Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie laptopa - będzie to mój pierwszy.

Wymagania i przeznaczenie:

- w dzień praca biurowa ale dosyć wymagająca, kilka programów jednocześnie (tworzenie stron www), ok. 8-10h

- wieczorem jakiś film, dobrze gdyby dało się podłączyć TV ale to chyba standard?

- gry - ok. 30 min. dziennie dla relaksu

Generalnie zależy mi na wydajlności i komforcie pracy w cenie do 5 tys. brutto.

 

Wybrałem następujące modele (ważne dla mnie parametry to Centrino, 512MB, dysk min. 60GB, najlepiej 80GB, ekran 15,4"):

Acer TravelMate 4002 WLMi - 1455348[/snapback]

No to tak, ja mam troszke starszy model bo TM4002WLMi, zreszta przez Ciebie wymieniony. Masz moja recke uzytkownika na forum tutaj mozesz sie zapoznac...

Jesli chcesz pracowac z kilkoma pamieciozernymi aplikacjami, to najlepiej kupuj ten tanszy deczko model i zmien pamieci z tych co sa 2x 256MB na 2x 512MB,ja tak zrobilem i teraz juz nie przymula nawet jak jest powlaczane 10 aplikacji (Word, Excel, Nero, Winamp, Photoshop, Outlook, i.t.p). Ram dal niesamowitego kopa jesli chodzi o prace z tyloma aplikacjami. Przy nagrywaniu DVD Nero nie bylo wczesniej mowy o tym, zeby normalnie uzywac kompa, bo ostro zamulalo, teraz moge pracowac na dosc rozbudowanych arkuszach kalkulacyjnych i edytowac wielostronicowe dokumenty w Wordzie.

Kumplowi z pracy doradzilem TM4101WLMi i kupil, jest zadowolony bardzo...

Konfig nieco mocniejszy bo z Mobility Radeonem X700 64MB na PCI-E, reszta to samo co u mnie, za wyjatkiem tego, ze ma juz DDR-2. Sprzet wymiata, kosztowal go 5000zl brutto, ma sie te znajomosci :P :P ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam z góry za pewnie tak banalne pytanie ale chciałbym se porównac czy taniej wyjdzie mi składaka laptopa czy gotowego tz z półki. Prosze aby ktoś wymienił mi wszystkie podzespoły czesci które wchodzą w skład laptopa, tak od myslników. Wielkie dzieki i sorki za take pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, ja mam troszke starszy model bo TM4002WLMi, zreszta przez Ciebie wymieniony. Masz moja recke uzytkownika na forum tutaj mozesz sie zapoznac...

Jesli chcesz pracowac z kilkoma pamieciozernymi aplikacjami, to najlepiej kupuj ten tanszy deczko model i zmien pamieci z tych co sa 2x 256MB na 2x 512MB,ja tak zrobilem i teraz juz nie przymula nawet jak jest powlaczane 10 aplikacji (Word, Excel, Nero, Winamp, Photoshop, Outlook, i.t.p). Ram dal niesamowitego kopa jesli chodzi o prace z tyloma aplikacjami. Przy nagrywaniu DVD Nero nie bylo wczesniej mowy o tym, zeby normalnie uzywac kompa, bo ostro zamulalo, teraz moge pracowac na dosc rozbudowanych arkuszach kalkulacyjnych i edytowac wielostronicowe dokumenty w Wordzie.

Kumplowi z pracy doradzilem TM4101WLMi i kupil, jest zadowolony bardzo...

Konfig nieco mocniejszy bo z Mobility Radeonem X700 64MB na PCI-E, reszta to samo co u mnie, za wyjatkiem tego, ze ma juz DDR-2. Sprzet wymiata, kosztowal go 5000zl brutto, ma sie te znajomosci :P :P ;)

1457242[/snapback]

Tą dobrą recenzję nt. TM4002WLMi to właśnie chodziło o Twoją :)

Pewnie wybiorę najtańsz z tych 3 (podanych przeze mnie) bo nie wiem jaka jest między nimi różnica (oprócz tego że najtańszy z nich ma dysk 80, a pozostałe 60)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ze zmianą procków w laptopie - ten, którego chcę kupić oferowany jest zarówno z celkiem 340 1.3/1.4 jak i Centrino 1.6 - oba poza taktowaniem różnią się magistralą (400 -> 533MHz) - no i pytanie - czy w przyszłości będę mógł zmienić proca na centrino 1.6?

