Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak. Definicja tu, definicja tam, jak coś nie jest takie jak z definicji, to jest do [gluteus maximus] i nadaje sie na smietnik. Zastanow sie kiedy powstal ten diss, a kiedy utarła sie jego definicja i zasady, które i tak są trzymane w większości przypadków tylko na bitwach. Skoro byl pierwszy w Polsce, to na kim mieli sie wzorowac? Bingo. Teraz zobacz, jak tam dissy wygladaly :)

Hmm zdaje sie, ze hip hop nie narodzil sie w Polsce tylko na innym kontynencie i tam dissowanie bylo juz znane wczesniej niz 1995/6. Gdyby byli w ogole pionierami tego gatunku to jeszcze mozna byloby przyznac Ci racje. Ale to co podalem to nie jest definicja "polskiego dissu" tylko ogolna definicja, odnoszaca sie do kazdego kto wykonuje ten styl muzyczny bez wzgledu na to czy mieszka w Polsce czy gdziekolwiek indziej. A co do definicji. No takie sa zalozenia hip-hopowego dissu, ja ich nie wymyslilem. Niewazne czy komus sie podobaja czy nie, albo je akceptuje albo niech nie nazywa rzucania miesem dissowaniem.

 

Tez cos tam slyszalem o tych przykrosciach jakie ich spotkaly, ale ile w tym prawdy to tylko oni wiedza :)

Chcac niechcac doprowadzili do ogolnopolsiej mody na nienawidzenie policji.

Oni doprowadzili do ogolnopolskiej mody na nienawidzenie policji? Zart jakis? To moze jeszcze powiedz, ze zanim powstalo HWDP to wszyscy kochali policje, zyli z nimi w szczesciu i zgodzie az tu nagle przyszlo HG i rozpoczela sie kampania nienawidzenia. I dodatkowo burdy na stadionach i walki z policja to tez sprawka chlopakow z Mokotowa? Bzdury opowiadasz. Poza tym jak pisalem wyzej: info mam w 100% pewne, a nie "cos tam slyszalem" wiec jestem raczej spokojny, ze to prawda.

 

Nie chce mi sie tlumaczyc, bo jest to zbyt oczywiste chyba, w jaki sposob demoralizuje to mlodziez.

 

Malo sluchales widocznie, skoro z naklanianiem do nielegalnych czynow sie nie spotkales :lol:

Nadal nie podales przykladu. Ciagle jestem zdania, ze opowiadanie o czyms czy wypowiadanie wlasnej opinii to absolutnie nie to samo co naklanianie kogos do robienia tego samego.

 

Ja rozumiem, ze jestes fanem ich tworczosci i mi to nie przeszkadza. Ale trzeba tez trzezwo spojrzec i z dystansu, ze to co oni wykonuja to nie jest hip hop. Tak samo jak Avril Lavigne nie jest punkiem, Limp Bizkit hardcorem, a Bayer Full zespolem dance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zdaje sie, ze hip hop nie narodzil sie w Polsce tylko na innym kontynencie i tam dissowanie bylo juz znane wczesniej niz 1995/6. Gdyby byli w ogole pionierami tego gatunku to jeszcze mozna byloby przyznac Ci racje. Ale to co podalem to nie jest definicja "polskiego dissu" tylko ogolna definicja, odnoszaca sie do kazdego kto wykonuje ten styl muzyczny bez wzgledu na to czy mieszka w Polsce czy gdziekolwiek indziej. A co do definicji. No takie sa zalozenia hip-hopowego dissu, ja ich nie wymyslilem. Niewazne czy komus sie podobaja czy nie, albo je akceptuje albo niech nie nazywa rzucania miesem dissowaniem.

