Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszym tygodniu 734,139 egzeplarzy nowej płytki Game'a sie rozeszło..

Impnujacy wynik.. ;]

skad masz to info ? , game nie sprzedal 734 , chyba ze chodzi ci o cala sprzedaz na swiecie a jesli tak to to nie jest nic imponujacego , game twierdzil ze sprzeda 1 mln w usa , a nawet nie przebil 500 , game flopped

 

--01 THE GAME GEFFEN 378,936 -- THE DOCTOR'S ADVOCATE

-- 02 AKON SRC/UNIVERSAL MOTOWN 286,028 -- KONVICTED

-- 03 NOW THAT'S WHAT I CALL...VOL.23 SONY LABEL GROUP 188,927 -43% VARIOUS

-- 04 JOSH GROBAN REPRISE 148,428 -45% AWAKE

-- 05 KEITH URBAN CAPITOL NASHVILLE 103,712 -62% LOVE, PAIN & THE WHOLE CRAZY...

-- 06 HANNAH MONTANA WALT DISNEY RECORDS 102,192 -18% SOUNDTRACK

-- 07 TENACIOUS D EPIC 78,473 -- THE PICK OF DESTINY

-- 08 SUGARLAND MERCURY NASHVILLE 77,173 -63% ENJOY THE RIDE

 

@blackwar , a czego tu mialem niezrozumiec , pisales o pionierach horrocore dla mnie pionierzy to ci ktorzy wymyslili ten nurt a nie ludzie ktorzy go rozpowszechnili , co do o straconych talentow , to co miesiac jakis ginie , ostatnia ofiara jest nini x ktora miala wypadek 3 dni temu , jesli sluchasz albo sluchales gangsta rapu to powinienes wiedziec o kim pisze

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Game mnie totalnie zawiodl. W konflikcie Game - 50 Cent zawsze bylem za tym pierwszym, ale ostatnie mixtape'y i nowy album sa po prostu kiepskie.

Jednak brak poparcia ze strony Dre i Eminema dal sie odczuc. Szkoda...

 

Jay-Z - baaardzo dobra plytka, Snoop - calkiem niezla, Ludacris - taka sobie, Eminem & CO - chyba kiszka, ale dopiero dzisiaj zaczalem sluchac.

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Game mnie totalnie zawiodl. W konflikcie Game - 50 Cent zawsze bylem za tym pierwszym

Po 300 bars było już pozamiatane i wiadomo kto jest górą :wink:

 

 

Jednak brak poparcia ze strony Dre i Eminema dal sie odczuc. Szkoda...

Czy ja wiem... Produkcja na płytce jest bardzo dobra, bo Game raperem jest takim sobie, a mimo to fajnie się słucha.

 

Jay-Z - baaardzo dobra plytka

No no. Postarał się, rzeczywiście.

Snoop - calkiem niezla

Totalnie wypasiona, mówiąc młodziezowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad masz to info ? , game nie sprzedal 734 , chyba ze chodzi ci o cala sprzedaz na swiecie a jesli tak to to nie jest nic imponujacego , game twierdzil ze sprzeda 1 mln w usa , a nawet nie przebil 500 , game flopped

Yhsss.. my bad.. tak to jest przegladac poslkie serwisy muzyczne..

 

Eminem & CO - chyba kiszka, ale dopiero dzisiaj zaczalem sluchac.

Bardziej na mixtape ona pasuje niz na LP..

Ale ten Re-Up to w sumie mixtape o duzym rozgłosie..

 

You Don't Know & No Apologies ssyca.. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym tygodniu 734,139 egzeplarzy nowej płytki Game'a sie rozeszło..

Impnujacy wynik.. ;]

Nawet jakby tyle sie sprzedalo to jakie to ma znaczenie dla zwyklego odbiorcy jak ty czy ja? Nie rozumiem ludzi podniecajacych sie tym kto ile sprzedal plyt, dla mnie o niczym to nie swiadczy, bo mainstream do ktorego te wyniki sie odnosza to niestety w 95% kupa gowna i nic wiecej. Nowy game dla mnie jest tragiczny, w kazdym utworze slyszymy teksty typu "im the westcoast rakim" etc :lol: Za kogo on sie uwaza majac w dodatku tak krotki staż w rapie... Do tego te jego glupie miny, imo tworzy sobie wizerunek takim sposobem jak backstreet boys :-P Bierze udzial w randce w ciemno a pozniej mowi ze jest gangsterem od urodzenia, jezdzi taksowka podajac sie za tajnego agenta zeby podniesc sprzedaz plyty itp itd duzo by o nim mowic mozna. Podsumowujac liczy sie jakosc a nie ilosc sprzedanych plyt (przynajmniej dla mnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziales gdzies zebym ocenial jego plyte ze wzgledu na sprzedaż czy też w ogole wyrazał jakas opinie na temat jego płyty?

