Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Chcialbym cos powiedziec. Nie mozna oceniac Rapu po kilku wykonawcach. Mowienie rap to szit, po przesluchaniu meza czy innego asa, jest conajmniej zbyt ogolne. Posluchajcie ostrego, łony i innych. Poza tym, nie dziwie sie dlaczego wiele osob nazywa polski rap szitem... dzisiaj sciagnelem jedna mp3 (jakis koles na esce ciagle 1 miejsce ma), przesluchalme piosenke i stwierdzilem ze to jest zalosne. Coraz czesciej texty traktuja o tym, ze polska to bagno, i w refrenie slychac glos dzieciakow spiewajacych (to roxuje normlanie -_-). Poza tym sa naprawde hardkorowi wykonwacy (ktorych wymienilem wyzej),a z tych mniej znanych moge polecic caly uklad warszawski i konstruktora. Aha, no i green team. Poprostu aby cos oceniac, trzeba sie za to ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>. A ocenanie po przesluchani jednego kawalka/wykonawcy jest nie na miejscu. Np. oceniac techno po Mandarynie (rofl!!!). Przeciez to jest rzeznia dopiero, mandaryne michaś wkrecil do muzy, i robi ona jakies gowno (pseudo techno). A tak naprawde mozna znalezc jakies perelki (Te mniej znane/lubiane). Nie oceniajce gatunku po tym jak uslyszeliscie utwor na vivie. Tyle. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam najbardziej lubie Lerka - " moja panienka " :D \

 

 

 

A tak serio to najlepszy jest Snoop, ostatnia plyta to prawdziwy tytulowy "masterpiece", podobnie jak wszystkie poprzednie :-P

 

A z Polski najlepszy jest OSTR chyba kazdy o tym wie :) Kazda plyta byla zajefajna jedynie Jazzurekcja srednio mi sie podobala, ale nadrobil to juz POE ....

 

 

Mam plyte Tonego Yayo i uwazam, ze jest slaba, nie wiem czy ktos juz sluchal ... :-P

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak serio to najlepszy jest Snoop, ostatnia plyta to prawdziwy tytulowy "masterpiece", podobnie jak wszystkie poprzednie  :-P

1607212[/snapback]

Szczególnie kawałek Signs...

Ale to już było omawiane.. Na każdej płytce taki kawałek musi być via Beautiful

Owszem są tam niezłe kawałki jak Bang Out ale płytka IMO nie jest wybitna..

Jest po prostu dobra/bardzo dobra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polemizowalbym z tym, ze snoop jest najlepszy...

1607239[/snapback]

To powiedz kto wg Ciebie jest lepszy, chetnie wyslucham innych opini :D

 

Szczególnie kawałek Signs...

Ale to już było omawiane.. Na każdej płytce taki kawałek musi być via Beautiful

Owszem są tam niezłe kawałki jak Bang Out ale płytka IMO nie jest wybitna..

Jest po prostu dobra/bardzo dobra...

1607257[/snapback]

Mi podoba sie jeszcze : Drop it like it's hot, bardzo lubie Lets get blown i Ups & Downs tez moze byc.

Edytowane przez neonone1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę East Coast. Posłuchaj sobie BiG Daddy Kane albo Rakima to zobaczysz co to dynamiczne flow. Przy nich snoop nawija jak 60-letnia babcia.

1608495[/snapback]

rakim i dynamiczne flow , :D:mur: , wymiekam , przy wiekszosci utworow rakima mozna usnac , posluchaj sobie tonedeffa , krayzie bone albo starego tung twistera

przy nich rakim i kane nawijaja jak 120 letni dziadkowie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jakies trzy tygodnie sie meczylem z ta plytka i kazdego dnia myslalem o niej co innego, no i w koncu doszedlem do wniosku, ze to najlepsza plytka LMNO. Tylko kawalki o Bogu mi przeszkadzaja [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem to forum i tak patrzę, że temat nie jest do końca adekwatny. Chlopaki rozmawiacie tylko o rapie a w temacie jest napisane "soul/rap/r&b". Pewnie malo kto tego slucha ale proponuję soul, neo soul i r&b nawet dla najtwardszego gangstera. Muzyka dobra na np. chill z dziewczyną. No co wy na temat tej muzyki. Ja osobiście preferuję rap i neo soul.

A w winampie najczęściel leci: The Roots, D'Angelo, Erykah Badu, Mos Def, Dead Prez, Cee Lo, Lil Jon, Q-Tip. India Aire, Musiq Soulchild, Zap Mama, Soulive, Martin Luther, RZA, dj Krush, Talib Kweli, Common...bez sensu wymieniać dużo tego.

PEACE & REST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem z 30% tego tematu i naprawde smiesznych rzeczy sie tu mozna dowiedziec =] Ze Snoop jest najlepszy, ze 2pac to legenda rapu, ze TONEDEFF, KRAYZIE BONE i TUNG TWISTER maja lepsze flow od Rakima - ©, ze jak nie znam sie na rapie to zebym posluchal na poczatek Sevens travels (swoja droga najgorsza plyta Atmo) i E&A, etc... whatever

 

Dla kogos kto zaczyna sluchac rapu polecil bym przede wszystkim:

 

A tribe called quest - Midnight Marauders

Deltron - 3030

Pete Rock & CL Smooth - Mecca & the soul brother

DJ Shadow - Endtroducing

Company Flow - Funcrusher Plus

Gang Starr - No more mr nice guy

Black Star - Mos Def & Talib Kweli are Blackstar

Pharcyde - Bizarre ride 2 pharcyde, Labcabincalifornia

Quasimoto - The Unseen

Public Enemy - wszystkie plyty

Eric B & Rakim - Let The Rhythm Hit 'Em

Organized Konfusion - Organized Konfusion

Blackalicious - NIA

Masta Ace - Take a look around

Rjd2 - Deadringer

Lootpack - Soundpieces da antidote

Bonobo - Animal magic

DJ Krush - Krush, Meiso

De la soul - 3 feet high and rising

Black Moon - Enta da stage

Jeru the damaja - Sun rises at the east

Common - Electric circus, Like water for chocolate, Be

The Roots - Do you want more ?!!!?!

