Skocz do zawartości
cooger

Semprony 0.09 Są Już W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

dojechały modele 2600/2800/3000/3100 jądro palermo 0.09u

taktowanie/cache:

2600+ - 1,6 GHz 128 kb cache

2800+ - 1,6 GHz 256 kb cache

3000+ - 1,8 GHz 128 kb cache

3100+ - 1,8 GHz 256 kb cache

 

trochę informacji dostępne jest na forum AMD - http://forums.amd.com/index.php?showtopic=40025

 

ceny i dostępność na www.bestcom.com.pl

Edytowane przez cooger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne te procki

2600+ taktowanie 1,6GHz i 128KB cache

2800+ taktowanie równiez 1,6GHz i 256KB cache.

Ciekawe czy ten 2800+ bedzie naprawde az tyle wydajniejszy od 1600+ skoro oba maja takie samo taktowanie tyko roznica sie pamiecia podreczna.

Dobrze ze ja zakup procka na Socket A mam juz za soba teraz tylko A64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta sama praktyka była w A64 - 1MB i 512kB cache, podobnie w AXP 256kB i 512kB. To samo taktowanie, różna ilość cache i co za tym idzie inne indexy.

 

Najistotniejsze, że to już 0.09 i ma szansę na wysokie taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo nowinki kosztują :) Poczekamy trochę i ceny spadną. Ja na razie nie mam zamiaru zmieniać platformy, bo nie wiem czy się opłaca przesiadka na s 754 - nie wiadomo jak z jego przyszłością, poza tym jak już przesiadka to i na PCI-E.

128 kb cache to może mało, ale Duron miał jeszcze mniej i taką padaką nie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dziwne te procki

2600+ taktowanie 1,6GHz i 128KB cache

2800+ taktowanie równiez 1,6GHz i 256KB cache.

Ciekawe czy ten 2800+ bedzie naprawde az tyle wydajniejszy od 1600+ skoro oba maja takie samo taktowanie tyko roznica sie pamiecia podreczna.

Dobrze ze ja zakup procka na Socket A mam juz za soba teraz tylko A64 :)

1297565[/snapback]

 

to są procki na S754 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celek to nie da mu rady :P ,bo celek nikomu nie daje rady :D

128kb to odpowiednik durona z 64kb

moze nie bedzie tak zle

gdyby tylko to byly procki z instrukcjami 64-bit to by fajnie bylo - chyba im sie nie oplacalo wprowadzac 0.09um do tej padaki jakim byl Sempron s754

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB celki na tych prescotowych jajkach nawet w miare chodza a wez porównaja Tego Samptrona 2800+ i Celka z takim samym zegarem na dobrych [płytkach i zobaczysz wyniki w testach celek rules :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB celki na tych prescotowych jajkach nawet w miare chodza a wez porównaja Tego Samptrona 2800+ i Celka z takim samym zegarem na dobrych [płytkach i zobaczysz wyniki w testach celek rules :)

1297892[/snapback]

co ty dzisiaj nie lales??

celek i ten padaczkowaty sempron na TAKICH SAMYCH ZEGARACH - toz to ta padaka wbije w ziemie celka

moze by tak na tym samym PR - to pewnie ten Sempron 2600+ odpowiada moca celkowi D 2.6 GHz

w koncu ten sempron to w 32-bit nie jest taki najgorszy - szkoda ze mu wycieli 64-bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB celki na tych prescotowych jajkach nawet w miare chodza a wez porównaja Tego Samptrona 2800+ i Celka z takim samym zegarem na dobrych [płytkach i zobaczysz wyniki w testach celek rules :)

1297892[/snapback]

No raczej nie wiesz co piszesz, jeśli weźmiesz tak 1:1 celek:sempron to celek poniesie sromotną klęskę. Dodatkowo Sempron pewnie pójdzie wysoko. Jak ? Tutaj jest zbyt dużo niewiadomych. Podstawą będą rewelacyjne pamięci. Najlepszym modelem może się okazać 3100+ - 256kB cache i najwyższy mnożnik. Myślę że 2,7GHz jest do zrobienia bez jakiś tragicznych problemów pod warunkiem posiadania pamięci pracujących na 600MHz i płyty na nForce3 250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie wiesz co piszesz, jeśli weźmiesz tak 1:1 celek:sempron to celek poniesie sromotną klęskę. Dodatkowo Sempron pewnie pójdzie wysoko. Jak ? Tutaj jest zbyt dużo niewiadomych. Podstawą będą rewelacyjne pamięci. Najlepszym modelem może się okazać 3100+ - 256kB cache i najwyższy mnożnik. Myślę że 2,7GHz jest do zrobienia bez jakiś tragicznych problemów pod warunkiem posiadania pamięci pracujących na 600MHz i płyty na nForce3 250.

