Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji mam pytanie do tek9 (jak wroci): podaj mi 3 artystow Polskich, ktorych cenisz za teksty. Jezeli nie, to prosze nie wypowiadaj sie o polskich MC, dobrze?

Podłączam sie pod to pytanie :-P Mialem spytać wcześniej ale jak wiadomo go zablokowano....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.S.T.R.

Mozecie uznac ze nie jestem obiektywny bo jestem z łodzi ale ostry jest bez konkurencji to jest inna liga polskiej sceny , jest tam narazie sam i nie zapowiada sie zeby bylo inaczej. 7-ke uwazam jak narazie za najlepsza plyte choc Jazz w Wolnych zaraz za nia. Co do koncertow to naprawde kto moze i ma blisko niech wpada na nie do Łodzi tu ostry daje z siebie 100%. Na ostatnim 10 marca poznalem 2 dziewczyny ktore przyjechaly specjalnie z Czestochowy ale byl naprawde kozak : ostry przeszedl sam siebie freestyle-ujac najszybciej jak umial . Sam koncert to juz maly show , byl Chryta + Zeus z jego plyty , ekipa beatboxerow i nawet gosc z saxofonem akampaniujacy bitboxerom. Nowe kawalki + nowe podklady a stare rymy jak ABC , Kochana polsko lub ja i moj lolo no i ofkoz tabasco :) to wszystko kosmos a jak zwykle ostry nie robi swojego i spada tylko bite 2h na scenie B)

 

Naprawde POLECAM ludzie ci co nawet nie przepadaja za ostrym wybierzcie sie kiedys na jego koncert !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi dzien kroluje:

 

Jedi Mind Tricks present: Army Of The Pharaohs - The Torture Papers

 

Dołączona grafika

 

 

wunat zyjesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że koncerty O.S.T.R.ego zapadają w pamięci, są niesamowite, jak dla mnie zdecydowaną czołówką polskiej sceny MC jest:

O.S.T.R.

K.A.S.T.A. Squad (również Gural solo i P.D.G. cała)

, a zaraz za nimi np.

stare Pfk

Vienio & Pele i ich Autentyk 3

DAB z Czerwonym Albumem

Pezet

oraz Łona za baardzo oryginalne teksty.

Oczywiście to jeśli chodzi o Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze ten topic umarl wiec trzeba go wskrzesic :)

 

cos dla wielbicieli gangsta rapu , nowa plyta MC Eiht - Affiliated a oprocz tego Sunz Of Man The Old Testament , nowa mixtape Crooked I - Young Boss Vol.2 , nowa mixtape face'a , Ghostface Killah - The Broiled Salomon Mixtape , nowy Akir - The Legacy kolejna plyta Army Of Pharaohs - The Torture Paper i Coughee Brothaz - Collectors Edition i do tego Wiz Khalifa - Prince of the City , no moze jeszcze Diabolic - Triple Optix EP :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

J-Kwon - Tipsy

 

Jaram się tym kawałkiem ;]

 

"Tipsy"

 

[intro:]

Teen drinking is very bad.

Yo I got a fake ID though.

Yeeah, yeeah, yeeah, yo, 2 step with me, 2 step with me.

 

[Verse 1:]

1, here comes the 2 to the 3 to the 4,

Everybody drunk out on the dance floor,

Babygirl ass jiggle like she want more,

Like she a groupie and I aint even on tour,

Maybe cause she heard that I rhyme hardcore,

Or maybe cause she heard that I buy out the stores,

Bottom of the 9th and a nigga gotta score,

If not i gotta move on to the next floor ["whore" - dirty version],

Here comes the 3 to the 2 to the 1,

Homeboy trippin' he don't know I got a gun,

When it come to pop man we do shit for fun,

You aint got one nigga you betta run,

Now i'm in the back gettin head from my hunz,

While she goin down i'm breakin down what i done,

She smokin my blunt sayin she aint havin fun,

Bitch give it back now you don't get none.

 

[Chorus x4:]

Now everybody in the club ["in this bitch" - dirty version] gettin tipsy,

Everybody in the club ["in this bitch" - dirty version] gettin tipsy

 

[Verse 2:]

2, here comes the 3 to the 4 to the 5,

Now i'm lookin at shorty right in the eyes,

Couple seconds passed now i'm lookin at her thighs,

While she tellin me how much she hate her guy,

Said she got a kid but she got her tubes tied,

If you 21 girl that's alright,

I wonder if a shake comin with them fries,

If so baby can i get em super sized,

Here comes the 4 to the 3 to the 2,

She started feelin on my johnson right out the blue,

Girl you super thick so i'm thinkin that's koo,

But instead of 1 lifestyle i need 2

Her eyes got big when she glanced at my jewels,

Expression on her face like she aint got a clue,

And she told me she don't run with a crew,

You know how i do but i guess one gotta do.

