Skocz do zawartości
Macho

Abit Bx-133 Raid+barracuda Iv 40gb 7200 :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam taką plyte jak w temacie i dysk.

Dlaczego mi to działa pod ata-33 a nie ata-100?

Bardzo wolno mi chodzi windows przez to :(

Mozna to podpiąc jakos pod ata-100 wiadomo zawsze będzie szybciej wczytywac itp :huh:

Proszę o jakies sugestie porady :blink:

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włacz w Biosie wszystko co dotyczy IDe na AUTO.

Tasmy mam nadzieje ze masz na ATA 100 80 żyłowe?

Czy ata 33 wykrywa ci w windowsie czy juz w biosie?

1296299[/snapback]

 

W biose jest właczone na auto, juz podczas uruchomienia kompa gdzie jest pokazane jakie dyski cd-rom itp jest ata-33 :(

W windowsie tez widzi ata-33 a tasmy :unsure: nie wiem musze zobaczyc :/

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniales tasmy na jakies inne?

Czy wczesniej tez byl taki problem?

Najwyrazniej masz jakies stare szmaty 40 żyłowe które nie obsluguja ata 100

1296997[/snapback]

 

Nie wymienialem taśm, ale z tego co widze to sa 40żyłowe :mur:

Musze kupic 80żyłowe.

Ale zastanawia mnie jeszcze jedno na plycie sa 4 gniazda do podłaczenie dysku, 2 zwykle i 2 pod raid i czy przypadkiem nie jest tak ze te zwykle sa ata-33 a raid jest ata-100 ale jest sens podlanczac 1 dysk pod raid?

No chyba ze te 2 zwykle obsługują ata-100?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zwykle obsluguja tylko ata 33

te od raidu obsluguja ata 100

jesli chcesz uzywac wlacz w biosie kontroler, wtedy przy starcie komputera bedziesz mial mozliwosc wejscia do biosu kontrolera i tam ustawienia dysku(automatycznie chyba wykryje 100 jesli masz tylko dobra tasme).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zwykle obsluguja tylko ata 33

te od raidu obsluguja ata 100

jesli chcesz uzywac wlacz w biosie kontroler, wtedy przy starcie komputera bedziesz mial mozliwosc wejscia do biosu kontrolera i tam ustawienia dysku(automatycznie chyba wykryje 100 jesli masz tylko dobra tasme).

1297056[/snapback]

 

Własnie tak jest ze te 2 złacze sa tylko ata-33 bo jest wiecej pinow niz w ata-100 mam tasme ata-100 co wlasnie nie ma jednego pinu po srodku na tasmie ale jak podlacze pod kontroler ata-100 i w biose włacze raid o potem mam wejsc do biosu raida i ustawic ata-100?

Pzdr.

 

EDIT:

Właczylem w biose ata-100 podlaczylem dysk pod tasme ktora mam(w biosie raidu moglem ustawic tylko udma4 (66mb/s)dlaczego?)

Ale podczas ładowania windosa xp blu scren :(

Wiec podlaczylem pod ata-33 dysk ale ata-100 bylo wlaczone i uruchomilem kompa i znalazl nowe urzadzenie xp kontroler raid wiec powinno teraz działac?

Ale dlaczego widzi 66mb/s a nie moge ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> udma5 100mb/s tasma ktora mam moze byc ata-66?ma tyle samo zyłek co ata-100?

Pzdr

 

ps.czy praca samego windwosa chodzenie po katalogach itp bedzie szybsza jesli jest ata-100 zamiast ata-33?

Edytowane przez Macho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ci nie widzi udma 5 to nie mam bardzo pojecia,

jak juz zainstalowales ten kontroler w systemie to mozesz przesiasc sie juz calkim na niego, na ata 33 zostaw tylko cdrom/nagrywarke. kontroler urzadzen optycznych nie widzi.

sprawdz czy masz najnowszy bios do tej plyty. ja gdzies kiedys mialem zmodyfikowany przez siebie. bios do plyty plus najnowszy bios do tego kontrolera.

tutaj biosy do tego abita: http://www.abit-usa.com/downloads/bios/bio...ies=1&model=107

 