Zapomniales juz, jak sie czarni przedstawiciele hip hopu (gangsta rapu) w USA wyzywali? Nie dosc ze zdania padały ostre, to potem jeszcze strzelali do siebie :)

 

Oni doprowadzili do ogolnopolskiej mody na nienawidzenie policji? Zart jakis? To moze jeszcze powiedz, ze zanim powstalo HWDP to wszyscy kochali policje, zyli z nimi w szczesciu i zgodzie az tu nagle przyszlo HG i rozpoczela sie kampania nienawidzenia. I dodatkowo burdy na stadionach i walki z policja to tez sprawka chlopakow z Mokotowa? Bzdury opowiadasz. Poza tym jak pisalem wyzej: info mam w 100% pewne, a nie "cos tam slyszalem" wiec jestem raczej spokojny, ze to prawda.

Popatrz ile dzieciaków teraz chodzi, krzyczy i maluje hwdp / jp. Dzieci po 13 lat, są wciągani w ten proceder nie przez swoje problemy z policją (bo ich nie mają), lecz przez modę promowaną przez firme i hg.

 

 

Nadal nie podales przykladu. Ciagle jestem zdania, ze opowiadanie o czyms czy wypowiadanie wlasnej opinii to absolutnie nie to samo co naklanianie kogos do robienia tego samego.

Masz, żebyś nie krzyczał, że nie daje przykładów :lol:

to co mi na myśl szybko przychodzi:

"pal ziółko, pal ziółko"

"weź do ręki jointa i zajeb macha"

"pier**l policję"

"za**b psa"

 

Przykładów jest mnóstwo. Wystarczy tylko trochę posłuchać tej muzyki i nie udawać, że się tego nie słyszy :lol: Nie o same konkretne zwroty tu chodzi, ale o ogólną ideologię grupy. Popieranie i namawianie do ćpania, złodziejstwa, bójek oraz nienawiści do policji jest po prostu żenujące. Nie mówię, że NAS miał na pierwszych płytach jakieś lepsze poglądy, ale to się zmieniło z czasem, co można zauważyć na nowszych płytach.

 

Ja rozumiem, ze jestes fanem ich tworczosci i mi to nie przeszkadza. Ale trzeba tez trzezwo spojrzec i z dystansu, ze to co oni wykonuja to nie jest hip hop. Tak samo jak Avril Lavigne nie jest punkiem, Limp Bizkit hardcorem, a Bayer Full zespolem dance.

Mówiąc to masz przed oczami obraz kilku pierwszych płyt - słuchałeś w ogóle ich późniejszych wałków? Prawdą jest, że NAS ma na każdej płycie zupełnie inny styl i nie jest to "klasyczny" HH, jak np Eldo czy WWO. Jednak nie bez powodu słuchacze, wytwórnie, gazety i telewizja zaliczali ich do HH. No bo do czego innego? Nominacje do Fryderyka w jakiej kategorii mieli?

 

Przesłuchałeś już płytę Kaczmiego? Bo od tego się zaczeło, że ty po 1 kawałku i świadomości że to ktoś ze spawaczy, stwierdziłeś, że to nie jest hip hop i pociagnales to dalej w kierunku NAS. Właśnie jej słucham i jest chyba jedną z najbardziej hip hopowych płyt ludzi z NAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak z ciekawości sprawdziłem parę kawałków z płyty Peji - Styl życia Gnooja. Nie wiem jak wy, ale ja tego słuchać nie mogę.

 

Panowie, a jak tam teledysk od Tetrisa, który pojawił się jakiś czas temu w sieci -

?;) Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak z ciekawości sprawdziłem parę kawałków z płyty Peji - Styl życia Gnooja. Nie wiem jak wy, ale ja tego słuchać nie mogę.

 

Panowie, a jak tam teledysk od Tetrisa, który pojawił się jakiś czas temu w sieci -

?;)

 

Ja mogłem, aż usłszałem "Chce tak bardzooo [ciach!]lić sieeee s tobooom!" :ph34r:

 

Za to lubię "Rychu Peja w Szkole życia" z Kaczorem.