 

Na obecną chwilę różnica w cenie jest kolosalna - pomiędzy celkiem 1.3 a centrino 1.6 jest 700zł różnicy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie ktory laptop

 

Oni maja wlasnie takie laptopy chce raczej Toshibe albo tego Acer nie Sony moje wymagania:

do codzienengo uzytku internet zeby ogladac filmy muzyka czasmai jakas gra chodzi mi o to zeby byl niezly:)

 

Sony Vaio PCG-TR5AP

Sony VAIO V505DC11

Sony VAIO GRT 290Z

Sony VAIO PCG-Z1VA

Sony VAIO PCG-TR2A

Sony VAIO PCGFRV26

Toshiba Satellite A45-S120

Toshiba Satellite A45-S150

Toshiba Satellite A45-S250

Toshiba Satellite A45-S2502

Toshiba Satellite A20-S259

Toshiba Satellite A20-S259

Toshiba Satellite M30-S309

Toshiba Satellite M30-S309

Toshiba Satellite M35-S359

Toshiba Satellite 5205-S119

Toshiba Satellite P25-S509

Toshiba Satellite P25-S609

Toshiba Tecra S1

Toshiba Portege M200

Toshiba Portege M100

Toshiba Portege R100

ACER ASPIRE 1705 SMI

 

 

Tylko ze ja bede kupowal z zagranicznej firmy z Anglii i wasnie nie weim czy wszytsko bedzie chodzic u nas w Polsce, chodzi mi o litery i znaki czy da sie to zmienic na Polskie prosze pisac.

 

wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej kupic laptopa w Polsce bo sa tansze niz w Anglii :)

Za 9tys zł to mozesz kupic sobie Della 9300 lub HP ZD8000 w tym ze ten pierwszy jest o wiele lepszy :)

1457038[/snapback]

Wiem ze taniej ale to nie ma az teka wielkiej róznicy

A laptop bedzie kupowany w Angli poniewaz tam juz ktos jest a nie ze np ja jade ;)

A co myslicie o Dell XPS??

Taki jak tu http://aukcje.korba.pl/show_item.php?item=51143224

Nie bedzie kupowany na aukcji tylko tak podaje??

Duzo leposzy?

Ja mysle ze tak i czy to nie bedzie lepszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze taniej ale to nie ma az teka wielkiej róznicy

A laptop bedzie kupowany w Angli poniewaz tam juz ktos jest a nie ze np ja jade ;)

A co myslicie o Dell XPS??

Taki jak tu http://aukcje.korba.pl/show_item.php?item=51143224

Nie bedzie kupowany na aukcji tylko tak podaje??

Duzo leposzy?

Ja mysle ze tak i czy to nie bedzie lepszy wybór?

Niee tylko nie DELL ;) Jak masz tyle kasy to jedynie:

TravelMate 8100

lub:

Fujitsu Siemens LifeBook E-8020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee tylko nie DELL ;) Jak masz tyle kasy to jedynie:

1457620[/snapback]

ojj nie gadaj bo do Della nie maja startu pod kazdym wzgledem.To juz jest Maybach wśród laptopów a tamte to tylko klasa S :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie tez chce kupic jakiegos laptopa tylko sie zastanaiwm jakiego bo nigdy nie mialem chce kupic za granica bo mam tania firme chce takiego do codziennego uzytku muzyka jakis film czasami jakas gra ale rzadko na studia potrzebuje i wlasnie oni maja takie i nei wiem ktorym zastanawiam sie na Toshiba chodzi mi o ktoras z tych lepszych

Toshiba Satellite P25-S509

Toshiba Satellite P25-S609

Toshiba Tecra S1

Toshiba Portege M200

Toshiba Portege M100

Toshiba Portege R100

ACER ASPIRE 1705 SMI

 

tylko ze to jest zagraniczna firma i wlasnie nie wiem jak to bedzie z ta klawiatura on bedzie raczej z firmy angielskiej i czy wszytsko bedzie ok jak wgram Windowsa polskiego??????/

 

Jeszcze maja takie:

 

