Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Jestescie rzenujacy... Jak chcesz sobie sluchac donia, meza lub libera to... kahem, kahem... Rodzinny rap drodzy inteligentni forumowicze to nasz polski rap... Acha... Jesli zaliczasz tych tzrech 'panow' do rapu, to gratulacje... Nie bede wymienial z nazw... Pytam otrwarcie, czy ktos slucha polskiego rapu? Ciagle tylko snoop, wu-tang itepe... Sluchajcie czego chcecie, mi to nie przeszkadza, ale czy na serio ktos slucha polskiego rapu?

P.S. To literowka... Zamaist rodzinnym, powinno byc rodzimym... Zreszta mogliscie skumac, a nie sie glupio czepiac... :mur:

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pezet, Eldo, Jotuze, Jimson, O.s.t.r.'y, Włodi, Praktik, Vienio, Person, Myniemy, Ero, Foster, Felippe, Kaczy, Romeo, Pablopavo, Kubano, Plankton, ... WWO, WNB, ZIPERA, HEMP GRU... Jeszcze?

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pezet, Eldo, Jotuze, Jimson, O.s.t.r.'y, Włodi, Praktik, Vienio, Person, Myniemy, Ero, Foster, Felippe, Kaczy, Romeo, Pablopavo, Kubano, Plankton, ... WWO, WNB, ZIPERA, HEMP GRU... Jeszcze?

1642406[/snapback]

1/3 z tego co wymieniles nie znam mowie otwarcie - nie jestem na bierzaco w tych nowych projektach polskich :D Z tego co wymieniles wg mnie godne uwagi jest : OSTR - wszystkie albumy dobre, a Jazz w wolnych chwilach i POE wyśmienite, WWO- moze byc ale generalnie juz wwo nie slucham, jak mlodszy bylem to sie tym jaralem :), Hemp Gru- "klucz" jest nawet niezly, podoba mi sie "życie warszawy". Muzyka calej zipery mi sie nie podoba, Pono mi sie kojarzy z "Nieśmiertelną nawijką zipskładową" :), muzyka Koro tez mi sie nie podoba. Pezet jest jeszcze w miare. Osobiscie z polskiego RAPU :P slucham obecnie tylko Ostra bardzo czesto, no i Łony, aczkolwiek mniej .... no i czesem lubie posluchac Tede & Warszawski Deszcz :D

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie słuchaj 'hip hopu'... Dodatkowo: Smarki/Pysk/Kixnare - Najebawszy EP, Projekt Nasłuch...

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski Rap sie ostatnio osyfil ale kilku wykonawców, grup trzeba poziom.

ja nie mowie zeby np Mezo czy Doniu nie spiewali sobie. wkoncu maja rodziny i musza z czegos zyc ale prosze ich bardzo zeby swojej "muzyki" nie nazywali hip-hopem bo to jest smieszne!

Ja w ostatnim czasie czekam na plytke WWO. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie a k44 nie wymienione ? ksiega tajemnicza prolog do dzisiaj rzadzi.

1642535[/snapback]

Paktofonika, Molesta. klasyka :cry:

jeszcze bym dopisal do obecnych grammatika, eldo, PCP, donguralesko, i starsze plyty SLU.

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paktofonika, Molesta. klasyka :cry:

jeszcze bym dopisal do obecnych grammatika, eldo, PCP, donguralesko, i starsze plyty SLU.

1642544[/snapback]

Molesty teraz jak slucham to smiac mi sie chce tylko. Wszystkie teksty opieraly sie na "ja wole sie nastukać" itd .... Prosty przekaz. Grammatik nigdy mi sie szczególnie nie podobał, ich muzyka byla jakas smętna zawsze.... SLU nie lubiłem i dalej nie trawie. Donguralesko ma fajne soczewki w " Drewnianej Małpy Rock" :D Paktofonika owszem spoko, szczegolnie kiedys mi sie podobala.

