Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wortigern

no bo ja nie fiem czego sluchac :P posluchalem plyty looptroop czy jakos tak 3 dni i juz mi sie znudzila, to samo outlawz... 4 dni i juz nudne a pana z avataru slucham caly czas i mi sie nie nudzi :D caly czas dreszczyk przy Hail mary ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słuchałeś jeszcze to posłuchaj Big L - The Big Pikczer. intro -> trzęsienie systemu, na dedli kombinejszyn - feat z Pacem i jeszcze kilka dobrych kawałków ( skłamał bym pisząc że cała cd mi się podoba -.-' ). Bigel, kolią flembojant bejbi ;D :rolleyes: co do twórczości 2paca bede wałkował to aż do śmierci (; ltr też nigdy sie nie snudzi, można powiedziec ze odpowiadaja mi najbardziej ideologicznie.. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

Wykonawców masz od ... albo i wiecej... :>

Poprosisz to Jin lub wnt Ci raraz kilkanascie płyt podadzą.. ;]

1439823[/snapback]

to ja poprosze :> ale cale plytki jesli mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko:

Amoni Scarsayzie - [heir to the throne] - hip hop prosto z texasu rulu

Amoni Scarsayzie - Intricate Texture

Cage - [Movies for the Blind] - szalony bialy raper. Ostatnio podchwycil Go Necro

Necro - [ Gory Days] - horror rap

Shabazz the Disciple - [The Book of Shabazz (Hidden Scrolls)] - wu fam

Jedi Mind Tricks - [Violent By Design (Deluxe Edition)] - must have.

Killarmy - [Fear, Love and War]

Killarmy - [Dirty Weaponry]

Killarmy - [silent Weapons for Quiet Wars] - najlepszy zespol wu - famu a imo najlepszy jakikiedykolwiek istnial.

Jak cos bedziesz chcial wiecej to wal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

THX wunat oczesci tych raperow slyszalem wczesniej... dzisiaj postaram sie cos przesluchac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

a co myslicie o nowej plytce Black Eyed Peas: Monkey Business ? Mi sie podoba nawet, zreszta poprzednia tez bardzo lubiałem ^^

Edytowane przez wortigern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

a ogladaliscie teledysk don't phunk with my hearth ? ^^

 

no Union tez mi sie podoba chociaz stinga nigdy niesluchalem

Edytowane przez wortigern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ile slucham juz plyty Kameleon, ale mi sie jeszcze nie znudzila i nie znudzi... Kawalek Perspektywy rozwala pod kazdym wzgledem... Polski rap wznosi sie wciaz na coraz wyzszy poziom! jest tu ktos, kto slucha polskiego rapu? [nie mylic rapu z [ciach][ciach][ciach][ciach]...!] Pozdro dla kumatych!

 

 

'Rap to bizness, to te czasy

Kazdy zaciera lapy i szuka w nim kasy...'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ostatnio zatrzesienie rapem w PL i na swiecie.

Na VIVA nonstop rap.

Szkoda, ze to wszystko niskiego lotu sprawa.

Az zaczalem powracac do staroci.

Teraz w drodze do pracy slucham tylko starych nagran, ktore znam niemal na pamiec.

I powiem jedno.

Takiego poziomu juz NIE BEDZIE.

Pierwsza plyta Wu Tang Clan, Dela Soul, Easy-E, Erick and Parish Making Dollars, Das EFX, Brand Nubian, Eric B & Rakim.

Jak zapuszczam te plyty to chce aby podroz do pracy trwala caly dzien.

 

Teraz nie znam juz wogole kapel jakie wychodza. Polowy z tego co wymieniacie nie slyszalem.

RAP z USA stal sie taki nachalny do wyzygania, ze zaczalem sluchac angielskiego HH z Londynu bo mnie ten amerykanski źą yo jezyk juz wqr***.

Teraz wstyd sie przyznac, ze sie RAPu slucha bo odrazu mysli kazdy o MTV i VIVA - pfe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, rozumiem cie doskonale Kaeres niema to jak oldskulowy rap :rolleyes:

ten bit, te podklady i teksty, klasyka nigdy sie nie nudzi. Najczesciej slucham 2Pac'a i Wu Tang Clan. Ostatnio zaczelem bardziej zaglebiac sie w czarna muze, slucham soul, reggae, ska, jazz, itd...

