Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Chada - Na tych osiedlach

http://www.myspace.com/chadaproceder

 

Czekam na płytę.

 

Edit.

 

Jeszcze Promomix krążka "Poeci":

http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1240013890

Może być ciekawie B-)

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czy jest tu jakiś prawdziwy fan amerykańskiego hip-hopu i śledzi go uważnie od lat? Jak tak to proszę o pomoc:

 

Wiele lat temu miałem jakąs hip-hopową kompilację, zmiksowaną, w jej tytule było słowo "mixtape", niestety dokładniej nie pamiętam.

 

Czego natomiast jestem pewien to że był tam utwór Bizarre - "Hey Ho". Jego tekst na sto procent zawierał "hey ho, do you want to f**k on the XXX, hey ho" - nie pamiętam jaki wyraz był w miejscu x-ów. Utworek miał świetne wokalowe efekty stereo.

 

Dziś mi się on przypomniał, no i niestety nie jestem w stanie znaleźć choćby jednej informacji na jego temat. Ani Discogs, ani tym bardziej Google. Jestem zszokowany bo nie wiem jak w tym kosmosie informacji może nie być zupełnie niczego na jakiś temat.

 

Mam nadzieję że ktoś mnie poratuje, bo czasami mam ochotę się pociąć przez ten burdel zwany internetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slyszal ktos takie cos?

Debiut przewidziany na 14 lipca i jak dla mnie to bedzie gruuubo.

 

edit.

 

Tak sobie poczytalem pare ostatnich stron i mala edytka wpisu:

 

Coś ze staroci co można słuchać w kółko http://www.youtube.com/watch?v=fSjG9y558wo

Ojjj tak, ten kawalek to jest cos absolutnie wyjatkowego. Tyle wspomnien ile z nim mi sie kojarzy to chyba zadna inna kawalina nie przywoluje. Za czasow jak mp3 to jeszcze byla czysta abstrakcja, a podwojna kasetka Volta krazyla z rak do rak ;) Piekny okres

 

Wiadomo, klasyczka, ale w wersji smarkiego jest lepsze, chłopaki idealnie trafiają w bit, czego niestety nie można powiedzieć o wersji sterofonii

Moze nie lepsza, ale rownie dobra. Tak czy siak melodia zacna.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nałogowo zacząłem słuchać Eminema, konkretnie jego nowych kawałków z albumu Relapse. Słucha ktoś?

 

We Made You - to styl, jaki najbardziej mi się podoba :P Uwielbiam jego utwory w takim stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Hilltop Hoods State Of The Art

 

1. The Return

2. Super Official

3. Chase That Feeling

4. She’s So Ugly

5. Still Standing

6. Classic Example (Featuring Pharoahe Monch)

7. Chris Farley

8. The Light You Burned (Featuring Trials)

9. Parade Of The Dead

10. Last Confession

11. Hillatoppa

12. Fifty In Five

13. State of the Art (Instrumental)

 

Standardowo nie do kupienia w polskich sklepach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nałogowo zacząłem słuchać Eminema, konkretnie jego nowych kawałków z albumu Relapse. Słucha ktoś?

 

We Made You - to styl, jaki najbardziej mi się podoba :P Uwielbiam jego utwory w takim stylu.

Ja słucham Eminema. Bardzo dobry album. Najlepszy kawąłek to chyba "Beautiful", ale reszta także trzyma bardzo wysoki poziom. Jedynie single mi nie bardzo podeszły. Jakoś nie ciągnie mnie do ich słuchania. Ani "Crack a bottle" ani "we made you" nie dorównują choćby "The real Slim Shady". Ogólnie płyta 5/6 bo "The Slim Shady LP" oraz "The Marshall Mathers LP" były płytami idealnymi. a tej trochę jednak brakuje. Najbardziej przyczynił się do tego Dr Dre swoimi bitami, które mi nie specjalnie podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś strasznie różne i odmienne style... w każdym razie, masz na myśli 'dobry hiphop'?

Posłuchaj eldoki, 2cztery7 (?), abradab, fokus & rahim (pokahontaz, max flo rec), grammatik, molesta, ostr, oj długo by wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ 600V :wink: To z naciskiem na "stary"

moze nie konieczne tylko w starym stylu (2001-2004) cos takiego. Muzyka klasyczna Pezeta, WWO- We własnej Osobie... to dla mnie mistrzowskie płytki; aranżacja, bity, teksty, flow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

Eldo- Eternia

Gramatik - Światła miasta

Grammatik - EP+

Molesta - Nigdy nie mów nigdy

O.S.T.R - Tabasko

O.S.T.R - Masz To jak w banku

O.S.T.R - Jazz w wolnych chwilach

Donguralesko - Opowieści z betonowego lasu

Pezet - muzyka poważna

WWO - Witam was w rzeczywistości

Zipera - Druga strona medalu

i polecam to co polecił jakiś ziomek niedawno: W.E.N.A. - Wyższe dobro. Płyta wymiata!

 

Sam proszę o pomysły. I najlepiej konkretnie po płytach i nie coś tak oczywistego jak kaliber, trzycha czy pierwsze molesty. poza tym mam wrażenie, że z wyjątkiem kalibra 3/4 rzeczy z lat 90 ma kiepskie bity i betonowy flow np taki Zip skład czy pierwsze molesty. (Tak wiem, że czasem chciałbym za dużo od życia ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. I najlepiej konkretnie po płytach i nie coś tak oczywistego jak kaliber, trzycha czy pierwsze molesty. poza tym mam wrażenie, że z wyjątkiem kalibra 3/4 rzeczy z lat 90 ma kiepskie bity i betonowy flow np taki Zip skład czy pierwsze molesty. (Tak wiem, że czasem chciałbym za dużo od życia ;-) )

Co kto lubi, mi tam Skandal/Ewenement nawet teraz podchodzi. A za gnojka cały podjarany- koniec lat 90.

Takie lajtowe:

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze Elemer? Kurde, ile to juz ma lat. Pamietam jak w liceum na jednej z imprezek Eis wbil mi sie na impre do chawiry :wink: To byly czasy.

 

edit.

A tak w ogole to musze powiedziec, ze Eis odniosl raczej umiarkowany sukces, o ile w ogole to mozna tak nazwac, to IMO jest troche dziwne, bo flow jak na moj gust ma bardzo fajny i oryginalny, mimo ze poruszana tematyka raczej "typowa".

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam proszę o pomysły. I najlepiej konkretnie po płytach i nie coś tak oczywistego jak kaliber, trzycha czy pierwsze molesty. poza tym mam wrażenie, że z wyjątkiem kalibra 3/4 rzeczy z lat 90 ma kiepskie bity i betonowy flow np taki Zip skład czy pierwsze molesty. (Tak wiem, że czasem chciałbym za dużo od życia ;-) )

wiesz, jedni wolą oldschoolowe proste bity, a inni pelne elektroniki newschoolowe, ktore brzmią jak zwolnione techno :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jeszcze Elemer? Kurde, ile to juz ma lat. Pamietam jak w liceum na jednej z imprezek Eis wbil mi sie na impre do chawiry :wink: To byly czasy.

 

edit.

A tak w ogole to musze powiedziec, ze Eis odniosl raczej umiarkowany sukces, o ile w ogole to mozna tak nazwac, to IMO jest troche dziwne, bo flow jak na moj gust ma bardzo fajny i oryginalny, mimo ze poruszana tematyka raczej "typowa".

ano ano Elemer też u mnie lata na słuchawkach raz po raz

Bauns&lans pełną gębą :D

Kubańskie cygara podpalane stuzłotówką ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...