Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli bedzie tak dobra jak poprzednia to must have :> a wiadomo cos dlaczego Grimm dissuje Dooma ?

[edit] uaaa ciezki ten diss inny niz reszta to raczej cala Ich historia ;/

 

The Book Of Daniel

 

[intro - Bashton the Invisible Man]

 

I met this kid he seemed righteous

He represented knowledge

Yeah him and his brother they was reeeal smart

But then his brother died and he was taken in by a grand master!

And from what I hear this kid sambo was a snake

A rat� he stole shit and ran away to another state

Microchip bitch

 

[GRIMM]

 

 

I don't deep fry friends

Grimm reaper nuke �em

Hearts dont mend

Brothers turned to enemies

Nigga, enemies I eat them raw

Nigga, MF Grimm is god of war

Parole, done - see you on tour

Millions get paid lets see who make more

Master water

Cause man is mostly made of it

Spit fire consumed by friends, compete for oxygen

Breathe deepness of mind

He stayed on it

Worst fire-proof emcees with bad warrantees

War is a part of me

Prison harden me

Deamons trying to murder me

Pistols always poppin� me

Lead convicts my flesh

But god pardons me

Revenge, was turning descendants

To god, pardon me

Put yourself in danger

Running with a mouse

Metal turned to braces

Punch you in your mouth

Zev luv x, used to be merry

The mask took control of you

Like Jim carrey

Megalon

Cap him in the jaw

Knock it off him

M.I.C. got to put your mask in a coffin

Mos def, de la soul

Roots can't revive you

When the bullets start flying

Whos gonna hide you?

Rhymesayers, stonesthrow

Nature Sounds signed you

Make peace with you?

Zev, i tried to

 

[chorus - BASHTON]

 

You can hide behind the mask

But see-through like glass

throw you with your crew

But your styles like ass

Cut throat bitch made

you got no class

Little black sambo

You shouldn�t talk trash

 

2x

 

[MF Mez aka DESTROYAH]

 

Midgets in a trunk

Monkeys in a cage

Murderers in a cut

Fucking you up on stage

Tell them about the time

That Gunn punched you in the face

Basically you was hatin

And then you ran away

You aint a man, you a character

I bet that mask make you feel a lot scarier

Cos Man to man is your doom

Like we�re parallel

M.I.C. can see you soon at your burial

Listen Vicky your not goons you cartoons

Your hype man is not Grimm thats not him

What you speak is not true, its not you

Your team�s weak, I�ll pop them, then pop you

Smog made ya mask

Jet jag made your name

M.I.C. gave you life and we can take that shit away

 

[GRIMM]

 

I didn�t wanna get at you

You know this is true

One thing that stopped me

Was Lord Dihoo

But now you�re being disrespectful

to me and the crew

Now I gotta do, what I gotta do

M.J.J. article, got your name hot

The mask was made for you by lord Scotch

X-Ray gave you studio time when in town

Rodan and megalon those brothers held you down

Evil jay, had you paranoid like a clown

Jumped off stage and ran when Kong came around

We looked out for each other when you lived up town

On the cover of the EP

And look at us now

Chess is life

We haven�t played of late

But even on the cover

I put yo ass in �mate

We been through so much

Zev you was close to me

Used to come through your house

Buy your ass groceries

I wrote the whole treatment to your MF video

With Adam Lounge

And Ricky 'Kid' Scotchno

Hundred thousand dollar bill

Got up and i called you

Fired my attorney

You helped me get a lawyer

You took me in let me stay out in Atlanta

Facin 15 to life

We bounced out to cali

You made sacrifices

Recorded on the run

We bust our ass

And got Ibylis done

I made a mistake

Told the press you owed dough

I see now its my fault

They didn�t need to know

Apologize to you

I thought we let it go

B.B. King's, New York

Together did a show

But look at us now

Once again here we go

Money wasn�t worth it

And turned us into foes

Whenever you had beef

Your beef was mine

Id take a life for you

Put mine on the line

 

Doin songs with RZA

That�s funny shit

I remember, you told me

That he bit Tick, Tick

You said ghost was whack

You didn�t like his style

2 faced and 3 headed

Bitch i'll pull your file

MM Food poisoning

You vomit for a while

You started some shit

Now you sittin on the pile

Metal face, tin foil

Walk the green mile

 

How could you ever diss M.I.C.

