Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego ale do mnie ostry prawie w ogóle nie trafia. na ostatnich 3 jego cd może w sumie z 6 kawałków jest jak dla mnie smacznych reszta to przeciętniaki.

Tymczasem katuje się nowym grubym dżo - płyta po której niby niczego specjalnego nie powinno się spodziewać a tymczasem mamy świetne wydawnictwo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nowy Fat Joe przypadł do gustu ;]. Dobra płyta.

 

EDIT: Poleci ktoś jakiś dobry zagraniczny rap, żeby się wkręcić w te klimaty (praktycznie w ogóle nie słuchałem nic poza znanymi kawałkami 50, snoopa, fat joe itp.)?

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Poleci ktoś jakiś dobry zagraniczny rap

Nie słucham zagranicznego za bardzo, ale Cypress Hill mi przypadł bardzo do gustu :wink:

 

Odświeżyłem ostatnio nieco albumy z serii "Polski Rap Zakazane Piosenki". Słucha ktoś jeszcze takich starszych i cięższych rytmów? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nowy Fat Joe przypadł do gustu ;]. Dobra płyta.

 

EDIT: Poleci ktoś jakiś dobry zagraniczny rap, żeby się wkręcić w te klimaty (praktycznie w ogóle nie słuchałem nic poza znanymi kawałkami 50, snoopa, fat joe itp.)?

Talib Kweli

Nas

Young Jezzy

T.I

Lupe Fiasco

Chamillionaire

AZ

Kanye West

 

Kolejność przypadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, masz ;)

 

Talib Kweli: Listen, Going Hard, We Got The Beat, More Or Less, Hostile Gospel

Nas: One Mic, Hip Hop Is Dead, Destroy And Rebuild

Young Jezzy: I luv it, Go getta, Im The Realest, Dreamin

T.I: Stand Up Guy, Big Things Poppin', We Do This, My Swag

Lupe Fiasco: Put You On Game, Hip-Hop Saved My Life, Little Weapon

Chamillionaire: Pimp Mode, The Bill Collecta, The Ultimate Victory, Ridin', Frontin, Get Ya Burners Out,

 

Starałem sie wybrać takie łatwo wpadające w ucho chociaż jest też kilka klasyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Taka posucha, że odświeżę ;p

 

No więc dalej czekamy na płytę fokusa, narobił zamieszania i nic poza tym...

 

 

tak to polecam:

kita - nie do opanowania, album do ściągnięcia z hh.pl, bardzo dobry, zresztą kto się interesuje to "psst psst" pewnie słyszał ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesłuchane:

 

The Roots - Rising Down - bardzo dobra płyta. Może nie aż tak jak Game Theory, ale The Roots to jednak The Roots i poziom trzymaja. Zwlaszcza drugi kawalek z Mos Def'em i Lost Desire z Kwelim to dla mnie perełki.

 

Ze starszych rzeczy maly mix pt. Notorious BIG & Frank Sinatra - Blue Eyes Meets Bed Stuy - mi przypasowalo to polaczenie idealnie i tak od dwoch tygodni przynajmniej raz dziennie przewija sie cala plyta.

 

No i Damian Marley - Welcom To Jamrock - najmlodszy syn Boba daje rade. Kawalki swietnie lacza reggae z jamajskim rymowaniem, na plus tez kawalek z Nasem...

 

Acha i jeszcze z racji producentow zachaczylem o nowy album Madonny. Niestety ani produkcje Timby, ani Pharella nie umywaja sie do mistrzostwa w popowo-r'n'b-hip-hop'owym skladaniu jakim byl 3 album Nelly F. To jest gorzej niz srednie...

 

Za to polecam przeslychac nowy kawalek promujacy nastepny album N.E.R.D. (Chad wrocil?) - http://youtube.com/watch?v=arZMBKbqs4k (sa jakies problemy z umieszczaniem linkow pod Operą!!!). Kawalek jak zwykle wykrecony i dziwny, ale jak dla mnie na +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz wogole ?!?! :damage_wall::damage_wall:

A dokladniej? Bo nie rozumiem o co ci chodzi...

