Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem na mysli nagrywarke dvd, a co do kabelka jeszcze bede szukal opini co do jakosci obrazu.

Twoj wybor calkiem przyjemny (choc troche przyciezki), ale ja sklaniam sie ku celkowi :)

1450597[/snapback]

Acha z nagrywarka to faktycznie ciezko.

Co oznacza "troche przyciezki"? :)

Tez sklanialem sie od poczatku ku celeronowi, ale wiem ze wiekszosc czasu bede podlaczony do 230V takze zuzycie baterii nie powinno mnie wcale tak bardzo denerwowac, a mowia ludzie ze Semprony w wydajnosci delikatnie przewyzszaja Celerony- statystyki statystykami, my jestesmy ludzmi i wydaje mi sie ze nie odczuje specjalnej roznicy tak zeby zalowac wyboru, hm mysle ze jakby byly zestawy Celeron (350 w gore) + s-video to bym sie zdecydowal, ale ten ACer na ktorego sie skusilem ma rowniez 2x256MB :) Zdam relacje jak juz go dostane do rak.

Acha ktos w innym topicu pisal ze ciezko tego ACera dostac z gforcem- no nic, trudno bede musial zadowolic sie zintegrowanym 'czyms' i pogodzic sie z tym ze troche ramu mi to zje- ale s-video musi byc.

 

Kabelek za 40zl moze okazac sie wyjsciem z sytuacji. Chetnie poczytam recenzje i i jakies porownania co do jakosci obrazu.

pozdr...

Edytowane przez dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuje w najblizszych dniach kupic komputerek, chce wydac na niego kolo 3 - 3,5 tys.

 

ale nie moge sie zdecydowac:

 

1)Acer TM 2355 = 3200 zł

http://tanienotebooki.pl/note_one.php?id=1333

Celeron M - 1MB cache 1.4 GHz

RAM 512 MB

60 GB

DVD+/-RW

Win XP rok gwarancji,

2h na baterii

 

2)HP nx6110 = 3400 zł (ponoc tylko w Vobisie)

Intel® Celeron® M 350 1.3GHz, cache 1MB, FSB 400MHz

RAM 512 MB

40 GB

DVD+/-RW

Win XP, 2 lata gwary, ponoc do 4 h na baterii...

 

 

i teraz co wybrac :> bardziej sklanialbym sie w strone HP (bateria), czy to udany model ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuje w najblizszych dniach kupic komputerek, chce wydac na niego kolo 3 - 3,5 tys.

 

ale nie moge sie zdecydowac:

 

1)Acer TM 2355 = 3200 zł

1451941[/snapback]

Nie wyglupialbym sie i wzialbym nieco lepiej wyposazonego ACerka...

Proc mocniejszy, dysk wiekszy. Rok gwarancji dodatkowej kosztje cos kolo 290zl brutto chyba, wiec sie imho oplaca!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy HP ma jakies powazne wady, ze go odrzucacie ?? na HDD mi nie zalezy specjalnie, procek 100 mhz szbszy to tez prawie nic, natomiast HP ma baterie 6cell a Acer 4 cell.... no i HP ma w cenie 2 lata gwarancji... to tez cos, zreszta i tak nie planuje zakupu komutera na dluzej niz te dwa latka...

 

 

 

aha, no i jeszcze takie pytanko, ktory bedzie mial lepsza matryce ?? bo to dla mnie wazne.

Edytowane przez Jasiu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos od tego acera strasznie odrzuca mnie slaba bateria.... chcialbym moc chociaz film sobie obejrzec na baterii... hp nawet jak sie popsuje nadal ma 2 lata gwarancji... a na forum z tego co udalo mi sie przeczytac to sprawa wyglda tak:

 

Dlaczego nie HP:

"nie, bo nie"

"bo to praktycznie noname"

nic konkretnego... ktos z was ma moze taki komputer ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie HP:

"nie, bo nie"

"bo to praktycznie noname"

Zapomniales jeszcze o :

"nie, bo ja mam (tu wstaw odpowiednia marke)"

 

Pozdrawiam :) i radze zanim podejmiesz decyzje poczytac na roznych forach wypowiedzi uzytkownikow, a przede wszystkim samemu kazdy model doookladnie, dluuugo obejzec i potestowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly comparison dzis wykonalem w niemieckim MM - w zakresie cenowym do ok 1500 Euro :-)

@limerro - musze ci bardzo podziekowac za ten "comparison"!

