Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa płytka Vieni'a już w moich rękach :wink:

Pozytywne kawałki z mega przekazem.. szkoda ze tak mało.

 

Pozytywnie zaskoczył mnie instrumental. Świetny do auta. Ostatnio całą drogę to leciało u mnie KRK-WAW-KRK z korkami na wjeździe i wyjeździe ze stolycy :)

 

A co do teledysku promującego, to też fajnie zrobiony technicznie. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. I co tu taka cisza? Nikt już nic nie słucha i nie poleci? Trzeba trochę temat rozruszać.Nie wiem co kto lubi i ma ale ode mnie kilka rzeczy które mnie urzekło od ostatniego posta. Jak masz coś wypasionego i uważasz że warto się tym podzielić, to też dawaj bo przydałoby się uzupełnić playlistę. :)

Ode mnie:

Dołączona grafika

Kanye West - My Beautiful Dark Twisted Fantasy - jak ktoś lubi kanyego, to ten album jest mistrzowski i trzeba go mieć. Jest tak dobry jak jego pierwsze najlepsze rzeczy.

 

Dołączona grafika

Kid Cudi - Man On The Moon II: The Legend Of Mr Rager - trochę gorzej niż pierwszy longplay Cudiego Man on the Moon ale pare kawałków miażdży i też trzeba mieć.

 

Dołączona grafika

Atmosphere - To all my friends: Wszystko w takim klimacie

Fajne!

 

Dołączona grafika

Wszystko co zrobiła ta banda australijczyków jest dobre, ale ten album jest najlepszy. Na stałę w mojej playliście.

 

Dołączona grafika

Wszyscy znają The Opposite of Adults Reszta kawałków jest tak samo dobra albo i jeszcze lepsza. Polecam!

 

Dołączona grafika

http://www.youtube.com/watch?v=LB12Prmj9UA Mają dużo takich perełek. Trzeba być głuchym żeby nie polubić.

 

Dołączona grafika

Banda trzech Duńczyków którzy potrafią wymiatać na gramofonach jak mało kto i robią takie cuda jak to

Wydali 2 płyty. Obie Do pobrania za free na legalu.

klyk Część 2, też dobra ale jakieś indyjskie/tureckie rytmy się wkradły w niektóre kawałki i mnie osobiście wkurzają: http://www.torrentreactor.net/torrents/1855753/Den-Sorte-Skole-Lektion-%232]klyk

 

Dołączona grafika

Góral - Totem leśnych ludzi. Góral znowu wymiótł. Każdy kolejny album imo coraz lepszy. Najpierw mnie wkurzała bragga, ale opanował ją do perfekcji, jest w niej więcej i więcej przekazu a bity są świetne. Must have!

 

frontz_rqqqwx.gif

Małpa Kilka Numerów o Czymś - Zdaje się, że ktoś tu już to polecał, ale nie jestem pewien. Inny polski rap, ale muzycznie 100% klasycznie oldskulowy. Nie ma szans na to, żeby się nie podobał. Szczerze, głęboko, pozytywnie, polecam .

 

nas_untitled-715770-1.jpg

Nas - Untitled

Pewnie wszyscy znają, ale jak nie to warto dorwać bo stary ale jary świetny album. Kilka kawałków to miazga.

 

PMM - Rap, Stresy, Hulana, Interesy. Dużo bengerów i dobrych bitów. Polsko, swojsko, podoba się! ;-)

 

ti-paper-trail-2008-300x300.jpg

T.I. - Paper trail. Podobnie jak wcześniejszy album NAS-a. Kto ma to pewnie lubi, a kto nie ma musi mieć, bo jest genialny.

 

Tyle ode mnie. Pozdr! :)

 

EDIT: Nie wiem czemu pomiędzy PMM i Małpą dobrze wpisane tagi się sypią. Dzięki za info o nowym albumie AOTP. Z kąd masz info kiedy coś fajnego wychodzi?

 

EDIT 2:

 

eldoz1001n.jpg

Byłbym zapomniał o Zapiskach 1001 Nocy Eldo. Płyta jest dużo lepsza niż 27, troszkę lepsza niż Nie Pytaj o Nią prawie każdy kawałek jest mega-klimatyczny.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slum Village Villa Manifesto

Dołączona grafika

 

Absolutnie trzeba przesluchac Slum Village i wystarczy.

 

 

DJ Muggs vs. Ill Bill – Kill Devil Hills

Dołączona grafika

 

Gdzie jeszcze w nowych kawalkach mozna uslyszec Ill Billa, Raekwona, Vinnie Paza, DJ Muggsa, B-Reala?

http://www.youtube.com/watch?v=HvaYJP6-N4I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt już rapu nie słucha :P

A szkoda bo wyszła parę dni temu świetna płyta Młodego M - "Kronika 2: Siła charakteru". Świetne bity, dobry rap. Polecam każdemu.

Sobota - "Gorączka Sobotniej Nocy" jakoś nie podeszła mi. Bity Matheo jakieś takie nijakie. Co prawda parę fajnych kawałków się znajdzie jak choćby "Naprzód" z Peją i Paluchem.

Teraz już pozostaje czekać na Onara i Kajmana bo niedługo płyty wychodzą.

 

Nie pamiętam kiedy wyszły też krążki WENY i Rasmentalism i czy coś było o nich n forum, ale także polecam bo są świetne :) Szczególnie WuDoE. A no i genialny track na płycie Rasmenatlismu z Reno :D

 

Młody M - "Będzie dobrze"

 

Młody M - "Wybacz"

http://www.youtube.com/watch?v=6OuyHZs6gkM

 

Bity genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie siedzę w rapie z USA bo zwyczajnie nie rozumiem za dobrze ze słuchu, ale...

Eminema uznaję za najlepszego rapera. I akurat jego teksty i kawałki znam bardzo dobrze. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek osiągnął taki sukces jak Em.

Poza tym ten Mac Miller mi bardziej pod Lil Wayne'a podchodzi. Bity, nawet flow podobne. Sukces Weezy'ego może i jest w zasięgu ręki, ale wątpię czy doczekamy kogoś kto się zbliży do poziomu Marshalla.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...