Yves St. Lerock yes R.I.P.

How could you ever diss M.I.C.

Big Al R.I.P.

How could you ever diss M.I.C.

J. Black R.I.P.

How could you ever diss M.I.C.

Subroc R.I.P.

How could you ever diss M.I.C.

K. Nit R.I.P.

How could you ever diss M.I.C.

T. Collins R.I.P.

M.I.C.

 

What the fuck happened to you man

You fell the fuck off man

Niggas used to love you, mothafucker

Come home man

Come home, Zev (Come on)

Don't let them niggas brainwash you man

I know your fans love you man

They love you

You getting brainwashed

Edytowane przez wunat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronce MykaNyne (Mikah 9) do pobrania za darmo jego nowy album. Nie zdazylem jeszcze przesluchac do konca, ale raczej warto sciagnac ;]

 

edyta: jednak nie najlepsza plyta, ale moze komus sie spodoba [;

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten album mowie o m9 to syf , nowy moka only tez , przynajmniej dla mnie , ale sa rozne gusta , u mnie non stop leci nowy vakill i najnowsza mixtape papoose , a threat and a promise i nowy shabazz , z nowosci to wyszedl projekt brotha lynch hunga z mc eihtem ktory mam na repeat :D , po kilku przesluchaniach zmienilem zdanie , nastepnym razem nie bede czegos oceniac przelatujac po 3 sek po utworach :D i nowy san quinn , ktory jest taki sobie , za duzo utworow do klubu jak dla mnie gdyby nie bylo tyle fillerow , i zrobilby wiecej utworow takich jak look what i've done for them to album bylby niezly , to jak ktos lubi gangsta rap :) , advance cam'rona i apathy i kilka innych plyt o ktorych zapomnialem :D btw ten pierwszy diss cam'rona na jay'z byl kiepski ale ten drugi to juz wogole , stary jak swiat :D , zreszta cam'ron zrobil z siebie idiote i clowna , bo jay-z go olal :D , dipset to zart jak dla mnie , jedynie 40 cal i hell rell i jr writer ujda btw nowa mixtape hell rella jest

nawet niezla

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

polecam jak ktos slucha gangsta/horrorcore rapu

 

 

edit: z nowosci 50 cent zdissowal znowu game'a , tak badziewnego dissu dawno nie slyszalem , jest gorszy niz ten kiepski diss spider loca , jakis gosc udaje game'a a 50 tylko cos komentuje , young buck i loc tez wydali jakis diss ale go nie slyszalem , jeszcze , za to jadakiss i styles p , wydali diss na 50 centa pod tytulem ms. jackson :D , na podkladzie outkastu z ich refrenem :D , jak dla mnie to te dissy juz mnie nudza , ciagle to samo tylko z innym podkladem :/

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 4 dni i będzie nowy album OSTR'ego :D Nie wiem jak wy ale ja nie moge sie doczekac :P Tymczasem polecam kawałek który można już posłuchać : "o robieniu bitów"

jesli to ma promowac plyte to :lol2: , ten kawalek to syf , i to wybitny :lol2: , wlasnie sobie sluchalem az - rather unique , zobaczylem twoj post i postanowilem sprawdzic i stracilem ochote na sluchanie czegokolwiek , wybilo mnie z klimatu , niech ostr nauczy sie rymowac najpierw a potem cos wydaje :lol2:

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma promowac plyte to :lol2: , ten kawalek to syf , i to wybitny :lol2: , wlasnie sobie sluchalem az - rather unique , zobaczylem twoj post i postanowilem sprawdzic i stracilem ochote na sluchanie czegokolwiek , wybilo mnie z klimatu , niech ostr nauczy sie rymowac najpierw a potem cos wydaje :lol2:

No coż, ja nie skomentuje, może zrobi to ktoś za mnie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dla Vakilla, gdyby wydal to co stworzyl na singlu, no gora na maxisinglu. Znalazlem dwa ponadprzecietne kawalki na tej plycie, reszta to slabe tlo. Po Dilated Peoples nie spodziewalem sie niczego nadzyczajngo, wiec sie nie zawiodlem. Z bardziej swiezych produkcji kroluje u mnie El Da Sense z albumem The Unusual.

