Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Kodex 3 - Wyrok

 

Zajebista, warto bylo czekac!

Wyrok, wiadomo, kooperacja DGE&FKS - kozak.

Tede & Verte w Teorii Fikcji - dobra mieszanka, zachowane proporcje i znakomity efekt koncowy.

Mes z Pyskatym, przezajebioza, dobrze sie zgadali, kawalek - wypas.

Grubson - Sila-z-Pokoju, fajne saxo w tle, ogolnie - daje power.

Sokol - nie musze przedstawiac, nic dodac nic ujac.

Lilu & Ras Luta - podziwiam Lilu za zajebisty glos.

PIH - Rosyjska Ruletka - dla mnie jeden z najlepszych kawalkow na plycie. Mocny.

Peja, Glon, Gandzior, Kaczor - Czworka - tez mocny, kooperacja 4 roznych styli, respekt.

BC - klasycznie, w swoim wlasnym stylu.

 

Ogolnie: plytka jest zajebe, bity stoja na bardzo wysokim poziomie.

Ktos tu cos nawinal - 'jaki debil skladal trackliste'...

Jak sie nie wie co ma na celu Kodex, to moze lepiej nie sluchac w ogole i pozegnac sie z ta muzyka...

 

'Jestes kolpakiem ze spinerem

A ja spinerem na 24-ech...'

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodex 3 dopiero przesłuciach!ę, za JWP nie przepadam jakoś specjalnie ale też przesłuciach!ę ;]

 

Najbardziej oczekiwałem nowego Pezeta... Płytka fakt monotonna, ale jej tytuł doskonale oddaje treści w niej zawarte, nie sądzicie? ;] Poza tym bity dynamicznie, zupełne przeciwieństwo tych od Noona z Muzyki Klasycznej i Poważnej... no i kawałki tylko o imprezach, a poważne są średnio poważne <_< najlepsze imo to "gdyby miało nie być jutra" i ew "#1"

 

Moim skromnym zdaniem Pezet na wolniejszych i nie tak dynamicznych bitach prezentuje się lepiej...

 

 

a już 5 listopada DynamoL :D

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pezeta to strasznie sie zawiodlem. Muzyka Klasyczne jest rzeczywiscie klasyczna i chyba niz z jego rak juz tego nie przebije. Noon robi (robil?) jedne z najlepszych bitow w kraju. A tutaj? Nawijanie o [gluteus maximus]ch od pierwszego do ostatniego tracku i wkolko to samo. Owszem, Muzyka Powazna tez byla monotonna, ale jednak dalo sie ja przesluchac wiecej niz jeden raz na dzien. Tego nie chce sluchac juz nigdy. A juz patent ze zwolnieniami/obnizeniem glosu w kazdym kawalku zakrawa na auto-plagiat.

 

Szczytem, szczytow jest tekst we wkladce do plyty. Cos w stylu: "Tak sie tylko wyglupiam i tak kocham tylko ciebie misiaczku..." Żygi.

 

A co do Kodexu to zlecial niestety z odtwarzacza bardzo szybko. Rymy Fokusa sa tak fatalne po Paktofonice, ze az żal (nie liczac "Stary! Co mi sie ostatnio śniło..." dla tych co wiedzą o co biega ;)). O.S.T.R.y i Sokół przynudzaja tez strasznie. Jedynie Ten Typ sie wybil ze swoim kawalkiem az tak, ze sobie go zgralem - ladnie wszedl w bit i caly kawalek nie ma generalnie slabych momentow.

 

ps.

. Mega podobny bit do O.S.T.R.ego "30 sekund", pewnie z tego samego sampla robione... Ciekawostka taka.

 

ps2. Byl ktos na Asfalt Day w Poznaniu?