Ja juz sie zastanawiam i przebieram nad laptopami z miesiac...i ciagle sie nie moglem zdecydowac...

Mysle nad Acerem 4102 WLMI - laptopem analogicznym do Acera 4101, ale sprzedawanym z jeszcze silniejszym prockiem - Sonoma 1.7Ghz, reszta pozostaje bez zmian.

Pozatym dzieki Tobie dowiedzialem sie o takiej folii-faktycznie to moze byc dobra opcja, szczegolnie, jesli chcialoby sie sprzedac potem komputerek z raczej nienaruszonym wyswietlaczem. Zastanawiam sie tylko czy cos takiego jest dostepne w Polsce - pojade do MM i sie dowiem.Jakby co - napisze jak to wyglada faktycznie i jaka cena...

Pocieszyles mnie, ze ten acer jest szybszy, gdyz jak wnioskuje 4102 powinien byc analogicznie jeszcze szybszy. Caly szkopul polega tylko na tym, ze moj "wymarzony" komputerek bedzie dostepny dopiero za ok 2 tygodnie,bo to nowosc, a pierwsza seria na Polske (400 sztuk), jak wynikalo z odpowiedzi Pana sprzedawcy z Acera rozeszla sie jak swierze buleczki - w tydzien! ;) <to pewnie jakas forma reklamy, ja tylko cytuje jego slowa> ;D

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro--->nie widzałeś przypadkiem może matrycy w Acerze 4651 LMi? Jest tam SXGA+ podobno niezła...Też się wacham między 4102WLMi i 4651LMi,ale mam jeszcze trochę czasu bo bedę kupował koło sierpnia dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta folia sam sie zdziwilem, co ciekawe TravelMate 8104, ktory ogladalem mial czesc zaklejona ta folia - dopiero pozniej skapnalem sie, ze to nie zwykle logo reklamowe, tylko logo producenta tej folii, a spadku jakosci obrazu czy tez roznicy nie widzialem. Niestety nazwy nie moge sobie przypomniec, ale jak bede drugi raz to napisze. Cena nie byla wysoka o ile pamietam cos ok 9 Euro o ile sie nie myle. Co do Acera to mnie ta warstwa odblaskowa nieco przeraza, poza tym chyba jednak lepiej zainwestowac w Toshibe M30X, bo ekran duzo lepszy choc grafika slabsza juz nie X700 a R9700 - choc nadal jest to nie byle jaka karta graficzna :-) Jak mozesz to koniecznie zerknij na Samsungi, to chyba niedoceniana firma, kojarzaca sie jak LG z koreanskim shitem, a produkuja jak widze rewelacyjne notki, np ten:

1453556[/snapback]

 

a vaio serii FS niet? przy nastepnym "comparison" b. prosze uwzglednic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam do wydania mniej więcej 500$, laptopa mogę kupić w stanach, wiadomo trochę taniej, co za tą cenę wybrać? a może czego nie kupić? macie jakieś propozycje?

