek (chociaż zapewne 1Ghz to pewne minimum), co odpowiednia ilość pamięci, czyli co najmniej 256 MB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jestem nowym użytkownikiem i prosze o wyrozumiałość jeżeli chodzi o moją treść, jeżeli będę źle się wyrażał wg was :).

Tak więc problem polega na rozpatrzeniu wyboru dwóch laptopów.

 

Pierwszy - http://tinyurl.com/9y8zl

 

Drugi - http://tinyurl.com/88oyg

 

Pytanie, który procek jest mocniejszy, czy lepsza kompozycja DDR 1024MB (2x512) PC2700 333 MHz) + AMD Athlon™ 64 3800+, niżeli DDR2 512MB (2x256MB 533MHz) + PentiumŽ 4 Processor 630.

Którego byście wybrali patrząc na to że nie chodzi mi o gry bo grać na laptopie nie będę, głównie chodzi mi laptopa przystosowanego do domowego robienia muzyki, prowadzenia audycji radiowych, oglądania DVD, bawienia się różnymi innymi programami.

Co wg was jest bardziej wydajne ?.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez klimiciusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...