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś tą okładkę całą? Bo ja tak+w necie wypowiedzi pezeta na temat każdego kawałka i dla mnie jest oczywiste, że większość kawałków nagrywał zanim ją poznał a teraz zmienił podejście -.- Poza tym płytka słaba fakt, ale przynajmniej klasyczna była klasyczna, poważna poważna (ja tego słucham do dziś, tak samo klasycznej :P) a rozrywkowa jest rozrywkowa ;)

 

Kodex3 w trakcie przesłuchiwania, nie wiem co Ci się nie podoba w rymach fokusa, imo najlepszy kawałek na tej płycie :mellow:

 

To co, teraz pewnie jak pezetowi się uda to "muzyka romantyczna" (:lol:), a jak nie to "muzyka smutna/przygnębiająca"? ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś tą okładkę całą? Bo ja tak+w necie wypowiedzi pezeta na temat każdego kawałka i dla mnie jest oczywiste, że większość kawałków nagrywał zanim ją poznał a teraz zmienił podejście -.- Poza tym płytka słaba fakt, ale przynajmniej klasyczna była klasyczna, poważna poważna (ja tego słucham do dziś, tak samo klasycznej :P) a rozrywkowa jest rozrywkowa ;)

 

Kodex3 w trakcie przesłuchiwania, nie wiem co Ci się nie podoba w rymach fokusa, imo najlepszy kawałek na tej płycie :mellow:

Przeczytalem wkladke i wlasnie dlatego jest do "d", ze kontrast jest sucharski. Przeciez mogl to powiedziec swojej kobiecie w oczy, zamiast wypisywac to na plycie. To troche tak jakby The Game napisal na okladce: "He he ziomy, mam teraz duzo hajsu i te kawalki tak na prawde juz sie nie odnosza do rzeczywistosci.". Wszyscy to wiemy, ale takich rzeczy po prostu pisac nie wypada - troche zabija tą klimat plyty.

 

A co do Fokusa, to przez dlugi czas byl moim ulubionym MC. Problem jest tylko taki, ze krotko po przesluchaniu Kodexu wlaczylem sobie "Kinematografie". Ten drugi album jest unikatowy na naszym rynku pod wzgledem tego, ze kazdy kawalek jest o czyms!!! Tam nie ma kawalkow w stylu "nawinę o nawijaniu", tylko kazdy ma konkretny zamysl. Nawet na archiwum juz tego nie ma. Oczywiscie to glownie wplyw Magika (dopiero po czasie mozna ogarnac co stracil polski HH po jego odejsciu), ale Rah i Fo sie bardzo ladnie dostosowali. Po Kinematografi to wszystko szlag trafil. A Fo wydaje jeden kawalek na rok w najlepszym wypadku i to niestety sredniawki (Pokahontaz poleglo niestety). Wyjatkiem jest tutaj plytka Pijanych Powietrzem - majstersztyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Saula Wiliams'a, "The Inevitable Rise and Liberation of NiggyTardust!"

 

Pod patronatem, ze szłyszalną ręką i wyprodukowane przez Trenta Reznora (Nine Inch Nails).

 

Do ściągnięcia darmowo i legalnie pod adresem http://niggytardust.com/ w 192kbps, ewentualnie za 5$ w FLAC.

 

Ogólnie płytka sie wkręca, zwłaszcza fanom El Rezzo którzy z rapem są na bakier i nigdy im się nie podobał, słychać wyraźnie nawiązania muzyczne do With Teeth, Year Zero czy do The Fragile, plus w paru miejscach wokal TR.

 

Polecam, niektóre kawałki powalają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazał się nowy singiel Grammatika zapowiadający nadchodzącą płyte pt. "Podróże". Utwór promujący nowy album nosi tytuł: "Stracone dzieciaki" (można pobrać z hh.pl).

 

Po przesłuchaniu uważam, że zapowiada się nowa, dobra płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam idealnego ustawienia sprzetu, a oto co sie podczas tego rodzi.

 

Tekst pisany na kolanie, szybka nagrywka pod: Pimp C Feat. P.O.P. & Lil' Keke - Knockin' Doorz Down

 

Klyk Klyk (Sendspace)

Adobe Audition 1.5

Behringer B-5

Behringer Shark DSP110

X-Fi

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slasher, dzieki za dobre slowo. Czekam na bity, na chwile obecna testuje, wiec tylko zwroteczki leca ;]

 

Kolejny tester, tym razem pod: So Sincere - Produced By The Heatmakerz

Dodany efekt fantasy na samym poczatku, w tle spiewany refren [;

 

Klyk Klyk (sendspace)

 

Kolejny: Matheo - KSW

 

Klyk Klyk (sendspace)

 

Next, tym razem ciut starsze, ale dluzsze. Nagrane jeszcze na mikrofonie za 10Ł. Nie pamietam producenta.

