Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki limerro za zainteresowanie :)

Sam już nie wiem co wybrać <_< czy kupić tego Fs czy zrezygnować z 17" i popatrzeć coś do 1700euro w 15" Decyzja jest naprawdę trudna. Może macie jeszcze inne opinie na temat mojego wyboru może nie warto wchodzić w 17" lub też możecie polecić coś do 1700euro będę bardzo wdzięczny za wszelakie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szukam lapciaka juz dobry kawał czasu i nie moge znaleźć idealnego -który spełniałby wszystkie moje wymagania:

-dobrze wykonany

-wydajność nie gorsza niz moja stacjonarka (z podpisu)

-cichy

->3h czasu pracy na bateriach

-dobra klawiatura

 

 

Zastosowania - standardowe, czasem jakas gierka niewymagająca

 

zastanawiam się nad:

h nx8220

asus a3ac-5002

 

komputer docelowo zastąpi mi stacjonarke z tym że będzie uzywany z zewnętrznyum monitorem.

 

+ HPka

-bateria

-mozliwosc dokupienia stacji dokującej (wygoda przy zabieraniu lapciaka ze sobą - szczególnie chodzi o monitor i ładowanie)

-matowa matryca

 

- HPka

-słyszalem ze matryca srednia

-głośny (CZY TO PRAWDA ze na centrynie jest głośny ?)

 

+ASUSa

-lepsza grafika (ale nie potrzebuje smoka tylko wydajnośći nie gorszej niz mam teraz)

-lepsza matryca

 

- ASUSa

-bateria ~2h

-brak stacji dokującej

 

Czy pomiąłem jeszcze jakiegos kandydata wartego uwagi do 5k zl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralbym Asusa ze wzgledu na ekran, choc jak piszesz masz monitor, wiec na dobra sprawe chyba wszystko Ci jedno.

Zauwaz, ze to troche niewygodne siedziec na wprost notebooka pisac cos lub grac i krzywic sie w strone monitora, ktory pewnie bedzie stal z boku ;)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bralbym Asusa ze wzgledu na ekran, choc jak piszesz masz monitor, wiec na dobra sprawe chyba wszystko Ci jedno.

Zauwaz, ze to troche niewygodne siedziec na wprost notebooka pisac cos lub grac i krzywic sie w strone monitora, ktory pewnie bedzie stal z boku ;)

no wlasnie sprawa wyglada tak ze notek lezalby gdzies z boku zamkniety, a do niego podlaczona bylaby klawiatura, myszka, siec i monitor wiec pracowałby niejako, jako[hehe] zwykły komputer.notebookiem stawałby się tylko po odłączeniu, i przeniesieniu go gdzies indziej :). Bateria jest tutaj dość ważna bo poza domem to głównie jednak będzie pracował na baterii - więc matrycy także nie docenię ;/. dodatkowo sprawa stacji dokującej jest tutaj nie do pominięcia - odłączanie głównie monitora ( bo na USB to mozna wszystko do huba podpiąć i odłączac tylko 1 wtyczkę) zasilania i sieci jest męczące i po czasie wszystkie te gniazda się wyrobią ;/,a poza tym w stacji dok. HP jest zewnętrzny przycisk ON/OFF i nie trzebaby otwierac non stop lapka (tak wnioskuję)- jak widac niby decyzja powinna być łatwa -HP ale nie jest tak do końca za sprawą głośności(podobno jest głośny) oraz za tą samą cenę gorszej karty graf (ale lepszej baterii),oraz krótszej gwarancji. Jak widać tyle ZA co PRZECIW. Zaden nie jest idealny ale oba są dobre ;].

 

PS. mam jeszcze jedno wazne pytanie - czy po podłączeniu monitora do laptopa obraz automatycznie przekazywany jest na monitor czy trzeba coś przełączac w lapie/winie. Czy jest możliwość by automatycznie po włączeniu lapa obraz był na zewnętrznym monitorze ?