Musze wam polecic wspaniale radio internetowe (dziala w WinAmpie), strumien: słuchaj, a stronka radia www.WeFunkRadio.com

 

milego sluchania, pis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ostatnio zatrzesienie rapem w PL i na swiecie.

....

1490088[/snapback]

Troszke sie z toba nie zgodze. Rap sie zmienia, to nie ulega watpliwosci, ale co do poziomu to jest on obecnie na tym samym jak nie na wyzszym poziomie w porownaniu do wyzej wymienonych artystow. Na wielu syfach jest zawieszana etykietka rap, ale to robia media i ludzie ktorzy nie maja pojecia czym jest hiphop. Zeby dzisiaj dojsc do slodyczy tej muzyki trzeba poswiecic troche wiecej czasu niz kiedys, bo zrobila sie kwasna otoczka z roznego rodzaju 'odpadow'.

To co jest w mtv czy vivie pomine, bo serce mi sie kraje jak czasem pstrykam pilotem i trafiaja sie te stacje.

 

Rzeczywiscie jak ktos sie dopytuje w jakich muzycznych klimatach najlepiej sie czuje to mam problem z udzieleniem odpowiedzi bo jednak osoba postronna slyszac w odpowiedzi hiphop skojarzy sobie albo 'elo ziomka' albo 'gangstera z Manhattanu' otoczonego cycatymi laleczkami.

 

eh, rozumiem cie doskonale Kaeres niema to jak oldskulowy rap :rolleyes:

...

1490535[/snapback]

Radyjko przyjmne, ale mam nadzieje ze piszac o old schoolu nie miales na mysli 2pac'ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

Popieram, 2pac to byl ktos, przynajmniej jego piosentki mialy jakis okreslony temat, a dzisiaj wkolko to samo, [ciach!]ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale mam nadzieje ze piszac o old schoolu nie miales na mysli 2pac'ka.

1490660[/snapback]

pierwsze plyty 2pac'a pasowaly szczegulnie to tego okreslenia (2PACALIPSE NOW; STRICTLY 4 MY N.I.G.G.A.Z...), ale niema sie co oszukiwac dzis 2Pac jest "staruszkiem" nieliczac tych "nowych" plytek, ktore zreszta i tak napewno sa dostosowywane do dzisiejszych gustow. mowie o tym ze ten styl jaki prezentowal 2Pac dzis juz nie powroci wiec jest swego rodzaju old schoolem. przynajmniej ja tak uwazam :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ostatnio zatrzesienie rapem w PL i na swiecie.

Na VIVA nonstop rap.

Szkoda, ze to wszystko niskiego lotu sprawa.

Az zaczalem powracac do staroci.

Teraz w drodze do pracy slucham tylko starych nagran, ktore znam niemal na pamiec.

I powiem jedno.

Takiego poziomu juz NIE BEDZIE.

Pierwsza plyta Wu Tang Clan, Dela Soul, Easy-E, Erick and Parish Making Dollars, Das EFX, Brand Nubian, Eric B & Rakim.

Jak zapuszczam te plyty to chce aby podroz do pracy trwala caly dzien.

 

Teraz nie znam juz wogole kapel jakie wychodza. Polowy z tego co wymieniacie nie slyszalem.

RAP z USA stal sie taki nachalny do wyzygania, ze zaczalem sluchac angielskiego HH z Londynu bo mnie ten amerykanski źą yo jezyk juz wqr***.

Teraz wstyd sie przyznac, ze sie RAPu slucha bo odrazu mysli kazdy o MTV i VIVA - pfe :(

1490088[/snapback]

Niestety ale masz racje,wiekszosc wartosciowej muzyki jest znana garstce osob, albo w ogole.Nie wiem czemu tak cicho u nas chocby o chlopakach z Justus League,plytach wydawanych w Stones Throw,Def Jux, czy np Bad News recordings...Zapewne chodzi wlasnie o teledyski ktorych jak na lekarstwo,ale to nic, trzeba wspierac prawdziwych artystow a nie przereklamowane gnioty bez wyrazu i wartosci,pokoj

Edytowane przez ftd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...