Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

+1

 

Z tym, ze mi na Decksu prawie nic sie nie podobalo (jedynie moze bit do kawalka z Guralem i Peja, ale te bangerowskie polskie podklady robia sie juz nudne niestety). Natomiast nowa plytka Molesty zaskonczyla mnie na plus - zwlaszcza singlowy kawalek "Nikt i Nic" z Wigorem - Common by sie nie powstydzil. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie już płytke Firmy "Przeciwko K****** i Upadkowi Zasad"? Ja sobie zakupiłem, i jestem mile zaskoczony. Fajne bity, dobre teksty (chodź jak zawsze są zapożyczenia z innych płyt i kawałków, kilka rmx).

Tu raczej nie znajdziesz fanów tego "składu" :rolleyes:

 

 

 

Abradaba jeszcze nie słuchałem, miałem sobie odpuścić, ale w sumie nie zaszkodzi, bo dużo pozytywnych opinii słyszę :).

 

Pozdrawiam ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Singiel Eldo bardzo fajny, płytkę na pewno kupię. Co do Abradaba - nic szczególnego ;). Firma - ja się zastanawiam kto doprowadził do tego, że oni wydają płyty na legalu? oO Teksty są proste i denne jakby słuchacze zatrzymali się w rozwoju w przedszkolu...

 

Ostatnio zaopatrzyłem się w nowy mixtape Decksa. Moja opinia zgadza się z większością - nic szczególnego. Jedynie kawałek Ostrego się jakoś wybija, w ogóle ten człowiek to jedyny w 100% prawdziwy MC z krwi i kości w naszym kraju, który posiada swój oryginalny styl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto słucha Alfy i Omegi Fokusa? Mnie ta płyta rozkłada na łopatki. Moim zdaniem jest genialna. Na pewno nie każdemu się spodoba (dosyć specyficzne bity) ale do mnie trafia w 100%. Z resztą po promomixie trochę ochłonąłem (nie tego się spodziewałem) Ale sama płyta..(a właściwie 2) no geniusz! Trzeba posłuchać i nie odrzucać po pierwszym podejściu ;) Teraz nie mogę przestać jej słuchać. Właściwie to nie podchodzi mi tylko zwrotka HST w "już dawno nie"

 

 

Na przemiennie słucham też z Planet LUC (z resztą równie genialna, dostajemy za 40zł płytę muzyczną, książkę, film i takie grafiki jakby) Abstrakcyjne teksty LUC'a to jest to co baaardzo lubię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto słucha Alfy i Omegi Fokusa? Mnie ta płyta rozkłada na łopatki. Moim zdaniem jest genialna. Na pewno nie każdemu się spodoba (dosyć specyficzne bity) ale do mnie trafia w 100%. Z resztą po promomixie trochę ochłonąłem (nie tego się spodziewałem) Ale sama płyta..(a właściwie 2) no geniusz! Trzeba posłuchać i nie odrzucać po pierwszym podejściu ;) Teraz nie mogę przestać jej słuchać. Właściwie to nie podchodzi mi tylko zwrotka HST w "już dawno nie"

 

 

Na przemiennie słucham też z Planet LUC (z resztą równie genialna, dostajemy za 40zł płytę muzyczną, książkę, film i takie grafiki jakby) Abstrakcyjne teksty LUC'a to jest to co baaardzo lubię ;)

L.U.C to pomylił gatunki, "Jeden błąd w sztuce wystarczy, żeby zejść na manowce psychorapu jak L.U.C." <- mam identyczne zdanie

 

Fokus jest mocno średni. Parę kawałków na bardzo duży plus, inne to "po co w ogóle tam są?" i trochę średniawki. Za mało tekstu, za dużo muzyki i te technoskity, których nie mogę przetrawić. Za dużo tracków 2.xx a jak jakiś trwa dłużej to połowa to muzyka... Bezsens. HST cienki jak nie wiem, Aes to samo, Pezet w miarę, ostr jedynie bardzo dobry. No to tyle, nie spodziewałem się niczego lepszego po promomixie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie +3/6. Za długo trzeba było czekać, szczerze to oczekiwałem czegoś dużo lepszego. Goście... Aes, nie trawię tego gościa, irytuje mnie jego flow, ten jego szpan, że zna Fokusa i Rahima, grrr. HST, przy pierwszym przesłuchaniu okropnie, przy kolejnych lepiej, ale dalej poniżej średniej (zwłaszcza, że ten kawałek promuje płytkę). Pezet, O.S.T.R., jak zwykle trzymają poziom (szczególnie ten drugi), ale kawałki z ich udziałem jakoś specjalnie mi nie podchodzą. Ana... po ciula w gościach? Śliwka i Rahim - jak naprawdę okej.

 

Jak słuchałem płytki (a właściwie dwóch) po raz pierwszy, to zdawało mi się, że skity będą doskonałym odpoczynkiem od flow Fokusa (które mnie w kilku kawałkach najzwyczajniej w świecie męczy). Niestety tylko zdawało...

 

Podsumowując...

 

Czekam na płytkę Eldo :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Zgadzam się, płytka jest świetna i nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobra ;).

Generalnie to polecam nawet, jak ktoś preferuje tylko PL rap :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zeusa to takie zdanie jak przedmówcy - dobra płyta. Teraz czekamy na Eldo. Fokus, Luc mi w ogóle nie podszedł.

Panowie jak wam się nowy Fisz podoba? Bo mi tak średnio. Ogólnie nie przepadam za jego stylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Co do Zeusa to takie zdanie jak przedmówcy - dobra płyta. Teraz czekamy na Eldo. Fokus, Luc mi w ogóle nie podszedł.

Panowie jak wam się nowy Fisz podoba? Bo mi tak średnio. Ogólnie nie przepadam za jego stylem.