 

Z samego centrum Bay Area uderza E-40 z dwoma projektami: The Mossie i D.B.'z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o nowym mursie ? produkcja 9th stoi w miejscu moim zdaniem , chociaz ten album tzn advance jak na razie jest lepiej dopracowane to wole jego poprzednia produkcje

 

szczerze mowiac nigdy nie lubilem e40 , i nie dlatego ze uzywa slangu z yay ktorego nikt poza nim nie rozumie bo on go wymyslil :) tylko jego glos jest strasznie denerwujacy , imo

 

No coż, ja nie skomentuje, może zrobi to ktoś za mnie :-P

zabraklo ci odwagi albo cos ? :lol2:

 

btw slyszal ktos penuckle - the sun beckons ? debiut mainstream goscia z yay area , albo life - realities of life ?

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wzmianka o E-40 miala raczej charakter informacyjny, bo ani nie jestem jego fanem, ani nawet nie zaglebiam sie w podobne klimaty. Choc lubie od czasu do czasu posluchac czegos z gangsterska nutka, a sama postac E-40 jest dosc barwna, chocby dzieki wspomnianej przez Ciebie pasji tworzenia nowych slow.

 

Nowego Mursa ani Penuckle jeszcze nie slyszalem, co mam nadzieje wkrotce sie zmieni ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz rozmawiamy o nowosciach to ja nie moge sie doczekac Gnarls'a Barkley'a. Po DangerDoom'ie bylem naprawde rozczarowany i Gnarls'a mialem gleboko w [gluteus maximus], ale po tym juz w mousa nigdy nie zwatpie ;] . To co do tej pory slyszalem to cudo jak dla mnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej słów ;)

wiec cierpisz na ta sama przypadlosc co o.s.t.r :lol2:

 

gnarls barkley , kiedy to ma wyjsc ? slyszalem 6 kawalkow bez nazwy z tego albumu , i tylko jeden mi przypadl do gustu ale z tego nie da sie nic wywnioskowac , lubie goodie mob a albumy cee lo podobaly mi sie , wiec jak wyjdzie ten projekt to napewno go sprawdze

 

btw przesluchalem nowego el da sensei , i imo jego poprzednia plyta relax relate release jest o wiele lepsza

 

edit:troche nowosci godnych polecenia Bahamadia - Good Rap Music dobry chill outowy album , Scarface Presents - The Product One Hunid solidny album jak ktos lubi face'a zreszta wszystko czego on sie dotknie jest solidne , to projekt face'a i young malice i wh , jak ktos slucha gangsta rapu to napewno mu sie spodoba

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu jak komu ale najlepszemu polskiemu freestylowcowi raczej słów nie brakuje [;

tak jak brzytwa ostry , plus , modlitwa , rowna sie igla , w stogu siana , nie wiesz moge tak od wieczora do rana , czy od rana do wieczora , sprawa hardkora czy humora , i to ma byc najlepszy freestylowiec ? a to z jego najnowszej plyty 7 ktora przesluchalem przd chwila "buty krawaty caly butik od taty co ziom kupisz pozatym" , hahahaha , gosc rymuje najlepiej/efekt itp , lirycznie ten gosc jest ponizej przecietnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak brzytwa ostry , plus , modlitwa , rowna sie igla , w stogu siana , nie wiesz moge tak od wieczora do rana , czy od rana do wieczora , sprawa hardkora czy humora , i to ma byc najlepszy freestylowiec ? a to z jego najnowszej plyty 7 ktora przesluchalem przd chwila "buty krawaty caly butik od taty co ziom kupisz pozatym" , hahahaha , gosc rymuje najlepiej/efekt itp , lirycznie ten gosc jest ponizej przecietnej

Czesciowo niestety musze przyznać ci racje, jesli chodzi o liryke ostatnie twory ostra sa przecietne, jednak polecam "jazz w wolnych chwilach" i wszystko co bylo przed tym albumem (szczegolnie "masz to jak w banku", tobie z pewnoscia sie i tak nie spodoba ale tam slowa maja glebszy sens ... o robieniu bitow rzeczywiscie jest srednie, duzo lepiej zapowiadalo plyte chociazby wiele drog. To co napisalem nie zmienia faktu ze uwazam OSTRa za najlepszego rapera w Polsce :D Ostr nie moze sie nauczyc robic muzyki - jak napisales, moze jedynie wrocic na dawny poziom, czego mu serdecznie zycze.

