Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Eldo - Nie pytaj o nią - Eldo robi dobry rap w swoim specyficznym stylu. Nie zawiódł mnie ani trochę nowym albumem. Praktycznie wszystkie kawałki to refleksje nad życiem jak zwykle ubrane w genialną lirykę. Płyta jest w 100% warta tych kilku złotych.

 

Rychu Peja SoLUfka - Styl Życia G'N.O.J.A - Rycho chce być chyba trochę bardziej amerykański... Czy wyszło mu to na dobre? Tak średnio... Przesłuchać idzie. Podobają mi się bity na tym albumie, tylko szkoda, że Peja ogólnie nie włada flow najwyższych lotów i nie bardzo mu idzie wchodzenie pod bit. Tematyka jak to zawsze - bieda, bieda, dorobiłem się i j***ć tych co mi zazdroszczą. Jedno co mnie bardzo dziwi i razi (tym bardziej, że jestem na to szczególnie uczulony) to słowo 'solówka' napisana językiem gorących gimnazjalistek...

 

Firma - Przeciw ku****wu i upadkowi zasad - ehh... Nie skończyłem słuchać płyty do końca. O ile tytułowy kawałek z Hemp Gru jako tako daje radę to reszta jest w stylu Firmy, czyli do d.... Jeżeli chodzi o taki stricte uliczny rap to o wiele bardziej lepszy jest wyżej wymieniony Rycho.

 

T.I. - Paper Trail - Dobrze się słucha, lekko i przyjemnie, ale niestety krążek jest trochę komercyjny. Featuring Rihanny i sampel od chłopaków z O-Zone na jednym tracku powalił mnie :lol:.

 

PTP - Ulice tego słuchają - Polski crank... Nie, nie, nie i jeszcze raz NIE! Jak dla mnie ta płyta to jedno z większym nieporozumień roku.

 

Tyle jeżeli chodzi o oceny. Małe info dla tych co jeszcze się nie zorientowali. Otóż, nasz kochany Adaś z Łodzi szykuje nowy album ;).

 

Dołączona grafika

 

27 lutego ukaże się jubileuszowy, dziesiąty album O.S.T.R. zatytułowany „O.C.B.”. Już w ten piątek w Radio Asfalt (www.asfalt.pl) premiera internetowego singla „Po drodze do nieba” promującego album. Na płycie jak zwykle DJ Haem oraz goście z USA: Keith Murray, Beneficence (solowa płyta na bitach O.S.T.R. jeszcze w tym roku), Main Flow, Kaze, Torae, a także raper, którego featuring póki co pozostanie tajemnicą.

 

Źródło: Asfalt.pl

Zapomniałbym jeszcze. Na stronie AsfaltRecords oprócz powyższej zapowiedzi do pobrania, całkowicie za darmo jest "Asfalt Records 2008 Official Mixtape by DJ Haem" ;).

 

Na koniec:

STATIK SELEKTAH - Get Out The Way (feat Bun B & Cory Mo)

http://www.youtube.com/watch?v=D96uRU-5IKA

 

Sky Balla - Direct Connect (produkcją zajął się nasz rodak, Matheo ;))

http://www.youtube.com/watch?v=RCWDUfc7twA

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ^goku^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Melomanów :)

Czy moglibyście polecić jakiś damski wokal w stylu Rihanny, Ciary czy Destiny's Child?

I również z innej beczki, czyli Britney Spears i Avril Lavigne?

 

Wiem, że to bardziej pop, ale precyzyjniejszego tematu nie znalazłem ;]

 

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra aby rozluxnić atmosfere jak Wam się podoba nowy album PIH-a "Kwiaty zła"? Dla mnie płyta niezła ale mam jakiś niedosyt

 

Moim zdaniem płyta genialna. Na początku po przesłuchaniu całego albumu pierwszy raz bity wydawały mi się monotonne. Ciężko mi było też zrozumieć niektóre słowa bo PIH trochę sepleni :D Ale po ponownym przesłuchaniu uważam, że płyta jest genialna. Szczególnie polecem kawałki: "Rany kłute", "Zawsze muszę coś s*********", "Dobry wieczór Polska" i "Przyjaciele". A jak nie trawiłem Jamala, tak w tym albumie mnie zachwycił. Genialne występy gości. szczególnie powala Peja, Kaczor i Fokus. Ogólnie klimat tej płyty jest ciężki i na początku miałem wrazenie, że z PIHem coś nie tak :D ale on naprawdę jest genialny. Moim zdniem płyta roku razem z "El Polako".

 

A co do Fokusa to płyta co najwyżej dobra. Kilka fajnych kawałków i jakby nie jego flow i genialne rymy to nie słuchałbym tej płyty przez bity i skity, które są fatalne.

