Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

POMOŻECIE ??

Z góry dziekuję za pomoc przy wyborze sprzętu dla firmy i dla mnie.

 

Kilka faktów:

 

Budżet to 11 000 zł brutto

 

Ilość notebooków: 2x biurowe dla 2 kobiet - zagadnienia finansowe, internet, biuro +filmy i multimedia (gier brak)

1x cos dla mnie

 

Wymagania:

 

2szt-biuro - waga, matryca 15-15,4, ram 256 ale z mozliwoscia wlasnej rozbudowy, dysk max 60 (najlepiej 40GB) dvd-rw (jak bedzie Combo to nie problem), WiFi !!, Xp Home PL !!

dodatkowy atut to tv-out Wazne - jak najdluzsza gwarancja

 

1szt dla mnie - oddzialna grafika, min 512ddr (1kosc) dysk ok. 80GB, matryca 15,4 DVD-RW !!, WiFi, TV-OUT !!, wazne - gwarancja, Brak systemu !!!

 

 

Dziekuje za wszelkie porady. Doslownie liczy sie kazda opinia !!

 

Dodatkowa wdziecznosc za adresy sklepow w W-wie w ktorych mozna dokonac zakupów lub poogladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acera chcialbym uniknac - gwarancja. Poza w tym wymienionym modelu nie dopatrzylem sie TV-OUT. No ale gdbym zlagodzil wymogi dla mojego kompa do grafiki mocnej choc zintegrowanej no i z TV-OUT ??

Jak wyglada pozycjonowanie grafik od Intela ?? (bo mysle nad Centrino)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymagania :

Ram 512MB, WIFI, Win Home PL, DVD+/- DL do 4000zł.

Fajnie jakby byla oddzielna grafika.

Wazna tez gwarancja im dluzje tym lepiej.

 

Czy laptopy maja zewn polaczenie anteny WIFI ???? zalezy mi na tym .

Jak nie to podajcie komplet Laptop z karta WIFI.

 

Spodoal mi sie ten acer 3023 :) jest cos lepszego w tej cenie ??

 

moze

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21495

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic noteboka ale nie wiem czym sie kierowac przy zakupie.Bo wiem ze jest to troche inna sprawa niz z PC.Moze macie jakies na oku ma to byc notebook do pracy biurowej ale nie zaden prehistoryczny mysle w okolicach 1.2gh oczywiscie nowka i dobrze gdyby mial windowsa w zestawie orginalnego bo to komp do firmy.Dodatkowe moje wymaganie to DVDRW

Za wszystkie sugestie z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

|

|

 

Siema!

 

Chce kupić używanego laptopa, chyba z allegro. Mam na ten cel jakieś 700 zł. Potrzebuję maszyny na której bez problemu będzie chodził Win Xp (Office, internet) no i filmy. Laptop może być z uszkodzoną baterią, bo na razie będzie on i tak stał na kablu w mieszkaniu. Po jakimś czasie zregenerował bym starą lub kupił nową.

 

Jaki kupić ? Chodzi mi o typ procesora. Zastanawiałem się nad jakimś z Pentium III. Dobrze kombinuje ? Czy lepeij szukać czegoś z jakimś innym ?

Jakich firm laptopów wogóle nie brać pod uwagę ?

Rozumiem, ze każdego laptopa można rozbudować o większy dysk, pamięć, karty PCMCIA (odpowiednik PCI) ?

1. Mam compaq armada m700, proc p3 700 i filmy ida pieknie. Karta to ati z wlasna pamiecia pewnie to dlatego. Koszt to jak sie postarasz ponizej 1000 zl Gericomy mod cos tam sobie odpusc

2 PCMCIA to karta rozszezen, cos jak pci ale nie do konca, z usb ma to niewiele wspolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy seria Vaio Sony to dobry sprzęt, konkretnie chodzi mi o model VGN-A417S

A co z serią ferrari acera, konkretnie model 4005? :wink:

Wszystkie VAIO sa rewelacyjne, ale seria A jest nieco za ciezka moim zdaniem, a ekran 17 cali nijak sie nie ma do mobilnosci - typowy DTR. Ekran 15,4 to juz i tak duze bydlatko, a najlepiej miec 15" z wysoka rozdzialka jak LG LM70 naprzyklad. Acer Ferrari 4005 moze i ma czadowy design, ale jest drogi i na dodatek wentylator jest glosny.

