Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce kupic laptop'a w USA, ktory z nich byscie polecili (ponizej), ewentualnie jakie macie sugestie aby zmiescic sie w ok. 1.000$, z tym ze chcialbym miec tam: karte Wi-Fi, nagrywarke DVD, dobra matryce i wmiare wydajna karte graficzna. Komputer mialby byc uzywany glownie do ogladania filmow, zdjec i do internetu oraz polaczen sieciowych z wykozystaniem Wi-Fi.

 

Laptopy:

- Toshiba Satellite M45-S169 Notebook; (http://www.compusa.com/products/product_info.asp?product_code=333380&pfp=BROWSE)

- HP Pavilion zv6130us Notebook; (http://www.compusa.com/products/product_info.asp?product_code=329132&pfp=BROWSE)

oraz

- Toshiba Satellite Pro M70-110 - tylko ze nie wiem jakie ten model ma oznaczenia w stanach :/

 

Edit:

teraz dopiero zauwazylem ze w obu powyzszych modelach (tj. HP i Toshiba M45) jest taka sama karta ATI RADEON XPRESS 200M IGP 128 MB ale w jednym z nich wg opisu jest wspoldzielona a w drugim nie :blink:

 

Witam. Co sądzicie na temat SONY VAIO. Mam na mysli modele z 17" wyswietlaczem i 1GB RAM-u. Jest kilka modeli SONY, ale glownie interesuja mnie mozliwości w porownaniu z HP, ACEREM, czy nawet APPLE. Jezeli chodzi o przeznaczenie komputera to potrzebna jest wysoka wydajność grafiki (aplikacje CAD), ale takze mozliwosc uruchamiania wielu programów na raz. Dzieki za rady. Narka

Osobiscie uzywam lapiego SONY VAIO z 16" wyswietlaczem i jestem z niego bardzo zadowolony, duzy kontrast, wysoka jasnosc i ostrosc wyswietlanego obrazu i nie ma z nim problemow nawet podczas pracy w sloneczne dni, kiedy promienie padaja na ekran.

Ogolnie godne polecenia, ale jak to wspomnial Limerro sa one niestety dosc ciezkie. B)

Edytowane przez sir.maximus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz siedzisz w USA kup lepiej Della lub Sony (w USA sa modele, ktorych nie ma w Europie jak FS7xx). Sony pasowalby dla kobiety, bo jest lekki i ma odlotowy design - teraz wyszla nowa seria FJ i mozna wybrac sobie rozne kolory lapa, niekonieczne szaro-bury. Tylko sprawdz, przed zakupem ekran, bo w niektorych seriach VAIO matryce bzycza, przy ustawieniach Brightness na mniej niz MAX.

 

P.S.

Szukam posiadacza SONY VAIO, ktory instalowal nowy system np. Win XP (nie ten z plyty Sony Recovery System).

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz siedzisz w USA kup lepiej Della lub Sony (w USA sa modele, ktorych nie ma w Europie jak FS7xx). Sony pasowalby dla kobiety, bo jest lekki i ma odlotowy design - teraz wyszla nowa seria FJ i mozna wybrac sobie rozne kolory lapa, niekonieczne szaro-bury. Tylko sprawdz, przed zakupem ekran, bo w niektorych seriach VAIO matryce bzycza, przy ustawieniach Brightness na mniej niz MAX.

 

P.S.

Szukam posiadacza SONY VAIO, ktory instalowal nowy system np. Win XP (nie ten z plyty Sony Recovery System).

Wszystko byloby OK z lapem Sonego, tylko ze np w moim modelu Sony Vaio PCG-GRT360ZG mam problem z nagrywaniem plyt DVD - wiekszosc plyt jakie kupilem do tej pory nie chce mi nagrac (TDK +/_, HP +/_, i inne markowe) - udalo mi sie jedynie na Memorex'ach i MediaTech (bodajze), i nie wiem co jest tego przyczyna?? Cd'ki wszystkie jak leci nagrywa :/. Myslalem ze trzeba updatowac bios narywarki ale niestety do tego modelu nie ma nowego [sONY DVD RW DW-U54A]

 

Ad. PS.