Za ta plyte Damian Marley dostal nagrode Grammy w kategorii Best Reggae Album w 2006 roku. Zreszta jego brat Stephen go wspomaga w niektorych kawalkach. A nie da sie ukryc, ze sam Damian w wiekszym stopniu na nich rymuje niz spiewa (dokladnie ten jamajski styl sie ponoc nazywa Toasting, ale to nie ukrywam ze wyczytalem). Wiec co jest nie tak w mojej powyzszej wypowiedzi?

 

Zreszta jak ktos chce, to niech sam sprawdzi:

 

://http://youtube.com/watch?v=8mmAuHie...XFpJrlgd7A

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to polecam przeslychac nowy kawalek promujacy nastepny album N.E.R.D. (Chad wrocil?) - http://youtube.com/watch?v=arZMBKbqs4k (sa jakies problemy z umieszczaniem linkow pod Operą!!!). Kawalek jak zwykle wykrecony i dziwny, ale jak dla mnie na +.

fajny, ale remix z kanye i lupe fiasco wg mnie lepszy:

http://pl.youtube.com/watch?v=H3y9mKjyFPc&...feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejoooo. potrzebuje wiedziec jak sie nazywa piosenka, czyjego jest autorstwa, ktorej tekst przedstawiam nizej:

Mówiłaś mi bym przestał palić Że za dużo śpię, a w modzie energia na fali I wszystko sięga granic, nawet styl życia jak mój Wybacz nie chcę być inny by iść po omacku Mikrofon jak harpun, choć fach mój producent Nie mówmy o blasku, bo brak tu go w sztuce Póki co wciąż się uczę, ogarniam człowieczeństwo Choć czasami najpiękniejsza prawda to szaleństwo Gdzie kłamca i szyderstwo? Mówiłaś mi, że takim wszystko jedno Ból, gniew, agresja Ja wiem zazwyczaj dobro przyciąga przeciwieństwa Tak wygląda ta mekka ludzkich obyczajów, wad To nie prawda, że ludzie lubią z tego kraju kraść Żaden strach nie zatrzyma tego co mamy w umysłach To nasz fach, [ciach!]l niemoc nie trzeba magistra Tu żadna szkoła wyższa nie da tyle dla ciebie Ile spragnionym szczęścia jedna chmura na niebie Mówiłaś mi, że mam się zmienić Lecz jak to zrobić, gdy od lat sami jesteśmy w sobie uwięzieni Komu mam wierzyć, co nazwać zaufaniem? Czym jest honor, szacunek, duma, prawda ponad prawem? Nasza wieża Babel, problemów Himalaje Hipokryzja, co nam żyć bez systemu nie daje Witaj w teatrze lalek, elita w pierwszych rzędach Choć wiedzę to my mamy, ale w cudzych rękach Prawda debeściak ty o tym wiesz najlepiej Głupotę to tu możesz kupić nawet jak chcesz w sklepie Sprzedawca cię poklepie po ramieniu, bo ty płacisz Jak chcesz mamy w promocji tu kopa w dupę gratis Mówiłaś mi o marnotractwie Ażebym patrząc w talerz miał w myślach Somalię zawsze Jest ktoś kto pragnie tego bardziej od ciebie Ile szczęścia może dać jedna chmura na niebie?

z gory dziekuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny, ale remix z kanye i lupe fiasco wg mnie lepszy:

http://pl.youtube.com/watch?v=H3y9mKjyFPc&...feature=related

no fajny, ale Spazz lepszy:
czekam teraz na 10 czerwca i mam nadzieje, ze te dwa kawalki prezentuja sre

dni poziom plyty i ze nie bedzie to taka kaszana jak solo farelki...

 

acha i jeszcze trafilem na cos takiego ze stajni Prosto (Sokol i Pono)

ale uprzedzam, ze trzeba miec spory dystans do tego, albo byc na niezlej fazie... plus duzy za Franka Kimono, ale nie wiem nadal czy to dobre...

update: juz wiem - kijowe. gorszego szitu dawno nie slyszalem niestety...

