Skocz do zawartości
Q

Soul / rap / r&b

Rekomendowane odpowiedzi

O.S.T.R.y nagral zdecydowanie lepsza plytke niz "7", ktora wedlug mnie byla jedna z jego slabszych produkcji. Jest sporo swietnych kawalkow i bardzo dobre teksty. Jak zwykle moglbym sie troche przyczepic do podkladow, ale tego nie zrobie... ;)

 

Wczoraj w Poznaniu (jak pisalem powyzej) odbyl sie Skrecz.Com Battle. Coz moge powiedziec - wiecej takich imprez w Polsce! Ilosc widzow nie byla ogromna, co nie dziwi (ta forma muzyczna nie jest rozpowszechniona w Polsce co widac np. po tym, ze na koncertach HH DJe wogole nie "traca czasu" na skreczowanie :/). Przy okazji ciekawym zjawiskiem jest to, ze zdecydowanie bardziej roznorodni ludzie przyszli na to, niz na ~90% koncertow HH (przekroj etniczny, kulturowy i wiekowy bardzo szeroki - i kobiet bylo wiecej :D).

 

Na poczatku byla bitwa freestylowa w ktorej startowalo 8 DJ'ow. Mieli oni roznorodne zdolnosci i skile na roznym poziomie, ale generalnie dawali rade. ;) Po tym nastapil konkurs PRO w ktorym swoje ~6 min sety zaprezentowalo 4 DJ'ow z wyzszej polki (Eprom, Czarny, Falcon i czwarty, ktorego ksywki nie pamietam - Sol? ;)) i tutaj juz szczenka mi przynajmniej dwa razy opadla (Eprom - zwyciezca i Falcon). Na konice byly dwie rutyny DJ ze sceny swiatowej - DJ Rafik (na prawde bylo czuc ta klase), ktory mial ogromny luz (wmiksowal nawet Smells Like Teen Spirit Nirvany - jak on to zrobil?) oraz Shark Style (mam nadzieje, ze dobrze napisalem). Ten ostatni poskladal mnie kompletnie - zaprezentowal rutyne na 3 gramofony i sampler (laptop + efekty) i wyszlo z tego cos niesamowitego. Echa, przejscia, koncepcja... Sadzac po owacjach nie tylko dla mnie byl to highlight wieczoru.

 

Mimo tego wszystkiego odnioslem jednak dosyc smutne wrazenie, ze scena ta w Polsce jest jeszcze w powijakach. Chodzi mi glownie o widzow, ktorych nie bylo tak wielu jak by sie chcialo. Ale z drugiej strony byla to dopiero druga edycja. Zobaczymy jak bedzie za rok.

 

ps. Czekam na Polaka w DMC... :)

 

A tutaj dwa zdjatka (jakosc K750i):

Bitwa freestylowa:

Dołączona grafika

Shark Style:

Dołączona grafika

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturally 7 imho fajnie grają teraz. I nie używają instrumentów. Bity wydają z siebie ciałem (głos, drapanie się, klaskanie). Feel it(in the air tonight) - warto posłuchać :D. Przeróbka piosenki Phila Collinsa. Ich płytka Read II Fly jest wypasiona :D.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dretox dzisiaj wyszedl?

 

Co to jest? link.

Jak ktos bedzie wiedzial kiedy wyjdzie normalna, pelnoprawna, nowa plyta dre, to niech da znac. Jak dla mnie to irytujace sa te "pol-nielegale" (po Re-Up Eminema).

 

ps. Polecam "Panacea - Ink is my Drink" jedyne co mnie ostatnio wciagnelo.

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce się wyluzować to polecam Shareefa feat. Ludacris - I need a Boss.

 

Ewentualnie: Lumidee & Tony sunshine - She's like a wind.

 

Hardkor to to nie jest, ale pierwszy zwłaszcza kawałek jest świetny do auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dretox dzisiaj wyszedl?

 

Co to jest? link.

Jak ktos bedzie wiedzial kiedy wyjdzie normalna, pelnoprawna, nowa plyta dre, to niech da znac. Jak dla mnie to irytujace sa te "pol-nielegale" (po Re-Up Eminema).

Dretox (mixtape przed Detoxem) wyszedł w 2005r. nie wiem co to za nowosc..

Za to nie widziałem jeszcze Pretoxa..

Znalezc go tez nie moge..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Łona/Webber wyszedl i nikt nic nie pisze... dziwne.

Musze jeszcze troche tego posluchac, ale klimatu jednak nie zmienil (czego sie obawialem po singlu). Na razie mam polew maksymalny z "ą,ę" - genialne. :)

 

A w przyszla sobote koncercik O.S.T.R.ego. Dobry tydzien sie szykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś okazje przesłuchać nowego Timba?

Nie wiedzialem, ze juz wyszlo. ;)

Zamowilem preordera i teraz czekam...

