Skocz do zawartości
BR4tP1t

Gigabyte Ga-k8nf-9 +athlon 64 3200+ Zero O/c ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam plyte Gigabyte GA-K8NF-9 i procesor ATHLON 64 WINCHESTER 3200+, i nie moge go podkrecic nawet o 50MHz bo są błędy, HT obniżyłem do 2x mnożnik do 8x z 10x pamięć jest na 400MHz, procesor ma ~30C, nie wiem w czym jest problem wiem ze plyta nie jest super do OC no ale zeby az tak??? Jesli ktos ma taka sama plyte prosze o komentarz. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam plyte Gigabyte GA-K8NF-9 i procesor ATHLON 64 WINCHESTER 3200+, i nie moge go podkrecic nawet o 50MHz bo są błędy, HT obniżyłem do 2x mnożnik do 8x z 10x pamięć jest na 400MHz, procesor ma ~30C, nie wiem w czym jest problem wiem ze plyta nie jest super do OC no ale zeby az tak??? Jesli ktos ma taka sama plyte prosze o komentarz. :mur:

1294781[/snapback]

Sprobuj moze zmienić bios ,ja na F2 tez miałem praktycznie zero OC ,teraz uzywam bety F3j i w miare jest oki. Jak nie da rady to hmmm moze napiecie podnies ja do 2400mhz stabilnie potrzebuje 1,55v

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam plyte Gigabyte GA-K8NF-9 i procesor ATHLON 64 WINCHESTER 3200+, i nie moge go podkrecic nawet o 50MHz bo są błędy, HT obniżyłem do 2x mnożnik do 8x z 10x pamięć jest na 400MHz, procesor ma ~30C, nie wiem w czym jest problem wiem ze plyta nie jest super do OC no ale zeby az tak??? Jesli ktos ma taka sama plyte prosze o komentarz. :mur:

1294781[/snapback]

Radzę poczytać troche tematów na temat A64 a jest tego. A że nie idzie to wina pamięci. Jak podnosisz fsb to i reszta idzie. Zjedź pamięciami na mniej. Poczytaj TEN topik, a napewno będziesz wiedział więcej oA64 i O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a orientuje sie ktos jak na tej plycie zablokowac pamiec na 400MHz ? bo jako takiej opcji nie potrafie wyszukac chociaz mam ustawione recznie 400MHz.

 

PS skad moge pobrac bete F3 biosu ?

1296078[/snapback]

 

Mozesz ustawic dzielnik na pamieciach.

Ja bez problemu wyciagam 2400 tylko niestety problemy mam z dyskiem przy oc (temat poruszony na innym poscie).

A co do biosu, ja nie zmienialem poniewaz wiekoszosc osob wlasnie poleca F2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam plyte Gigabyte GA-K8NF-9 i procesor ATHLON 64 WINCHESTER 3200+, i nie moge go podkrecic nawet o 50MHz

1294781[/snapback]

Też się podepnę. Mam Winchestera 3000+ i mogę ustawić FSB na max. 212 MHz (1800@1918). Jeżeli dam wyżej, to komp pokazuje mi napis że FSB mam na 212 MHz i jeżeli komp się zawiesi to mam wejść do biosu. Próbowałem podnosić napięcie na procesorze, ale zarówno na 1.4V jak i 1.45 jest to samo. Na FSB 212 jest wszystko stabilne (bez podnoszenia napięcia) a na 213 kicha. Ustawiłem odpowiedni dzielnik na pamięci (166 MHz) i mnożnik HT na x3 (+0.1V napięcia na HT) i dalej kiszka. Czyżbym trafił na beznadziejny procesor, czy może płyta jest badziewna. Pamięci Hynix DDR 400, napięcia w normie (zasilacz Chieftec 360-202 DF), procesor w stresie ma max. 33 stopnie i jest chłodzony przez pentagrama 100 QVC 100. Bios F2. Nie mam pomysłów co zrobić. Ustawiam FSB 212 reeszta default i jest OK. Ustawiam 213 MHz i wiesza się zaraz po wyświetleniu ekranu POST. Zmiana reszty istotnych parametrów w biosie nie przynosi żadnej zmiany. Jednym słowem masakra. Już grzałka Palomino 1800+ się lepiej kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na F1 na pewno bedzie lepiej, co do F3 to nie jestem pewien bo nie badałem ale moj przedmowca mowil ze jest spoko więc spróbuj.

1299783[/snapback]

No to trzeba będzie spróbować F1, bo teraz z tym OC to niezła kiszka :angry:

Mam nadzieję, że ten procek pójdzie z częstotliwością chociaż 2.4 GHz, bo podobno dla winchesterów 3000+ to żadne wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba będzie spróbować F1, bo teraz z tym OC to niezła kiszka :angry:

Mam nadzieję, że ten procek pójdzie z częstotliwością chociaż 2.4 GHz, bo podobno dla winchesterów 3000+ to żadne wyzwanie.

1299824[/snapback]

W takim razie czekam na wasze testy biosow i oc.

