Skocz do zawartości
mengele

Czy To Bedzie Jakos Sensownie Chodzilo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie staram sie zlozyc kompa i chcialbym poznac opinie o moim wyborze. Postawilem na platofrme AMD a komp ma byc w cenie max 2200 PLN.

 

plyta: ABIT NF7-SL lub ASUS A7N8X-E Deluxe -wlasnie tu nie wiem co wybrac obie w podobnej cenie

procesor: AMD Sempron 2600+ BOX 1833MHz/256KB cache/333MHz

karta graficzna: Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128MB T/D Box

pamiec: ddr 512/400 Mhz

obudowa: Tracer Coral TRO-676 350 watt

nagrywarka DVD Lite-on SOHW 1653

dysk: Western Digital 160GB Serial ATA WD1600JD 8MB

no i reszta duperelek po najmniejszych kosztach (FDD, klawa) mysz mam :)

 

Doradzcie, ocencie co tu zmienic zeby bylo lepiej:) byle do 2200 bo to moja gorna granica.

W sumie to sie caly czas zastanawiam czy wogole ten sempron to dobry wybor i moze wogole zmienic wybor i zlozyc cos na P4

 

pozdrawiam i z gory dzieki za wszelkie rady i opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  wlasnie staram sie zlozyc kompa i chcialbym poznac opinie o moim wyborze. Postawilem na platofrme AMD a komp ma byc w cenie max 2200 PLN.

 

plyta: ABIT NF7-SL lub ASUS A7N8X-E Deluxe -wlasnie tu nie wiem co wybrac obie w podobnej cenie

procesor: AMD Sempron 2600+ BOX 1833MHz/256KB cache/333MHz

karta graficzna: Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128MB T/D Box

pamiec: ddr 512/400 Mhz

obudowa: Tracer Coral TRO-676 350 watt

nagrywarka DVD Lite-on SOHW 1653

dysk: Western Digital 160GB Serial ATA WD1600JD 8MB

no i reszta duperelek po najmniejszych kosztach (FDD, klawa) mysz mam :)

 

Doradzcie, ocencie co tu zmienic zeby bylo lepiej:) byle do 2200 bo to moja gorna granica.

W sumie to sie caly czas zastanawiam czy wogole ten sempron to dobry wybor i moze wogole zmienic wybor i zlozyc cos na P4

 

pozdrawiam i z gory dzieki za wszelkie rady i opinie

1296497[/snapback]

 

Widze ze skladasz kompa po najmniejszej lini oporu :)

Ehh ja bym jeszcze poczekal chwilke na doplyw kaszany, moze by sie udalo cos dozbierac na amd 64 (939); a nuz ceny moze jeszcze spadna :> W niedlugim czasie podstawka socket a wypadnie z obiegu na rzecz 754(Sempron) albo 939 i proca do jakiejkolwiek wymiany bedziesz szukal na gieldzie. Po drugie w obecnych czasach kupowac nowego kompa z AGP to tez nie jest dobre rozwiazanie. Za rok ciezko bedzie dostac juz w sklepach cokolwiek na to :/

 

Ale jesli chcesz juz cos kupic za to cene to powiem tak za 2200 pokusilbym sie o zmiane tego semprona na pelnowartosciowego XP albo nawet poszperalbym gdzies na gieldzie albo na allegro za bartonikiem. W cenie do ~350 na pewno by sie cos znalazlo. Reszta ok, chociaz ten zasilacz.... polecam lekturki o zasilkach do przejrzenia.

Lub po prostu wybrac platforme intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze skladasz kompa po najmniejszej lini oporu :)

Ehh ja bym jeszcze poczekal chwilke na doplyw kaszany, moze by sie udalo cos dozbierac na amd 64 (939); a nuz ceny moze jeszcze spadna :> W niedlugim czasie podstawka socket a wypadnie z obiegu na rzecz 754(Sempron) albo 939 i proca do jakiejkolwiek wymiany bedziesz szukal na gieldzie. Po drugie w obecnych czasach kupowac nowego kompa z AGP to tez nie jest dobre rozwiazanie. Za rok ciezko bedzie dostac juz w sklepach cokolwiek na to :/

 

Ale jesli chcesz juz cos kupic za to cene to powiem tak za 2200 pokusilbym sie o zmiane tego semprona na pelnowartosciowego XP albo nawet poszperalbym gdzies na gieldzie albo na allegro za bartonikiem. W cenie do ~350 na pewno by sie cos znalazlo. Reszta ok, chociaz ten zasilacz.... polecam lekturki o zasilkach do przejrzenia.