 

słyszałem opinie, że urządzenia z niskiej półki cenowej chodzą strasznie głośno, czy to jest prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limerro,dzięki śliczne za tak wyczerpującą odpowiedź.Niestety to fujitsu na 17" matrycę która mi kompletnie nie odpowiada i ta waga :( Ja chcę kupić lapka do maksymalnie 3kg wagi.A z Acerów tylko te na turionie mają X700 128MB,reszta 64MB :( (co dla mnie też jest porażką w takiej grafie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest ze 128MB pamięci ten Radek,a u nas w Polsce się nie spotkałem z wersją 128MB.A co do Turiona to ja go wcale nie chcę,zdecydowanie wolę Centrino.Wydaje się że jest lepsze i czas pracy na bateriach też jest dłuższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje na gwałt maszyny do pisania do 1000 - 1100 PLN. W zwiazku z tym mam 3 szybkie pytania:

 

1. Compaq Armada M700 vs Dell Latitude CPX H650GT, co wybrac?

2. Czy to prawda ze w Compaq'ach przed zainstalowaniem systemu trzeba od nowa instalowac bios??? (wydaje mi sie to nierealne, ale wole sie upewnic)

3. Jaka strone z recenzjami starszych notebookow mozecie mi polecic? Chcialbym poczytac opinie na temat tych laptopow.

 

Pozdrawiam

 

Nowy pomysł: IBM Thinkpad T20 z tytanową obudową... co o tym sądzicie? Którą maszynke wybrac?

Edytowane przez robot007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wybrałem dwa laptopy, któe mnie interesują:

Fujitsu-Siemens Amilo pro V2010 (Centrino 1.5GHz)

Acer Aspiere 3002NLC (Sempron 2800+)

 

Reszta parametrów jest taka sama, FS ma system win XP (ale tym się nie sugeruje) - pytanie - który <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> - cena to ok 1950zł netto (oba klosztują podobnie)

 

Podstawowy konfig to:

256MB RAM, 40GB dysk, CDRW-DVD, grafa > 64MB, 1.5h na baterii

FS ma wifi...

 

Dalej szukam okazji - ale jak się nie trafi, to jeden z tych wybiorę - pytanie który?

 

Jeżeli znacie lepsze propozycje markowych laptopów, to piszcie, bo niedługo musze kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Z obu bedziesz z pewnoscia zadowolony jesli ich stan jest ok.W dellu zwroc uwage na naped CD/DVD to slaby punkt ich z tego okresu.Co do stylistyki to ładniejszy jest Dell.

ad2. Bzdura totalna

 

Zwroc uwage na wyposazenie i stan techniczno-wizualny. IBM tez dobra alternatywa.Ja osobiscie wybralbym z tych trzech jesli wszystkie sa w dobrym stanie Dell'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dla siebie laptopa - będzie to mój pierwszy.

Wymagania i przeznaczenie:

- w dzień praca biurowa ale dosyć wymagająca, kilka programów jednocześnie (tworzenie stron www), ok. 8-10h

- wieczorem jakiś film, dobrze gdyby dało się podłączyć TV ale to chyba standard?

- gry - ok. 30 min. dziennie dla relaksu

Generalnie zależy mi na wydajlności i komforcie pracy w cenie do 5 tys. brutto.

 

Wybrałem następujące modele (ważne dla mnie parametry to Centrino, 512MB, dysk min. 60GB, najlepiej 80GB, ekran 15,4"):

Acer TravelMate 4002 WLMi - http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12483&sid=6 - 4549 zł

Acer TravelMate 4502 WLMi - http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=12234&sid=6 - 5063 zł

Acer TravelMate 4601 WLMi - http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=14311&sid=6 - 5404 zł

 

Co z tego wybrać? Parametry są bardzo podobne ale cena różni się o kilkaset zł. Skąd takie różnice? Czym faktycznie się różnią te modele? Ze specyfikacji niewiele różnic można wyłapać.

 

Czytałem dosyć dobrą opinię o 4002, z kolei znajomy ma 4502 i jest zadowolony. Mogę wydać ok. 5 tys. brutto, ale jesli między tymi modelami nie ma jakiejś większej różnicy to po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic konkretnego... ktos z was ma moze taki komputer ??