Dodalem tylko efekt syreny, reszta nie ruszana, kilka przesterow, slychac ;] Mikrofon + skarpeta ;)

 

Klyk Klyk (sendspace)

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propsy CBZ!

 

Może i bity trochę nie w moim guście, ale całość ciekawie się prezentuje.

W tym ostatnim nagrałbyś wokal od nowa i byłoby lux :>

 

A tak w ogóle to masz podobny głos do któregoś z polskich raperów (tak mi się wydaje, ale nie potrafię stwierdzić do kogo ) ;)

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wielkie slasher, szczerze to nie spodziewalem sie pozytywnej reakcji :)

Nagrywam sam dla siebie i kilku bliskich mi osob, ktore chca mnie sluchac, ot moje wlasne przemyslenia.

Bity... Masakrycznie cierpie na ich brak. Mam niby cholernie duzo, ale komercyjnych, a pod nie coraz nudniej mi sie pisze.

Przymierzam sie do rikordu vokalu do ostatniego, ale jakos zabrac sie nie moge, jak tylko cos ruszy to wstawie.

Hehe, dziewczyna mojego najlepszego zioma powiedziala, ze moj styl podchodzi pod Wlodiego.

Chodzi jej o moj glos, specyficzny styl pisania, caloksztalt. Ale... Wiem, ze sam cos robie, tyle ze milo slyszec, gdy sie komus podoba :)

Czy ja wiem, czy mam podobny glos, do ktoregos z polskich raperow... Nigdy sie nad tym nie zastanawialem ;)

Jak tylko nawiaze z kims wspolprace, odnosnie bitow, wszystko pojdzie gladko, wtedy przymierzam sie do longplay'a.

Na serio, nudno pisac teksty do czegos, co ma juz swoje miejsce w historii.

Jeszcze raz dzieki za mile slowo, pozdrowki :)

 

EDIT:

 

Kawalek slusznej daty, AudioTechnica PRO686, bez przedwzmacniacza, slychac szumy. Luniz - I Got 5 On It

 

Klyk Klyk (sendspace)

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna produkcja, z dzialu 'bezsenne noce'.

Jeden z fajniejszych bitow jakie slyszalem, wciagajacy.

Nie wiem kto to wyprodukowal, ale na 99% dla Lil Jon & The East Side Boyz.

 

3 zwrotki, w tle efekt EchoDelay i RhythmicTapeSlap

 

Klyk Klyk (mediafire)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CBZ dobry jesteś ale Thical http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2667542 jak dla mnie znacznie lepszy [; jedną jego nagrywkę mam na mp3 i słucham cały czas, a płytka została na moim hdd i słucham jej czasami, naprawdę fajnie mu to wyszło ;] a i masz głos jak Sokół z WWO B)

 

 

@qba jak fokus miał zrobić kawałek pt. "wyrok" to o czym, Twoim zdaniem powinien nawijać? miał dość wąskie pole do popisu....

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoje wlasne preferencje ;] Ja niedawno zaczalem po dosyc dlugiej 'przerwie'.

Dwa zupelnie odmienne style, moze dlatego Ci 'nie podchodze' [; Tak, czy inaczej, dzieki za mile slowo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bilet na Mistrzostwa Świata DJ'ów IDA 2007 (8.12.07 - sobota) w Krakowie już kupiony. Gratis dodają plyte ;).

Dołączona grafika

W sam raz na chillout po próbnych maturach, które są od 5-7.12 ;).

 

PS. Ktoś z Krakowa sie wybiera jeszcze?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem byc na jego koncercie w Belfascie, ale nie dostalem wolnego :-|

BTW, zajebisci sponsorzy... Sziteska, mi_to_visi, ba, a nawet bravo, brawo!

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...