Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie laika: moze ktos opisac roznice (wady i zalety) miedzy intel pentium centrino a amd sempron mobile?? Zastanawiam sie nad wyborem lapka z amd sempron mobile 3000+ lub Intel Centrino Pentium-M 1.6GHz i bede wdzieczny za wszelkie porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika: moze ktos opisac roznice (wady i zalety) miedzy intel pentium centrino a amd sempron mobile?? Zastanawiam sie nad wyborem lapka z amd sempron mobile 3000+ lub Intel Centrino Pentium-M 1.6GHz i bede wdzieczny za wszelkie porady.

1366479[/snapback]

hm jedyną przewagą AMD nad Intelem to chyba cena i tylko cena. No chyba ze ktoś kto nie lubi intela to wtedy ma 2 plus ;). A tak to centrino jest wydajniejsze, oszczędniejsze i ogólnie lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Action nie trzeba brac nie wiadomo ile sztuk, mozesz sobie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> myszke raz na rok :) Firma moze handlowac czymkolwiek.Jedynym wymogiem jest to, ze musisz miec jakakolwiek firme(NIP, REGON) papiery wysylasz do Action, dostajesz haslo do cennika i mozesz sobie brac cokolwiek w cenie hurtowej

1364430[/snapback]

 

Właśnie dostałem maila od Action i żeby kupować u nich trzeba mieć firmę związana z branżą komputerową (firma budowlana im nie odpowiada) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupic acera 4002 WLMI i mam pytanko odnosnie matrycy 15.4"-jak jest z grami na tej matrycy??

CZy rzeczywiscie obraz w grach jest rozciagniety badz tez gry widoczne sa nie na pelnym ekranie tylko w jego srodkowej czesci??

Jesli rzeczywiscie jakosc gier jest slaba wybiore acera 4502 LMI.

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na konkretny typ notebooka, jednak w większości sklepów jest już niedostępny ... w hurtowniach podobno również nie można już go za bardzo dostać;-( Stąd moje pytanie.

==> Czy ktoś z was wie czy gdzieś w necie można znaleźć model Acer 4001 LMI maksymalnie do 4300zł ?! (albo polecić inny typ komputerka o podobnych parametrach i zbliżonej cenie - najlepiej z ACERA) :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamierzam kupic acera 4002 WLMI i  mam pytanko odnosnie matrycy 15.4"-jak jest z grami na tej matrycy??

CZy rzeczywiscie obraz w grach jest rozciagniety badz tez gry widoczne sa nie na pelnym ekranie tylko w jego srodkowej czesci??

Jesli rzeczywiscie jakosc gier jest slaba wybiore acera 4502 LMI.

Pozdrowionka

1368192[/snapback]

w opcjach ekranu mozesz ustawic czy chcesz rozciagniety (samochody w nfsie troche rozplaszczone :) ) czy chcesz normalny, wtedy bedziesz mial dwa czarne pasy po bokach. ja dotychczas gralem w nfsau2, kotor1, kotor2, diablo2. wszystkie z rozciagnietym ekranem i nic mi to nie przeszkadzalo. za to matryca 16:9 swietnie nadaje sie do ogladania filmow i ogolnie pracy w 2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila od Action i żeby kupować u nich trzeba mieć firmę związana z branżą komputerową (firma budowlana im nie odpowiada)  :cry:

1367734[/snapback]

jak podpisywalem umowe z nimi nie pytali sie mnie czym handluje, nie wypytywali sie w jakiej branzy jest firma. Nawiasem mowiac musieliby sprawdzac osobiscie gdzie i czym zajmuje sie firma a tego z pewnoscia nie robiaza.Wg mnie jesli firma-zajmuje sie jakimkolwiek handlem bez problemu moze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sprzet z Action.Dziwnym trafem ja handlowalem przez pewien czas butami i laptopami na stoisku :lol:

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mowilem... ;) Jakby tak kazda firma mogla sobie kupowac bezposrednio z hurtowni, to by byly jaja...

1367817[/snapback]

no moze nie kazda ale taka ktora ma jakas witryne sklepowa lub stoisko i handluje artykulami przemyslowymi to jak najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na konkretny typ notebooka, jednak w większości sklepów jest już niedostępny ... w hurtowniach podobno również nie można już go za bardzo dostać;-( Stąd moje pytanie.

==> Czy ktoś z was wie czy gdzieś w necie można znaleźć model Acer 4001 LMI maksymalnie do 4300zł ?! (albo polecić inny typ komputerka o podobnych parametrach i zbliżonej cenie - najlepiej z ACERA)  :angry:

1368368[/snapback]

www.california.pl, ale to jest hurtownia...