 

Kaeres niedawno napisał, że kumpel czy ktoś tam polecił mu W.E.N.Ę. Tak długo jak jego "Wyższe Dobro" nie jarałem się żadną płytą. Wszystko mi brzydnie po czasie, a tego mogę słuchać i słuchać i każdy kawałek miażdży. Dzięki krs!

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucanie bluzgami na lewo i prawo, wyzywanie czlonkow rodziny od szmat, dziwek i grozenie zabiciem dziecka nazywasz dissem? Nie zartuj, sprawdz na czym polega prawdziwy diss, poszukaj dobry freestylowych pojedynkow to bedziesz wiedzial. Bo tak sie sklada, ze podstawowa, niepisana zasada diss-u to (cytat z Wiki) "według przyjętych kanonów nie należy przy jego pomocy obrażać rodziny ani partnera/partnerki osoby, której dotyczy diss.". Wiec skoro na wstepie jest zlamana pierwsza regula to o jakim dissie moze byc mowa?

 

A zreszta: (Wiki) Diss polega na wytknięciu negatywnych cech przeciwnika, naśladowaniu jego stylu lub na przekształcaniu fragmentów jego twórczości w sposób obnażający ich słabości.

 

http://www.youtube.com/watch?v=mD7YBjlVhHU

 

I teraz odpowiedz: czy to jest diss?

czyli wg ciebie najslynniejszy diss swiata nie jest dissem?

dla przypomnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj tak z ciekawości sprawdziłem parę kawałków z płyty Peji - Styl życia Gnooja. Nie wiem jak wy, ale ja tego słuchać nie mogę.

 

Panowie, a jak tam teledysk od Tetrisa, który pojawił się jakiś czas temu w sieci -

?;)
Słaby ten singiel teta, niestety.

 

Od siebie polecam:

mroku - mroczne nagrania

tomiko - świadomość

rasmentalism - dobra muzyka ładne życie

 

Sysak jak nie słuchałeś to sprawdź te 3 płytki ;). A i jak nie znasz to obowiązkowo Eis - gdzie jest eis? Klasyczek ;)

 

głównie tymi 3 jaram się w te wakacje ;). plus oczywiście typowo wakacyjne 2cztery7 :razz:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota opublikował nowy kawałek ze swojej płyty "Sobotaż", która wyjdzie chyba 9 września http://www.youtube.com/watch?v=UH8N5jtUVnU

 

Na płytkę czekam już z pół roku i niedługo wyjdzie. Po pierwszym singlu "Tańcz głupia" spodziewałem się mega dobrej płyty, a tutaj niestety zawiódł Matheo w noeym kawałku. Bit mi całkowicie nie pasuje. Jest za głośny i po dłuższym czasie jest to ciężkie do słuchania. Jedynie Sobota ratuje ten kawałek swoim stylem i flow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacol: no po kilku przesłuchaniach kawałka też mi się spodobał. Ogólnie po tym co usłyszałem od Tetrisa z nowej płyty i po singlu Pyska stwierdzam, że to Sobota wyda najlepsza płytę, przynajmniej do czasu nowej płyty PIHa albo "Totemu leśnych ludzi" DGE. Chociaż na Pyskatego i tak czekam.

 

http://www.youtube.com/watch?v=nRKMJ-2HsL8 Tutaj macie promomix Soboty. Nie jest źle. Może więcej jednak po Matheo się spodziewałem, ale kawałek "... przedsmak talentu z całej płyty, a na niej wypas bity..." to mistrzostwo.