Sony Vaio PCG-TR5AP

Sony VAIO V505DC11

Sony VAIO GRT 290Z

Sony VAIO PCG-Z1VA

Sony VAIO PCG-TR2A

Sony VAIO PCGFRV26

Toshiba Satellite A45-S120

Toshiba Satellite A45-S150

Toshiba Satellite A45-S250

Toshiba Satellite A45-S2502

Toshiba Satellite A20-S259

Toshiba Satellite A20-S259

Toshiba Satellite M30-S309

Toshiba Satellite M30-S309

Toshiba Satellite M35-S359

Toshiba Satellite 5205-S119

Toshiba Satellite P25-S509

Toshiba Satellite P25-S609

Toshiba Tecra S1

Toshiba Portege M200

Toshiba Portege M100

Toshiba Portege R100

ACER ASPIRE 1705 SMI

 

Pozdrawiam

wlacha

Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z UK, czy USA to zaden problem z klawiatura :-) Gorzej jest w Niemczech tutaj sa klawiatury z umlautami :/

1457778[/snapback]

 

a co do tych laptopow do ktorego polecasz orientujesz sie moze????? jakiego ty masz?????

Edytowane przez wlacha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma 1500funtow to jakis Sony albo Toshiba Qosmio :)

Jesli lap do hard core gamingu to Dell XPS2 albo Sager - tylko, ze cos za cos - wiekszy halas i cieplo wydzielane.

1457740[/snapback]

Widze ze siedzisz w tym to moze poprzesz kolegów albo zaproponujesz konkretny model?

Ja na modelach całkowicie sie nie znam

To wiec

TravelMate 8100

Fujitsu Siemens LifeBook E-8020

Czy moze z tych delli?

Dell XPS i Dell 9300

On ma byc wszechstronny wiec taki co starczy na lataaaaaa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem leży w tym, że w zasadzie nie wiem na co się zdecydować, jeśli chodzi o parametry - jak mam kilka laptopów o podobnych właściwiościach, to co najwyżej ...

1456391[/snapback]

No to masz tu notebooki z 512 MB RAM beda smigac az milo chyba ze w Dooma 3 albo

Half Life 2 chcesz grac :D

Sempron 2800+ czyli cos jak Celeron Pentium 4 3.0 Ghz

Celeron 1.4 Ghz

 

PS1 : jeśli masz dużo patriotyzmu to jest jeszcze Aristo 300 - Pentium M/256 MB RAM

PS2: jak masz nieco wiecej kasy to HP tez produkuje z Pentium M

 

GRY TO ZŁODZIEJ CZASU A ZBYT DOBRY LAPTOP KUSI :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ta kase TYLKO XPS2 - klasa sama dal siebie. Wydajnosc, jakosc i efekt (dla mnei troche zbyt swiecacy, le mozna powylaczac ) :)

1458024[/snapback]

 

Hej ayem znasz sie dobrz na laptopach bo moge miec takie po niskich cenach i wlasnie nei iwem jakiego wziac wiesz chodzi mi o ogladanei fimow muza jaksa gra rozumiesz no i na studia

 

Sony Vaio PCG-TR5AP

Sony VAIO V505DC11

Sony VAIO GRT 290Z

Sony VAIO PCG-Z1VA

Sony VAIO PCG-TR2A

Sony VAIO PCGFRV26

Toshiba Satellite A45-S120

Toshiba Satellite A45-S150

Toshiba Satellite A45-S250

Toshiba Satellite A45-S2502

Toshiba Satellite A20-S259

Toshiba Satellite A20-S259

Toshiba Satellite M30-S309

Toshiba Satellite M30-S309

Toshiba Satellite M35-S359

Toshiba Satellite 5205-S119

Toshiba Satellite P25-S509

Toshiba Satellite P25-S609

Toshiba Tecra S1

Toshiba Portege M200

Toshiba Portege M100

Toshiba Portege R100

ACER ASPIRE 1705 SMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do tych laptopow do ktorego polecasz orientujesz sie moze????? jakiego ty masz?????