etc................kolejnosc przypadkowa, to tak z pamieci bo tego jest masa, ale takie rzeczy powinno sie znac jezeli sie twierdzi ze sie slucha rapu, a zwlaszcza kiedy stwierdza sie ze SnoopDogg jest najlepszy na swiecie. ;P Oprocz tego ogolnie rzecz biorac polecam 90% rapowych produkcji wydanych przed rokiem '94

 

Dla glebiej zainteresowanych rapem polecam kilka produkcji z biezacego roku:

 

the_perceptionists-black_dialogue-2005-just

supastition-chain_letters-2005-ftd

solo_plexus-illusive_avenues_of_6_intrinsic_musicians_(japan_retail)-2005-swe // to jest inisght x 6 ;)

va-project_blowed-10th_anniversary_album-2005

va-impeach_the_precedent-2005-cms

nicolay_(of_foreign_exchange)-city_lights_volume_1.5-2005-ego

rapper_big_pooh-sleepers-retail-2005-ftd

prince_paul-itstrumental_(proper_retail)-2005-ego

platinum_pied_pipers-triple_p-(ubiquity168cd)-advance-2005

one_be_lo-s.o.n.o.g.r.a.m.-2005-b2r

mission-everything_but_the_album-jp_retail-2005-cms

med-push_comes_to_shove-2005-cms

lightheaded-wrong_way-2005-gcp

l.e.g.a.c.y-project_mayhem-2005-cms

jus_allah-all_fates_have_changed-2005-cms

intellekt-intellektual_property-2005-qmb

giant_panda-fly_school_reunion-jp_retail-2005-cms

felt_(murs_and_slug)-felt_2_(a_tribute_to_lisa_bonet)-2005-ego

emanon-the_waiting_room-2005-cns

busdriver-fear_of_a_black_tangent-2005-ftd

blueprint-1988_(retail)-2005-hh

9th_wonder_and_buckshot-chemistry-2005-fu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wiekszosci utworow rakima mozna usnac to juz pisalem :D , rakim jest respektowany za jego lirycyzm a nie za jego delivery ktore jest marne i jest wielu mc z flow lepszym niz ra , naucz sie czytac ze zrozumieniem a potem ingeruj w dyskusje bo nikt nikogo nie porownywal , bo nikt nie jest na tyle glupi aby porownywac gangsta rap do hh' rakima tylko ty :D podalem ich jako przyklad dynamicznego flow a nie ze sa lepsi

od ra , lmao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo najgorsza to Headshots Se7en ale sie o gustach nie rozmawia [;

1617530[/snapback]

No nie bralem jej pod uwage bo to zlepek starych kawalkow, masz racje, nieciekawe to jest, ale widac po niej wielki postep ekipy rhymesayers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wiekszosci utworow rakima mozna usnac to juz pisalem :D , rakim jest respektowany za jego lirycyzm a nie za jego delivery ktore jest marne i jest wielu mc z flow lepszym niz ra , naucz sie czytac ze zrozumieniem a potem ingeruj w dyskusje bo nikt nikogo nie porownywal , bo nikt nie jest na tyle glupi aby porownywac gangsta rap do hh' rakima tylko ty :D podalem ich jako przyklad dynamicznego flow a nie ze sa lepsi

od ra , lmao

1617602[/snapback]

 

Dlaczego mowisz ze jestem glupi? Ze podwazylem genialne flow Tonedeffa? A jak Rakim ma kiepskie flow to ja nie wiem, co innego jest sluchac go na gimnazjalnym disco (gimbusy ziewaja) a czym innym jest wrzucenie go na sluchawki, dla mnie zaraz po Gift of Gabie najlepszy zawodnik - technika, teksty, flow. Proponuje zakonczyc dyskusje o gustach, no ale [motyla noga] pewnych rzeczy sie nie podwaza, tak jest i koniec ;d

Edytowane przez scr33n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mowisz ze jestem glupi? Ze podwazylem genialne flow Tonedeffa? A jak Rakim ma kiepskie flow to ja nie wiem, co innego jest sluchac go na gimnazjalnym disco (gimbusy ziewaja) a czym innym jest wrzucenie go na sluchawki, dla mnie zaraz po Gift of Gabie najlepszy zawodnik - technika, teksty, flow. Proponuje zakonczyc dyskusje o gustach, no ale [motyla noga] pewnych rzeczy sie nie podwaza, tak jest i koniec ;d

1617878[/snapback]

kazdy ma swoje zdanie i opinie i jej bedzie bronil , nigdy nie przyzna racji komus innemu wiec bez sensu jest sprzeczanie sie kto jest lepszy albo kto jest g.o.a.t dla jednego pac , dla drugiego biggie , jayz albo nas , rakim kool g rap albo krs one , itp nie chcialem cie obrazic tylko imo troche bezsensu jest porownywanie dwuch odmiennych gatunkow muzycznych , mi ra nie za bardzo podchodzi dlatego rzadko go slucham , to co wymieniles technika , teksty to elementy flow , a rakima jak dla mnie czesto jest za bardzo monotonne , a produkcja na jego albumach slaba , szczerze mowiac wole sobie posluchac o.c word life albo jewelz niz 18th letter rakima itp a juz o master to wogole nie wspomne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...