 

Przy okazji prosilbym o pomoc:

Potrzebuje zainstalowac system na notku Sony VAIO, ale przedtem zrobic backup systemu Windows XP Home ( w koncu system legalny kosztuje), ktory wraz z calym oprogramowaniem jest TYLKO na HDD (SONY niestety nie dolacza oprogramowania na CD czy DVD), jedna partycja Recovery jest ukryta tyle wiem ;) Wszelkie porady mile widziane, bo nie wiem jak sie do tego zabrac i nie wiem, czy warto usuwac te partycje z backupem systemu.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy seria Vaio Sony to dobry sprzęt, konkretnie chodzi mi o model VGN-A417S

A co z serią ferrari acera, konkretnie model 4005? :wink:

Sony zdecydowanie przereklamowane jak na moj gust. Na pewno dobre ale za marke doplacic tzeba.

Najlepsza zaleta to ekran - rewelacja. Mialem troche nizszy model, fajny ale nie polecam. Wydajnosc bez rewelacji, uzytecznosc slaba, sporo problemow ze sterami mialem.

 

Zdecydownie polecam ferrari. Szczegolnie 4005. Miodzio wydajny, w miare portable, bardzo dobra jakosc wykonania, fajny wyglad. Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie acera ferrari 4000. mi on sie w ogole nie spodobal. srednia jakosc ekranu. kiepawy touchpad i nie za fajna klawiatura. stylistyka IMO kiczowata, ale to rzecz gustu, a o gustach jak wiadomo sie nie dyskutuje;) nie pisze tego jako kontre dla samedi'ego, ale dla uswiadomienia, ze rozne moga byc opinie na dany temat... generalnie najlepiej obejrzec samemu, ale... wiadomo - nie zawsze jest mozliwosc:\

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądajac się za laptopami ok. 5000 zł znalazłem takie 2:

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2080 - Acer

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...&ref=skapiec.pl - Toshiba

 

Lepszą konfigurację ma Acer, ale jak to jest z jakością wykonania? Czy może lepiej kupić tą Toshibe i dodać 512 ramu? Może macie jeszcze jakąś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze reczne malowane cacko na AMD X2:

http://www.hypersonic-pc.com/FX7/

Hypersonic nie az taki fajny. Za nasz zachodnia graniaca tez skladaja laptopy na platformie Clevo i mozna sobie jeszcze fajniejsze obudowy wybrac. Poza tym Hypersonic drogi jest i ludzie na support nazekaja, zdecydowanie lepszy jest Sager. A jak ktos chce byc juz bardzo posh to moze sobie Savrow Katana z fotograficzna dokumentacja krok po kroku jak ci laptopa skladali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toshiba satellite pro m70-110

prosisz masz:)

http://www.mobilworld.pl/produkt/satellite...?2,1,20,51,2224

i kilka fotek:

http://www.toshiba.fr/onlinevisions/toshib...tellite_m70.htm

 

a ja sie przyznam ze mi ten nowy desing calkiem odpowiada:)kratka po lewo rzeczywiscie jest duza ale przeciez nie bede ustawial w pionie z ksiazkami zeby ladnie wygladal;)

jak na toshibe i taka konfiguracje to mysle ze ma bardzo przystepna cene dysk 5400 ram ddr2(taki zamontowany;)nie zadna sciema jak w acerkach;))

ciekawi mnie tylko karta grafiki x700 128MB, producent podaje ze obsluguje hyper memory (czyli korzystanie z pamieci ram lapka przez grafike jak do tej pory zastosowane w slabszych produktach ati np x300)

czy w takim razie zamontowana w lapku grafa nie ma wlasnej pamieci?czy moze ma?a jesli ma i wlasna pamiec i pobiera sobie z ramu to czy mozna to wylaczyc np zeby miec wiecej wolnego ramu?