Ogolnie ta liczba (ktora okazała sie fałszywą) byłaby niezłym osiagnieciem dla artysy mainstreamowego - i tyle..

 

UPDATE:

 

Powrót Liroy'a - 1000CD w tydzien - ciekaw jestem..

 

Jakie czynniki maja wplyw na ta sytuacje (200CD w 30min) - podobno przed premiera plyt na ta strone na Allegro weszlo 2,5mln ludzi..

1) Liroy powrocil po x latach?

2) Sprzedaz na Allegro.pl?

3) 16zl za oryginalna plyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wśród gości na płycie nie brakuje znanych nazwisk... Ania Dąbrowska, (...) Michał Urbaniak to artyści, których obok Liroya można usłyszeć na „L Niño, vol. 1”.

http://www.allegro.pl/item145594345_liroy_l_nino_vol_1_.html

 

A juz mialem kupowac LNino. <_< Niech zaprosi jeszcze Mandaryne, to juz bedzie murowany sukces. :lol: Pamietam, jak dawniej sie Liroya sluchalo. Gdzies mam jeszcze oryginalna "10" na tasmie. ;]

IMO to co on teraz wyprawia juz przechodzi ludzkie pojecie... Nakrecil n teledysk o doopach i seksie... Nie ma umiaru czlek po prostu. Jakis niewyzyty, czy co? :huh:

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jvt: pojecie o muzyce masz jak zyd o wieprzowinie. Ja sie raczej dziwie czemu Urbaniak i Dabrowska sie zgodzili na wystep u Liroya. Urbaniak moze sie zaslonic tym, ze na starosc wszystkim odbija ;) a co na swoja obrone ma Dabrowska?

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jin(gwiazdka ;]), przepraszam Cie bardzo, ale gdzie ja mowilem, ze jestem specem od muzyki? Slucham tego, co mi sie poboba i zwisa mi konkretnie, co inni sobie o tym mysla.

Sam tez im sie dziwie, czemu podjeli z Liroyem wspolprace. Dabrowskiej nie lubie, jej piosenki dzialaja mi na nerwy... IMO jej plyta to kolejny gniot. Mysle, ze to wystarczy.

 

Zmienic temat? A co w tym jest zlego? Ze to nie jest material made in USA, czy jak? Mam gleboko to, skad co/kto pochodzi i w jakim jezyku nagrywa. Jak by nie patrzec, to L w duzym stopniu przyczynil sie do rozwoju polskiej sceny. Jesli to co ktos robi podoba mi sie, to dlaczego niby mialbym tego nie sluchac? Mowcie sobie co chcecie, ja juz koncze. Widze, ze sami muzycy na PurePC siedza...

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jvt @ Przyczynil sie do rozwoju polskiej sceny? Przykro to mowic, ale ciezko powiedziec zeby polska scena kiedykolwiek ruszyla z miejsca a ty mowisz o rozwoju :wink: Wg ciebie w innych krajach rap tez wywodzi sie z hitow typu scyzork? :lol: "Widze, ze sami muzycy na PurePC siedza..." ty jestes wlasnie tych "muzykow" przykladem. Nikt nie powiedzial ze dobry rap tworzony jest tylko w usa wiele bardzo dobrych produkcji tworzonych jest chociazby w szwecji czy francji, ale po co po sie wysilac i po nie siegac skoro mozna sluchac liroya :lol2: Dla mnie w polsce liczy sie tylko ostry, lona i fisz, a inni, np hardcorowi ulicznicy chodzacy w dresach czy tez wspomniany liroy do mnie jakos nie przemawiaja :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Doggfatherem. Niestety (albo stety) hip-hop jest takim gatunkiem, ze sa ludzie ktorzy uwielbiaja "uliczny" "grozny" i "brudny" "rap", sa ludzie ktorzy lubia uliczny i niezalezny rap i sa ludzie ktorzy lubia bujajacy i czasami nieco intelektualizujacy hip-hop. Tylko niech nikt nie wali tekstami typu: pan "xy" jest ojcem hip-hopu w "tym i tym" kraju, bo to g*** prawda. Dla mnie ojcami hh w Polsce np. byli ludzie ze starego Kalibra (Magik), stary Thinkadelic (co za ironia, ze Spinache polaczyl swoje sily z $^$$#% Redem i robi takie g**** pod patronatem Liroya, ze nawet mucha spiernicza jak najdalej), Fisz, Ostry i Łona (ktorego nikt narazie nie przebil). Ale nie znaczy to, ze nie potrafie zrozumiec, ze dla wielu ojcami tej muzyki w polsce byli Liroy, WYP3, czy Nagły Atak Spawacza.