 

  Witam

Zamierzam kupic acera 4002 WLMI i mam pytanko odnosnie matrycy 15.4"-jak jest z grami na tej matrycy??

CZy rzeczywiscie obraz w grach jest rozciagniety badz tez gry widoczne sa nie na pelnym ekranie tylko w jego srodkowej czesci??

Jesli rzeczywiscie jakosc gier jest slaba wybiore acera 4502 LMI.

Pozdrowionka

No to zalezy czy gra obsluguje rozdzielczosc 1280x800, a wiekszosc nowych obsluguje...

Jesli nie obsluguje, to obraz jest rozciagniety, ale nie slaby jakosciowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

potrzebuje pomocy w wyborze notebooka, najpierw chcialem zaznaczyc ze w dziedzinie notebookow jestem kompletnym lamerem i "siedze" w tym od tygodnia dopiero, a musze cos szybko wybrac.

moje wymagania:

- bedzie uzywany do: office, photoshop, autocad, matlab, solidworks, czasem jakis filmik;

- nie bedzie uzywany do grania;

- musi miec: nagrywarke dvd, wifi, 512 ramu, gwarancje ktora mozna zrealizowac w europie, mozliwosc podlaczenia do rzutnika;

- cena jak najmniejsza, najlepiej do 3000, niewiem czy to realne;

 

bede wdzieczny za wszystkie sugestie odnosnie konfigu, ewentualnych propozycji konkretnych modeli, oraz wskazowek gdzie mam szukac.

z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus ma swiatowa gwarancje. nie wiem jak inne firmy. do 3000zł to coś na celeronie ale ramu trzeba by było dołozyc. autocad nie bedzie na tym za przyjemny.

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15428 z rabatem i ramem wyjdzie Cie około 3100zł.

czy to ze chcesz w europie oznacza całą czy tylko Polska?

bo jak Polska to może coś takiego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16324

Ogólnie do 3000zł to mały jest wybór. ogólnie wolał bym tego acera ale ma 256 ramu i jest drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszac europa chodzilo mi o Polske i Niemcy, dzieki za odpowiedz, a jak jest z dokladaniem ramu ? orienruje sie ktos ? z tego co ja wiem, to jesli dokupie od razu przy kupnie komputera to mi licza w zalerznosci od marki 250-300zl, to troche sporo, w szczegulnosci, ze samemu mozna o polowe taniej, a jesli rozkrece sam to pewnie strace gwarancje, tak ?

 

z tych 2 co podales, acer wydaje mi sie zdecydowanie lepszy, za 100z wiecej, jest wiekszy dysk i nagrywarka dvd, w asusie niestety tylko dvd rom, a o co chodzi z tym cashem ?? w asusie 512, w acerze 1024 ?? blad w opisie ? czy sa dwie serie tych celeronow ? czy moze to jest jakas inne jadro ?

 

a co co autocada to tylko jakies proste rzeczy, do rysowania mam stacjonarny, zdaje sobie sprawe, ze 15' to troche malo.

Edytowane przez FeuerFrei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są różne jądra. w acerze jest mocniejszy ten celek. ja do swojego asusa dołożyłem ten ram: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5036 . sloty na ram nie są u mnie plombowane. Ale zeby je samemu u mnie znaleść to pół komputera musiałem rozebrac :) . Naszczęście sprzedawca pokazał mi w sklepie gdzie to siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa jest tego typu, ze chiałbym się zorientować co ciekawego można kupic za 8-8.5 tysiąca? Interesuje mnie coś z dobrym, dużym ekranem (najlepiej 17"). Poza tym musi być cichy i długo pracować.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawa jest tego typu, ze chiałbym się zorientować co ciekawego można kupic za 8-8.5 tysiąca? Interesuje mnie coś z dobrym, dużym ekranem (najlepiej 17"). Poza tym musi być cichy i długo pracować.

 

Z góry dzięki.

1370884[/snapback]

za tyle to z Polski 17 raczej ciezko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dookresl sie, do czegoto ma byc, czy w pl czy na swiecie etc?

1370990[/snapback]

Z czasem ma zastąpić desktopa. Fajnie byłoby na nim czasami jakiś film obejrzeć i pograć. Ma być kupiony w Polsce i potrzebna będzie faktura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup panorame 15,4 ale za to jakiegos wypasa :)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16003

a jednak coś znalazłem :) Przy czym tu masz proca grzałke! krótko trzyma na bateriach i wentylator pewno prawie cały czas wyje jak najęty!

ale ja i tak wolał bym 15,4 ale za to naprawde wypasa jakąś toshibe, ibm, dell itp

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...