Ja nagrywalem na swoim juz 2 razy Winde PL.

Na poczatku zrobilem sobie Recovery System tak na wszelki wypadek i kozystalem z niego tylko po to aby dograc progsy ktorych nie mialem na innych CD'kach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupic laptop'a w USA, ktory z nich byscie polecili (ponizej), ewentualnie jakie macie sugestie aby zmiescic sie w ok. 1.000$, z tym ze chcialbym miec tam: karte Wi-Fi, nagrywarke DVD, dobra matryce i wmiare wydajna karte graficzna. Komputer mialby byc uzywany glownie do ogladania filmow, zdjec i do internetu oraz polaczen sieciowych z wykozystaniem Wi-Fi.

 

Laptopy:

- Toshiba Satellite M45-S169 Notebook; (http://www.compusa.com/products/product_info.asp?product_code=333380&pfp=BROWSE)

- HP Pavilion zv6130us Notebook; (http://www.compusa.com/products/product_info.asp?product_code=329132&pfp=BROWSE)

oraz

- Toshiba Satellite Pro M70-110 - tylko ze nie wiem jakie ten model ma oznaczenia w stanach :/

 

 

Siema

 

Wlasnie wrocilem ze stanow , jest dobra promocja w circuitcity

 

http://www.circuitcity.com/ssm/HP-Pavilion...roductDetail.do

 

ja go kupilem i nie zaluje obraz 15.4" WXGA high-definition jest poprstu piekny :) 800$ :) plus tax

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki "n4rc" na info, tyle ze jest male ale...

Po pierwsze ja bede w USA dopiero po nowym roku i z doswiadczenia zauwazylem ze to co na swieta jest w promocji w styczniu jest jeszcze bardziej przecenione B) (Tak wlasnie kupowalem aparat cyfrowy w zeszlym roku: XII.04 - 500$ a juz w I.05 430$)

No i druga rzecz - mam znajomego ktory ma b.duze upusty w CompUsa i dlatego tez chcialbym cos wybrac z tego sklepu, chyba ze rzeczywiscie znajde jakis wypas w innym sklepie za rozsadna cene.

Pozdroofko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...me&dspl=p&pgr=2

jaka karta jest w koncu w tym lapku ? x700 czy xpress200 ?? wedlug cennika acera x700... ale cos za tani ten lapek - jaki w tym haczyk bo oferta niezwykle kuszaca ?

ten cennik jest caly pomieszany.Ta cena z pewnoscia odnosi sie do modelu 4401LCi czyli z pamiecia 256MB, napedem combo, dyskiem 40GB i grafika xpress200, natomiast model LMi ma pamiec 512MB, naped DVD-RW i grafika x700 i taki model kosztuje przeszlo 4000zl brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze - Toshiba L20-182 czy Acer Aspire 3003LMi?

 

Niby oba w tej samej cenie ale plusy po jednej i po drugiej stronie.

 

 

Satelite L20-182 Cel M380 1.6/256MB/40GB/15"/DVD-SM/WXPH PL

Producent: Toshiba

Klasa produktu: Notebook

Rodzina produktów: Toshiba Satellite

Klasa procesora: Intel Celeron M

Kod procesora: 380

Prędkość procesora: 1,6 GHz

Częstotliwość szyny FSB: 400 MHz

Pojemność pamięci podręcznej: 1 MB

Technologia Hyperthreading: Nie

Technologia Centrino: Nie

Pojemność dysku: 40 GB

Zainstalowana pamięć: 256 MB

Rodzaj pamięci: DDR2

Maksymalna wielkość pamięci: 2 GB

Ilość banków pamięci: 2 szt.

Ilość wolnych banków pamięci: 1 szt.