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasta Absolwentów Szkoły Technicznej Artykulacji (Ogolnie caly PDG Kartel), Molesta, Kaliber 44, Paktofonika... WNT, no zapomnialem kurde bele [; Co jeszczxe ciekawego by tu wymienic... Co racja to racja, jest duzo syfu! Bym zapomnial... Dinal, Gural- Drewnianej Małpy Rock... Co do Tedzika i jego 'podopiecznych'... Niby robi z siebie polskiego Jay-Z... <_< Co racja, to racja - Smarki SMark - Najebawszy EP... Bardzo ciekawa płytka! Kixnare zrobił zajedwabiste bity! Zna ktos moze mlodego, obiecujacego producenta - Flamastra? ;] PCP - plyta inna niz wszystkie, zajeboza, pro! Dodam jeszcze, ze swietna plyte wydal swojego czasu HST - Masy Ludu Na Jezykach...! Co do mc, to dodam tutaj jeszcze Fokusa, ktory wymiata swoim glosem i umiejetnosciami!

 

Grammatik nigdy mi sie szczególnie nie podobał, ich muzyka byla jakas smętna zawsze....

Klimatyczna, to lepsze okreslenie...

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grammatik ma swoj styl. specyficzny styl, podobnie jak swoj styl ma wlasnie fokus. chociaz z pokahontaz to bardziej rahima lubie. jakos tak jeszce z pfk. ale trzeba powiedziec ze obecnie polski rap sie nie rozwija, stoi w miejscu.niektorych przejawow tego wogole nie trzeba komentowac. hip-hop w opolu plyta hip-hop kids czy inne hu***** :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbijamy od temtu piszac o opolu, ktore do rapu ma tyle, co to forum ma do radia maryja ;] Jest progres... Ci co chca, ida dalej... Jest wielu ambitnych producentow, wiele ciekawych projektow... Jest wydawanych wiele nielegali... Takze ja osobiscie uwazam, ze polski rap w miejscu nie stoi... Wracajac do opola... Te 'rapy' wielkopolan sa bardziej na 'drops imperke' niz na polke z rapem... PIS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze jak ktos chce to bedzie sluchal dobrego rapu. ale jak ten hip-hop bedzie postrzegany wsrod ludzi ktorzy nie maja o nim pojecia przez takie festiwale? bede uwazali ze mezo i doniu to nawybitniejsi przedstawiciele tej muzyki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze jak ktos chce to bedzie sluchal dobrego rapu. ale jak ten hip-hop bedzie postrzegany wsrod ludzi ktorzy nie maja o nim pojecia przez takie festiwale? bede uwazali ze mezo i doniu to nawybitniejsi przedstawiciele tej muzyki  :lol:

1642591[/snapback]

Dokładnie Myszek! To co mówisz jest oczywiste i proste jak konstrukcja cepa! ;] Dlatego ja odbijam od takich festiwali, gdzie odgrzewa się te same frytki po raz n-ty... Kazdy slucha albo tego, co jest an topie, albo tego, co uwaza za dobre... Zreszta mozna tutaj spekulowac... Lduzie sluchaja czegos tam, bo dobrze wchodzi... w ucho ;] Sa ludzie i ludziska jak to sie mowi... Ja twierdze, ze sa ludzie i parapety... Szkoda, ze tych parapetow jest tak wiele, a okien na swiat tak malo...

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, Fokus w PFK wymiatał. Co do rozwoju to owszem, rozwija sie ale do tylu. Aż tak ze nie mozna juz tego rapem nazwac. No oczywiscie pozostalo kilku cenionych przeze mnie wykonawców, ktorzy nadal robia dobra muzyke (po raz kolejny wymienie OSTRa. Nie wiem czy mozna mowic o rozwoju bo OSTR opiera sie w swojej muzyce na amerykanskim rapie z poczatkow lat 90, jednak kazda jego plyta jest zupelnie inna, a kazda dobra. Mysle ze jest to rozwoj jego osobisty, jest jeszcze mlody a rapem zajmuje sie juz co najmniej 6 lat, dlatego zmienia sie jego muzyka, bo zmieniaja sie jego poglady, widzi inne problemy itd.) Niestety wiekszosc niegdys dobrych raperów sie zeszmacila ( np Tede).

