Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Cypres Hill - Loco en el Coco

Zayefaynisty kawałek ;]]

1295090[/snapback]

Noo, Cypress Hill są spoko :D A ja polecam jeszcze paru wykonawców/duetów/zespołów dla miłośników rapu z lat 1995-2005 ;)

 

Showbiz & AG(fajny kawałek "Next Level(nyte time mix')

Dr Dre(caaała płyta Chronic)

Snoop Dogg(niezłe kawałki)

Ludacris(jego najnowsza płyta, no i "Act a fool" :D)

Mobb Deep("Shook ones pt. II"!!! :D Wogóle kultowy zespół)

Tupac(przedstawiać nie trzeba...)

Proof(dobry raper z Detroit)

Nelly(ale jego starsze kawałki, np. z St. Lunatics, te z albumow "Sweat" & "Suit" to są już bardziej "R&B/pop".. Zresztą sam Nelly stwierdza ze "Rapuje bluesa"...) ALE JA LUBIE JEGO KAWAŁKI :)

XZIBIT("Paparazzi", "X" itd..) :>

 

Jest jeszcze wielu wykonawców, których można posłuchać :) Możecie mnie poprawiać i wpisywać swoich ulubionych raperów :D POZDRO! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobilization - justice system

variable unit - cold flow

the procussions - up all night (japonskie wydanie,bo wiecej trackow)

dj spinna - here to there

 

i milion innych zajebsitych plyt ktore nie zostaly docenione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"can't keep everybody on the same page

can't keep everybody in the same stage"

 

to początek refrenu kawałka jakiego szukam - pomoże ktoś ? ;]

 

dodam że prawdopodobnie jest on na soundtracku do filmu "chain reaction 5" - ten kawałek leci właśnie w trailerze tego filmu na tv "extreme" - film o mtb ;]

 

niestety google milczą co do listy utworów filmu jak i tego kawałku textu który wyłapałem z refrenu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj chciałbym, trzeba zobaczyc po ile bede wejscia

1556578[/snapback]

teraz po 125 zlociszy... do konca czerwca byly po 99zl a w dniu koncertu po 135...

ja napewno sie wybieram na "zlote dziecko rapu"

 

od siebie - wlasnie slucham skladanek Soundbombing - podchodza mi .. szczegolnie z 'Soundbombing III' kawalki z Pharoahe Monch ,Mos Def, Common,Talib Kweli Zap Mama :) no i "My life " Kool G Rap i CNN

 

i generalnie tych artystow slucham ..

Nas jak dla mnie mistrz ...

Gangstarr - jak ja ubolewam ze nie bylem na zadnym z koncertow w PL

Guru - wszystkie 3 solowki

The Roots jak dla mnie wypas na maxa wogule jestem za cala scena Philadelphii (polecam www.okayplayer.com nie che mi sie prawie wszytkich artystow wymieniac) szczegolnie plyty Live sa mistrzoskie ale wszystkie trzymaja poziom

jesli ktos nie zna (sa tacy ?:) przyznawac sie ) to polecam szwedzki sqad Looptroop - na poczatek moze plyte "Modern Day City Symphony"

z tego tez skladu czloiwke numer 1 i jego solowka - Promoe - "Long Distance Runner" dobra plytka

Jay-Z hmmm money bitches ale lubie czasem posluchac...

Method Man 0- podoba mi sie jego flow ,styl...

Mf Doom And Madlib Are Madvillain - dobra plytka ... ostatnio slucham wszytkiego z dorobku Madliba... koles ma glowe :)

 

ze starszych kawalkow (oldskulu dla niektorych :lol: ):

Pete Rock i Pete Rock & CL Smooth

The Pharacyde

Biz Markie - Just a friend - dobry kawalek :D

 

z polskiego -

Noon - Vision, Gry studyjne itd - wszsytkop co splodzi mi sie podoba

Numer Raz i Dj Zero "Muzyka Bloki Skrety" wlasnie za taki luzacki najarany styl ...

OSTR - chyba nie trzeba nikomu przedstawiac ?

Ania Sool - Lap ten dis - wreszcie jakas ostra dupcia na polskiej scenie :D

Łona - mistrz storytellingu

Grammatik - Swiatla miasta /solowki Eldo - 3 grammatik nie przemowila do mnie tak jak swiatla ... a solowki Eldoki sa dobre ... przemysleniowe

Emade - Album producencki

 

 

a tak wogule to Boba Marley wszedzie i wszyskim moge polecic :)

 

peace

Edytowane przez DmL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)to polecam szwedzki sqad Looptroop - na poczatek moze plyte "Modern Day City Scheme"

Nie ma takiej plyty :] . Jest "Modern day city symphony"

 

z oldskulu:

Pete Rock i Pete Rock & CL Smooth

No sorry ale lata 90 to taki straszny oldskul nie jest [; , no i ciagle nagrywaja. Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej plyty :] . Jest "Modern day city symphony"

No sorry ale lata 90 to taki straszny oldskul nie jest [; , no i ciagle nagrywaja.

1569021[/snapback]

sorki moj blad - z pamieci wszystko :) starosc nie radosc :D

a co do oldskulu - spoko :) dla scislosci moge napisac - starsze kawalki ... ale mysle ze dla ludzi co sluchaja luda albo jakiegos fabolous :blink:

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo dawnych dziejów : wie ktoś może z którego mniej więcej roku jest teledysk Africa Bambaata, gdzie są charakterystycznie poubieranie, pokazuja go czasami na vivie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hip hop to kultura otwarta i wielowątkowa, można czegoś nie lubieć jak również lubic wszystko. Po to się ma mózgownice żeby sobie przesiać to co wartościowe od np. 1-8 c...wel

Jak nastoletnie dzierlatk z wiecznym swędzenem w wiadomych okolicach lubią , to niech zachwycają się verbą.