 

[Chorus]

 

[Verse 3:]

3, here comes the 4 to the 5 to the 6,

Self explanatory I ain't gotta say i'm rich,

This single man ain't tryna get hitched,

Nigga waste it on me man son of a bitch,

Brushed it all off now i'm back to gettin lit,

Grisa orange juice man this some good ish,

Homeboy trippin cause i'm starin at his chick,

Now he on the sideline starin at my clique,

Here comes the 5 to the 4 to the 3,

Hands in the air if you cats drunk as me,

Club on the set kwon cut out them trees,

Dude i don't care i'm a p.i.m.p.

 

[Chorus]

 

Everybody in the club ["in this bitch" - dirty version] gettin tipsy [x4]

Dodatkowo: Nelly ft. St. Lunatics - Batter Up - mistrz! Counry Grammar :!:

 

ath, dziękuweczka Ziomuś za wygrzebanie kawałka z otchłani [;

Edytowane przez Briareos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze ten topic umarl wiec trzeba go wskrzesic :)

 

cos dla wielbicieli gangsta rapu , nowa plyta MC Eiht - Affiliated a oprocz tego Sunz Of Man The Old Testament , nowa mixtape Crooked I - Young Boss Vol.2 , nowa mixtape face'a , Ghostface Killah - The Broiled Salomon Mixtape , nowy Akir - The Legacy kolejna plyta Army Of Pharaohs - The Torture Paper i Coughee Brothaz - Collectors Edition i do tego Wiz Khalifa - Prince of the City , no moze jeszcze Diabolic - Triple Optix EP :)

Akira jeden kawalek z nowej plyty slyszalem, chyba niezla plytka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Imho kiedyś ten topik tętnił życiem... Teraz dogorywa...

 

Z ostatnio słyszanych:

 

Eldo - Mury, Bruki

 

Bardzo klimatyczny kawałek! Krótki, ale treściwy, niczym "Deszcz"...

 

//730

//tek9

//tripsta

 

Ile jeszcze kont...?

Edytowane przez Briareos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z takich bardziej imprezowych polecam kawalek dosyc juz stary ale malo znany quan - popular

wogole to ostatnio mam zajawke na klimaty raggaeton

Tony Touch ft. Nina Sky and B.Real-Play That Song

T.O.K. - Haters

 

---

 

polecam

 

www.czarnamuza.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nelly - grillz (ft. cala zgraja z grilami na zebach)

Trick daddy ft. khia - J.o.d.d

Juelz santana -there it go

50 cent ft. olivia -best friend rmx

Ne-yo ft. LL cool j -bujajacy rmx "So sick"

Suga sista- rhazel ft roots - odkryty przezemnie niedawno kawalek chyba z 2000 roku- ocieka miodem

Dilated people -Back again-chyba nowa plyta bedzie-ciekawe video w ktorym pojawia sie B real z C. hill

petey pablo -freak a leak

 

te single w tej chwili bujaja w moim aucie + ying yang twins (pomieszanie swiezosci z beznadzieja-kawalek z pitbulem shake zaczyna sie jak karnawalowe disco :mur: i wkracza z pieknym rapem B) i np z bubba sparxx Ms new booty i oczywiscie "wait -whisper in your ear"(dirty) ale to juz jest jakis czas

 

przylapalem sie na tym ze buszuje w starych zbiorach-z nowosci ciezko wybrac cos dobrego :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech znowu topic spadl gdzies na dno :/

 

jedyna nowosc warta uwagi imo to nowa mixtape tragedy khadafiego - blood ballads i mixtape clipse poprzednie byly niezle , nowa mixtape rhymefesta tez ujdzie , a tak jak ktos slucha , to moze zainstersuja go nowy celly cel - slaps straps and baseball hats , andre nickatina razem z mac dre - tales of II andres , nowy album ll cool j'a i nowa mitxape pharrela , nowy gosc z aftermath wlasnie wydal swoja mixtape gosc sie wabi gage a mixtape nie pamietam tytulu :P pewnie znowu cos najwazniejszego zapomnialem ale to szczegol

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dekach (niedoczekanie, hehhe) nowa plytka dobrze znanego dueciku Rjd2 i Blueprint czyli Soul Position - Things Go Better With RJ And AL, oraz dwa tegoroczne produkty Marc Mac'a: Its Right to Be Civi i Visioneers - Dirty Old Hip Hop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci :D

