Skocz do zawartości
zdzicho0o

Celek D345

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko ja mogę podkręcić swojego procka bez żadnego ryzyka i czy dodwawać jakieś wentylatorki i coś w tym stylu Opiszcie mi krok po kroku bo dopiero zaczynam i niechce czegoś zepsuc :P :D

 

Oto jest mój zestaw (troche słaby no ale cóż... trzeba będzie niedługo w nowy zainwestować a chociaż w ram i grafe) :wink: :

 

Płyta główna: PM 266A Pro / ALBATRON

 

Procek: CELERON 3.06GHz 256c "345" FSB: 533MHz S.478 PRESCOT

 

Pamięć: RAM 256MB DDR PC400

 

Buda: MDT-6041-B 350W(300x) PFC V2.03 USB od frontu /CODEGEN

 

Grafa: GEFORCE FX 5200 AGP x8 TVout 128/128

 

Dysk: 80GB 7200RPM

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z proca zapewne da sie sporo wycisnac - ale obawiam sie, ze nie na tej plycie ;)

ale moge sie mylic, poniewaz osobiscie takiej plyty nigdy nie testowalem, najlepiej sam sprobuj na ile pojdzie

co do ryzyka uszkodzenia sprzetu - do puki radykalnie ni podniesiesz napiecia zasilania proca - raczej nie ma zadnego, lub jest bardzo znikome

co najwyzej komputer sie nie uruchomi albo bedzie pracowal niestabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic nie podnieść, na prescotach sie nie podnosi do FSB 170 !! Jak chcesz FSB 200 to wtedy musisz podnieść ale nie na początku kręcenia !! Wejdź tu i przeczytaj co ja ci odpisałem (bo odpisałem a widać że nei patrzyłeś :P) Wejdź tam - przemianowałem troche ten TOPIC i jest o kręceniu ALL CELKÓW D !!

 

Pozdro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem czytałem napisałeś tam:

 

POwiedz najpierw jaki masz bios i płytę główną, najczęściej w ADVANCED to jest albo w PAWER MANAGENT czy coś takiego, i tam masz FSB i mozęsz dać na 166, powinno ci spoko pójśc, a jak się boisz to zwiększ na 152 (to ci da 3496Mhz) i tu an 100% nic sie nie stanie (nawet na pamięciach 266) Jak masz 400Mhz to śmiało wal na 166

 

No to w tym temacie tam wszystko napisałem jakie mam to powiedz mi ile mi gdzieś tak na oko wyjdzie :P Bo brat się coś pluje, że mam nic niepodkręcać, bo coś zepsuje i wogóle bo on jest z deczka inny i trzeba to tak zrobić żeby o niczym niewiedział i żeby wszystko działało tak jak wcześniej :D

 

Wiesz.... troszki dyskrecji :P

 

Ej a mam kupić jakiś dodatkowy wentylator czy nie :) lepiej żeby jakoś tak bylo zeby nie :) :) :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z kreceniem na tej plycie jest w tym, ze ona oficjalnie obsluguje max fsb 133 (efekt. 533)

oczywiscie powinna pojsc sporo wiecej (o ile bios daje taka mozliwosc) ale tego nie wiem poniewaz jak juz pisalem - nigdy jeszcze z taka plyta do czynienia nie mialem

 

jezeli plyta ma mozliwosc blokady AGP/PCI na wartosciach 66/33 to ja wlacz!

a nastepnie stopniowo magistrala w gore - 140 - 150 - 160 itd...

po przekroczeniu pewnej granicy komp sie nie odpali, albo sie odpali i bedzie chodzil niestabilnie - najprawdopodobniej bedzie to oznaczalo kres mozliwosci plyty glownej

a do ilu pojdzie - to juz musisz sam ustalic na drodze eksperymentow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

Zdecydowałem się i będe kręcił, czyli tak jak mowiliscie mam podnieśc tylko FSB do 152 bez zadnego ryzyka?? :) Nic sie niemoze z kompem stac, bo narazie mam naniego gwarancje jeszcze z rok, a za to bym ja stracil, bo to by bylo z mojej winy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

Zdecydowałem się i będe kręcił, czyli tak jak mowiliscie mam podnieśc tylko FSB do 152 bez zadnego ryzyka?? :) Nic sie niemoze z kompem stac, bo narazie mam naniego gwarancje jeszcze z rok, a za to bym ja stracil, bo to by bylo z mojej winy:(

1642527[/snapback]

eee tam uszkodziłem swoją byłą płyte i mi dali nową :lol: a 152 to bezproblemowo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe,

Zdecydowałem się i będe kręcił, czyli tak jak mowiliscie mam podnieśc tylko FSB do 152 bez zadnego ryzyka?? :) Nic sie niemoze z kompem stac, bo narazie mam naniego gwarancje jeszcze z rok, a za to bym ja stracil, bo to by bylo z mojej winy:(

1642527[/snapback]

A jaka masz teraz płytę? Ma blokadę agp/pci?

Co do ewentualnego uszkodzenia to nie ma większych powodów do obaw. Obecne procesory mają bardzo dobre zabezpieczenia, a płyty główne są projektowane z myślą o overclockingu. Jeśli padną, to nikt cię nawet nie spyta , czy było coś podkręcane (a nawet jeśli to nic nie udowodni) - nie te czasy. Jedyne zagrożenie jest ze strony zasilacza. Jeśli ten spali płytę, to gwary raczej nie uznają.

Gdy płyta nie wstanie to po prostu reset cmos i bawić się dalej :).

O ile płyta ma blokadę pci/agp to 152MHz są jak najbardziej bezpieczne. Spróbuj dobić do 166, ale do tego to już raczej będzie potrzebna zmiana napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

166 MHz może być trudno u mnie przy 166 MHz w stresie zwiecha (w grach działa, ale przy konwersji wideo już blue screen) nawet jeśli napięcie jest 1.60 V a temp w stresie 65 stopni. Natomiast 160 MHz to już spokojnie na 1.55 V wychodzi 3680 MHz i nie ma żadnych problemów ze stabilnością.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ;P

 

Płyta niestety ta co wtedy, czyli PM 266A Pro / ALBATRON po raz 3 mialem wymiena :) Za drugim włożyli mi jakies cudo z 2004 :) A za 3 znowu ten Albatron:/ Wymienił bym sobie płyte no, ale gwarancja - niemozna nic robic, bo sa zaslepki :( Bedzie dobrze jak jeszcze raz mi sie komp zepsuje nie z mojej winy:P Wtedy to juz mi oddaja 2000 cos za kompa i sobie kupie juz cos pozadnego :P

 

Pozdro,

ale i tak cos pomozcie... Mówicie ze na 152 pójdzie:) Bez podnoszenia napiecia i zadnych problemow?? :) Odp. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ;P

 

Płyta niestety ta co wtedy, czyli PM 266A Pro / ALBATRON po raz 3 mialem wymiena :) Za drugim włożyli mi jakies cudo z 2004 :) A za 3 znowu ten Albatron:/ Wymienił bym sobie płyte no, ale gwarancja - niemozna nic robic, bo sa zaslepki :( Bedzie dobrze jak jeszcze raz mi sie komp zepsuje nie z mojej winy:P Wtedy to juz mi oddaja 2000 cos za kompa i sobie kupie juz cos pozadnego :P

 

Pozdro,

ale i tak cos pomozcie... Mówicie ze na 152 pójdzie:) Bez podnoszenia napiecia i zadnych problemow?? :) Odp. :P

1646095[/snapback]

spróbować nie zaszkodzi, bo co ma sie zepsuć :lol: :blink:??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...