Edytowane przez BuBu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy da sie zamknac notebooka tak jak mowisz ;) Moj Fujitsu, kiedy zamykam pokrywe matrycy wylacza sie automatycznie - chyba wiekszosc, o ile nie wszystkie tak maja. Jedyne to trzymac pokrywe lekko uchylona,ale to jakos male eleganckie rozwiazanie i przeciaza zawiasy. Dodaj do monitora , glosniczki, zewn. klawiatura, zewn. dysk i nadal w cholere kabli, jak przy starym znienawidzonym pececie. Juz tak probowalem i wg mnie do bani, trzeba sie na cos zdecydowac - idea notebooka i technologii Centrino to w koncu swoboda. Troche pogralem na monitorze LCD i notebooku, po czym stwierdzilem, ze do gier spokojnie wystarcza matryca glare w notebooku (dokladne odwzorowanie kolorow nie jest wazne podczas giercowania) - dodam, ze panorama daje super efekt. Na Twoim miejscu zamiast pakowac tyle kasy w HP i stacje dokujaca, to kup sobie jakis tani model z Celeronem do pracy z matowa matryca z dlugim czasem pracy na baterii - taki co nie zal sciorac w robocie, a stacjonarny zatrzymaj do gier i filmow. Co do podlaczania monitora to jest przelacza sie to zwykle kombinacja FN+Fx z logo ekranu zewn.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuBu

Limerro ma racje - uwazam ze podpinanie monitora do laptopa ma sens tylko w kilku przypadkach:

Pracujesz z programem graficznym : Zewnetrzny monitor jako glowny, lcd laptopa jako pomocniczy (do grafiki webowej nawet na matrycach Glare da sie cos zrobic) ;)

Programy typu autocad - jak wyzej (ale to juz jakies zaawansowane notki)

itp, itd

Generalnie obecnie uzywanie lapka jako samej skrzynki nie ma sensu, w gre wchodza zastosowania gdzie przyda ci sie matryca lapka jako ekran pomocniczy, do reszty - wordy internety itp ;) jeszcze przy matrycach panoramicznych zewnetrzny monitor traci sens, po to kupuje lapka ze np w domu ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> go do wyra i poprzegladac net a nie zeby stal mi jak stacjonarna konserwa na biurku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o jednym. Ja do swojego notebooka służbowego mam replikator portów, w pracy pod niego podłączony monitor+klawiaturka+mysz+sieć - przychodze do pracy, podpinam jeden kabel i sobie wygodnie na dużym LCD pracuje. ide do domu - to gapie sie w notebooka. proste, przyjemne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nadal tlumaczenie posiadaniem replikatora nie wiele zmeinia - chyba ze ktos pracuje w domu, manfred ma racje, cala frajda w lezeniu do gory brzuchem, a replikator i minit ciazyly by na klacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o jednym. Ja do swojego notebooka służbowego mam replikator portów, w pracy pod niego podłączony monitor+klawiaturka+mysz+sieć - przychodze do pracy, podpinam jeden kabel i sobie wygodnie na dużym LCD pracuje. ide do domu - to gapie sie w notebooka. proste, przyjemne :)

To zalezy od "punktu siedzenie" - w pracy akurat mojej potrzebuje mocnego stacjonarnego kloca i CRT+LCDa laptok to moja prywatna zabawka i tyle :)

JAk mowie zalezy jak komu co lezy...