Co do opola: nawet nie wiem o czym mowicie bo tego nie ogladalem. Generalnie nie ma sie czym przejmowac bo opole kierowane jest zwykle do ludzi w wieku (bo ja wiem) ok 40 lat ? Dla nich rap i tak jest be, aczkolwiek jestem pewny ze mezo szybciej by im sie spodobal niz ktos robiacy dobry rap :) Ludzie zwykle sluchaja tego co popularne (np co leci w liscie radia eska ;) ) zamiast szukac tego co osobiscie uwazaliby za dobre.

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tede jest i bedzie szmata... Progres jest wtedy, gdy nawet szczegoly sie zmieniaja... Caly czas niektorzy probuja stlamsic polski rap, twierdzac ze jedynie Ostry jest 'cool'... Sa gusta i gusciki, a o gustach sie nie rozmawia... Jak sie komus ktos nie podoba, to niech chociaz powie za co... Argument = sprawa czysta... Nie mozna twierdzic, ze sie kogos nie lubi, bo 'cos tam, ktos tam, gdzies tam... ' ..."Tato, a Marcin powiedzial..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tede jest i bedzie szmata... Progres jest wtedy, gdy nawet szczegoly sie zmieniaja... Caly czas niektorzy probuja stlamsic polski rap, twierdzac ze jedynie Ostry jest 'cool'... Sa gusta i gusciki, a o gustach sie nie rozmawia... Jak sie komus ktos nie podoba, to niech chociaz powie za co... Argument = sprawa czysta... Nie mozna twierdzic, ze sie kogos nie lubi, bo 'cos tam, ktos tam, gdzies tam... ' ..."Tato, a Marcin powiedzial..."

1642606[/snapback]

Widze ze twoj udzial w tym temacie polega na zaprzeczeniu tego, co ja napisze. Zawsze jak pisze ze czegos nie lubie - podaje przyczyne. Polskiego rapu tlamsic nie probuje bo to nie jest moja rola. Ja slucham rapu wiec nie wiem czemu mialbym go tłamsić :blink:. Tede nie byl szmatą. Pewnie byles jeszcze maly gdy robil dobrą muzykę wiec masz prawo nie pamietać.

PS. Sam sobie zaprzeczasz - "Sa gusta i gusciki, a o gustach sie nie rozmawia... Jak sie komus ktos nie podoba, to niech chociaz powie za co..." - mowisz ze o gustach sie nie rozmawia, a w nastepnym zdaniu kazesz sie tlumaczyc, jezeli ktos uwaza inaczej od ciebie :mur:

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem ze byl, tylko ze jest i bedzie... Czytaj dobrze! Kiedys robil, ale tearz nie... Jak ja bylem maly, to ciebie jeszcze nie bylo ;] Nie polega na atakwoaniu ciebie i twoich postow! Widze, ze masz problemy z oczami, bo jakos kazdy moj post jest 'do temtu'... Jestes jakis wszystko negujacy... Czepiasz sie literowek i mnie oskarzasz o czepliwosc... Zrsezta takie bzdety, to albo na pw, albo na gg! Hala!

 

PS. Sam sobie zaprzeczasz - "Sa gusta i gusciki, a o gustach sie nie rozmawia... Jak sie komus ktos nie podoba, to niech chociaz powie za co..." - mowisz ze o gustach sie nie rozmawia, a w nastepnym zdaniu kazesz sie tlumaczyc 

Wez czlowieku idz sie przespij... O gustach sie nei rozmawia! Ja w kolejnym zdaniu mowie o argumentach... Skoro wyraza sie gdzies swoje zdanie, to niech nie bedzie ono z gluteus maximus wys...... Tylko podparte konkretnymi argumentami... Czytaj dobrze! I nie poruszaj tematow nie zwiazanych z topiciem...

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tede nagrywal niezle plyty z dobrymi tekstami. ale ostatnio sie zeszmacil. ja jeszcze lubie Peje. wiem ze Peja jest osoba dosc kontrowersyjna w polskim rapie ale to jego plyta na legalu (klasyk) wciagnela mnie w hip-hop. niektorzy moga mu zarzucic komercje ale to on wspieral i nadal wspiera sporo produkcji z WLKP. i co trzeba powiedziec ostatnia plyta NOJA trzema poziom poprzednich plytek.