Lub po prostu wybrac platforme intela.

1296522[/snapback]

No wlasnie i tu sie zaczynaja schody :) allegro i gieldy odpadaja bo kompa musze kupic na raty :( Powiem wiecej sklep wybieralem pod wzgledem preferencyjnosci kredytu i niestety mam ograniczone pole manewru jesli chodzi o wybor sprzetu(wlasciwie to nie wiem dlaczego nie maja w ofercie wogole XP-kow) :). Dlatego wlasnie zapytuje tu:) Z kolei nie wiem czy przesiadka na intela cos da bo za te pieniadze to moge jedynie wytargac jakiegos boxowego celerona 2.4 a w tym przypadku chyba semp bedzie lepszym rozwiazaniem. A jesli chodzi o zasilacz to wlasnie jest najslabsze ogniwo mega konstrukcji dla duzo pracujacych, malo zarabiajacych ludzikow jak ja:P Poza tym ktora karte kupic w podobnej cenie co by ominac to AGP nieszczesne?

Wiec kompa chce kupic tu:

sklep w gre wchodzi tylko ten sklep bo ma najtansze raty. - zycie cisnie ne ma letko :P

 

Wiec moze jeszcze jakies pomysly co do usprawnienia mojej "mega konstrukcji"

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

Witam  wlasnie staram sie zlozyc kompa i chcialbym poznac opinie o moim wyborze. Postawilem na platofrme AMD a komp ma byc w cenie max 2200 PLN.

 

plyta: ABIT NF7-SL lub ASUS A7N8X-E Deluxe -wlasnie tu nie wiem co wybrac obie w podobnej cenie

procesor: AMD Sempron 2600+ BOX 1833MHz/256KB cache/333MHz

karta graficzna: Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128MB T/D Box

pamiec: ddr 512/400 Mhz

obudowa: Tracer Coral TRO-676 350 watt

nagrywarka DVD Lite-on SOHW 1653

dysk: Western Digital 160GB Serial ATA WD1600JD 8MB

no i reszta duperelek po najmniejszych kosztach (FDD, klawa) mysz mam :)

 

Doradzcie, ocencie co tu zmienic zeby bylo lepiej:) byle do 2200 bo to moja gorna granica.

W sumie to sie caly czas zastanawiam czy wogole ten sempron to dobry wybor i moze wogole zmienic wybor i zlozyc cos na P4

 

pozdrawiam i z gory dzieki za wszelkie rady i opinie

1296497[/snapback]

kup tanszego semprona np 2200... mialem takiego to szedl na 240 (i to nie bylo jego max:) watpie zeby jakis stary xp poszedl wyzej a cena semprona ~160zl jest duzo nizsza od xp-ka dotego teraz trudno trafic jakiegos z dobrej serii...

a ta karta to porazka wez jakiegos pelnego 9600pro bo ten jest na wolnych tsopach i ma zanizone takowania:)

Edytowane przez Cherry_Coke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola Boga strasznie drogo masz w tym sklepie :/

 

Ja polece Ci www.bino.pl albo 1296539[/snapback]

Ehh no rzeczywiscie ceny nizsze ale bez jakiegos tam szalu moze 100-150 taniej bym wytargal ale cena kredytu w wymienionym sklepie jest nie do przyjecia. :) Stracilbym na nim jakies ~200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup tanszego semprona np 2200... mialem takiego to szedl na 240 (i to nie bylo jego max:) watpie zeby jakis stary xp poszedl wyzej a cena semprona ~160zl jest duzo nizsza od xp-ka dotego teraz trudno trafic jakiegos z dobrej serii...

a ta karta to porazka wez jakiegos pelnego 9600pro bo ten jest na wolnych tsopach i ma zanizone takowania:)

1296541[/snapback]

 

No wiec skoro ta 9600 jest slaba to bylbym wdzieczny gdybys mi jakas polecil z oferty tego sklepu:) sklep

 

Juz mnie glowa boli jak czytam o konfiguracjach ktore sobie ludzie kombinuja a magiczna cyfra 3000 przy nazwie procesora wywoluje problemy z oddychaniem.