 

EDIT:

 

Mowcie co chcecie, ale 7 wymiata, jeden z najlepszych albumów ostrego. @tek9: "dla niektorych ten rap bedzie za trudny w formie" (intro) - widać że tak jest w twoim przypadku, bo jesli o liryke chodzi to jest to świetna płyta ;)

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ten album dla ciebie jest dobry lirycznie to mi ciebie szkoda , naprawde :lol2:

 

troche nowosci wyszlo dla kazdego cos dobrego :lol2:

 

nowy bizzy bone , ap 9 , defari , ppl under the stairs , blaq poet , hbms , ghostface , andre nickatina , awol one , juvenile , a-alikes , yak ballz , t.i i nowa mixtape b-reala , exile & lokey i jakis singiel apathy

 

edit: nowy Ras Kass - Revenge Of the Spit wlasnie wyszedl

 

wlasnie to przesluchalem , i mozna juz oficjalnie powiedziec ze ras kazzy fell the fuck off , to juz nie ten sam ras kass , ta mixtape ma za duzo fillerow i chociaz jest lepsza niz institutionalized zawiodlem sie troche :/ , ale nic mam nadzieje ze crooked I - b.o.s.s music mnie nie zawiedzie , bo ras kass sie wypalil :/

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"7" wg mnie jest slaba, szczegolnie kawalek promo jest strasznie cienki.

Ja ze swojej strony polecam tez swieza plytke Bez cenzury- Klasyk. Swietny material.

PS: Mozecie mi podac jakis kilku fajnych raperow z francji- narazie co mam ich kawalki to IAM, Fonky Family( swietna plyta z 2006r :) ), NTM i TTC :) Dopiszcie co znacie fajnego :D

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem napisać o bez cenzury, bo mialem nagly atak smiechu trwający godzine jak zobaczylem teledysk. Wiekszego szitu dawno nie widzialem :lol: O czym ci kolesie nawijaja? Bezsensowne zdania, byle tylko sie rymowały [; Ledwo dosłuchałem do końca. Chlopaki wzoruja sie chyba troche na niemieckiej komercji - te kominiarki i wogle ;) WWO pograzylo sie do końca.

 

PS

Moge sie zalozyc ze tek zaraz napisze ze tu jest dobra liryka w porownaniu z ostrem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie wygrzebalem 'swiezy material' wacka i wspominam dawne czasy, ale kogo to obchodzi ? ;]

np. mnie :D bo także lubie wracać do dawnych czasów z tą płytką ;)

I czekam na drugi materiał waca jak i nową płytke pona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl ktos oprocz mnie wczoraj w klubie Punkt na Ostrym? [; Ja jestem pod wrażeniem, szczególnie podobały mi sie freestyle perfekcyjnie wplatane w piosenki :) Btw Oester jest chyba najszybciej mówiącym człowiekiem w Polsce :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na pierwszym koncercie OSTRego promujacym "7" w Poznanskiej Piwnicy 21. Plyte kupilem nastepnego dnia i musze sie zgodzic z The.Doggfather'em. Zarowno koncert (z "zywym" zespolem "Sofą", oraz świetnym Haemem) jak i plyta sa na prawde na wysokim poziomie. Freestyle jest na najwyzszym poziomie, jest cholernie szybki i co najwazniejsze nie jest zwyklym belkotem! Co do warstwy lirycznej plyty to moja uwage zwrocily storytelingi OSTRego, ktore wyszly mu bardzo dobrze.

Przy okazji mam pytanie do tek9 (jak wroci): podaj mi 3 artystow Polskich, ktorych cenisz za teksty. Jezeli nie, to prosze nie wypowiadaj sie o polskich MC, dobrze?

Edytowane przez q-b-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...