Sorka ze mowie ze czekam :P ale jestem w rozjazdach i siedze na loptopie teraz, wiec sami rozumiecie ze nie mam jak tego sprawdzic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ga-k8nf-9:

 

F2 - fsb 223 max

F3a - fsb 230 max

F1 - fsb 238 max

 

mnoznik 7x, ht3x, ramy 166mhz, wszystkie napięcia +0,1v , proc 3000+

1300882[/snapback]

No to F1 wygląda najlepiej. Dzisiaj spróbowałem jeszcze raz OC mojego 3000+. Ustawiłem mu mnożnik x8 (zamiast x9) i zwiększyłem FSB do 220 MHz i nadal kicha, więc ewidentnie jest to wina biosu. (8x220=1780 MHz, więc poniżej nominalnych 1.8 GHz). Ten bios F2 to troszkę dziwny - jak dałem FSB 210 MHz i resztę na auto, to wtedy default napięcie dla procesora ustawił na 1.6V :angry: . Mało się nie posrałem z wrażenia :mur: .

I jeszcze jedno pytanko, czy w biosie F1 działą zintegrowana sieciówka, bo w F2 mam wykrzykniki w menadzerze urządzeń. I co tak włąściwie popraawia bios F3 wstosunku do F2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie troche podkrecilem stabilnie jest na fsb240 i ram tez tak pracuje jestem troche zdziwiony bo mialem pamiecie GEIL ale na nich max mogle podkrecic do fsb 210:/ zmienilem na GOOD ramu ktore sa bardzo tanie i procek zaczyna sie krecic :) udalo mi sie podkrecic nawet na fsb 250 ale po 4 godzinach grania sie wiesza. Zwykle ramy a chodza na 500MHz dla mnie bomba:) Ogolnie z procka max mialem fsb 272 ale pamieci wtedy na 166 w testach wychodzilo gorzej wiec zostalem przy 240, musze jeszcze zmienic biosa na f1 i sprawdzic moze wiecej wykrece :P w 3dmarku 2005 osiagam 4322 wiec chyba nie jest zle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka pewność, że na F3 będzie lepiej?

1299747[/snapback]

[ciach!]o, za przeproszeniem prawda, jeżeli już jakias zmiana biosu tutaj pomoze to tylko na F3, ale i tutaj trzeba poczekać na oficjalny ze strony Gigabyte'a. U siebie zarówno na biosie F1 jak i F2 możliwości pokręcania sa takie same, tzn. tyle ile wytrzymuje proc i pamięci przy dzielniku 166 tj, fsb - 266, ale są po prostu czasami problemy z postem. Wspomniany na początku komunikat pojawia się zawsze po podniesieniu fsb powyżej wartości nominalnych. Według mnie po wielu testach płyta słabo radzi sobie z innym dzielnikiem pamięci niż 1:1 ale ze względu na ograniczenie podkręcalności ramu nie sprawdzałem przy b. wysokich fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ciach!]o, za przeproszeniem prawda, jeżeli już jakias zmiana biosu tutaj pomoze to tylko na F3, ale i tutaj trzeba poczekać na oficjalny ze strony Gigabyte'a.

No to czekam na oficjalny bios F3. Mam nadzieję, że to coś pomoże, a jeżeli nie to wypróbuję F1. F3 powinien ukazać się lada dzień.

 

U siebie zarówno na biosie F1 jak i F2 możliwości pokręcania sa takie same, tzn. tyle ile wytrzymuje proc i pamięci przy dzielniku 166 tj, fsb - 266, ale są po prostu czasami problemy z postem.

Też bym chciał wyciągnąć FSB 266, co by mi dało 2.4 GHz i byłbym już usatysfakcjonowany.

 

Wspomniany na początku komunikat pojawia się zawsze po podniesieniu fsb powyżej wartości nominalnych. Według mnie po wielu testach płyta słabo radzi sobie z innym dzielnikiem pamięci niż 1:1 ale ze względu na ograniczenie podkręcalności ramu nie sprawdzałem przy b. wysokich fsb.

1301606[/snapback]

Na dzielniku 1:1 na pamięciach Hynix nie powinno być problemów z 250 MHz (napięcie ~2.8V). Ciekawe jest to, że na firmowym narzędziu do podkręcania i monitorowania płytki dostarczonym z płytką K8NF-9 ustawiłem FSB na 220 MHz i niestety Prime95 wykładał się po 5 sekundach, zaś na 215 MHz komp zaliczył reseta. Ale faktem jest, że HTT było ustawione x4 (tzn. auto), a napięcia nawet nie ruszałem. Czytałem w sieci (m.in. na tym forum), że K8NF-9 to całkiem dobra płytka do podkręcania, ale albo mam okropnego pecha, albo ten bios F2 jakiś trefny. Normalnie ręce opadają :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

pewnie, ze dobra

 

tania i dobra :D

 

nie miałem z nią ani razu problemu jeśli chodzi o oc

 

mam tylko problem z zestawieniem DVDR Liteon+Gigabyte mobo+HDD SATA+Daemon Tools

 

na takim configu często mam problemy z instalką Daemona :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj moze zmienić bios ,ja na F2 tez miałem praktycznie zero OC ,

Po wielu walkach z biosem F2 w mojej płytce dochodzę do jednego wniosku: w biosie F2 prawdopodobnie nie zaimplementowano blokady dla szyny PCI, która rośnie wraz z FSB. Na FSB 220 MHz PCI ma już ~37 MHz, więc dyski mogą nie wytrzymywać i stąd problemy. Na razie moją diagnozę potwierdził ClockGen(taktowanie PCI rośnie razem z HTT). Czy u was na innych biosach w clockgen PCI zostaje na poziomie 33 MHz przy zwiększaniu HTT, czy tylko ten bios jest taki felerny. Jakim programem można zmierzyć taktowanie szyny PCI (oprócz clockgen)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...