 

Chyba jednak 2200 PLN to lekko przegieta suma:) ale co zrobic :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup gigabyte'a 9550 - podkrecisz tak samo jak tego 9600Pro a kosztuje 100zl taniej. dzieki temu bedziesz mogl kupic normalny zasilacz - na przyklad Modecom 300GTF/350GTF.

Asusa na pewno nie bierz chyba ze nie chcesz za szczegolnie podkrecac. Do tego nei wiem czemu wybierasz najbardziej wypasione (najdrozsze) modele skarzac sie jednoczesnie na brak funduszy. Przeciez EPoX 8KRAI na KT600 bedzie pracowac bardzo podobnie a jest prawie 150zl tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...plyta: ABIT NF7-SL lub ASUS A7N8X-E Deluxe -wlasnie tu nie wiem co wybrac obie w podobnej cenie

procesor: AMD Sempron 2600+ BOX 1833MHz/256KB cache/333MHz

karta graficzna: Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128MB T/D Box

pamiec: ddr 512/400 Mhz

obudowa: Tracer Coral TRO-676 350 watt

nagrywarka DVD Lite-on SOHW 1653

dysk: Western Digital 160GB Serial ATA WD1600JD 8MB

no i reszta duperelek po najmniejszych kosztach (FDD, klawa) mysz mam :)

 

W sumie to sie caly czas zastanawiam czy wogole ten sempron to dobry wybor i moze wogole zmienic wybor i zlozyc cos na P4

 

1296497[/snapback]

Jak już zostaniesz przy socket A to:

płytke lepiej Abita

pamięć oczywiście markową nie noname

obudowe możesz spróbować bez zasilacza będzie taniej a troche dołożyć i chociaż jakiego Modecoma 350W kupić

 

Intela sobie daruj bo tylko drożej byś musiał zapłacić za taką samą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek 9550 XT (jak mój w podpisie) oczywiscie jeżeli chodzi o zbliżoną cenę, jeżeli możesz ywdać więcej to gf6600 ofkorz - możesz zaoszczedzic na procku wobec grafy jezeli masz zamiar grad to grafa przede wszystkijm, a różnicy w wydajności pomiedzy sep 2200 i 2600 nie odczujesz. a już masz stówkę wiecej na grafe ;)

w tej cenie porównywalny jest tylko (chyba nawet lepszy) abitUguru ale w tym sklepie nie ma

kube jest wydajniejszy o jakies 20% w stosunku do advantage - miałem obie te karty - advantage nie przeszedł testów ;) padło na kubka

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup gigabyte'a 9550 - podkrecisz tak samo jak tego 9600Pro a kosztuje 100zl taniej. dzieki temu bedziesz mogl kupic normalny zasilacz - na przyklad Modecom 300GTF/350GTF.

Asusa na pewno nie bierz chyba ze nie chcesz za szczegolnie podkrecac. Do tego nei wiem czemu wybierasz najbardziej wypasione (najdrozsze) modele skarzac sie jednoczesnie na brak funduszy. Przeciez EPoX 8KRAI na KT600 bedzie pracowac bardzo podobnie a jest prawie 150zl tanszy.

1296588[/snapback]

Ehhh wiesz co problem chyba wynika stad ze chce miec dobrego kompa a nie mam na niego kasy i stad wlasnie moje zapedy na lepsza plyte ale juz sie zweryfikowalem czytaj "zlustrowalem" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  wlasnie staram sie zlozyc kompa i chcialbym poznac opinie o moim wyborze. Postawilem na platofrme AMD a komp ma byc w cenie max 2200 PLN.

