Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

o jakiego procka ci chodzi? Pentium M (banias, dothan, yonah) czy o Pentium 4 Mobile. zaden z nich nie ma ht i miec pewnie nie bedzie o ile intel nie zmieni zdania. do lapka jak chcesz miec ht to tylko zwyklego pentium 4. na reszte pytan to sobie poszukaj odpowiedzi bo to temat ogolnie znany i wystarczy strona intel.pl ewntualnie google.

Kwesita taka ze pentium mobile to poprawiony pentium 3 porzucone wczesniej na rzecz wspanialego p4, a procki z ht to zupelnie inna bajka. Intel moze i by chcial tylko nie umie tego zrobic zachowujac jednoczesnie te walory pentium mobile, gdyz wtedy bardziej bylby to p4 ht a wiem jak ten sie sprawdzil w laptopach, to po prostu dwie rozne drogi w jakim poszly procki.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś zna może odp na moje pytanie które zadalem w poście 1002 w tym temacie :( bo nie wiem co mam zrobić :(

a moglbys zacytowac ten post bo cos mi tu nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam lapa jak w podpisie. płytę główną mam taka jak na zdjęciu podanym w załączniku. płyta ta obsługuje proce tylko na fsb 400 i raczej nie wsadzę w nią żadnego PM na 533. jednak interesuje mnie czy PM na fsb 400 2mb cache np o taktowaniu 1,6GHz by do niej pasował Oczywiście interesuje mnie jeszcze czy moja płyta wykożystałaby technologie CENTRINO i czy tym samym sporo bym zyskał na czasie pracy lapa na bateiach. obecnie mam jakieś trochę ponad 2h pracy na baterii

Dołączona grafika

to ten post. w załączniku to co znalazłem na temat mojego lapa

Laptop_CENTRINO.doc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takich dwóch laptopach:

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...&ref=skapiec.pl

http://notebook-trade.pl/index.php?page=sh...emart&Itemid=26

Warte są tych pieniędzy?

 

Czy może znajdzie się coś lepszego w podobnej cenie (4000-4500 zł)? Tylko nie żadne Aristo, Acery itp - jakoś nie mam przekonania do takich firm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takich dwóch laptopach:

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...&ref=skapiec.pl

http://notebook-trade.pl/index.php?page=sh...emart&Itemid=26

Warte są tych pieniędzy?

 

Czy może znajdzie się coś lepszego w podobnej cenie (4000-4500 zł)? Tylko nie żadne Aristo, Acery itp - jakoś nie mam przekonania do takich firm ;)

fajne mogą byc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na 1931834[/snapback]

A co sądzicie o takich dwóch laptopach:

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...&ref=skapiec.pl

http://notebook-trade.pl/index.php?page=sh...emart&Itemid=26

Warte są tych pieniędzy?

 

Czy może znajdzie się coś lepszego w podobnej cenie (4000-4500 zł)? Tylko nie żadne Aristo, Acery itp - jakoś nie mam przekonania do takich firm ;)

jak nie masz przekonania do Acera czy innych to twoja sprawa, kazdy kupuje to co chce. Zaproponowane laptopy - jeżeli nie będa Ci służyły do grania to moga byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zbyt obeznany na lapkach wiec prosze nie bic za lame pytanie :)

otóż jestem dzieciem sieci i lubie zostawic komputerek na noc, i wlasciwie w takim celu kupilem notebooka...jedynym problemikiem jest raz na jakis czas wlaczajacy sie qlerek od procesora,ktory szczerze mowiąc przeszkadza mi troszke w śnie ;) czy jest jakas mozliwosc zmniejszenia napiecia na procesorku, w celu zmniejszenia czestotliwosci pracy wiatraczka??

procesor to cwelek 1.4ghz, a notebook to optimus m200m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością wykonania i czasem pracy na baterii w przypadku w/w hp, f-s i asusa? Który z tych laptopów będzie najlepszy pod tym względem?

 

Czy te acery i aristo to faktycznie dobry wybór? Widziałem parę acerów i nie zachwyciły mnie. ale może naowe modele są lepsze?

 

Zależy mi bardziej na jakości i wytrzymałości jak na szybkości, zwłąszcza w 3d. możliwe że ten laptop będzie tak na 5-6 lat, więc nie chciałbym żeby za dwa lata wyglądał jak ze śmietnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością wykonania i czasem pracy na baterii w przypadku w/w hp, f-s i asusa? Który z tych laptopów będzie najlepszy pod tym względem?

 

Czy te acery i aristo to faktycznie dobry wybór? Widziałem parę acerów i nie zachwyciły mnie. ale może naowe modele są lepsze?

 

Zależy mi bardziej na jakości i wytrzymałości jak na szybkości, zwłąszcza w 3d. możliwe że ten laptop będzie tak na 5-6 lat, więc nie chciałbym żeby za dwa lata wyglądał jak ze śmietnika...

Wiesz kwestia priorytetow, jeden jest w stanie pogodzic sie z "gorsza jakoscia" w zamian za swietna wydajnosc, a drugi uznana to za niedopuszczlne. Wiekszosc nabywcow szuka maszyny biurowej wiec moze bez zalu pozowolic sobie na zakup jakiegos markowego sprzetu, bo do takiego zastosowania kazdy lapek bedzie dobry. Wiekszy zgryz beda mial osoby co szukaja zastepstwa dla desktopa i zalezy im na dosyc duzej wydajnosci, szczegolnie gdy lubia sobie pograc od czasu do czasu :D Ja pozbylem sie swojego pcta bez zalu i mimo ze to tylko acerek nie mam powodu do narzekan, oczywiscie dokupuje przedluzenie gwarancji :D samobojca ani ryzykantem nie jestem :P ale nawet mimo tego wydatku nie znalabym lapka o lepszych paramterach za te pieniadze. spory plus to mozliwa w przyszlosci wymiana procka na turiona, 64bitowce wkoncu zdominuja rynek i jak dla mnie to niezly atut, zwlaszcza ze planuje pourzywac tego lapka dluzej.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że ten ogólny temat jest ciężki w przetrawieniu, a przy umiejętnym użyciu wyszukiwarki wszystko można znaleźc na forum, bądz po prostu moża zapytać byle z sensem...

Wątek ten zamkam do odwołania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...