1298254[/snapback]

Bez przesady, przecież ludzie kręcą na A64 asynchro.

Choć to chyba ma mniejszy sens na s754 niż na s939 (bo ten drugi i tak ma większą przepustowość pamieci niż moze go wykorzystać :P).

 

A co do OC samego procka - skoro pełne Winchestery potrafią często bez problemów osiągać 2600mhz. To taki sempron, z uciętym cachem i funkcjami 64bit... w każdym razie będzie mniej grzał, a to też istotne przy OC :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, przecież ludzie kręcą na A64 asynchro.

Choć to chyba ma mniejszy sens na s754 niż na s939 (bo ten drugi i tak ma większą przepustowość pamieci niż moze go wykorzystać :P).

 

A co do OC samego procka - skoro pełne Winchestery potrafią często bez problemów osiągać 2600mhz. To taki sempron, z uciętym cachem i funkcjami 64bit... w każdym razie będzie mniej grzał, a to też istotne przy OC :P

1298264[/snapback]

No można asynchro, tylko że tak jak zauważyłeś to ma dużo mniejszą efektywność, ale nawet zakładając że tak zrobimy przy największym dzielniku to przy zegarze 300MHz (2.7GHz) wyjdzie nam coś koło PC415 jeśli dobrze liczę. Czyli generalnie przyzwoite PC400 ale lepiej już użyć PC433. W sumie patrząc pod tym kątem to pewnie tak ten proc będzie używany wszak to budżetówka. Przy ciut lepszych pamiąciach mozna już będzie się pobawić.

 

BTW mój XP-M jest na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, tak sie sklada, ze ceny tych sempronow odpowiada modelom z tym samym PR ale na SocketA. Sempron 3100+ padaka nie jest, ale jest za drogi. Wszyscy tu wroza jak z fusow po kawie rozpuszczalnej, nie wiadomo jak ilosc cache wplynie na wydajnosc. A64 nie zwolnil bardzo po obcieciu cache o polowe z 1024kb do 512kb. Trzeba poczekac na testy. Wszakze jakbym mial komus skladac budzetowa platforme, to zdecydowalbym sie wlasnie na tego budzetowego semprona.

 

Cooger - Ty pracujesz w bestcomie, tak? To wytlumacz mi na czym polega u Was naprawa kart graf. i mobo.

Edytowane przez turtles5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turtles5 - Akurat testy 256kb sempronów na s754 już były robione i spadek wydajności jednak był większy np. niż przy porównaniu tb do bartona.

Jedyne co wnoszą nowe semprony to niższy wymiar technologiczny (OC!) i procki z 128kb cachu :/

 

Cooger - Wiesz, jak chcesz sprzedać Mobila, to powinieneś chwalić się na lewo i prawo tym na ile się kręci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooger prosze doucz sie, porob jakies testy a potem pisz jak wplywa 'tryb asynchro', ktory nie istnieje, na prace A64.

dla rozgrzewki przeczytaj to: 1298440[/snapback]

Rozbawiłes mnie setnie. Ciekawa stronka zbierająca fakty ale:

 

1) nie ma pojęcia FSB w przypadku tej architektury

2) w mojej wypowiedzi chodziło o to, że wyższe dzielniki spowodują obniżanie częstotliwości pamięci a to napewno spowoduje nizszą wydajność systemu - ok użycie pojecia asynchro było znaczącym nadużyciem - zasugerowałem się wypowiedzią kolegi z postu powyżej. Najefektywniejszy jest dzielnik 1:09 który daje najwyższe częstotliwości pamięci. Oczywiście można (i trzeba) zejść na 1:11 gdy można dalej iśż z prockiem a pamięci już nie dają rady.