Edytowane przez Vidic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ze staroci co można słuchać w kółko :roll: 3200605[/snapback]

Genialne występy gości. szczególnie powala Peja, Kaczor i Fokus.
Aha, a to co jest zachwycające w kompletnym braku wejścia w bit???????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a to co jest zachwycające w kompletnym braku wejścia w bit???????????????

Dla Ciebie może i nie jest genialne, ale dla mnie jest. Domyślam się, że chodzi Ci o Fokusa. Dla mnie wpasował się idealnie w ten kawałek. A jego głos idealnie pasował do tego kawałka. Oczywiście jest to tylko moje zdanie, więc możecie się nie zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie może i nie jest genialne, ale dla mnie jest. Domyślam się, że chodzi Ci o Fokusa. Dla mnie wpasował się idealnie w ten kawałek. A jego głos idealnie pasował do tego kawałka. Oczywiście jest to tylko moje zdanie, więc możecie się nie zgadzać.

No ale wytłumacz mi jak można wpasować się w coś na co nie zwraca się uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przeciez, że jest to moje zdanie, więc oczywiście możesz się nie zgadzać. Dla mnie bit jest mniej istotny niż wokal. A czy się nie dopasował?? Hmmm... moim zdaniem wszystko wyszło git. W tym kawałku, az się prosiło o jego wejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba należeć do wiernej rzeszy fanów Fokusa s fokuspace, aby lubić Fokusa. Masz z nim problem to twoja sprawa, ale odp....ol sie od gustów innych.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że należysz do wiernej rzeszy fanów fokusa z fokuspace? blink.gif

Szczerze, to nawet nie wiedziałem, ze coś takiego jest. Ja po prostu lubię głos Fokusa. A jeśli należę, do jakiejś rzeszy fanów to jedynie Eminema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba należeć do wiernej rzeszy fanów Fokusa s fokuspace, aby lubić Fokusa. Masz z nim problem to twoja sprawa, ale odp....ol sie od gustów innych.

ale tamta zwrotka na płycie piha naprawdę ssie pałę i o to się tu rozchodzi... Jeśli nie wiesz jak powinno wyglądać bardzo szybkie rapowanie, to popatrz jak robi to ostry, bo w wykonaniu fokusa wypadło to tragicznie mimo, że jest dobrym raperem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam lubię Fokusa, ale na tej płycie Piha słabo wypadł... zresztą jak cała płyta.

 

Za to ostatniej płyty słucham na okrągło. Zajebiste bity.

Jedyne co to HST (?) ssie...

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Game

Snoop Dogg

T.I ( szkoda, ze ostatnio tak jak ktos wyzej pisal troche komercyjnie )

Akon

Ice Cube

N.W.A

Eminem

DMX

2Pac

Dre

Usher

Lil Wayne

 

wg mnie bez powyższych ani rusz w tych klimatach ;)

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 kwietnia zapowiedziano wydanie nowego albumu Eminema - "Relapse". Pre-ordery mużna już zamawiać na hmv.com Cena to 8.99 funtów. Zapowiada się gruby album iwęc musże kupić.

KING IS BACK!!

Edytowane przez Vidic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa płytka Ostrego zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. Cud i miód, poprzednia mi nie podeszła, ta jak najbardziej. Polecam. Jutro postaram się zaopatrzyć w płytkę materialną, wersja bez instrumentali, ponoć tylko 19.90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Dawno nie pisalem, więc ustrugam pare opinii:

 

OSTR - OCB

Mnie też się podoba. W Ja tu tylko sprzątam wkurzały mnie ciągłe odwołania do "showbiznesu", pi**y andrzejewicz i cycków dody (mam to gdzieś i nie chce nawet o tym słuchać). Ta piosenka o tym że lubi słodycze i że zapierdziela autem po mieście jak szalony wzbudzając strach pasażerów też mi się nie podobała, a biorąc pod uwagę że wypadek Zientarskiego był tuż przed albo po wydaniu płyty, nie było to zbyt trafione. Bity też mi sie nie podobały. Tu jest moim zdaniem lepiej. Tematy bardziej życiowe jak rodzina, moralność i wartości są dużo bardziej interesujące i taki przekaz bardziej do mnie trafia. Jak dla mnie nie jest wybitnie ale jest good i cieszę się że ostremu forma skoczyła, bo martwiłem się że się wypala i kończą mu się pomysły, a jest naprawde dobrze. I dzięki bogu.