1457790[/snapback]

Ja mam Toshibe M30/M35

Jak chcesz o nie wiecej poczytac to jest taka mini recenzja.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=127723

Niedlugo dodam zdjecia i dokladniej go opisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

mam zamair kupic sobie uzywanego laptoa IBM thinkpad 600X. PENTIUM III, PROCESOR 500 MHZ, 128 RAM, TWARDY DYSK 30 GB - zreszta prawie identyczny jak ten tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=51583894- tylko mniej ramu i wiekszy dysk . Mial ktos juz ten sprzet , nadaje sie do czegos - w sumie tylko word excel filmy mnie beda interesowaly- no i bede chial zmienic ram na conajmniej 256mb - za ile oplaca sie to kupic ? jakies opinie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robot >> wiem ze powiem cos bardzo nielubianego i nieprzyjemnego ale poczekaj jeszcze troche i dozbieraj te 500zł. Naprawde, skoro wydajesz juz tyle kasy to lepiej kupic cos co na wiecej ci starczy, a do tego bedzie nowe. Juz za 2300zł powiniens juz dostac najtanszego Acera golasa niebo lepiej wyposazonego i z gwarancja.

A tak, wezniesz tamtego starocia (wyglada na zdjeciach niezle, ale po 2.5 r uzytkowania musi miec juz jakies wieksze lub mniejsze usterki) zaplacisz troche mniej, ale wysylka + zmiana ramu = dodatkowe 100zł. Do tego bateria prawdopodobnie juz na ostatnim tchnieniu. Nie ma nagrywarki = jedyna komunikacja to LAN lub dyskietki. A i prawde mowiac obejzenie filmu bedzie dla niego niezlym wysilkiem, 4mb karta + 500mhz... po 2h zacznie promieniowac :)

A nie daj boze zeby cos sie zepsulo..

Jednym slowem, jesli nie masz musu na zasadzie teraz albo nigdy - poczekaj i kup cos normalnego (moze pozycz kase od rodzicow -odrobisz w wakacje ?)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ale w tym rzecz ze ja kupuje ten sprzet nie za 1600zl a za 850... i dlateog sie pytam czy za tyle warto.jedyne co w nim zmienie to ram na 196 lub 256 i jakas sieciowke na pcmcia - nie wiem ile toto ma wogole slotow na ram itp wiec nie wiem jak zmienie , czy bede musial poprostu dokupic 1 kosc 128 lub 64 , czy sprzedac moja i kupic 256 .oplaca sie brac za 850 czy nie ? aha bateria praiwe wogole nie trzyma. Na allegro znalazlem 2 aukcje tych notebookow - http://allegro.pl/show_item.php?item=51583894

http://allegro.pl/show_item.php?item=51733711

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

czyli brac rozumiem ? a to sprzedaje koles z miasta - wiec moge dokladnie przestestowac wszystko - jakie programy polecacie do sprawdzenia wszystkiego

pamieci memtes , jakies superpi prime , 3dmark to standard - a jakies progsy do laptopow ?

No to chyba zapomnialo ci sie napisac za ile mozesz go kupic :)

A jesli rzeczywiscie za 850zł to... to... pewnie ze nie  :lol: :rolleyes:  (daj mi adres tego kolesia priv !!! hehehe)

1458707[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze brac.

Kup za 850 sprzedaj za 1300 hehe

 

A do pamieci lepiej Goldmemory, 3dMark to co najwyzej 2000 ;)

jakis progs do sprawdzenia dysku (moze jest juz w BIOSie wbudowany) otworzyc notatnik i na bialym tle dokladnie sprawdzic bad pixele, pozatym sprawdzic czy DVD czyta rozne plyty.

Cena jest az podejzanie niska wiec imho poswiec na to min z 2h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha - muszę kupić z 256MB Ram - ma ktoś może możliwość pomóc w zamianie tego na 512MB - nie chcę dokładać drugiej kości, tylko zamienić tą na 512 i zrobić to w miarę tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was mial stycznosc z Acerem Travelmate 4651LMi (http://www.e.pl/product/Acer_TravelMate_4651LMi/Pro_ID=1621/)?

 

Czy taka konfiguracja jest warta swojej ceny (~5500 brutto):

Procesor (GHz) Intel Pentium M 730 (1.6GHz/2M/FSB533)

Dysk twardy 80 GB

Pamięć RAM (MB) 512 MB (2x256MB) DDR2

Matryca 15'' SXGA+ TFT LCD supporting 1400 x 1050 pixel resolution 16.7 million colors

Napęd optyczny nagrywarka DVD+/-RW (Dual)

Karta Grafiki NVIDIA GeForce Go 6600 (GPU), with 64 MB of DDR VRAM, supporting PCI Express and Microsoft DirectX 9.0