 

plyta: ABIT NF7-SL lub ASUS A7N8X-E Deluxe -wlasnie tu nie wiem co wybrac obie w podobnej cenie

procesor: AMD Sempron 2600+ BOX 1833MHz/256KB cache/333MHz

karta graficzna: Sapphire Radeon 9600 Pro Advantage 128MB T/D Box

pamiec: ddr 512/400 Mhz

obudowa: Tracer Coral TRO-676 350 watt

nagrywarka DVD Lite-on SOHW 1653

dysk: Western Digital 160GB Serial ATA WD1600JD 8MB

no i reszta duperelek po najmniejszych kosztach (FDD, klawa) mysz mam :)

 

1296497[/snapback]

Dzieki wszystkim za opinie, po przemysleniu i weryfikacji moich slomianych zapalow doszedlem do wnioskow ze zmienie:

 

- plyte glowna - zrezygnowalem z sata i mysle nad abitem NF7 ale golym bez bajerow

- procka - sempron 2300 BOX

- dysk samsunga ale na ata z 8mb cache

- pamiec kingstona a nie noname

- zasilłka modecom P4 GTF 350 watt albo Chieftec ATX 350W (GPS-350BB-101L) i tu nie wiem co lepsze ale chyba ten chieftec

 

- karta graficzna GIGACUBE Radeon 9550 EXTREME albo Gigacube Radeon 9600Pro 128MB i tu nie wiem co wybrac

 

 

 

co teraz sadzicie o tej konfiguracji ?

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za opinie, po przemysleniu i weryfikacji moich slomianych zapalow doszedlem do wnioskow ze zmienie:

 

- plyte glowna - zrezygnowalem z sata i mysle nad abitem NF7 ale golym bez bajerow

- procka - sempron 2300 BOX

- dysk  samsunga ale na ata z 8mb cache

- pamiec kingstona a nie noname

- zasilłka modecom P4 GTF 350 watt albo Chieftec ATX 350W (GPS-350BB-101L) i tu nie wiem co lepsze ale chyba ten chieftec

 

- karta graficzna GIGACUBE Radeon 9550 EXTREME  albo Gigacube Radeon 9600Pro 128MB i tu nie wiem co wybrac

co teraz sadzicie o tej konfiguracji ?

pozdrawiam

1296856[/snapback]

 

poniewaz kolega zastanawial sie rowniez nad intelem, to ja zaproponuje cos z tego podworka :D

 

a mianowicie:

CELERON D 315 2,26GHZ

EPOX 4PDA3I I865PE (sata na pokladzie)

PAMIEC - koniecznie w dwoch kosciach i w DUAL-u

reszta bez zmian

 

1. roznica w cenie jest niewielka

2. procesory na socket 478 beda dluzej dostepne w sprzedazy niz na socket A - a co za tym idzie platforma jest bardziej przyszlosciowa

3. wydajnosc jest bardzo podobna

4. napisales, ze chcesz miec DOBREGO KOMPA!! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zakup w sieciach proline? (www.proline.pl) maja siec w caly kraju, cany dosc konkurencyjne i przykladowo w katowicach maja jeszcz XP i bartony (nie wiem ktore konkretnie ale maja na stanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz kolega zastanawial sie rowniez nad intelem, to ja zaproponuje cos z tego podworka :D

 

a mianowicie:

CELERON D 315 2,26GHZ

EPOX 4PDA3I I865PE (sata na pokladzie)

PAMIEC - koniecznie w dwoch kosciach i w DUAL-u

reszta bez zmian

 

1. roznica w cenie jest niewielka

2. procesory na socket 478 beda dluzej dostepne w sprzedazy niz na socket A - a co za tym idzie platforma jest bardziej przyszlosciowa

3. wydajnosc jest bardzo podobna

4. napisales, ze chcesz miec DOBREGO KOMPA!! ;)

1297105[/snapback]

:lol:

Coś się Panu pomyliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini - celeron 2.2ghz :lol: mój antek to zje na śniadanie :lol: nawet ten semp 2600+ jest szybszy od tego celka... lepszym wyborem jest sempron bo i s478 i s462 niedługo umrą(czyt. nie bedą produkowac na to cpu, na s462 od 15maja)...pkt 4 rozbawił mnie do reszty... :lol:

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rosolini - celeron 2.2ghz :lol: mój antek to zje na śniadanie :lol: nawet ten semp 2600+ jest szybszy od tego celka... lepszym wyborem jest sempron bo i s478 i s462 niedługo umrą(czyt. nie bedą produkowac na to cpu, na s462 od 15maja)...pkt 4 rozbawił mnie do reszty... :lol:

1297472[/snapback]

jestes pewien z tym sniadaniem? on tez spokojnie pojdzie na magistrali 200!

a tak wogole to miales takiego celka?? bo ja mialem i antka 2200 i celka takiego rowniez

zauwaz grzesiu, ze w koncowym zestawieniu byl brany pod uwage nie sempron 2600 tylko 2300 a ten jest wydajnosciowo porownywalny z celeronem D315!!

procesory na s478 beda produkowane dluzej niz na s462 - masz co do tego jakies watpliwosci??

punkt 4 byl zartem :) na co wskazywalo --> ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes pewien z tym sniadaniem? on tez spokojnie pojdzie na magistrali 200!

a tak wogole to miales takiego celka?? bo ja mialem i antka 2200 i celka takiego rowniez

zauwaz grzesiu, ze w koncowym zestawieniu byl brany pod uwage nie sempron 2600 tylko 2300 a ten jest wydajnosciowo porownywalny z celeronem D315!!

procesory na s478 beda produkowane dluzej niz na s462 - masz co do tego jakies watpliwosci??

punkt 4 byl zartem :) na co wskazywalo --> ;)

1297498[/snapback]

jeżeli chodzi o 2300+ to masz racje, ale jezeli o 2600+ to semp bedzie lepszy. A jezeli bedzie wybor pomiedzy celkiem 2250mhz i sempem 2300+ to juz raczej zalezy co kupujący sobie wybierze bo tak jak napisałes bedą porównywalne :]

 

a co do porównania mojego antka z tym celkiem, to wiem ze pojdzie, ale my wtedy mówiliśmy o taktowanich seryjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Cherry_Coke

dziwny masz ten sklep oem drozszy od boxa;) no ale nic... co do ramow to juz lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> te kingmaxy;)

Kingmax DDR 512MB PC466 HardCore

Kingmax DDR 512MB PC500 HardCore

z tego sklepu:) fajne ramy tam maja hyhy super elixir.......... a cio to? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do porównania mojego antka z tym celkiem, to wiem ze pojdzie, ale my wtedy mówiliśmy o taktowanich seryjnych.

1297516[/snapback]

no na nominalnych taktowaniach to sie zgadza - antek 2200 bedzie wydajniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Asus i Tylko Asus. Skakałem po GiGabyte KT600 i szybko sie polamał Chipset mam na kluczas. Po Asusie sie boje. Ale kolesie posiadają Takie oto Abit-y I sie nie ma co Równac przy moim Asusie. Ale no Postawił bym Jednak na platforme Intel-ową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to bardzo dobry wybór. Nic bym nie zmieniał.

No może wole TwinMosy od Kingstonów bo lepiej się kręcą a cena prawie ta sama.

Zasiłka Chieftec oczywiście lepsza.

1297015[/snapback]

 

Nie wiem jak wszyscy ale ja twinmosow nie polecam, za duzo kosci juz do servisu oddane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedewszytskim nie bierz ASUSA,mialem A7V880 zjarala sie,mam obecnie Abita NF7..bez porówniania lepsza...znacnzie,nie ma problemow z AGP 8x jakie bywaja na ASUSACh tych z nf 2 jak i z kt...Bierz Abita NF7,ramy.zadne tam Twinmosy(gryza sie z abitem)Bierz HYnixy d-43,Grafa Gigacube RAdeon 9550 Extreme,i krecisz do 9600 Xt.Procek...moze byc semp 2600+.Zasilka tez jakis chieftec 360 chociazby,albo MOdecom czy cos;)Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...