Edytowane przez Vidic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo to rap, z uwagi na wokal polskiego "rapera" wklejam link

http://rapidshare.com/files/239560279/Hold...sion__2009_.rar

wg mnie warto poszerzać horyzonty o prawdziwą graną muzykę

holdcut, po więcej zapraszam tu

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Warszawie fajna akcja była Numera Raz na parkingu przy Metrze Świętokrzyska. Zrobił na spontanie mini koncert promujący Jego nową płytę "Bunt maszyn". Trochę mnie raziło, że większość to małolaci lub gimbusy, więc czułem się trochę dziwnie stojąc wśród Nich ;)

 

A dziś 9.09.09 czyli nowa płyta Onara "Jeden na milion" oraz Tetrisa "Dwuznacznie". Jak dla mnie te dwie płytki świetne są :)

 

Fajną akcje jutro Tede ma zrobić promując nowy krążek "Note 2" http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1252340115 ktoś z Warszawy i okolic się wybiera? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy onar jest co najwyżej przeciętny jak to autoironicznie ujął "za dużo po po po" za mało po prostu dobrej muzy. Tede dał radę choć rewelacja to nie jest materiał dużo bardziej spontaniczny, nieogarnięty i mniej zróżnicowany niż ścieżka dźwiękowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się nowy onar podoba.

 

Tede nowy bardzo bardzo dobry, polecam wszystkim. Powrót do "korzeni", a 2 poprzednie solówki nie jarały mnie ani trochę :unsure:

 

#1 bardzo fajny, "zawsze spoko" :wink:

 

A i jak ktoś by chciał, to

http://pl.spinner.com/2009/09/10/tetris-re...arty-juz-jutro/

5zł za wejście, to grzech nie pójść :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy po sporej ilości wydanych nowych płyt:

 

Onar "Jeden na milion" ode mnie ma propsy. Dynamiczne bity i sample oraz konkretne teksty. Bez zamuły. Bardzo mi przypadł do gustu kawałek z afromental :)

 

Tede "Note 2" co raz bardziej byłem krytycznie do Niego nastawiony za pajacowanie i pozowanie. Ale po tej płycie zmieniam zdanie. Nie żałuje wydanej kasy (W Jego sklepie była tańsza o 2 zeta :P). Zrobił kawał solidnej roboty. Przez tak krótki czas zrobił taka ilość kawałków co między każdymi kawałkami zapowiada. Teksty na płycie genialne, chilloutowe bity przez Sir Michu. Aż miło się słuchało wczoraj podczas kąpieli :P

Ale z tego co czytam w pudełku od płyty w tym roku ujrzymy płyty od Wielkie Joł:

- Tede "Note 2 Errata"

- WarszaFski Deszcz "PodostrzyFszy"

- DJ Buhh "Jan palony wolumin kolejny"

 

Jak widać ostro pracuje Tede ;)

 

Numer Raz "Bunt Maszyn" to już bardziej dla koneserów Numera Raz. Kawałek "PL.otki" jedyny dobry z tej płyty

 

Tetris "Dwuznacznie" szkoda, że wybrał taką datę wydania płyty, kiedy wszyscy byli zwróceni na płyty Onara i Tedego. A płyta Tetrisa no coś genialnego! Klimatyczne bity i sample i bardzo przemyślane teksty. Kawałek "Bez wazeliny" z O.S.T.R mistrzostwo świata oraz "Zyski i straty"

 

Ale czekam również na płytę moim zdaniem największego młodego talentu w Polskim Hip-Hopie Vixena. Szczególnie po przesłuchaniu kawałka "Znajomi" wiadomo, że płyta będzie trzymać spory poziom :)

 

 

Za 5 dni nowa płyta Peji "Na serio" czekam z niecierpliwością :razz:

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peja już jest w media markcie :rolleyes:

 

Jak wszyscy czekali na płyty onara i tedego a nie tetrisa to chyba jesteś niedzielnym słuchaczem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tak:

 

Onar - słabo, nie przypadł mi do gustu

Tede - nie słuchałem

Tetris - mi się nie podoba

Numer Raz - jak wyżej

Peja - ehhhh za stary juz na niego jestem. Słabe bity, męczący on jest ogólnie.

 

Czyli narazie zawiodło mnie wsyztsko co wyszło. Jeden track Pyska "Jestem" jest lepszy od każdego kawałka z płyt powyższych raperów.

Czekam na Sobotę i Pyskatego, a do tego czasu będe słuchać Grubsona bo bardzo fajną płytkę nagrał.