Dźwięk Audio system with two built-in speakers

Karta sieciowa 10/100/1000, WiFi Intel PRO/Wireless 2200BG network connection, (dual-mode 802.11b/g), Bluetooth

Porty komunikacyjne 4 porty USB 2.0 , 1 port podczerwieni , 1 wyjście VGA monitora zewnętrznego , 1 gniazdo kart PCMCIA CardBus typu II , 1 wyjście S-video/ TV-out (NTSC/PAL) , Port DVI-D , 1 port IEEE 1394 , 1 gniazdo modemu , 1 gniazdo karty sieciowej , 1 gniazdo głośnika/słuchawek/ line-out , 1 gniazdo mikrofonowe/line-in , 1 gniazdo zasilacza sieciowego124-pin Acer ezDock , Czytnik kart 6-in-1 (SM/MS/MS-Pro/MMC/SD/xD-Picture card™) ,

 

Bateria litowo-jonowa 65 W Li-ion ,Czas pracy przy zasilaniu bateryjnym 5 h (faktyczny czas zależy od sposobu użytkowania oraz konfiguracji); h

Wymiary (mm) 336.4 (szer) x 284.5 (gł) x 32.0 / 34.5 (wys) mm

Waga (kg) 2,84 kg

Oprogramowanie: Norton AntiVirus, Adobe Acrobat Reader, Cyberlink PowerDVD, NTI CD Maker, Acer Launch Manager, Acer eManager, Acer System Recovery CD

Gwarancja 1 rok firmy/2 lata os. fizyczne

Oprogramowanie Microsoft Windows XP Pro EN/PL

 

Notebook ma byc jak najbardzie kompletnym zamiennikiem peceta, wlaczajac w to multimedia (filmy, gry, itp). Jednoczesnie ze wzgledu na czeste podroze, notebook musi byc "mobilny". Z tego wzgledu odrzucilem wszystkie "olbrzymie" laptopy z widescreenami, wole 15'' LCD, lecz chcialbym wyzsza rozdzielczosc niz 1024x768. Czy notebook przedstawiony powyzej wystarczy do takich zastosowan? Czy Geforce Go 6600 z 64MB VRAM "pociagnie" nowe gry 3D (np. Worms 3D, HL2, NFS)? Czy matryce w notebookach Acera sa dobrej jakosci (obecnie mam notebooka FS i nie jestem zadowolony z jakosci matrycy)? Jak osiagi baterii podawane przez Acera maja sie do rzeczywistosci?

 

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mialbym kupowac laptopa, zaczekalbym na acera sonome z x700. mysle ze cena bedzie podobna. co do wide screen'a: szerokosc twojego 15 calaka to ok 336mm a mojego z 15,4" to 364mm czyli wcale nie duzo. ja z moim chodze 2 razy w tygodniu miedzy akademikami, do tego co miesiac jezdze do domu pociagiem 4,5 godzinki. jako ze nosze go w szkolnych gabarytow plecaku a na dluzsze wyjazdy zabieram jeszcze jeden duzy, nosze laptopa trzymajac go w rece a nie na plecach. nie przeszkadza mi jego szerokosc tylko waga, po ok 20 min. spacerku reka boli. co do baterii to moge potwierdzic ze 5 godzin to nic wielkiego :).

matryce najlepiej jak bys sam ocenil na zywo bo zdania sa rozne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania kolegi powyżej.Miał ktoś styczność z tym modelem.Bo za taką kasę nic lepszego nie ma na rynku...

1459428[/snapback]

@kenji - zgadzam sie z Toba w 100%. Ja bede w przyszlym tygodniu kupowal; Acerka 4102 WLMI:

Procesor Intel Pentium M 740 (1.7GHz/2M/FSB533) - Sonoma

Matryca 15.4" WXGA colour TFT LCD, supporting 1280 x 800 pixel resolution

Pamięć 512MB DDR2 533 (2x256MB)

Dysk twardy 80 GB (4200 rpm)

Cd-rom/dvd-rom/combo/dvdrw Nagrywarka DVD-Dual (Double Layer)

Fdd opcja na USB

Fax-modem 56kb/s ITU V.92

Karta sieciowa 10/100Mbps z funkcją Wake-on-LAN, Intel PRO/Wireless 2200BG network connection (dual-mode 802.11b/g) Wi-Fi CERTIFIED