 

Jak juz wiele razy pisalem dla mnie HH to przede wszystkim muzyka, produkcja. A prawda jest taka, ze poza White House jest u nas... ehh szkoda pisac.

 

A tak z innej beczki: wlasnie slucham tegorocznej plytki Clipse i jest calkiem niezla. Obawiam sie tylko, ze po kilku dniach moze zmeczyc bo wydaje sie bardzo "jednolita".

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

produkcja na nowej plycie clipse jest beznadziejna , malice i pusha juz dawno powinni sie pozbyc pharella :mur: ale nawet z tymi beatami ta plyta podoba mi sie bardziej niz kingdom come , nie wiem jak ktos moze napisac ze to bardzo dobra plyta , to jedna najgorszych plyt jay'a z , a tak wogole to nie rozumiem waszych porownan jak dla mnie to ostr jest tak samo slaby jak reszta tych pseudo rapperow bez talentu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tripsta odpusc juz sobie, czy ty kiedys przyznales racje komukolwiek? O ostrym dyskutowales juz nie raz nawet i ze mna, a mi nie chce sie juz z toba wchodzic w bezsensowna dyskusje, a i ty powinienes pomyslec po co znow chcesz walkowac ten temat, a to juz chyba 3 twoje konto tutaj, mam racje? :-P A ostatnie straciles przez to co pisales w tym temacie, prawda? Wiec nie daj sie poniesc emocjom jak bedziesz odpisywal :wink:

 

ps

Kingdom come najgorsza? A ja myslalem ze nie moze byc nic gorszego od nagrania wspolnej plyty z R Kellym :lol:

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mialbym sobie odpuscic , nikogo przeciez nie obrazam , a ze ktos nie zgadza sie z moja opinia na temat jego ulubionego rappera , hmmm to jego problem , wlasnie tu tkwi przyczyna , sluchacze w polsce nie maja rozeznania i w wiekszosci pojecia o tym czego sluchaja , ludzie ktorzy cos wiedza sa mniejszoscia , dlatego jesli jakis przecietny rapperzyna wyda jakis cd ktory nie jest wart aby kroic nim pizze , wiekszosc z tych ludzi wyniesie go pod niebiosa i zrobi z niego niewiadomo kogo ale gdyby ci ludzie mieli chociaz male pojecie i wiedze na temat tego czego sluchaja nikt

by nawet o tym gosciu nie wspomnial

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak całkiem btw. dlaczego tak się jaracie "A nową płyte Molesty słyszałeś? A molesta to i tamto siamto" Przecież płyta jest słabiutka :) oczywiście ViP trzymają poziom ale nawet włodek się opuscił, to nie jest to samo, o wilku nie mówie, ponieważ tylko w "tak miało być" (defakto najlepszy kawałek na płycie chyba właśnie z tego powodu, że Wilku ma tam najlepszą zwrotkę w swoim życiu, ani razu nie w spomniał o "słodkim winie" "5kg trawy" czy z Mokotowa bram ;] ) daje sobie jakoś rade... Jeżeli chodzi o mnie to płyta jeszcze nie stała się legendą i długo będzie na ten tytuł pracowała. Zapewne jest sprzedawana głównie z sentymentu do tej grupy (zresztą słabej, wilku zaniża poziom) i cóż więcej moge powiedzieć? Chyba tylko to, że poraz kolejny wolę sobie odpalić genialny kawałek "Słodkie Kłamstwa" niźli poraz kolejny słuchać "kto zjarał pierwszą piątke".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi konkretnie o ostra, a o to, ze twoja aktywnosc w tym temacie wyglada tak, ze zamiast zarekomendowac cos ciekawego, ty wypowiadasz sie jedynie po to aby kogos skrytykowac, pokazac ze on sie nie zna itd :lol: Zaraz odpiszesz : nie bede nic polecac, bo na tym forum nie ma nikogo kto znalby sie na muzyce [bo tylko ja sie znam :lol2: ] i mogloby mu sie spodobac to czego ja slucham. Jesli mam racje, to zastanow sie po co właściwie wypowiadasz sie w tym temacie.