Przekątna ekranu LCD: 15 cali

Typ ekranu: TFT XGA

Maksymalna rozdzielczość LCD: 1024x768

Typ karty graficznej: ATI Radeon® Xpress 200M

Zainstalowana pamięć wideo: 128 MB

Dodatkowe informacje n/t zainst. pamięci: Przydzielana dynamicznie

Karta dźwiękowa: Toshiba Bass Enhanced Sound System

Napędy wbudowane: DVD Super Multi drive Double Layer (DVD-RAM, DVD±R/±RW)

Typ gniazd PCMCIA: 1 x PC Card Slot type II

Urządzenia wskazujące: Touch Pad

All-in-one: Nie

Rodzaj baterii: Li-Ion

Przybliżony czas pracy na bateriach do: 2,49 godz.

Złącza zewn.:

• Wejście zasilania (DC-in)

• wejście na mikrofon

• 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor)

• wyjście słuchawkowe

• RJ-11

• RJ-45

• TV-out (s-video)

• 3 x USB 2.0

Bezprzewodowa karta sieciowa: Nie

Bluetooth: Nie

IR (podczerwień): Nie

Czytnik kart pamięci: Nie

Wyposażenie standardowe:

• Modem 56K V.90 (V.92 ready)

• 1x10/100BaseTX FastEthernet (RJ45)

Dołączone oprogramowanie:

• Microsoft Office OneNote 2003

• On-line user and modem manual, Toshiba Utilities and drivers

• Toshiba ConfigFree

• Norton Internet Security 2004 (90 day free trial version)

Stacje dokujące (opcja): UWAGA: brak złącza Port Replikatora

Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows XP Home PL

Podstawowa gwarancja: 12 miesięcy

Dodatkowe informacje o gwarancji: możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji

Głębokość: 270 mm

Wysokość: 28,5 mm / 36,6 mm

Szerokość: 332 mm

Masa brutto: 2,67 kg

 

Procesor:: AMD SempronTM 3000+ 256 KB L2

Przekątna ekranu:: 15 XGA, rozdzielczość 1024 x 768

Pojemność dysku:: 80 GB ATA/100

Zainstalowana pamięć:: 2 x 256 MB DDR-333 SDRAM soDIMM

Napędy wbudowane:: DVD-Dual

Wbudowana karta grafiki: Grafika zintegrowana z chipsetem SiS M7600GX 3D AGP z 128MB VRAM

Karta muzyczna:: Kompatybilna z MS-Sound

System operacyjny:: Microsoft Windows XP Home Edition

Bezprzewodowa karta sieciowa:: Łączność bezprzewodowa Mini-PCI 802.11b/g

Czas pracy do:: Akumulator litowo-jonowy 29Wh Czas ładowania akumulatora 2,5 godz., czas ładowania akumulatora w trakcie pracy 3,5 godz

Typ gniazda PCMCIA:: 1 gniazdo PC Card (Typ II)

Złącza zewnętrzne:: 3xUSB 2.0 ,1xVGA ,1xRJ-11 ,1xRJ-45 1 gniazdo mikrofonu line-in 1 gniazdo głośnika / słuchawek line-out

Wymiary szer x gł x wys:: 364 (szer) x 279 (gł) x 33.9 / 38.9 (wys) mm

Waga:: 2.76 kg

Gwarancja:: 12 miesiecy[/color]

 

Toshiba wiadomo - pewniejsza firma, ale wyposażenie Acera też kusi <_<

 

Prosiłbym o pomoc, gdyż laptopa kupić muszę do końca tygodnia :mur:

 

 

 

A może ten?

 

Acer Aspire 5002LM 15XGA Turion ML30 1.6GHz 512MB 60GB DVD-Dual XP Home PL [LX.A5105.049]

 

Zawsze już Turion a tylko 150zł drożej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi: mam do wydania 5000 na laptopa. Co mógłbym za to kupić (nowego, ze sklepu internetowego a nie z allegro) aby jak najbardziej nadawało sie do gier? (poprostu chodzi mi o laptopa który w 100% zastąpił by mi komputer domowy czyli jednym słowem był wymiatacz do gier i kosztował do 5000 zł MAX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle nad takimi produktami:

CALIFORNIA ACCESS M38AW Centrino (Sonoma)