 

PS. Mały dowód, że świat jest mały. Jak pisze w recenzji w utworach są dialogi z filmu "Galerianki" Stwierdziłem, że go sobie obejrze (krótkometrażowa wersja na youtube, pełnometrażowa w kinach w czerwcu- z tej są dialogi) I najpierw pokazuje się lista płac: główną rolę gra Magda Ciurzyńska- laska z którą byłem na wakacjach. Nie wierzyłem, że to ona. Wklepuje imię w google i tak to ona! Nie miałem pojęcia że jest aktorką (?). Mój dobry kumpel do niej tam podbijał i go zlała. haha. ;-) Sam film jest lipny jak nie wiem i lepsza grę aktorską i dialogi oferują złotopolscy czy plebania, ale młoda zagrała dobrze jak na pierwszy raz i amatorski film. :P

 

Abradab - Ostatni Poziom Kontroli

Przesłuchałem ze dwa razy i ani troche mi sie nie podoba. Jeśli to jest jego najwyższy stopień kontroli, to ja temu panu dziękuje. Jak dla mnie bity to totalna kicha dramat i porażka, przekaz też mi nie pasował a jego floł jest denerwujący. w ogóle klimat mi nie pasuje. Zero przyjemności ze słuchania. nie-nie-nie... Jak dla mnie Jego solowe albumy są coraz gorsze. Czerwony album był bardzo fajny, w Emisji spalin, tylko kilka piosenek mi się podobało, a tu nic.

 

Dixon 37 - Lot na całe życie Wydani przez prosto. Widać trochę podobieństwa to hemp-gru (hawudepee!) ale miło mnie zaskoczyli. Dobry szczery uliczny warszawski uliczny rap, bez ściemy i cenzury. Rym się klei, flow ciężki ostry i dobry, a bity naprawdę dobre. Jak nie masz alergii na agresję to polecam w 100%. Jak ktoś uważa że taka muzyka jest bez przekazu i jest robiona przez buraków dla buraków, to od razu mówie, że g.o prawda. Oni też mają do przekazania kupę wartości takich jak, że trzeba zawsze wierzyć w siebie, walczyć i ciężko pracować na lepsze jutro, nie poddawać się, nie dać złamać, być prawdziwym, bliskim dla swoich ludzi i nie zawieść ich. A to, że żyją inaczej niż większości się podoba? Wbijam w to i polecam płytę.

 

Bezimienni - Walka To samo co na górze, tylko z górnego śląska. Zrobili to bardziej dla swoich ludzi niż dla publiki, dla tego mniej uniwersalnych prawd. Bity też nie są tak dobre, (niektóre dobre, niektóre przeciętne) ale ogólnie dobra robota i też warto posłuchać.

 

Gramatik - światła miasta

Moim zdaniem najlepsza płyta gramatika. dobrze zrobiony mądry wrażliwy hip-hop. Eldo dużo mądrych przemyśleń na temat życia. Dobrze się słucha i miło się w to montuje, bo przekaz jest świetny, a klimat najlepszy. Wszystko sprawia wrażenie idealnie spasowanego, bit flow, przekaz są na najwyższym poziomie i plyta ma coś co do niej przykuwa. Reszta płyt grammatika i eldoki też jest dobra, ale ta to jedna z tych które naprawdę zapadają w pamięć.

 

Na razie mi się nie chce pisać więcej tylko wrzucam listę płyt które moim zdaniem warto przesłuchać (z wykrzyknikiem te których absolutnie trzeba). Z czasem będę edytował:

 

Don Guralesko - El Polako

O.S.T.R - Masz To jak W Banku(!), Tabasko(!), , Jazz w Wolnych Chwilach(!) Reszta LP też tu jest ale bez wykrzyknika

WWO - W Wyjątkowych Okolicznościach (!) Witamy W Rzeczywistości (!)

Eldo - Eternia (!), 27

Grammatik- EP+ (!), 3

Kodex (!), Kodex 2 (!)

Molesta- Nigdy Nie mów nigdy (!), Molesta i kumple (!)

Paktofonika- Kinematografia

Peja - Na legalu, Szacunek Ludzi Ulicy

Ski skład- wspólne zadanie

Pezet - muzyka poważna (!), muzyka klasyczna(!)

Sokół i Pono - Ty Przecież Wiesz co

Teris - Naturalnie(!)

Zip-skład - Chleb powszedni

Zipera - druga strona medalu (!)

Zeus - Co nie ma sobie równych.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat chłopaków, którzy w tym wszystkim się raczej nie potracili.

Ciężko dzisiaj o na prawdę znośny polski rap.

Poza motającym się nieco OSTRYM i kilkoma jeszcze indywidualiami (tu zależnie od gustu) nie potrafię kompletnie znaleźć nic nowego.

Dopiero ostatnio brat podał mi temat i nieco się zastanowiłem, że jednak jest to możliwe.

 

http://www.youtube.com/watch?v=yG5vTe-BOiY - w.e.n.a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może kiedy wyjdzie solówka Soboty??

Będzie gruby album, ale nie mogę znaleźć nigdzie informacji o tym kieyd będzie go można zakupić. Moim zdaniem może przebić Piha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Nie ogarniam nowego OSTR... Nie tego się spodziewałem.

popieram, dla mnie to praktycznie replay poprzedniego albumu :blink:

 

 

a sysak posłuchaj sobie wszystkich kawałków brudnych serc ;]

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...