Edytowane przez piechu83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu to wszystko wyglada pieknie, a na zywo juz mniej. Przejdz sie do sklepu, obejrzyj dokladnie wykonanie i porownaj z innymi ;-) Nie twierdze, ze to zly lap, ale Toshiba powinna sie jednak bardziej starac, w koncu marka zobowiazuje.

X700 128MB HyperMemory - troche dziwne, bo wg mnie Radeony Mobility X700 nie maja tej badziewnej technologii. Wiem tylko o Radeonie Mobility X600 256MB Hyper Memory w Sony VAIO 517.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Sonaczu niestety nie gralem - ale tak jak piszesz 128 swojego + 128 cudzego. Sam jestem ciekaw jak to dziala, skoro te pozyczone jest duzo wolniejsze od pamieci na karcie grafiki :-/ Z wylaczeniem tez zagadka - szukalem na stronie ATI i Sony - nic nie znalazlem na ten temat. Moim zdaniem tej Toshiby to nie dotyczy zwlaszcza, ze pisze 128MB RAM, moze bledna informacja sie wkradla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę kupić jakiegoś laptopa do 4k, tylko zupelnie nie mam koncepcji, czy ma to być Centrino czy np. Turion64 czy cos jeszcze innego. Ma to byc komp dla studenta, ktory czasem lubi sobie w cos zagrac(wiec fajnie by bylo gdyby grafa nie byla zintegrowana). Nie zalezy mi na marce, chcialbym po prostu, zeby wytrzymal ze 3 lata dopoki studiow nie skoncze i mial w miare najkorzystniejsza konfiguracje. Co polecacie i gdzie najlepiej kupowac? Oczywiscie wiem, ze za taka kase bede musial pojsc na jakis kompromis, ale nie wiem na czym przyoszczedzic(procek, ram, a moze cos zupelnie innego?).

 

Z gory dzieki,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz miec go na dluzej szukaj ofert gdzie masz 2lata gwary bo na rozszerzenie z 1 do 2 badz 3 bedziesz musial dolozyc

jesli zalerzy Ci na dlugiej pracy bez zasilania to idz w strone centrino a jesli nie to w strone turiona

 

ps. tylko pamietaj! nie idz w strone swiatla;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz miec go na dluzej szukaj ofert gdzie masz 2lata gwary bo na rozszerzenie z 1 do 2 badz 3 bedziesz musial dolozyc

jesli zalerzy Ci na dlugiej pracy bez zasilania to idz w strone centrino a jesli nie to w strone turiona

A moze moglbys zaproponowac jakis konkretny model lub marke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie bardzo, nalezalo by poprzegladac oferty bo jest tego sporo, popatrrz na stronkach sklepow internetowych (cene patrz +-200zl bo zawsze mozna znalezc taniej;)chyba ze trafisz na super sklep;))

jak znajdziesz jakies interesujace Cie konfiguracje to daj linkni na forum a na pewno ktos Ci doradzi ktora oferta jest najlepsza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co sadzicie o tym laptopie?? zalaczam link do jego nonfiguracji http://www.laptopshop.co.uk/Acer-Travelmat...aptop-3-nd2.htm

mam okazje kupic cos takiego za 3000zl po wymianie matrycy na nowa.

Co o tym sadzicie?? Z tego co sie orientuje to ma on plyte 855gme wiec jest to chyba centriono 1 generacji?? Co oznacz skrot lmi albo lci??

CZy wg was warto silic sie na cos takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt:

Turion 1.6GHz czy Pentium-M Centrino ~1.73GHz ?

