Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamilwrc

Polecam ten kawałek.

Oraz posłuchajcie prawdziwych ziomów

Normalnie koffam takich ludzi....

 

klik

Kultura hip-hopowa w polsce rozpowszecha się coraz bardziej :P

Edytowane przez kamilwrc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-.-

Nie staram sie wcale nikogo "dissowac", a nie podobaja mi sie zdania typu: "polskiego hip hopu nie slucham bo to gowno.. Slucham Faboulusa, TO JEST TO!". Jak sie czegos nie slucha to sie tego nie komentuje, ja nie mowie, ze tehno to gowno bo slyszalem w tv Scootera...

 

Antylogika sprawdzto Slim =] .

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

"Słucham fabolousa to jest to!" ?? ja tak napisałem ? napisałem że mam płytke fabolousa i tyle bajkopisarzu :angry: :mur:

teraz za hip hop w polsce uważa sie mezo i jego "ziomali" jeśli słuchasz "ziomali" to sorry że cie obraziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledwo dwie strony napisane, a juz zdazyliscie sie poklocic... . Przykre jest to ze hiphop was dzieli, a nie laczy. Jedni sluchaja tego drudzy tamtego, ale po co narzucac swoj gust komus innemu ?

 

Dla zainteresowanych dodam, ze pojawil sie trailer ciekawie zapowiadajacego sie filmu o samplingu: 'Copyright Criminals: This is a Sampling Sport'. Mozna zobaczyc sporo postaci ktorzy maja sporo na ten temat do powiedzenia m. in. sage francis, rjd2, aesop rock, pete rock, harry allen, q-bert, eyedea, abilities i profesorow z wyzszych uczelni zajmujacyh sie hiphopem. Do zassania tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powrzechnie wiadomo że tematy ati vs nvidia, intel vs pentium i hiphopowe dywagacje na tweaku w 98% kończą sie kłódką z powodu kłótni ...

 

apeluje do nie słuchjących czarnej muzy (którch jest tu zdecydowana większość) by trzymali newry na wodzy i dali innym podyskutować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi kto slucha czarniejszego RAPu i kto jest najodpowiedniejszym czlowiekiem aby tutaj pisac.

Wiadomo, ze i w PL i w USA i w Chinach jest komercyjny RAP i zaje*** muzyka, ktora ma zwezone grone odbiorcow.

Jak juz wspominalem nie rozumie tylko po co sie temat powtarza i co mozna jeszcze pisac oprocz polecenia kilku fajnych kapelek.

PL RAP rowniez mi nie zabardzo lezy. Jedynie szanuje i lubie sluchac OSTREGO, a szczegolnie jego JAZZUREKCJI.

Rowna tam kazdego komu sie nalezy.

I prosze mi sie tutaj nie przechwalac, ktory jest tutaj "czarniejszy" i bardziej gangsta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie gdzies zrobic mirrora tego trailera. Przy okazji info o ciekawych koncertach:

 

ROOTS MANUVA:

-22.04 (Warszawa, klub Skarpa)

-23.04 (Kraków, klub Studio)

 

JAGA JAZZIST:

-04.05.05 (Wroclaw, WZ)

-05.05.05 (Warsaw, Fabryka Trcziny)

-06.05.05 (Katowice, Hipnoza)

 

GURU:

11-03 (Warszawa, Klub Stodoła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze sie przylacze do tematu : czy zna ktos wszystkich raperow stusujacych "gangsta rap" , wiem ze wchodzili ( przynajmniej niektorzy ) w sklad NWA. narazie mam snopp dogga ice cube'a dr.dre ale dalej niemoge nic znalesc ... czy moglby ktos podac jacy raperzy robili gangsta rap ?

pozdro

1295221[/snapback]

2pac, Outlawz, Spice 1, Mc Eiht, Tha Dogg Pound, WC, Mack 10, Scarface, CMW, Mac Mall, BTNH, JT Bigga Figga ; ), C-Bo.. itp itd :rolleyes:

a co myslecie o zenskim rapie ? co powiecie o Apani b, Jean Grae czy tez Eekwol ?

Nie ma to jak Afro Puffs Lady ov tha rage :rolleyes: albo Bahamadia.. ta kobieta zasługuje na szacunek :'D Edytowane przez deczklav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naprawde czytajac ten topik to rece opadaja... Poza paroma ludzmi, ktorzy wiedza o czym mowia (swoja droga zaskoczyles mnie wunat nieznajomoscia bahamadii ale pewnie nadrobisz;) ) cala reszta jest smiechu warta:/ ale wiadomo, sa gusta i gusciki, o ktorych zreszta sie nie dyskutuje ;) sam slucham rapu coraz rzadziej (polskiego to prawie wogole bo w 99% do mnie nie trafia), na rzecz szeroko pojetego jazzu, chilloutow, triphopow, souli etc... ale poki co to polecam wszystkim "3" Grammatika (w ORYGINALE ofkoz) peace B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam bahamadii bo mnie nigdy zenski rap nie interesil. dopiero apani b mnie zainteresowala kawalkiem z mf doomem (mistrzowskim notabene - let me watch)

z zenskich skladow na biezaco interesowalem sie tylko Deadly Venoms (Wu-Tang killabees)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Mi DAP przy 7 polaczeniach ciagnie 30kB/s, ale rzeczywiscie przy jednym jest strasznie. Moze pozniej bedzie lepiej. Na drugim koncie juz nie mialem miejsca wiec musialem tak to podzielic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topik umiera smiercia naturalna jak zreszta reszta poprzednich o podobnej tematyce ;) ale tak tylko mi sie cos przypomnialo... pare ladnych miechow temu szukajac info o Incogito (dobry acid jazz jakby nie bylo) znalazlem goscia co sie zowie DL Incognito (mc i producent w jednym strajt from kanada) no i powiem Wam, ze swietna muze facet robi!!! jak cos to szukac "a sample and a drum machine" - polecam!!! moim zdaniem to co najlepsze juz dawno temu poszlo w eter, wiec nowe dobre produkcje corz rzadziej sie trafiaja, a ta warta jest uwagi ...

 

UPDATE: mowiac nowe mam na mysli to co wyszlo po 98 (nie mylic z winda;)) peace (|-_-|)

Edytowane przez TecKilla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest dziwne?

Wystarczy looknac na techno i metal - wszystkie ponad 10 stron....

Wydaje mi się ze z takiego tematu nigdy nic nie bedzie oprcz sprzeczek "komercja vs. łundergrałnd" :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze z takiego tematu nigdy nic nie bedzie oprcz sprzeczek "komercja vs. łundergrałnd" :roll:

1300133[/snapback]

masz racje wiec moze jakos by ten topik zmienic ?

moje propo..: niech kazdy wrzuca opinie na temat rzeczy wartych posluchania (ale z bez pierdół;))

moze wtedy z tego topiku wreszcie cos wyjdzie i ewentualnie powymieniamy sie muza :)

 

 

btw ostatino wszystko co slysze ze skanydawii jest warte posluchania ( chociazby gdzies ktos wczesniej wspomnial o norweskim jaga jazzist - ale to inna muza a na "the stix " mocno pokrecona - wole "going down" ) ale looptroop, petter etc. - same dobre rzeczy ... a swoja doga to ... ech nie pisze nic... bo '3' GRAMMATIKA leci u nie od paru dni non-stop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...