Nowy Fisz taki średni, poprzednio imo lepszy był.

 

Eldo - mniam mniam, świetna płytka.

 

O Fokusie i Lucu już się wypowiadałem ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś mam zajawke na Zeusa a szczególnie jak posłuchałem kawałka z dedykacją dla graczy komputerowych i konsolowych "Gracze" http://www.youtube.com/watch?v=pqzF2UTxaOE muszę kupic Jego płytę :)

 

Nie żałuje, że kupiłem nowe płyty Peji, Eldo oraz Molesty :) . Peja jak zwykle wysoki poziom "Styl Życia G'N.O.J.A" bezsprzecznie na pierwszym miejscu w tym roku. Obok Peji dałbym Bezimiennych. Powalili mnie niesamowitymi bitami. Eldo jak zwykle poezja. Jego teksty ciągle nawołują mnie do przeróznych refleksji o egzystencji. Kawałek "Granice" czy "Nonsens" cudo! A co do Molesty mam sentyment z czasów młodziaka. Musiałem kupić. Może to nie jest to co na "Skandalu" czy przy "taka płyta..." ale słucha się przyjemnie. A pojutrze nowa płyta PiH-a. Po promomixie mozna sądzic, że płyta będzie miażdzyć.

 

 

PS: Bym zapomniał o TPCW 2 co wczoraj wyszedł. Inni mówia, że Sokół się sprzedał przez takie kawałki jak "W Aucie" co mu sie dostało na SuluFce Peji. Fakt W Aucie była za bardzo komercyjna, nie trawie tego kawałka ale każdy się zmienia nie będzie grał to samo i nawijał o tym samym. TPCW 2 pokazał, że Sokół i Pono potrafia nagrać dobra płytę :)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie link nowy kawałek Tetrisa. W tym momencie trzeba słuchać przez odtwarzacz na stronie, ale za nie długo ma być normalnie do pobrania. W ogóle na stronie można przeczytać, że nowa płyta Tetrisa - "Dwuznacznie" jest już gotowa tylko nie wszystko załatwione z wydaniem ;). A co do samego kawałka, jak cała płyta będzie taka to szykuje się naprawdę dobry materiał.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakims trafem znalazlem sie w tym temacie,

rapu slucham od okolo 2 lat, chociaz nie ograniczam sie wobec innych stylow muzyki.

moje fav: tetris, esdwa, pogz, smarki, jimson, łona, od swieta odpale sobie k44/pfk, ciagle szukam czegos nowego, ale sa albumy do ktorych chetnie wracam. nie interesuje mnie pseudo rap typu firma/sokol+pono. zdarza sie ze pezeta poslucham. czekam z niecierpliwoscia na nowa plyte teta który jest wg. mnie najlepszym polskim raperem oraz królem freestyle'u. zapodaje link do nowego kawalka tetrisa:

http://www.sendspace.pl/file/ikbXUQP4/ - troche mierna jakosc, ale nie liczcie na lepsza, bo takiej po prostu nie ma :(

@up

kawalek "nic nowego" nie jest kawalkiem z nowego krążka, tylko nagranym na spontanie w domowych warunkach :], chociaz mam nadzieje ze nowa plyta będzie SYTA, tet ma zawsze rozpierdalające refreny i teksty :)

Edytowane przez TeLe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

nie interesuje mnie pseudo rap typu firma/sokol+pono. zdarza sie ze pezeta poslucham.

jak sokoła nazywasz pseudo rapem, to ty chyba jednak nie słuchasz rapu od 2 lat tylko od 2 tygodni :blink: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, są osoby, które sł2chają od 2 tygodni a tak nie bl2źnią jak ty. To s21er że jesteś niszowy i sam s1rawdzę m2zykę o której 1iszesz, ale odrób lekcje i na 1oczątek 1osł2chaj WWO "we własnej osobie" "Witam was w rzeczywistości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrób lekcje i na 1oczątek 1osł2chaj WWO "we własnej osobie" "Witam was w rzeczywistości".

Joł! Odrob lekcje i posluchaj Grandmaster Flash - The Message :lol2:

Na Stoprocent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jaram się Alfą i Omegą Fokusa. Płytka bardzo mi się podoba, ale nie dziwota, bo bardzo lubie Fokusa, jego flow i barwę głosu. Album ma bardzo elektroniczne brzmienie i pewnie kiedyś by mi nie podeszło, ale jakiś czas temu spodobała mi się muzyka elektroniczna (Faithless, Chemical Brothers, Amon Tobin itp.), więc i bity Fokusa mi podeszły. Ode mnie album dostaje 9/10, w szczególności za kawałki: Czas II, Przetrwasz (chyba najlepszy kawałek na płycie, choć wolałbym bez Ostrego), Kabina, Lista, Desperados, Echo i SMSy (Stahu REMIX).

 

 

Przesłuchałem też Zeusa i też bardzo mi podszedł album. Jest świeży, ciepły, radosny, coś nowego, przyjemnie się słuchało. Sluchając tego albumu na myśl przyszedł mi debiutancki album Kanye Westa, nie wiem dlaczego, ale jakieś podobieństwo dostrzegam.

 

Eldo - Nie Pytaj o Nią - hmm, nie podszedł mi tak dobrze jak 27, od strony muzycznej przede wszystkim. Do 27 wracam co raz, a nie sądzę, żebym do tego albumu wracał zbyt często, coś nie zagrało dla mnie.

 

No i dość stara sprawa - Pezet - Muzyka rozrywkowa - jak lubię Pezeta, tak ta płyta mnie zawiodła, chyba swoją monotematycznością (imprezy, [gluteus maximus] itd). Chyba nie przesłucham jej drugi raz.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...