 

żebyś nie miał wątpliwości o co biega:

1:09 to ustawienie PC400

1:11 to ustawienie PC333

 

czyli dla zegara 300MHz to PC600 / PC415

 

Mógłbyś napisać czy taktowanie Hypertransportu zmienia się wraz ze zmianą taktowania zegara podstawowego czy nie ? Bo możliwe że tu możemy poszukać asynchroniczności której tak bardzo pragne ;)

Edytowane przez cooger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turtles5 - Akurat testy 256kb sempronów na s754 już były robione i spadek wydajności jednak był większy np. niż przy porównaniu tb do bartona.

Jedyne co wnoszą nowe semprony to niższy wymiar technologiczny (OC!) i procki z 128kb cachu :/

 

Cooger - Wiesz, jak chcesz sprzedać Mobila, to powinieneś chwalić się na lewo i prawo tym na ile się kręci ;)

1298375[/snapback]

Tyle że ja mam mobo na KT266A i max stabilne FSB150(300) i chodzi na maxa ktory można wyciągnąć z płyty czyli 2.1GHz jesli dobrze pamietam (z innego kompa piszę). Procek napewno może więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, tak sie sklada, ze ceny tych sempronow odpowiada modelom z tym samym PR ale na SocketA. Sempron 3100+ padaka nie jest, ale jest za drogi. Wszyscy tu wroza jak z fusow po kawie rozpuszczalnej, nie wiadomo jak ilosc cache wplynie na wydajnosc. A64 nie zwolnil bardzo po obcieciu cache o polowe z 1024kb do 512kb. Trzeba poczekac na testy. Wszakze jakbym mial komus skladac budzetowa platforme, to zdecydowalbym sie wlasnie na tego budzetowego semprona.

 

Cooger - Ty pracujesz w bestcomie, tak? To wytlumacz mi na czym polega u Was naprawa kart graf. i mobo.

1298368[/snapback]

Nie pracuję na serwisie. Proponuję mail na serwis@bestcom.com.pl. A polega pewnie na ..naprawie tyle że nie u nas tylko u podwykonawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Palermo 0,09 nie jest az tak zle. Jako ze jest to nowosc cena jeszcze spadnie spox. Tylko martwi mnie jego przyszlosc bo socket 754 jest hmmm. Troche niepewny. Ale z testow wynika jednoznacznie ze bije on na glowe "rowiesnika" z Socket A. A i cenowo sie tak mocno nie wyglupili bo w zasadzie sa porownywalne. Nie jestem ekspertem ds. Marketingu w firmie AMD ale mysle ze za jakis czas wyjdzie Sempron 64bitowy na Socket 939. Bo prawda taka ze gdy wejdzie oprogramowanie obslugujace 64bity to ten Sempron na 32bitach bedzie po prostu nieprzyszlosciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wiecie co kazdy mowi ze jak "wejdzie" oprogramowanie 64 a jeszcze tak naprawde cos go nie widac no ale przeciez rynek musi byc czyms napedzany ;)

1336385[/snapback]

Słuchaj wczesniej czy pozniej zmusza nas do tego. Tak jak do przejscia na PCIEX. W przypadku procesorow AMD rozwoj technologii chipsetow zostal zatrzymany na chipsecie Nforce2 i KT880 i od dluzszego czasu nic nowego nie powstalo i nie powstanie a S754 i 939 zyja sobie calkiem niezle Via, Nvidia, SiS i ostatnio ATI co raz wypuszczaja nowe chipsety, ktore sa wyposazane w nowe technologie. Kolo sie zamyka jesli chcesz kupic sobie nowy komputer to na 64bitach. I czesciowo nieuswiadomieni(poczatkujacy uzytkownicy w sumie niemajacy wiekszego pojecia o roznicy miedzy Bartonem a Winchesterem uslysza slowa sprzedawcy ze (co jest zgodne z prawda jest to najnowsza i najwydajniejsza pozycja AMD ba no i te 64bity ) i choc tacy userzy przez dlugi czas nie bedzia wiedziali jaka jest roznica miedzy 32 a 64 wymusza na nas starych wyjadaczach przesiadke na nowe sockety pciex i inne ustrojstwa i wtedy znowy wymysla cos nowego. I jak to powiedzial Vader do Obi Wana Kenobi na pokladzie niszczyciela gwiezdnego w nowej nadzieji "kolo sie zamknelo". A gdy bedzie juz odpowiednia ilosc klientow z 64bitami i my sie przeniesiemy:)

Jesli ktos doczytal to do konca to gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...