1453150[/snapback]

Od HP odrzuciło mnie obcowanie z nx 9020 kumpla - po miesiącu użytkowania obudowa skrzypi, natomiast jeżeli chodzi o wydajność, to takie zadanie, jak wyświetlenie na rzutniku (z kabla, czyli nie chodzi tu o speedstepa i inne takie) prezentacji w powerpoincie zawierającą filmik w formacie wmv 9 powoduje w trakcie odtwarzania tegoż filmiku szarpanie dźwięku i pokaz slajdów w tempie ok 10 fps. :mur:

Co ciekawe, ta sama prezentacja lepiej działała na Siemensie z PIII-800 na pokładzie :lol:

 

Nie ma, że boli

Edytowane przez Zakath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do laptopa z procesorem A64 Acer Aspire 5014WLMi LX.A6005.016. Mam pytanie , czy procesory AMD w laptopach wymagają dużo bardziej skutecznego chłodzenia niż Pentium M? Nie zależy mi na czasie pracy na bateriach a raczej na zastąpieniu sprzętu stacjonarnego.Zależy mi za to na ciszy!!!.Z jakim układem z PC-tów można porównać wydajność X700 w wersji z 64MB RAM i 128MB RAM?Dzięki za porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, wybrałem dwa laptopy, któe mnie interesują:

Fujitsu-Siemens Amilo pro V2010 (Centrino 1.5GHz)

Acer Aspiere 3002NLC (Sempron 2800+)

 

Reszta parametrów jest taka sama, FS ma system win XP (ale tym się nie sugeruje) - pytanie - który ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> - cena to ok 1950zł netto (oba klosztują podobnie)

 

Podstawowy konfig to:

256MB RAM, 40GB dysk, CDRW-DVD, grafa > 64MB, 1.5h na baterii

FS ma wifi...

 

Dalej szukam okazji - ale jak się nie trafi, to jeden z tych wybiorę - pytanie który

To Centrino to na pewno Celeron Centrino a nie Pentium (za 2400zł brutto nie moze byc Pentium)

Z tych dwoch ja wybralbym zdecydowanie Acera (tylko ver z Celeronem M - cena ta sama). Nie wiem czy ogladales te laptopy, ale design, materialy, poprostu wyglad Fujitsu pozostawia wiele do zyczenia (bez urazy dla jego uzytkownikow)

Ostatnio dokladnie sobie obejzalem oferte rynkową i jestem prawde mowiac pod wrazeniem "ofensywy" Acera. Jesli nie potrzebujesz dobrej baterii w laptopie to zdecydowanie its a good choice.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacząłem myśleć o czymś trochę droższym - powiedzmy do 3000zł brutto - te laptopy co napisałem są dość cienkie, a widzę, że za ok 2900zł można kupić coś znacznie lepszego z 512MB Ram, tak więc cena i tak wychodzi ok 200-300zł więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze laptopa, to mi się już niedobrze robi - przeglądnąłem kilkaset ofert - i zmieniłem zdanie co to sprżetu, który chcę. Myślę, że nie ma sensu jednak kupować najtańszego, kiedy za niewiele więcej moge mieć coś bardziej sensownego.

 

Teraz patrzę na sprzęt w okolicach Pentium 4 2.6-3.0GHz, 512MB Ram, DVD-RW, grafa jakaś sensowna (radek 9000/9200) i bateria, która wytrzyma więcej.

 

Centrino sobie chyba odpuszczę, bo są dość drogie w stosunku do tego co oferują - a celerona nie chcę brać...

 

Cena - jak pisałem wcześniej - ok 3000zł brutto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem leży w tym, że w zasadzie nie wiem na co się zdecydować, jeśli chodzi o parametry - jak mam kilka laptopów o podobnych właściwiościach, to co najwyżej dopytam się który procek lepszy (jeśli mają inne)...

 

Tylko jest taka sprawa - laptop z celeronem 1.5GHz demonem szybkości nie jest i tak naprawdę równie dobrze mógłbym kupić cos tańszego o 500zł na Pentium 3 - ale znowu brak wifi i usb 2.0 - no ale z drugiej strony 512 mega ramu.

 

Z drugiej strony mogę kupić coś droższego o 500zł z już znośnym prockiem P4 2.6GHz, 512 ramu, nagrywarką DVD i dłuższym czasem życia na baterii - ale znowu będzie to albo używany, albo z 3mieś gwarancją, albo z ceną już o 1000zł większą, albo z dyskiem 30/20GB i tak to wygląda.