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?id=18&KatItemCId=2985

TOSHIBA Satellite Pro M70-110

http://www.karen.com.pl/KatItem.asp?KatItemCId=3114

Acer Aspire 5020 AS 5024WLMi LX.A4605.040

http://www.notebook.strefa.pl/main/acer_as...x.a4605.040.php

Optimus OPTIbook M600S W VGA Smart

http://notebook.strefa.pl/main/optimus_opt...f51280dvrwf.php

 

sam skłaniał bym sie ku Optimusowi ze względu na nowowczesniejsza karte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się pomiędzy Acer TravelMate 2413NLM a HP nx6110

 

W zasadzie to jestem bardziej przekonany do hp, ale słyszałem że te matryce w hp mają bardzo marne kąty, czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć na ten temat? Czy rzeczywiście jest aż tak tragicznie?

Z tego co się orientuje to Acer ma słaby dysk tylko 4200 obrotów, czy to można odczuć?

W Acer są montowane pamięci DDR2 tylko czy przy tym procku to coś da??

 

Oba komputery, nawet jeśli nie będą miały na starcie, chce wyposażyć w 512 ramu.

 

Bede wdzieczny za wszelkie opinie, a także za ewentualne propozycje innych modeli w tej gamie cenowej (ok2,5tys) tylko jeżeli chodzi o te ewentualne inne propozycje to najlepiej z tym samym układem graficznym co w wyżej wymienionych, ponieważ wydaje mi się że w tym przedziale cenowym to najlepszy wybór, raczej na dobrą grafe z niewspółdzieloną pamięcią nie mam co liczyć za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez slyszalem ze katy w hp sa marne,ale powiem ci ze widzialem kilka acerow i ich matryce tez maja kiepskie katy (nie mowie tu o crystal brite bo nie widzialem). wg mnie 6110 maja smuklejszy wyglad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystal Brite w Acerze to tez zadna rewelacja w porownaniu do innych ekranow glare :/

Dyski 4200 rpm maja te zalete, ze sa ciche - jezeli nie uzywasz komputera do katorzniczego obrobki AV itp to Ci wystarczy.

 

Przy okazji pokazal sie pierwszy laptop z karta grafiki Radeon Mobility X1600 - 17" Asus A7G (wkrotce w sprzedazy). Co ciekawe moze byc chlodzony calkowicie pasywnie i to bez technologi "heat-pipe":

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...0-mobility.html

http://www.mobilityguru.com/2005/12/05/ati...y_radeon_x1600/

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

poszukuję laptopa do 2,5k zł, mialby zastapic moj stacjonarny komputer

 

ogolnie musi byc stabilny i bateria przynajmniej te 2,5 godziny pracy

 

moje wymagania odnosnie sprzetu?

glownie przegladanie internetu, projektowanie stron, grafika - powinien miec w miare dobra karte i duza ilosc pamieci ram, czasami jakis film zobacze, dysk minimum te 40gb i karta muzyczna na poziomie badz lepsza od SB 128 oraz powinien ruszyc na nim CS 1.6 oraz CS:S

 

macie jakies konkretne propozycje?

 

ps. moze zakres ceny dojdzie do rownych 3k zł

Edytowane przez dragon_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze pwiedziawszy to do tej kwoty nie ma za duzego wyboru - w sobote moja luba odbiera tego acera - jak nic sie nie spie...

Edytowane przez ayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wyjasnie jaka grafika, nie chodzi mi o zaawansowane projekty graficzne w 3d tylko projektowanie szat graficznych dla stron www (w 90%) i w sumie na stacjonarnym komfortowo mi sie pracuje przy tym 382 mb ramu... takze 1gb to chyba duzo na wyrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wciąż poszukuję laptopa do 3500zł. Co sądzicie o tych:

 

Acer AS 3003LMi 15 XGA SempronTM 3.000+ 2x256MB 80GB DVD-Dual WLAN XP Home EN/PL

 

http://www.softon.com.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2280

 

Acer AS 5002LM 15XGA Turion ML30 1.6GHz 512MB 60GB DVD-Dual XP Home PL

 

http://www.softon.com.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=1839

 

Asus A3H-5012 CM1.6/15/60/512 DDRII/DVDRWD/WI-FI/BSY

 

http://www.softon.com.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2523

 

Compaq nx6110 Cel M360J,512MB,40GB,DVD+/-RW15,Home PL

 

http://www.softon.com.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2271

 

Toshiba Satellite L20-182 Cel M380 1.6/256MB DDR2/40GB/15XGA/DVD-SM/ATI/W XP Home PL

 

http://www.softon.com.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=2375

 

 

Osobiście jestem za Toshibą ale jeszcze się waham bo czytałem, że mają kiepściutkie głośniczki:( Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym typem?