Tracę rezon, kiedy słucham czołowych hitów arenbi (R'n'B). Wydaje mi się wtedy, że ze swoją obsesją profesjonalizmu próbuję uszczęśliwiać innych na siłę. No posłuchajcie sami: większość tych hiciorów jest oparta na melodii tak prostej, że można ją wykorzystać, by dzieci w przedszkolu uczyć gry na cymbałkach. Do tego dołożony od czapy beat, ładny damski głosik, męski rapujący wokal - i przebój gotowy. Najbardziej jaskrawym przykładem niech będzie "Nelly" (no właśnie, to przywodzi mi jeszcze na myśl teksty powstające w jakimś automatycznym generatorze mieszczącym do trzydziestu słów na raz). Wychodzi na to, że skoro te dziełka święcą takie triumfy, to większość ludzi wcale nie chce żadnego profesjonalizmu (poza profesjonalnym sprzedawaniem owoców popkultury), a moje fanaberie to zwykłe dziwactwo.

 

Myślę sobie, że nasza Majka Jeżowska powinna przerobić nieco swoje dawne piosenki dla dzieci - sukces gwarantowany! Chociaż nie tak od razu. Musiałaby przerobić się co najmniej na Mulatkę (oto jak się czasy zmieniają - kiedyś Majkel się wybielał, a dziś się Maraja... hm, ściemnia?...) i zatrudnić ze dwóch ciemnoskórych osiłków. A dla nich jeszcze parę kobiet, żeby mogły się o nich ocierać (oni w tym momencie będą udawać, że ich nie zauważają). No i jeszcze ubrać wszystkich odpowiednio oraz obwiesić kilogramem biżuterii... Czy to bardzo niepoprawne politycznie, jeśli w tym momencie przychodzą mi na myśl perkal i paciorki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche powiewu swiezosci :razz: , jak to mowia dla kazdego cos milego , zarowno dla backpackerow , gangsterow jak i elo ziomow :lol2:

 

The Coup - Pick a Bigger Weapon jedno slowo , fiiiiiyyyahh , my favorite mutiny z black thought'em i talibem :shock: refren w kawalku head mnie rozwalil imo jeden z lepszych albumow tego roku i troche innego stuffu XReign Of TerrorX - There's A Last Time For Everything ,Nas - The Lost Tapes Chapter 2 , D-Shot - Callin All Shots , Lil Sicko -Season of the Sickness , People Under The Stairs - Tuxedo Rap nowe promo , Up Hygh - The Venus Album , Messy Marv And San Quinn - Explosive Mode 2: Back In Business , Radix - The Staple , Husalah - Dope Guns And Religion , Ill Breeze - The Making , Aceyalone - Grand Imperial ,

Tee Jay Blakk - Neon Oasis pewnie jak zwykle o czyms zapomnialem :)

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slucham i slucham The Coup, ale nie moge sie do konca przekonac czy to dobra plyta czy nie. Niby wszystko poprawnie, ale moze po singlu My Favorite Mutiny spodziewalem sie czegos innego.

 

Wraz z dzisiejszym deszczem, spadla do mnie promo wersja plyty 7l i Esoteric, zapowiada sie dobra plyta. A juz teraz polecam Verses - Listening Session.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno proof i bramkarz o cos sie poklocili , proof zostal zabity a bramkarz ciezko ranny w tej chwili jest w stanie krytycznym w szpitalu i zyje tylko dzieki sprzetowi do ratowania zycia , proof uderzyl goscia i gdy tamten sie przewrocil stanal nad nim z bronia i wystrzelil pierwszy , drugi bramkarz oddal strzaly trafiajac 4 razy proofa , 2 razy w glowe 2 razy w

okolice klatki/brzucha

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem napisać o bez cenzury, bo mialem nagly atak smiechu trwający godzine jak zobaczylem teledysk. Wiekszego szitu dawno nie widzialem :lol: O czym ci kolesie nawijaja? Bezsensowne zdania, byle tylko sie rymowały [; Ledwo dosłuchałem do końca. Chlopaki wzoruja sie chyba troche na niemieckiej komercji - te kominiarki i wogle ;) WWO pograzylo sie do końca.

 

PS

Moge sie zalozyc ze tek zaraz napisze ze tu jest dobra liryka w porownaniu z ostrem xD

Czy Ty wiesz o czym piszesz ? Nawet nie podales o jaki teledysk chodzi, domyslam sie, ze o 'reprezentuje siebie' . Wzoruja sie na niemcach ? Ktorzy ida do dealera bmw i biora za friko najnowsze fury, przy okazji robiac darmowa reklame, to jest komercha - 'nie przy cudzych mercedesach z pozyczonem zlotem na zdjeciach...' A w 'reprezentuje...' jest jeden stary merc, nie ma 10 wyczesanych dup jak u niemcow, nie wiem co Ty porownujesz, no, ale gadam z kims, kto jako nick ma tutul plyty snoop doga, no-name man.