 

pare nowych ciekawych plytek sie ukazalo:

 

N.E.R.D. - Seeing Sounds Hmmm. Tak do polowy plyta jest kozacka. Zwlaszcza "Anti Matter" i znany juz "Spaz" ("Everyone Nose" osluchalem juz do granic mozliwoscie). Pozniej robi sie troche za malo energicznie. Niektore produkcje lepsze, niektore gorsze, ale srednia niestety dosc przecietna. Druga czesc to bardziej rock/r'n'b niz hip hop. Zalezy co kto lubi...

 

A nowego Tedeusza i Gurala osluciach!e (Gural ma zaje*iste bity!).

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słucha nikt jeszcze El Polako? :) U mnie płyta jest od 2ch dni (3 dni przed premierą dostałem.. pomylili się przy wysyłkach ;) ) Jeśli ktoś jeszcze dostał to wypowiedzcie się na jej temat.. Bo wg mnie to ta płyta jest mistrzostwem. Bardzo dobry stosunek między rapem z sensem a bragga, bity to jest masakra, dawno nie słyszałem tak dobrych.. i to KAŻDY bit trzyma poziom i NIE MA słabego kawałka, wszystkie słucha się dobrze itp. ;) Może tylko 16 ukryty track jest średni ale to dlatego, że to remix i tak średniego kawałka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

właśnie miałem o to samo pisać ;)

 

elpolako i mercedes benz jest zajebiste! te bity, skrecze, mmmmmmmmmmm jak narazie najlepsza płyta 08 (a już parę wyszło-projektanci, łona, o.s.t.r, tede)

 

 

tede - ścieżka dźwiękowa

słucha ktoś? jak widzę recenzje to mi się odechciewa... sprawdzę na pewno ale narazie el polako :D

 

Łona & weeber - Insert

 

płyta wyszła bez echa i z nagła... sprawdzaliście? świetny kawałek ze smarkim "świat jest pełen filozofów", tytułowy "insert" też daje radę :D

tutaj teledysk:

kawałek se smarkiem lepszy... no i limitowana edycja z kielonem jest xD

 

 

w ogóle niezły wysyp płytek w tym roku... a jeszcze fokus jest zapowiedziany :D

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el polako pozamiatal - najlepsze tracki : el polako, mercedez benz,wrocic, wylot opowiesc o jednym z miliona, lyk ginu lodu i cincinu, zlote maski i to jest raczej w tej kolejnosci ;) reszta tez niezle a najslabsze to: PeDeGe i bonus track. Generalnie o niebo lepiej od Tedzika, ktory trąci sredniawka ssij mię wydech liz mie fele.

 

a jak juz sie wypowiadam to nadmienie ze three six mafia podala ciepla kupe i nie moge sie przekonac do materialu-ale jeszcze wroce po polskich produkcjach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tede - ścieżka dźwiękowa

słucha ktoś? jak widzę recenzje to mi się odechciewa... sprawdzę na pewno ale narazie el polako :D

Bling bling robione pod el0 małolatów. Jeden kawałek coś tak jeszcze pokazuje, reszta to szit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

http://www.hip-hop.pl/teledyski/projector.php?id=1213864473

 

po tym wywiadzie już na pewno nie wzbogaci się o moją kasę za płytę... :blink:

 

 

edit:

polecam

 

Osobiste fascynacje - spacer

 

świetny singiel, taki wakacyjny bicik, przesłuchajcie :)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na głośnikach co najmniej raz dziennie leci "muzyka rozrywkowa" (do której się przekonałem a na starcie totalnie skreśliłem, gdyż poprzednie płyty mi kompletnie nie podchodziły... to był błąd, ale fajnie tak się po jakimś czasie ocknąć, mam nadzieję, że pzu już przy takim stylu zostanie) i "tpwc".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

U mnie na głośnikach co najmniej raz dziennie leci "muzyka rozrywkowa" (do której się przekonałem a na starcie totalnie skreśliłem, gdyż poprzednie płyty mi kompletnie nie podchodziły... to był błąd, ale fajnie tak się po jakimś czasie ocknąć, mam nadzieję, że pzu już przy takim stylu zostanie) i "tpwc".

U mnie tak samo, na początku skreśliłem, teraz jest to dla mnie płyta wszech czasów :). Mógłbym słuchać bez końca...

 

poza tym DGE coraz bardziej się podoba, na płycie Tedego jest parę ok tracków ale ogólnie kiszka <_< . I to narazie na tyle ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...