 

 

PIH nagrał nowy kawałek

tez nie do konca mi się podoba, ale nie jest źle. Edytowane przez Vidic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

1. "What We Talkin' About" (featuring Luke Steele) Kanye West, No I.D. 4:04
2. "Thank You" Kanye West, No I.D. 4:10
3. "D.O.A. (Death of Auto-Tune)" No I.D. 4:15
4. "Run This Town" (featuring Rihanna and Kanye West) Kanye West, No I.D. 4:28
5. "Empire State of Mind" (featuring Alicia Keys) Shux, co-produced by Janet "Jnay" Sewell-Ulepic & Angela Hunte 4:37
6. "Real as It Gets" (featuring Young Jeezy) The Inkredibles 4:13
7. "On to the Next One" (featuring Swizz Beatz) Swizz Beatz 4:16
8. "Off That" (featuring Drake) Timbaland, Jermone "Jroc" Harmon 4:07
9. "A Star Is Born" (featuring J. Cole) Kanye West, No I.D., additional production by Kenoe 3:47
10. "Venus vs. Mars" Timbaland, Jermone "Jroc" Harmon 3:11
11. "Already Home" (featuring Kid Cudi) Kanye West, additional production by No I.D. and Jeff Bhasker 4:30
12. "Hate" (featuring Kanye West) Kanye West 2:32
13. "Reminder" Timbaland, Jerome "Jroc" Harmon 4:18
14. "So Ambitious" (featuring Pharrell) The Neptunes 4:12
15. "Young Forever" (featuring Mr Hudson) Kanye West 4:14


Dużo featów ale album dla mnie rewelacyjny ;]
Słucham, słucham i nasłuchać się nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peja już jest w media markcie :rolleyes:

 

Jak wszyscy czekali na płyty onara i tedego a nie tetrisa to chyba jesteś niedzielnym słuchaczem :blink:

 

No niestety premiera płyty odbyła się wcześniej przez durnotę jak zwykle sklepu zwanego Nie dla idiotów. Przesłuchałem już parę razy płytę. Nie jest genialna ale jest bardzo dobra. Duże emocje wywarł na mnie kawałek "Pozwól żyć" z Glacą ze Sweet Noise.

 

Takie wrażenie odniosłem po opiniach ludzi, ze Tetris był gdzieś między Onarem a Tede. Ale zaznaczam, że tylko opinie użytkowników hip-hop.pl, gdzie chyba 90% to gimbusy, którzy hejtują gdzie popadnie ;)

 

Jay-z muszę obczaić :)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Vixena zajebista. Polecam! Czuć energię młodej krwi a tego mi od dawna brakowało. Po W.E.N.A. - wyższe dobro NEW-TON to dla mnie najlepsza polska płyta jaką słuchałem w tym roku. Poza tym propsy dla Vixena, bo chłopak pochodzi z wiochy w małopolsce zaraz obok mojej, a tak się wybił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł teledysk "Stoprocent 2'' http://www.hip-hop.pl/video/projector.php?id=1253257041

Jak ktoś liczył na coś w stylu pierwszej części "Stoprocent" to sie zawiedzie. Nie mniej jednak można tego posłuchać, bo teledysk został świetnie zrealizowany. Co do nawijek raperów to Sobota słabo, Kool Savas w miarę OK, natomiast Wall-E i Rytmus bardzo fajnie nawinęli. Big Z tez nieźle. Na koniec zostawiłem sobie refren Gurala... To chyba najgorszy refren jaki powstał w Polsce :o Jeszcze czegoś takiego nie słyszałem.

Edytowane przez Vidic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

meeron, co wg ciebie znaczy "grana" muzyka? Bo jesli uwazasz, ze do stworzenia tej plyty bylo uzyte cos wiecej niz komputer to niestety musze cie uswiadomic, ze tak nie bylo :]

pewności nie mam, ale zdawalo mi się, że holdcut gra własnie na takiej zasadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...