Mowimy raczej o zastosowaniu domowym i prywatnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

od dluzszego czasu szukam dla siebie jakiegos notebooka. nie jestem jakims specem w tej dziedzinie dlatego tez trafilem na to forum i powiem szczerze ze juz dostalem metliku w glowie. ilu uzytkownikow tyle tez opini. z tej przyczyny ciezko jest mi sie na cos zdecydowac.

mam do wydania lekko ponad 3000 zl. nie jestem jakims zapalonym fanem gier komputerowych (czasami z nudow tluke w sapera lub ukladam pasjansa) takze notek z wypasiona grafika nie jest mi potrzebny. chcialbym zeby mail co najmniej 512 ramu, nagrywarke DVD, dysk tez raczej wiekszy niz te standardowe 40 giga, wiadomo wifi i jeszcze kilka bajerow.

znalazlem nawet ciekawa oferte Asusa A6R B002

 

http://www.mobilworld.pl/produkt/a6rb002.php

 

jestem ciekaw co o nim myslicie, a moze jezeli na forum jest jakis uzytkownik takiego notka to czy moglby sie podzielic wrazeniami z pracy na nim

 

mnie do niego przekonuje to ze z tego co pisza inni uzytkownicy asus robi raczej solidne notebooki, daje 24 miesieczna gwarancje torbe i myszke, no i ma ladny design

 

z gory dzieki za odpowiedz

Edytowane przez g_r_z_e_g_o_r_z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przyzwyczailem sie do mojego 17" LCDeka i zmiana na 15 (ew. 15,4) do przyjemnych nie będzie nalezała - tym bardziej XGW(WXGA), a pancerniki z 17" matrycami nie przykonują mnie co do swojej "mobilnności"-4 kg kloc - toż to się można klifozy,lordozy i skoliozy razem nabawić :huh: .Duzy monitor przydaje się - często mam stosunkowo duże projekty poligraficzne (corel), a stacja dokująca wyręcza mnie od przełączania się - lecz jeśli faktycznie nie ma możliwość uzywania lapa jako "skrzynki" to muszę moważniej się zastanowić nad wygodą takiego rozwiązania ;/

 

Pytanie dotyczące lapa dalej aktualne - nie gorszy od mojej stacjonarki +dobra bateria >3h normalnej pracy, dobra jakość wykonania- to tak w skkrócie za cenę do 5kzl i ani grosza więcej, aczkolwiek mniej jak najbardziej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Jestem calkiem zielony w temacie laptopow :(

mam pytanie...

Jakiego laptopa polecacie do 2000zł (moze lekko przekraczac ta kwote)

Planuje doradzic bratu ale sam sie na tym nie znam za bardzo... jedyne co widze to taktowanie procosora i ram, bo np kart graficznych to nie obczajam w laptopach.

Komputer ma być do pracy,gier,filmow - krotko mowiac pozadny laptop za okolo 2k zł

Z gory dzieki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące lapa dalej aktualne - nie gorszy od mojej stacjonarki +dobra bateria >3h normalnej pracy, dobra jakość wykonania- to tak w skkrócie za cenę do 5kzl i ani grosza więcej, aczkolwiek mniej jak najbardziej ;]

Takie to tylko w Erze ;) Z takimi wymaganiami i budzetem to nie masz wielkiego wyboru - HP8820 :]

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ale dochodzi do tego jeszcze:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=78456322

http://allegro.pl/show_item.php?item=78199361

 

tylko kazdy jest dobry w czyms a w innym słaby - asus podobno kiepski w pracy na baterii

a F-S ma 1) 1Gb ramu, 2)b. dobrą matryce 3) najlapsza grafe 4) najszybszy procek, ale także jest najcięższy (od HP nawet o 0,4 Kg ;/) a bateria jest do zniesienia ~3h( w najgorszym wypadku mozna kupic większa na Akku4amilo.de ) (znowu gorzej niz HP) więc Asus jak na razie na 3 pozycji ;] (bo chyba nic za nim nie przemawia ;] )

 

PS. limerro - widze ze masz F-S - jak oceniasz lapa tej firmy

Edytowane przez BuBu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuBu: mysle ze jednak nie masz wyboru - piszesz, ze chcesz zeby lap wytrzymal minimum 3 h spokojnej pracy - laptop z grafika X700 Ci tego nie zapewni niestety, a przynajmniej nie ze standardowa bateria. Jest jeden ktory by Cie satysfakcjonowal, ale nie ma go w oficjalnej sprzedazy w Polsce - Samsung R50.