 

Po prostu nie ma laptopa, który by w 100% mi odpowiadał z parametrami i miał sensowną cenę... A jak już się trafaia, to faktury kolo nie wystawia, albo ma sporo negatywów, albo w ogóle się nie odzywa.

 

 

BTW - ja mam wentyle samochodowe i pompkę SKS teleskopową z manometrem i ładnie się lekutko pompuje i tyl eile chcę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol >> sluchaj limerro bo on bardzo sensownie gada. Pozatym wybaczysz wszystko Celeronowi M jak popracujesz pare godzin w absolutnej ciszy, bez najmniejszego szumu wiatraka :D (przynajmniej tak jest w HP ale na pewno w kazdym innym tez)

A doplacac 300zł dla 512 ramu tez nie ma sensu, ram wcale nie jest az tak drogi i bez rpoblemu bedziesz mogl sobie dolozyc +256mb o wiele mniejszym kosztem.

WYBIERAJ

Jakby co, daj znac w ciagu 2 dni, pomoge sprowadzic :)

I tak jak mowi limerro, na tym etapie to juz musowo musisz udac sie do jakiegos dobrego sklepu, obejzec a przede wszystkim sie potargowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przekonaliście mnie -

 

No to zostały mi do wyboru praktycznie 3 modele:

- Fujitsu Siemens Amilo pro V2010 - za ok 2500zł brutto i win XP Pro (2400 za home) z celkiem 1.5

- HP/Compaq nx6110 - za ok 2500zł z win XP home i celkiem 1.4/1.3

- Acer Travelmate 2304 z celkiem 1.3 - podobne ceny (za 2300 bez systemu, 2500 z systemem, 2700 DVD-RW)

 

Jakoś zawsze ciągnęło mnie do Compaqa, Acer mi się wydaje gorszą firmą, a Fujitsu powinno być solidne, ale głowy nie dam...

 

edit

No wiec tak - Compaq jest najdroższy, ale też ma najlepszy procesor (1.4), z prockiem 1.3 i bez systemu cena jest już znośniejsza - natomiast wydajność baterii jest nieporównywalnie lepsza - bo ok 4h - w porównaniu do Acera i FJS 1.5/2h.

 

Najtaniej i tak moge kupić FJS Amilo pro V2010 (z systemem) - ale jego wygląd jest odstraszający, no i ten ekran ze srebrnymi pikselami :)

 

Acer ma cenę porównywalną do HP (dla procków 1.3) jest może trochę tańszy, ale kusi nagrywarką DVD.

 

edit2:

Co by nie było za fajnie znalazłęm jeszcze ASUSa A3L za tyle samo co HP, ale procek 1.4... tylko bateria - nie pisze ile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz tych nowych Acerow, sa naprawde fajne, wygladaja na solidne i sa bardzo cienkie.

Bedac na twoim miejscu wzialbym Acera, tylko w konfiguracji - bez systemu, jak najmniej pamieci (nawet 128), bez nagrywarki DVD, ale musowo z WiFi.

Pamieci dolozylbym sobie na wlasna reke (taniej) a nagrywarka DVD w laptopie imho to naprawde zbytek (a im bardziej wielofunkcyjne kombo to tym szybciej padnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na poczatku chciałem oznajmnic ze moja wiedza o laptopach nie jest na rozszerzonym poziomie i dlatego pytam sie Was o podpowiedz :D

 

Laptop ma byc do 1500 funtów(bedzie kupowany w angli)

Ma byc przeznaczony do codziennej pracy i takiej typowo jak PC tylko ze przenoscny ;)

Filmy, internet, Download itp.

Ma miec duzy dysk i monitor 17 cali(sa takie? :D)

Nagrywarke DVD

Nie orientuje sie kompletnie jakie formy sa dobre i czy ten wyswietlacz bedzie :lol:

Bedzie cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...