 

Nowa płyta Łony jest bardzo bardzo dobra. Sa swietne tekstowo utowry ("Gdańsk - Szczecin", "miej wątpliwość", "martwisz mnie"), sa genialne i pomyslowe zabawy słowem ("ą,ę", "hańba, barbarzyńcy") i niezle pod wzgledem muzycznym kawalki ("łonson i łebsztyk", czy "promomix"). Jednak mam wrazenie, ze jest to troche gorsza plyta od poprzednich. W zasadzie jest to taki lekkie wrażenie, które może się zmienić (ale wszedł mi na ambicję z tym prawym alt'em) i prawdopodobnie się myle - Łona to Łona. Na ogromny plus jest progres Łony pod względem różnorodności flow (zwłaszcza w promomix'ie, oraz świetne przyspieszenie w "Gdańsk - Szczecin") oraz Webbera (niewielki, ale zawsze) - całkiem niezłe bity mu się przytrafiło popełnić. ;)

 

Na pewno każdy musi przesłuchać tą płytę i mieć swoje zdanie. Dla mnie na razie 9,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zgodze sie, ze Timbo zawiodl. Podchodzilem do tej plyty z wielka nadzieja na producyjna eksplozje a dostalem.. najgorsze kawalki jakie Timbo mogl popelnic. Od razu nasunela mi sie plytka Neptunes & Star Trak Presents: Clones - tak samo bylo wtedy: Neptunes po wyprodukowaniu zastraszajacej ilosci hitow zdecydowali sie wydac zlepek featuringow w ich produkcji i wyszla kaszana. Kaszana gorsza niz ich dokonania jako N.E.R.D. (ale nie gorsza niz solowa plyta Pharella, ktora jest beznadziejna). Ale wracajac do Timbalanda, to podklady sa w wiekszosci fatalne. Gdzie genialne lamanie bitow jak za czasow Aaliyah? (zlote jak dla mnie czasy Timba) Gdzie niesamowite polaczenie jego charakterystycznych bebnow z muzyka folkowa i... plemienna (?) jak w produkcjach dla Bubby Sparxxxa? Gdzie ekstremalnie udane podklady, ktore jak dla mnie sa znakiem rozpoznawczym muzyki pop XXI wieku, jak na plytach NF/JT? Mamy tutaj raczej zmeczonego producenta, ktory chcial sie jeszcze troche dorobic. A szkoda.

 

Jedyne co moze uratowac ta plyte, to kawalek "Give It To Me", ktory jest chyba najdoskonalszym dokonaniem Timby conajmniej od czasow Aaliyah. Ale z drugiej strony mozna sie zadowolic singlem... :]

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w ucho płyta Molesty i nawet spox.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
O co chodzi z pseudonimem Pele dlaczego zmienił.
Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co moze uratowac ta plyte, to kawalek "Give It To Me", ktory jest chyba najdoskonalszym dokonaniem Timby conajmniej od czasow Aaliyah. Ale z drugiej strony mozna sie zadowolic singlem... :]

Faktycznie. Oczekiwaliśmy porządnego dudnienia z głośników, a wyszło dość przeciętnie. Chociaż zauważyłem jedna rzecz u mnie jak w Hollylodz. Im więcej słucham Shock Value tym bardziej mi przypada do gustu. Bardzo mi się spodobały kawałki z Hivesami i FallOutem. Do tego dochodzi wg. mnie bardzo przyjemne Come and Get Me z Yayo.

 

Dobra, ale Bounce nie zniose :< Co to w ogóle jest.

Bombay natomiast mi się cholernie kojarzy z Indian Flute feat. Magoo.

 

Tyle ode mnie. Idę dalej słuchać.

 

//

 

Kto się wybiera na Adama 13 kwietnia w Łodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 marca premiery: Young Bucka, Redmana, Lil Flipa, Mimsa, Prodigy'ego i The Dogg Pound.

 

z powyzszych polecam: Young buck i Mims-(pozycje OBOWIAZKOWE)-mooim zdaniem obok Timbalanda i MCJ i 8 ball-a najlepsze plyty w tym roku. Red i Prodigy jak juz wspominalem nieco mnie zawiedli(u reda tak jak u Prodigy tylko po 3 soczyste kawalki). The dogg Pond jeszcze przedemna.

 

Faktycznie. Oczekiwaliśmy porządnego dudnienia z głośników, a wyszło dość przeciętnie. Chociaż zauważyłem jedna rzecz u mnie jak w Hollylodz. Im więcej słucham Shock Value tym bardziej mi przypada do gustu. Bardzo mi się spodobały kawałki z Hivesami i FallOutem. Do tego dochodzi wg. mnie bardzo przyjemne Come and Get Me z Yayo.

 

Dobra, ale Bounce nie zniose :< Co to w ogóle jest.

Bounce nie schodzi u mnie z glosnikow-kolaboracje z The Hives, fallout boy i Eltonem uznalbym za ciekawostke na plycie a nie rasowe produkcje ale Timbo dawno juz mowil o swoich planach i realizuje swoje zalozenia- gusta i gusciki.Pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tytuł Bounce od razu kojarzy mi się coś w stylu Cop That Shit... Niestety to zupełnie co innego. Ale jak to mówią. Kto co woli :]

 

Wracam dalej do słuchania. Od wczoraj cały czas tylko Timbo. Nawet mi się Scream spodobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Give It to me jedynie. Reszte próbowałem słuchać, ale nawet nie ma co.

 

Już wole słuchać Skindreda na słuchawkach na full ;)

Co i tak robie na wieży :P

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak: Nowy łoniacz i Eldo po prostu bardzo dobre płyty :) Z płyty Łony mogę polecić: Promomix; Ą,Ę; Gdańsk-Szczecin; Hańba, barbarzyńcy; Hipermarket. Z płyty Eldo: Styl, Flow, Oryginalność; Ferajny; Więcej; Są rzeczy, których chciałbym nie pamiętać

 

W sumie to wymieniłem to co najczęściej słucham, ale zaręczam głową, że obydwie płyty to bardzo bardzo dobre produkcje.

 

PS. Wyszedł nowy nielegal Ramony 23 - Łestern3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...