 

odp ps:

beda szybsze wszystkie operacje dyskowe (kopiowanie, ladowanie sie duzych programow, wczytywanie gier)

Edytowane przez Muttzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ci nie widzi udma 5 to nie mam bardzo pojecia,

jak juz zainstalowales ten kontroler w systemie to mozesz przesiasc sie juz calkim na niego, na ata 33 zostaw tylko cdrom/nagrywarke. kontroler urzadzen optycznych nie widzi.

sprawdz czy masz najnowszy bios do tej plyty. ja gdzies kiedys mialem zmodyfikowany przez siebie. bios do plyty plus najnowszy bios do tego kontrolera.

tutaj biosy do tego abita: 1297099[/snapback]

 

OK pod ata-33 mam tylko dvd i cd-rw.

BIOS plyty głowej mam wlasnie ten najnowszy :)(tzn u mnie pisze ze mam bios z 12/03/2001 dziwne takiego nie ma na tej stronie?

ale jest problem teraz jak jestem pod tym kontrolerem raid to mi sie przycina komp jak slucham mp3 to co chwile przycina sie albo jak ruszam myszka to przycina sie i tak prawie caly czas przycina co chwile dlaczego?

Edytowane przez Macho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj i potestuj sterowniki do kontrolera, ja kiedys spedzilem caly dzien na testowaniu, jedne sa szybsze, na innych komp porafi sie zamulic np na 30 sek, na kolejnych wlasnie rwie myszka.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=driver...btnG=Szukaj&lr=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=driver...btnG=Szukaj&lr=

Edytowane przez Muttzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj i potestuj sterowniki do kontrolera, ja kiedys spedzilem caly dzien na testowaniu, jedne sa szybsze, na innych komp porafi sie zamulic np na 30 sek, na kolejnych wlasnie rwie myszka.

1297129[/snapback]

 

A co sadzisz o tym biose co podalem date we wczesniejszym poscie?

A co do raida wlasnie zainstalowalem inne stery bo byly od XP :( teraz zapodalem z 2002/10/17 wersja 2.34.0.0 tylko musze powonie kompa zeby zobaczyc czy jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taki bios, i o jest ostatni

BX133-RAID BIOS 72

Version: 72 Released Date: 2001-12-31

 

1. Support Intel PIII / Celeron CPUs up to 1.1G(100). (Please mention: This board does not support Tualatin core P!!!/Celeron processors.)

2. HPT 370 RAID BIOS verson 2.0.1024.

3. BIOS compile date: 12/03/2001. <-----

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 zwykle obsluguja tylko ata 33

te od raidu obsluguja ata 100

Błąd mój drogi - BX 133 obsługuje na kanałach nonRaid dyski ATA 100 (na raidzie też ATA 100)

 

zwykły BX miał obsługę ATA 66 (a nie ATA 33 !)

 

http://www.abit-usa.com/products/mb/produc...ies=1&model=107

 

Problemem u kolegi są stare taśmy 40 żyłowie i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd mój drogi - BX 133 obsługuje na kanałach nonRaid dyski ATA 100 (na raidzie też ATA 100)

 

zwykły BX miał obsługę ATA 66 (a nie ATA 33 !)

 

1297199[/snapback]

no coz.. nie doczytales.. kolega ma 1 tasme 80 zylowa tasme (przynajmniej tak mi sie wydaje)

a co do ilosci gniazd i ich rodzaju na abicie bx-133 raid to

2 szt od kontrolera hpt370 - 33/66/100

2 szt od chipsetu i jak sie nie myle te od chipsetu obsluguja max 33.

wczesniejsze wersje czyli cos nazwie z bh mialy kontroler hpt 362 jak sie nie myle i tam byl max 66

zreszta na tym abicie siedzialem 2 lata ponad .. pochwale sie ze udalo m i sie poprzerobkach wsadzic tam tualatina ktory z 1100 mhz smigal na 1600 mhz.. to byla maszyna;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być pewien co masz to zapuść program do przełączania trybów ATA Seagat-a.

 

Może im coś sie pomyliło i fabrycznie właczyli mu tryb ATA-66 :P

 

P.S. - Ten program nie ingeruje w ustawiena kontrolera tylko samego dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...