Nie wiesz o czym nawilaja, bo widac nie mieszkasz tak gdzie powinienies i nie rozumisz przeslania warszawskiej sceny. :lol2:

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak mozna pisac ze ktos czegos nie rozumie :blink: przeciez te ich teksty sa proste jak konstrukcja cepa , czego tu nie da sie zrozumiec ???

rozumiem gdyby ktos pisal o canibusie itp ale wwo , te prostackie tresci na ponizej przecietnej poziomie nawet dzieci z syndromem downa zrozumieja

 

a przy okazji troche nowosci :D

 

b-dumm - the eps chronicles

Brawdcast - The Suburban Spokesman

M.O.P. - Wartime: The Real Best of M.O.P

Lushlife - Order of Operations

Mr. Nogatco (Kool Keith) - Nogatco Rd

Immortal Technique - The 1st Passage

The Alchemist - The Chemistry Files

O.C. - The Underground King

Momenumb Mafia - Mafia Life

People Under the Stairs - Stepfather

People Under The Stairs Stepfather Bonus Dvd

The Jacka - Jack of all trades

KRS-One - Life

The Dayton Family - Back On Dayton Ave

Chamillionaire & Stat Quo - Big Business

Hood Surgeon - The Autopsy

Clutchy Hopkins - The Life Of Clutchy Hopkins

Lil Troy - Paperwork

Cadence - Songs Of Vice And Virtue

7L & Esoteric - A New Dope

Smiley The Ghetto Child - The Antidote

Pheave - Allow Me To Re-Introduce Myself

Lupe Fiasco - Food & Liqour

Andre Nickatina And Equipto - Bullet Symphony-Horns And Halos 3

K-Rino - Time Traveler

Brotha Lynch Hung Presents G-Macc - The Graveyard Shift

Da Backwudz - Wood Work

Gnarls Barkley - St. Elsewhere

Mobb Deep - Blood Money

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jak mozna pisac ze ktos czegos nie rozumie :blink: przeciez te ich teksty sa proste jak konstrukcja cepa , czego tu nie da sie zrozumiec ???

rozumiem gdyby ktos pisal o canibusie itp ale wwo , te prostackie tresci na ponizej przecietnej poziomie nawet dzieci z syndromem downa zrozumieja

A po co mi wyjezdzasz z wwo, ja pisalem o plycie 'klasyk' , na ktorej sokol wystepuje az 1 raz.

Teskty sa proste ? Zobacz na te swoje nigga nigga grupies i potlumacz tekscinki to nieraz wybuchniesz smiechem i pojmiesz, ze dno moze byc dopiero 100m pod mulem.

 

Odpowiedzialem tylko na bezpodstawny zarzut godfathera i komercjalizacji polskich teledyskow. Do tych niemieckich im jeszcze duzo brakuje i wole, zeby sie do nich nie zblizali.

Sa ludzie uczuleni na polska muze jak tripsta (bo jeszcze nie widzialem, aby cokoliwek mu sie podobalo) i co najgorsze tacy ludzie mieszkaja w wawie, to musi byc ciezkie zycie.

I tym milym akcentem koncze - eot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem uczulony na polska muze jak juz kiedys ci pisalem jestem uczulony na kiepska muze :P a to jest roznica , zamiast wwo moge wstawic kazda inna nazwe z pl , bez roznicy , ich flow , brak delivery , nie wspominajac o tresci utworow to naprawde wybuchowa mieszanka ze nie mozna sie oderwac od glosnika i naprawde nie ma znaczenia kogo wymienisz i tak to samo uslyszysz , na takim poziomie na jakim jest polski hh to jedyne co dobre to plyty instrumentalne , wiele razy to pisalem

jak i napisze jeszcze raz gangsta rapperzy z zachodu maja bardziej inteligentne teksty niz ci polscy pseudo rapperzy , ktorzy

kradna wiekszosc rzeczy z zachodu , to jest smutne ale prawdziwe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tripsta: weźmy chociażby abradab'a, pfk&pokahontaz (mag, fo, rah), k44, prezentują niepowtarzalny styl, niezłą liryke i wymiatający flow

 

ogólnie śląska scena hh jest nie do pobicia ;))

 

do niepowtarzalnego stylu jeszcze moge dodać afro kolektyw i kanał audytywny

 

powiadasz ze polscy raperzy 'kradną większość rzeczy z zachodu' wymień coś dokładniej, (hehe prócz TeDe bo to wiadomo ;p)

 

 

hehe wybitny text xzibit'a:

2094946[/snapback]

...uczuleni na polska muze jak tripsta (bo jeszcze nie widzialem, aby cokoliwek mu sie podobalo) ...

 

 

 

czekaj, zaraz napewno powie że lubi 18L i Mezo ;pp

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...