To od was zależy co sobie dobieracie do słuchania i co uważacie za dobrą , a co za złą muzykę.

Pamiętajcie , że tolerancja to jedna z przewodnich idei hip-hopowej kultury.

 

Sam żyję 25 lat w tym od ponad 13 lat słucham czarnej muzy. I wam życzę wytrwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś zna EXPLICIT SAMOURAI- francuska formacja.Chodzi mi o nazwe ich singla promujacego plyte.W klipie wystepujaz mieczami katanami.Jezeli ktos wie to czekam...A tak na marginesie polecam ostatnio zreszta coraz modniejszy FRENCZ IP-OP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest, jak niekiedy komus [gluteus maximus] obrosnie w piora, a pozniej kladzie laske na najpoczciwszych ludzi, ktorzy sciagaja z calego kraju na jego koncert...! Sam sie tak ostro nim nie jaram, ale uwazam ze przycial ostro w CIACH!! Nie mniej jednak polecam plytke, ktora jest zajedwabista, a sciagnac ja mozecie z: Cookin' Soul! Pozdro!

Edytowane przez Cherry86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://64.236.34.67:80/stream/1071 ja lubie słuchać tego radia.... hmm hh zaczalem słuchać gdy wzgórze wydało swój pierwszy album i k44 i slumsi ( 2 płyta ich Zwykła Codzienność moim zdaniem wymiata) hm prolog k44 mniam klimat... aaa co do Nas'a a %^& mu w dupe... i tak nie kumam co on spiewa... a co nie bede na koncercie tańczył.. bo pojde sobie na potańcówke dj bardzomiprzykro zapuści jakieś winyle i będzie gites nie potrzebny mi jest koncert Nas'a a odnośnie koncertów buahahaha ale się usmiałem przyjechał do mojego miasta grammatik jakoś pod koniec czerwca przyszło może z 40 osób, pogadałem troche z Eldo moje kolezanki dostały od niego heh ciasto które mu mama upiekła eh... jedynie czego żałuje to ze nie było koncertów hh w opolu z niby powodu tvp pt: "Brak pieniędzy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa co do Nas'a a %^& mu w dupe... i tak nie kumam co on spiewa... a co nie bede na koncercie tańczył.. bo pojde sobie na potańcówke dj bardzomiprzykro zapuści jakieś winyle i będzie gites nie potrzebny mi jest koncert Nas'a

1587889[/snapback]

Heheh... czyli co?

Nie znasz angielskiego wiec NAS i reszta obcojęzycznych raperów jest do doopy? ;]

Zajefajne podejscie...

Idąc dalej - jeżeli słuchasz francuskiego rymowania to dlatego ze wpada w ucho?

To bez problemu mozesz przejsc na POPularna muzyke..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak mechl!k, poszukales czegos young jeezy'ego?,

mozecie polecic cos dobrego i w miare ciezkiego?

1588207[/snapback]

Nop... znalazłem, przesłuchałem i przeczytałem recenzje..

Płytka dobra - ale IMO nic nadzwyczajnego...

 

Coś cięzkiego - unerground? -> ostatnie strony looknij, Jin i wnt podaja tam tytuły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!k nie będziesz mi mówił co mam wyciągać z hip hopu... każdy bierze z tej kultury co chce. ja biore to i mam takie podejście i mi po &uju Twoje zdanie. Gdzie ja napisałem że obcojęzyczni raperzy są do [gluteus maximus] ? jeżeli coś Tobie wpada w ucho to ty się przeżuć w POPularną muzyke.

Edytowane przez janox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!k nie będziesz mi mówił co mam wyciągać z hip hopu... każdy bierze z tej kultury co chce. ja biore to i mam takie podejście i mi po &uju Twoje zdanie. Gdzie ja napisałem że obcojęzyczni raperzy są do [gluteus maximus] ? jeżeli coś Tobie wpada w ucho to ty się przeżuć w POPularną muzyke.

1590101[/snapback]

Po pierwsze - za celowe omijanie cenzury mozesz sobie zrobic przerwe.. Więc uważaj co piszesz...

Po drugie - jesteś już taki el0 że nie umiesz napisac zdania bez przeklenstwa?

Po trzecie - Przeżucać?! Za błędy ortograficzne również jest oprocentowanie...

Po czwarte - "aaa co do Nas'a a %^& mu w dupe... i tak nie kumam co on spiewa... " Twoje zdanie? Idąc nim to: (...) w dupe innym obcojezycznym raperom bo ich nie rozumiem...

Po piąte - Zmienisz poziom swoich postów - będe z Toba dyskutował... Inaczej nawet nie wysilaj sie tworzeniem riposty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ktora masz, pierwsza czy ta nowa? tej pierwszej nie slyszalem, a ta nowa 7/10, niedlugo bede mial album Daza Dillingera, jeszcze nie wiem co to :) , ale trzeba bedzie przesluchac

1588218[/snapback]

7/10 :blink: :lol: chyba za beaty , bo lirycznie to jeezy -1/10 , to chyba najgorszy mc jaki w tej chwili jest , a zapomnialem o mike'u jones'ie :lol:

Edytowane przez 730

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...