A co do tej wiedzy moglbys podac jakies konkrety bo nie bardzo zrozumialem.

 

ps

Nie napisalem nigdzie ze uwazam go za swojego ulubionego rapera, poprostu szanuje go i uwazam ze jego plyty sa ciekawe, a co najwazniejsze roznorodne; podobaja mi sie tez jego eksperymenty w muzyce i uwazam, ze w Polsce jako jeden z bardzo nielicznych utrzymuje poziom. A co do jego talentu to proponuje przed komentowaniem zobaczyc go na zywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi konkretnie o ostra, a o to, ze twoja aktywnosc w tym temacie wyglada tak, ze zamiast zarekomendowac cos ciekawego, ty wypowiadasz sie jedynie po to aby kogos skrytykowac, pokazac ze on sie nie zna itd :lol: Zaraz odpiszesz : nie bede nic polecac, bo na tym forum nie ma nikogo kto znalby sie na muzyce [bo tylko ja sie znam :lol2: ] i mogloby mu sie spodobac to czego ja slucham. Jesli mam racje, to zastanow sie po co właściwie wypowiadasz sie w tym temacie.

A co do tej wiedzy moglbys podac jakies konkrety bo nie bardzo zrozumialem.

 

ps

Nie napisalem nigdzie ze uwazam go za swojego ulubionego rapera, poprostu szanuje go i uwazam ze jego plyty sa ciekawe, a co najwazniejsze roznorodne; podobaja mi sie tez jego eksperymenty w muzyce i uwazam, ze w Polsce jako jeden z bardzo nielicznych utrzymuje poziom. A co do jego talentu to proponuje przed komentowaniem zobaczyc go na zywo.

wypowiadam sie bo mam taka mozliwosc a dlaczego by nie :lol2: swoje juz w tym temacie zrobilem :) , twoj problem polega na tym ze ty bierzesz to co ja adresuje ogolnie do siebie , napisalem ci dlaczego nie mam zamiaru sugerowac ludziom albo rekomendowac albumow , i nie dlatego ze malo osob tego slucha czy nie zna a ty najwidoczniej masz jakis zal do mnie tylko ciekawe o co , pokaz mi gdzie napisalem ze wiem wszystko a moja opinia jest jedyna ktora sie liczy ? jakos nie widze abys do inych pisal cos o rekomendowaniu albumow pod kazdym z ich postow ;) nie rozumiem jednego po co tak bardzo chcesz abym ci zarekomendowal jakis album :) mozesz mnie oswiecic ? a co do ostr to juz o nim pisalem i to kilka razy , najzabawniejsze jest to ze nie wazne ile dowodow przedstawie popierajacych moja opinie o nim ty przymykasz na to oczy i zawsze masz jakies wytlumaczenie :D

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tripsta: po raz kolejny uwazasz sie za nie wiadomo kogo i myslisz ze mi bardzo zalezy zebys ty mi cos zarekomendowal :lol: Myslalem tez o innych userach, ktorych mogloby ciekawic gatunek rapu ktorego sluchasz. Bo kto jak to, ale jak ty bys cos polecil to raczej i tak bym tego nie przesluchal :wink: Pisalem ogolnie, ze imo wypowiadanie sie w tym temacie powinno polegac na rekomendowaniu chociazby czegos wyszukanego, czego inni nie znaja, albo wypowiadaniu sie na temat konkretnych albumow a nie negowaniu wszystkiego co napisza inni. A zalu do ciebie zadnego nie mam bo rzeczywiscie nie mam o co, poporstu dzialasz mi na nerwy i tyle :lol2: Co do ostra to nie widze zadnych dowodow przedstawionych przez ciebie poki co. Generalnie mam dosc czytania twoich blednych interetacji moich slow wiec eot :wink:

 

@sarkazz : No trzeba bedzie i to mos definietly :D Aczkolwiek jeszcze nie sluchalem ale mam nadzieje ze bedzie to produkcja klasy black on both sides.

Ja teraz najbardziej wyczekuje nowego ghostface'a, patrzac na liste producentow mozna sie spodziewac czegos naprawde dobrego, mam nadzieje ze dorowna fishscale, a czuje ze nawet ja przewyzszy, w koncu madlib swoje robi :-P

 

ps

nowy Nas: http://www.youtube.com/watch?v=S2v24E_YY70&eurl=

dla mnie nic specjalnego

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...