 

Notebooki Amilo M oceniam pozytywnie - b.mocna konfiguracja z wieloma nowinkami jak dysk SATA II, kontroler SATA RAID, dzwiek 7.1, pilot, jasna matryca (choc M1439G ma duzo lepsza, niz M1437G), dobra jakosc wykonania, do tego wentylator zalacza sie raz za czas - w trybie Silent Mode wylaczony jest caly czas.

Jezeli nastawiasz sie na prace bardziej, niz na rozrywke to mysle, ze powinienes wziazc jednak HP.

 

EDIT: Walnalem niezla gafe, ze notebook trzyma 2h, a podalem wynik testu BatteryMark 4.0.1 - 171 minut, wiec poprawka, bo mi sie przeliczanie pokielbasilo, ze godzina to 100 minut - wstyd ;) Wychodzi, ze trzyma 2.85h przy obciazeniu normalnymi aplikacjami jak Office itp., czyli calkiem niezly wynik :]

 

Przy okazji zauwaz, ze Twoje wymagania tak naprawde sa b.wysokie - jak patrze na te lapy to widze, ze chcesz miec mocny procek, duzo RAMu, wypasna karte grafiki i baterie, ktora trzyma lajtowo 3 godzinki i do tego za max. 5 tys ;)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wynagania są wysokie ale tak to już jest - człowiek chce jak najwiecej za jak najmniej - ale decyzja juz zapadla - nx 8220 - w vobisie jest akurat promocja i 1,73/512/dvd-rw jest za 4999 i do tego dostane jeszcze 2% rabaty gdy zaplace gotowka ;]

THX limerro za pomoc i innym którzy się udzielali :)

 

PS> a co do działania lapciaka przyt zamkniętej klapie to jest mozliwe - trza tylko w windzie wylaczyc taką opcje (tak mi powiedział facet w vobisie bo tak uzywa swojego acera - ale zweryfikuję to dopiero przy testach empirycznych :P )

Edytowane przez BuBu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co od wylaczenia tej debilnej opcji to panel sterowania-> opcje zasilania -> zaawansowane

tam trzeba zmienic opcjo co ma komputerek robic gdy pokrywa zostanie zamknieta...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Poszukuję laptopa ~4000PLN.

Zastosowania: praca stacjonarna AutoCad, word, excel itp.

W wolnej chwili (a jest ich niewiele) jakaś gierka.

Bardzo ważne są dla mnie : jakość wyświetlanego obrazu, oraz wieloletnia, bezawaryjna praca.

Chciałbym panoramę, z dobrym obrazem, tylko nie wiem czy "crystal" czy matową

 

Myślę o :

HP8220 (celeron, 1GB RAM)

Acer 3023

 

proszę o opinie, może ktoś podobnie użytkuje sprzęta i coś podpowie?

 

Pewnie ktoś powie że do Cada PM potrzeby, ale na podstawie stacjonarnego kompa wiem,

że dla mnie celeron by wystarczył.

 

Pozdrawiam

Dogi

Edytowane przez dogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do cada to matryca o rozdzielczosci XGA(WXGA) jest stanowczo za mała - generalnie lepiej zainwestowac w 17" notka lub dodatkowy monitorta podłączyć a notkowego zostawic w spokoju.

na allegro chodza teraz fajne delle inspiron 6000 - mozesz dokupic reweracyjna matryce wuxga lub wsxga+ chciaz przy takiej wielkosc trudno mowic o komfortowej pracy ;/ ale jest to pewnego rodzaju wybieg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuBu z ta rewelacyjnoscia matryc w Dellu bym troche uwazal - rozdzialka imponujaca, ale z podswietleniem ekranu bywa roznie.

http://www.notebookreview.com/assets/5113.jpg

 

Uwazam, ze do pracy z duzymi projektami nie ma jak dobry monitor LCD najlepiej min. 17", do tego PC na procku dwurdzeniowym do plynnej pracy - programy inzynierskie sa jednak bardzo wymagajace.