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tede nagrywal niezle plyty z dobrymi tekstami. ale ostatnio sie zeszmacil. ja jeszcze lubie Peje. wiem ze Peja jest osoba dosc kontrowersyjna w polskim rapie ale to jego plyta na legalu (klasyk) wciagnela mnie w hip-hop. niektorzy moga mu zarzucic komercje ale to on wspieral i nadal wspiera sporo produkcji z WLKP. i co trzeba powiedziec ostatnia plyta NOJA trzema poziom poprzednich plytek.

1642624[/snapback]

No to mamy cos wspolnego ;] Ja tez w sumie zaczalem sie jarac rapem od "Na Legalu"! Nie ejstem 'hejter Peja' jak Smarki... Kazdy cos tam robi swojego, ale niektorzy przeginaja pale... Jezeli cos nei wykracza pzoa pewien dozwolony obszar, w ktorym mzona umeiscic dany gatunek muzyczny, to mowimy o jednym gatunku... Ale ejsli jakis gatunek z jednego przechdozi w drugi, to jzu ejst zeszmacenie... To tak jak tede, chocby nawet dla zartow nagrywal jakies kawalki w stylu: techno, czy disco polo, to wyraznie ma ciagoty w te klimaty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lepsze zajecia niz dyskusja z toba na gg. Ja juz nie odpowiadam na twoje posty na temat polskiego rapu bo to nie ma sensu- zasmiecamy tylko temat. P.S. Co do oczu to mam mala wade, ale to nic takiego. Czytac nadal umiem. Nie staraj sie udowodnic ze jestes madrzejszy. Sor za male OT ale musialem to jakos zakonczyc.

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie staram sie w zaden sposob udowodnic, ze jestem madrzejszy, piekniejszy, wogole cool... Sorry, za stresujace teksty, ale dzisiaj panna mnie zostawila...! Sztama? Obiecuje, ze wiecej, nie bede wskakiwac CI do gardla! To jak? Wlasnie slucham Dinal - Kaseta Demonstracyjna. Bardzo fajna płytka! Polecam!

 

A 52 Dębiec , Numer raz i dj zero, FU  :wink:

1642554[/snapback]

Z tego jedynie 52 odpada jak dla mnie... Nie podoba mi się jego muzyka, ale ogolnie moze byc. Nie slucham go, ale tez nic do neigo nie mam, po prostu mi nei podchodzi ;] Numer Ajnc i Dj Null - Muzyka, Bloki, Skręty... Plyta jest klasycznie, jesli chodzi o Numer Raz'a bardzo 'czilałtowa' i wykonana na bardzo wysokim poziomie! Kawałek 'Zazdrość'... Mniam! Fu... Jeden z moich ulubionych mc, ktory ma w sobie to cos, co wyroznia go z 'tlumu'... Najnowsza plyta z Olsenem - "Kameleon" pokazala, ze Fusznik potrafi trzmac wysoki poziom! 'Raptowne Realia', 'Perspektywy'... Pro!

Edytowane przez CH3RRY-JU!C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja słucham hip hopu od 13 lat panowie. Przez te lata najwazniejsza rzecz to oddzielać ziarno od plew. Słucham tylko tego co mi się podoba, nawet jeśli to nie modne.

Czy bedzie to takiego kogoś kawałek czy innego, slucham bo mi się podoba, resztę P^$#@lę!

 

Z polskich płyt jedynie jakie udło mi się zaakceptować w całosci to 1 płyta kalibra, płyta 3XKLANu,WACO-świeży materiał oraz ostatnio PCP-pełen respect.

Co do płyty Smarka to Kixnare ma bity świetne, takiej oldschoolowej dynamiki w stylu Black Moon lub ONYX dawno nie widziałem w polskim wykonaniu. Samemu MC brakuje tylko trochę, za dużo nawiązań i powtórzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...