 

I jedno pytanie dotyczące Acera. Na początku chciałem ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> takiego ale wyczytałem na tym forum wiele negatywnych opinii o marce (kiepska matryca i jeszcze gorszy serwis). Ile w tym jest prawdy? Naprawdę tak źle z Acerem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od kilkunastu lat pracuje na PC, teraz postanowilem zakupic sobie laptopa. No coz kiedys trzeba wprowadzic zmiany.

Mam prosbe do Was. Czy opisany przezemnie sprzet, wart jest kasy ok 3500 zL

Komputer sluzyc mi bedzie do internetu, obrobki grafiki (photo shop), pakiet biurowy.

Nie bedzie w nim zadnych gier, tym bardziej 3D.

 

Oto specyfikacja laptopa:

 

Procesor Intel Celeron M 380 (1.6GHz, 1MB L2)

Matryca 15" XGA LCD 1024 x 768

Pamięć 512MB (256x2) DDRII 533 - bank do 2 GB

Dysk twardy 60GB

Napęd optyczny Nagrywarka DVD+/ -RW (dual)

FDD brak

Fax-modem 56kb/ s

Karta sieciowa 10/ 100 Mbps + bezprzewodowa WLAN 802.11g

System operacyjny brak

Dodatkowe oprogramowanie Norton 2005 (90-dniowa darmowa aktualizacja), Adobe Acrobat Reader 5.0, NERO Express V6, ASUSDVD XP V4.0, Power Director V3 DE, ASUS Live Update

Karta graficzna 910GML zintegowana z 64MB pamięci

Audio Kodek AC97 S/ W ze wsparciem dla efektów 3D oraz Full Duplex. Kompatybilna z SoundBlaster Pro

Porty i/o 4xUSB, 1xIEEE 1394, czytnik kart pamięci (4 w 1), 1xVGA (D-Sub) 1xLPT, 1xIrDA, 1xPCMCIA, 1xRJ-11, 1xRJ-45, audio we/ wy, we mic., wy słuchawkowe

Rodz.akumulatora litowo-jonowa 4 ogniwowa bateria

Wymiary 328 x 288 x 27-38 mm

Waga 2.65 kg

Gwarancja 2 lata międzynarodowej gwarancji, roczna gwarancja na baterię

Kod producenta A3H-5012

Wyposażenie dodatkowe firmowa torba i myszka optyczna w zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bernardw:

moim zdaniem wystarczy - zawszejak uznasz ze za malo ramu to mozesz potem dokupic, procek tez mozna wymienic, ale uwazam ze wystarczy w zupelnosci - chyba ze pracuesz z jakimis bardzo duzymi obrazami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bernardw:

moim zdaniem wystarczy - zawszejak uznasz ze za malo ramu to mozesz potem dokupic, procek tez mozna wymienic, ale uwazam ze wystarczy w zupelnosci - chyba ze pracuesz z jakimis bardzo duzymi obrazami.

Nie rzucać , nosić w futerale a najlepiej w torbie to się nie popsuje

Acer TM4062NWLMi cena ok 3400 zł

+matryca 15'4"

+karta 915

+Centrino 1,73 Mhz

+512 MB RAM ale 2 kostkach <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer TM4062NWLMi cena ok 3400 zł

+matryca 15'4"

+karta 915

+Centrino 1,73 Mhz

+512 MB RAM ale 2 kostkach dry.gif

Ładny tylko pytanie jak się sprawdzi - wiele już pisano o zawodności Acerów z niższej półki :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...