Przy okazji galeryjka Della:

http://forum.hardware.fr/hardwarefr/MiniPC...jet-11872-1.htm

http://lou2004c.free.fr/i9200/

http://img204.imageshack.us/img204/2588/img20215wi.jpg - ta matryca wypada super

http://img145.imageshack.us/my.php?image=photo00042vv.jpg

Wg mnie te stare "buleczkowate" Toshiby M30 mialy lepsze matryce, niz nowe modele z tej firmy - paradoks.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja nie jest taka debilna - pomysl sobie, ze nagle potrzebujesz szybko zwinac sie ze sprzetem - zamykasz pokrywe i bierzesz pod pache. Sprawdze zaraz, czy da sie to wylaczyc :]

ja uwazam ze jednak nie jest dla mnie dobra... jak chce na chwile zamknac laptopa zeby przeniesc to zamykam przenosze otwieram i dziala. a jak chce "nosic pod pacha" to hibernacje mam na przycisku ON/OFF wiec zaden problem a po za tym przy zakmnieciu samej klapy podswietlenie i tak sie wylacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BuBu z ta rewelacyjnoscia matryc w Dellu bym troche uwazal - rozdzialka imponujaca, ale z podswietleniem ekranu bywa roznie.

prawda ze jasność moze i nadaje sie tylko do pokojowej pracy (za mała) ale podswietlenie to juz troche sprawa loterii - nawet w X-Blacku mozesz miec nierownomiernie podswietlona matryce :) Ale ta delowska daje niesamowicie ostry i dokładny obraz a do tego ma imponującą rozdzielczość. Tak czy siak nie ma wielkiej alternatywy - a najlepszy jest zewnetrzny monitor :) Edytowane przez BuBu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotki i tresciwy tescik HP NX8220:http://www.notebookforum.at/notebooktest/nx8220/hp_nx8220.htm

 

Acer Aspire 5024WLMi:

http://www.notebookcheck.com/Testbericht_A...i_L.410.0.html#

 

A tutaj tescik 14" notebooka Samsung X1-1200 Bliss - 1,9kg !!!:

http://www.notebookjournal.de/tests/82

 

A tu proba wytrzymalosci Panasonica Toughbook - do not try this at home ;)

http://www.trustedreviews.com/article.aspx?page=4933&head=36

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby mi ktos powiedziec cos o LCD w laptopach oraz o kartach graficznych? Szukam laptopa za ok 4,5 tys i o zakupie decudują w zasadzie te dwa czynniki.

Mam na oku cos takiego:

(1) : toshiba

 

(2) : Asus

 

(3): Fujitsu-Siemens

 

oraz tego asusa tylko nie wiem czy oplaca sie dodac az tyle bo nadwyrezylbym stanowczo swoje fundusze

 

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/1086/ Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz ;)

 

p.s. Dodam jeszcze, ze laptop bedzie uzywany glownie do prac biurowych, internetu, bawienia sie w obrobke zdjec i sporadycznie do gier (byloby dobrze gdyby na nim poszlo San Andreas)

Nie chce przeplacac za too czego nie wykorzystam.

Edytowane przez Index

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję laptopa z półki cenowej do 1k zł, bo będzie służył tylko do surfowania po inecie, pisania jakiś tekstów w Wordzie, słuchania muzyki. Jako że jestem zielony w temacie notebooków prosiłbym o poradę, przeglądałem allegro i trafiłem np. na taką ofertę: http://allegro.pl/show_item.php?item=79030994 czy warto brac to np. Chce zaznaczyc jeszcze jedno, komp bedzie uzywany raczej w jednym miejscu takze interesuje mnie zeby posiadal sprawny zasilacz, a czas dzialania baterii gra tu juz mniejsza role.

 

Dzieki

Edytowane przez Turicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...