Skocz do zawartości
gsone

Ciche Chlodzenie- Wasze Propozycje

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie, jak moge zmontowac ciche chlodzenie komputera. Zasilacz juz wymienile, teraz pozostaje grafika( gs4 Ti) i procesor. Prosze o jakies propozycje blokow. Jak moge rozwiazac sprawe chlodnicy zeby bylo CICHO?? Cholernie mi na tym zalezy. Co we Was bedzie najepszym wyjsciem? Oczywiscie nie za jakies kosmiczne pieniadze..

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to poczytaj najpierw topici zanim sie spytasz... Na grafike daj Zalmana NB47 powinien sobie poradzic (niedawno tak doradzali) a na CPU mozesz sobie zapodac WC.. ogolnie moglbys napisac co to za procesor :P Zamow od kogos z forum tutaj blok (sa dosc tanie chyba) + nagrzewnica ze szrotu i Crystal 120 mm(30 zl) + weze ze 5 zl + aquael jakis bo na 1 blok ci starczy i masz z glowy. Troche pracy wlozysz w czyszczenie nagrzewnicy, chyba ze chcesz wyczyszczona z allegro ale koszta wzrosna:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy buczec? w sensie ze wydaje jakis dzwiek jak woda przez nia plynie? to jaka jest glosna zalezy tez sporo od predkosci przeplywu wody w niej =) Niestety nie wiem jakie sa najcichsze ale napewno gdzies to tu kiedys pisalo... pozatym moze ktos sie wypowie kto pamieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez pare linijek nizej masz temat o wentylatorach 120mm moglbys poczytac... zapraszam takze do testu ---> LINK Z tego co napisales to raczej ten Giacial bedzie cichszy, Papst wydajniejszy... nie wiem czy ten papst bedzie cichy przy 7V bo powietrze ktore z niego bedzie smigac (a napewno bedzie :D) moze szumiec przy przeplywie przez nagrzewnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby sie dalo uslyszec chlodnice jak woda przez nia plynie (pod warunkiem ze nie ma powietrza w srodku), a co do wc to wentyle to nic zawsze mozna je puscic ciszej problem to cicha pompka, ja kupilem polecanego przez wszystkich jako bezszelestny_cichy_i_wogole hydora a to jes jedno wielkie (no w sumie male) pierdzaco-buczace gowno. wiec z pompka to sie moze lepiej wybierz do jakiegos sklepu i spytaj czy mozesz przesluchac albo cos:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "cichości" (jak pompek tak i wentylatorów) przekonałem się wczoraj organoleptycznie, że 50% sukcesu to odpowiednie zamocowanie. Co z tego że wentylator jest cichy?? Jeśli zostanie źle umocowany to i tak będzie słychać albo stykot, albo gwizd albo pieron wie co jeszcze.

 

To samo tyczy się hydora. Znam ludzi zadowolonych z tej pompki i takich, którzy narzekają. Albo jedni trafili na dobry model a inni nie, albo coś nie tak jest z mocowaniem/odpowietrzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nazir123

zgodze sie z Toba stosuja odpowiednie mocowania z odpowiednich materialow mozna w znaczacy sposob wycisz kompa imo idelam dla pompki byl by zbiornik o duzej bezwladnosci( wykonany z grubego szklda ok 5-6mm prawie pancerne ;) ) bo nie przenosil by drgan oraz fal akustycznych co w przypadku easy clicka jest problematyczne bo scianki sa wykonane z elestycznego materialu ....

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet- proc: Athlon XP 1700, grafika Gainward GF4 Ti4200 Gs (http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/Geforce4_4200/gainward_GS_8X/zdjecie-3.jpg)

zasilacz COLORSit z duzym cichym wiatrakiem

 

Przypominam ze chodzi mi konkretnie o CISZE.....

 

Prosze o polecenie jakis czesci( blok na procesor+ wentylator na chlodnice+ pompka+chlodnica,) zebym zmiescil sie z caloscia w 250- 300 zl..

 

 

zastanawiam sie nad abadonem z mcs za 119.. Myslalem tez od czyms od mate'a, ale nie wiem jeszcze, moze doradzicie.. No i co zrobic zeby chlodnica dzialala cicho- jaka chlodnica i jaki wiatrak( raczej 120 mm)

Edytowane przez gsone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecać i polecać, zobacz masz tysiące topików, zobacz jak inny maja i jak to zmontowali.

Linoge ma racje :)

1297001[/snapback]

a gdzie sie podzialy moje posty :?: wielki brat patrzy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...