 

Notebook do 4300PLN (dokladnie max do 3.5k netto), czysto biurowe - grafika zintegrowana (intel, sis, etc) - kazdy x700 jest marnowaniem kasy.

Szybki, 'przyszlosciowy', mozliwosc dokupienia mini myszy bezprzewodowej (one sa irda, czy jak ? nie chce zadnych dolaczanych modulow), pcimcia, sieciowka, dobrze gdyby mial czytnik kart Xd. Musi byc Win XP Home.

WiFi, bluetooth niekonieczne, choc nic by sie nie stalo, gdyby mial. No i wazny jest czas dzialania na bateriach (min 3h). Znalazlem kilka ciekawych propozycji, bylbym wdzieczny gdyby ktos skomentowal :)

 

Acer na Turionie

Acer na Centrino

Acer na Centrino - praktycznie to samo, drobne roznice sa

ASUS na Turionie + torba + mini mysz

Fujitsu-Siemens, Centrino

HP na Turionie, czytnik lini papilarnych, brak Irda

HP na Centrino, brak kart, brak Irda

Toshiba na Centrino

(Nie bede kupowal w Komputroniku, z cena kazdego powinienem w negocjacjach zejsc ponizej magicznej kwoty 3.5k netto)

 

 

Co jest z tych najciekawsze (najlepszy wyswietlacz, rzeczywisty czas pracy na bateriach, szybkosc, etc) ?

A i jeszcze jedno - czy Aristo sa cos warte w porownaniu do Acerow, FS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xor - 1) centrino ,jesli chodzi o szczura to na BT najlepiej=HP nx6110 jest w vobisie w promocji za 3356 netto (4099 brutto) i posiada:

 

Procesor: Intel® Pentium® M 740 1.73GHz, cache 2MB, FSB 533MHz

Pamięć RAM:

standardowo 512 MB DDR SDRAM

maksymalnie 2048 MB DDR SDRAM

Pamięć masowa:

dysk twardy 60 GB

napęd DVD-Dual LightScribe (wydrukuj zdjęcie na swojej płycie)

Ekran:

przekątna 15 cala

typ TFT XGA

rozdzielczość 1024 x 768 pikseli

paleta kolorów 16,7 miliona

Urządzenia wskazujące: touchpad, dwukierunkowy scroll (All-in-one)

Interfejs:

1 x PC Card Slot type I, II lub III

2 x USB 2.0

RJ-11 (modem)

RJ-45 (sieć)

FireWire (IEEE 1394)

15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor)

wejście na mikrofon (Jack)

wyjście słuchawkowe (Jack)

Grafika: Intel® Graphics Media Accelerator 900 (pamięć współdzielona do 128MB)

Dźwięk:

karta dźwiękowa Sound Blaster Pro compatibile

zintegrowane głośniki

software'owa kontrola natężenia dźwięku

Komunikacja:

modem 56 kbps (V.90) faks 14,4 kbps

karta Ethernet 10/100 Mbps

bezprzewodowa karta sieciowa 802.11 b/g

Bluetooth

Zasilanie:

zewnętrzny zasilacz sieciowy

akumulator Li-Ion do 4 godzin pracy

Oprogramowanie:

Microsoft Windows XP Home PL

Adobe Acrobat Reader

Sonic RecordNow

InterVideo WinDVD

Waga (kg): 2,75

wszystko czego dusza pragnie i do tego solidnie wykonany- jeden z lepszych HPkow

 

Czy ktos moze odpowiedziec na moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Pentium M Centrino - plynnosc pracy na Intelu jest oszalamiajaca (porownuje do desktopa na AMD), nawet jesli benchmarki na AMD wypadaja lepiej :P Centrino zuzywa mniej energii, tym samym czas pracy na baterii jest dluzszy i laptop mniej sie nagrzewa, czyli wentylator rzadziej sie zalacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...