System operacyjny Microsoft Windows XP Home EN/PL

Karta graf. ATI MOBILITY RADEON X700 with 64 MB of DDR video RAM, supporting ATI POWERPLAY 5.0, Microsoft DirectX 9.0 and PCI Express

Oprogramowanie Acer eManager, (eSetting/ePresentation/ePowerManagement/eRecovery), Acer GridVista, Acer Launch Manager, PlatinumSecret, Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus, Adobe Reader, CyberLink PowerDVD, NTI CD-Maker

Rodz.akumulatora 65 W Li-ion standardowa bateria,

Zasilanie 4 godziny czas pracy, 1.5 szybkie ładowanie baterii, 3.5 ładowanie baterii w czasie pracy

Porty i/o 3 x USB 2.0, IEEE 1394, Ethernet (RJ-45), Modem (RJ-11), VGA, S-video/TV-out (NTSC/PAL), mikrofon/line-in, słuchawki/głośniki/line-out, Fast infrared (FIR), PC Card (PCMCIA Type II),

Waga 2.91 kg

Wszystko w cenie ok 5000zl.

 

Gdyby jeszcze dolaczyli Matryce CrystalBright, to powiedzialbym, ze za taka cene nie ma lepszego laptopa w Polsce.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TM4651LMi tez jest na sonoma tylko procek troszke wolniejszy. Co do RX700 i GF6600 to "podobno" sa to praktycznie rownorzedne wydajnosciowo uklady graficzne, przy czym rowniez "podobno" GF mniej drenuje baterie (niestety nie mialem okazji w praktyce tych teorii zweryfikowac). Dodatkowo na korzysc ukladu NVIDII przemawia, w moim przypadku, lepsze wsparcie dla akceleracji 3D pod Linuksem. Co do widescreena to tak samo jak na wielkosci zalezy mi na rozdzielczosci - tutaj wygrywa TM4651LMi, ktory ma SXGA (1400x1050), podczas gdy TM4102WLMi "jedynie" WXGA (1280x800). Uzywam srodowisk do tworzenia aplikacji Visual Studio .NET, Eclipse i NetBeans, ktore o nieporownanie lepiej obsluguje sie w wyzszych rozdzielczosciach. Takze roznica pomiedzy szerokoscia 15.4'' widescreen'a a 15'' moze i niewielka ale gra zadadnicza role gdy chcesz notebooka postawic na rozkladanym stoliku na przyklad lecac samolotem lub chociazby w pracy na biurku obok peceta. Ja notebooka bede nosil codziennie (plus 2-4 razy w miesiacu kilkugodzinna podroz samolotem), a TM4651LMi jest troszke cienszy i lzejszy, co moze oznaczac rok lub dwa lata wiecej zanim dostane garba ;) Reszta parametrow obu notebookow jest pratycznie identyczna, do TM4102WLMi, zacheca cena, w cenniku Acera 4399 netto ~= 5300 brutto. Kolega przedmowca pisal o ok. 5000 - z tego co wiem od przedstawiciela Acera to taka byla cena poprzednika 4102WLMi, modelu 4101WLMi - rozniacego sie jednynie wolniejszym prockiem (Sonoma, PM 1.6). TM4102WLMi ma byc niestety troche drozszy, przez co roznica pomiedzy nim a 4651 nie jest juz taka znaczaca. Tak czy inaczej dla osoby, ktora woli wiekszy display - najlepszym wyborem bedzie TM4102WLMi, tym bardziej ze jest tanszy - ja preferuje wieksza rozdzielczosc dlatego aktualnie celuje w TM4651LMi. Moze zmienie zdanie jesli obydwa bede mogl "obmacac" na zywo :)

Edytowane przez manux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matrycami jest taka sytuacja jak ze sprzetem audio :) jak nie slyszales dobrego dzwieku to i zwykla wieza bedziesz sie zachwycal :)

To samo z matrycami jak nie widziales matrycy Toshiba TruBrite lub Della WUXGA to matryca w Acerze bedzie ci sie podobala.

Jak dla mnie jest kiepska pod wzgledem katow i ruchy glowa powoduja przyciemnienie obrazu( nie gralem na niej wiec nie wiem jaki czas reakcji).

W mojej Toshibie jest lepiej pod wzgledem katow, ale za to jest strasznie wolna i widze smuzenie w grach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...