Skocz do zawartości
brut_all

Revoltec Chromus 420w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Kupiłem niedawno zasilacz Revolteca i myślę że coś w nim nie gra. Zaczął wydawać głośne (nie do zniesienia) skrzeczące dźwięki, przy obciążeniu, nawet niewielkim. Nie jest to na pewno wina wentylatora. :mur:

 

Jeśli ktoś miał styczność z takim zasilaczem, to bardzo prosze o opinie. Coś takiego nie może być normalne przy zasilaczu za 300 zł, ale może ktoś miał podobny problem. Napisałem już do przedstawiciela Revolteca, ale nie dostałem na razie odpowiedzi.

 

Podaje konfiguracje sprzętową (gdyby to było ważne): Athlon XP 2000+ @2000 MHz ; Abit NF-7 ; 256 MB DDR ; Hrecules Radeon 9100 ; dysk HD400 Cavier ; poza tym 4 wentyle w obudowie. Czyli to raczej nie wina za dużego obciążenia :?

 

Jeśli ktoś wie co to może być to raz jeszcze proszę o odpowiedzi

Edytowane przez brut_all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

 

Jakiś czas temu miałem okazje przetestować tego revolteca, po pierwsze z 2 innymi kartami graficznymi, i po drugie w innych kompach. W obu przypadkach problem nie istniał. Te inne karty to słabsza Radeon 9000 i mocniejsza(!) Radeon 9600 pro.

Oczywiście wydaje sie to dziwne, ale (o czym nie wspomniałem :wink: ) moja karta była przypadkowo troche przekręcona (zaraz po incydencie artefakty i zwiechy na 3dmarku), a nie myślałem o tym, bo wszystko było ostatnio ok.

Nie wim czy jest taka możliwość, że moja karta gryzie się akurat z tym revoltekiem, a w innych konfigach wszystko jest ok :?: Może jak zmienie karte (co planowałm) wszystko będzie ok ??

(z revoltekiem kontaktować się próbowałem mailem i telefonicznie, niestety bezskutecznie :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc doszła do mnie nowa grafika: nv 6200 (którą podkręciłem do 6600), a zasilacznawet nie piśnie :) Poza tym napięcia są niezwykle stabilne nawet pod pełnym obciążeniem, co w konsekwencji wpłynęło także na temperatury (na procesorze pod obciążenirm spadła o 5*:!: ).

Widać zasilacz jest ok, karta była ok, ale w połączeniu ze sobą coś nie grało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...