Skocz do zawartości
Nick126

Co Zrobiłem Żle ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam się uczyć C++ i próbuję coś zrobić ale mi nie wychodzi. Oto mój programik który ma bład ale nie wiem jaki.

//Program który prosi użytkownika o podanie 2 liczb, a następnie je mnoży//i wyswietla na ekranie.#include <iostream.h>main(){int liczba1,liczba2,iloczyn;cout<<"Wprowadz pierwsza liczbe calkowita\n";cin>>liczba1;cout<<"Wprowadz druga liczbe calkowita\n";cin>>liczba2;iloczyn=liczba1*liczba2cout<<" Iloczyn wynosi: "<<iloczyn<<endlreturn 0;
Jakbyście mogli to powiedzcie co jest źle i na co poprawić.

Program podpowiada że:

cout<<" Iloczyn wynosi: "<<iloczyn<<endl

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem i było dobrze- dzieki sgi.

Jak już wszystko pozapisywałem i pokompilowałem, chcę włączyć program i nic się nie pokazuje :cry: klikam... klikam i nic. Zawsze tak jest jak ja coś wpisze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak to jest w C++, ale w C w funkcji scanf (odpowiednik C++-owej cin) przed zmienną daje się

&

 

I tam też mi kompilator nic nie pokazywał tylko windows wyrzucał cośtam, ze program będzie zamknięty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić jakieś zatrzymanie tego proramu, bo on jest wykonywany ale potem się zamyka. Daj na końcu getch(); i napoczątku załącz odpowiednią biblitekę w której sie to polecenie znajduje (nie pamiętam teraz w jakiej sprawdz w sobie helpie)

Edytowane przez pociag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skompilowałem to w c++ builder i normalnie działa, a zamyka się dlatego że kazdy program na konsole zamyka się po zakonczeniu działania. Wystarczy uruchomić najpierw wiersz polecen i z niego uruchomić program.

 

#include <iostream.h>int main(){     int liczba1,liczba2,iloczyn;cout<<"Wprowadz pierwsza liczbe calkowita\n";cin>>liczba1;cout<<"Wprowadz druga liczbe calkowita\n";cin >>liczba2;iloczyn=liczba1*liczba2;cout<<" Iloczyn wynosi: "<<iloczyn<<endl;return 0;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//Program który prosi użytkownika o podanie 2 liczb, a następnie je mnoży//i wyswietla na ekranie.#include <iostream.h>#include <conio.h>int main(){int liczba1,liczba2,iloczyn;cout<<"Wprowadz pierwsza liczbe calkowita\n";cin>>liczba1;cout<<"Wprowadz druga liczbe calkowita\n";cin>>liczba2;iloczyn=liczba1*liczba2;cout<<" Iloczyn wynosi: "<<iloczyn<<endl;getch();return 0;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: skopiowałem ten cod od sgj i pojawił się plik exe ale nie działał... było tak jak przedtem co ja zrobiłem.

Skopiowałem od tuco22 i pisało

[Linker Error] Unresolved external '__InitVCL' referenced from D:\PROGRAM FILES\BORLAND\CBUILDER6\LIB\CP32MTI.LIB|crtlvcl[Linker Error] Unresolved external '__ExitVCL' referenced from D:\PROGRAM FILES\BORLAND\CBUILDER6\LIB\CP32MTI.LIB|crtlvcl

A może ja coś źle robie w C++ Builderze ? Ja robie tak: New-> Console Wizard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że robisz coś źle! Błędy, które podałeś wskazują na to że utworzyłeś projekt który korzysta z bibliotek VCL. Aby prawidłowo utworzyć aplikację konsolową musisz:

 

1. Włączasz Borland'a

2. Menu File -> Close All //to zamknie domyślnie tworzony projekt, który korzysta z bibliotek VCL

3. Menu File -> New -> Other... -> Console Vizard

4. Odznaczasz checkboxy o nazwach "Use VCL" i "Multithread", zaznaczony powinien być tylko "Console Application"

5. Klikasz OK

6. Usuwasz cały kod który jest w Unit1.cpp

7. Wklejasz tam mój kod, który podałem na forum

 

8. Ewentualnie można jeszcze zapisać ten projekt przed kompilacją, bo czasami BCB nie chce kompilować niezapisanych projektów (Zapisujesz oczywiście w nowym pustym folderze, aby pliki różnych projektów nie pomieszały się)

9. Uruchamiasz projekt (F9 lub Menu Run -> Run)

 

Jężeli dalej nie będzie działało to już niewiem bo u mnie wszystko jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEEEST !!!!!!! Zrobiłem program !!! Huraaaaa!!!

Udało się :D . Ej to nie jest głupie :lol: . Fajne, prosty programik, a już może służyć jako kalkulator, ale tylko do mnożenia.

 

Proszę o nie zamykanie tego tematu, ponieważ będę się często pytał ;P

 

Jak narazie dzięki wszystkim!!!

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, puki co w kazdym programie stosowalem getchar(); czy mozna zrobic getch(); ? czy to bedzie jako blad?

1370410[/snapback]

A dlaczego miałby być błąd jeśli kompilator ma obsługe biblioteki conio.h to jest to bardzo dobry pomysł.

getch() i getchar() obydwie funkcje czytają ze standardowego wejścia stdin, róznica jest taka że getchar jest buforowany do czasu gdy naciśniesz Enter wtedy strumień jest oprózniany, getch() natomiast nie jest buforowany i działa od razu gdy tylko naciśniesz jakiś przycisk.

 

exit(1) to jest wyjscie z programu bezwarunkowe a getchar() tak jak wcześniej napisałem... w twoim przypadku stosowane do chwilowego wstrzymanai programu przed jego całkowitym zamknięciem ( jako jedna z wielu możliwości zastosowania tej funkcji ) , może nie za szczęsliwa bo lepij cin.get(); getch(); system("pause") ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...