Skocz do zawartości
Hamil_Hamster

Samsungi Tccd A Tccc...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dawalem 3.3 na TCCC a nie TCCD :P na takie rarytasy mnie nie stac niestety... Chyba kupie ta kosc TCCC za 140 zl. Tanio w miare... mialem kupowac Twinmosy na UTT ale ludzie mowia ze 2X512 chodzi ledwo na 230... to po co mam dorzucac tyle kasy na twiny skoro moje TCCC tez poleca 230 a jak nie to 220 napewno tyle ze na 2,5-4-4 a nie 2-2-2...

1550621[/snapback]

roznica miedzy '2' a '4' jest znaaaaaaaaaaczna... ;]

 

jak ktos kupi to niech napisze jak mu sie kreca te TCCC z aukcji ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John z tego linku co mi dales na pclab pisali ze niby sie te samsungi nie nadaja do NF4... nie wiem czemu niby no ale.. zmuszony oszczednosciami i tak chyba bede musial kupic te samsungi. Nie wiem tylko czy mi pojdzie jedna kosc od tego kolo z allegro w dualu z moja stara koscia co kupilem z rok temu... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kupiłem od tego gościa tą pamieć 512mb tccc niestety jest dwustronna max co da się wyciagnąć to cl3 3-4-8 2T 255mhz zmieniałem na wszystkie możliwe sposoby timingi pamieć chodzi tylko przy 2T na wysokich fsb pewnie idzie 2T bo dwustronna napiecie też jej nie robi róznicy miedzy 2.5v a 2.8v nie ma różnicy idzie tyle samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kupiłem od tego gościa  tą pamieć  512mb tccc  niestety jest dwustronna max co da się wyciagnąć to cl3 3-4-8 2T 255mhz  zmieniałem na wszystkie możliwe sposoby timingi pamieć chodzi tylko przy 2T  na wysokich fsb  pewnie idzie 2T bo dwustronna  napiecie też jej nie robi róznicy miedzy 2.5v a 2.8v nie ma różnicy idzie tyle samo

1551511[/snapback]

jaka MB? podaj konfig

i ktora kupiles 452 czy ta wczesniejsza?

mozesz zapodac screeny z everesta? odczyt/zapis/dostep ?

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ktos kupil w koncu te TCCC z allegro?

1550277[/snapback]

 

kurde sam sie nd tym zastanawiam. Koleś ma eszcze jakieś micron-y i infineony ale te

samsungi wydają mi sie w miare obiecujące...

 

Tylko na razie ma mało komentazy a jak wtopie kase to sie potne bo budżecik na rozbudowe mam napięty...

 

Jak ktoś tam kupi to niech sie pochwali czy wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde sam sie nd tym zastanawiam.  Koleś ma eszcze jakieś micron-y i infineony ale te

samsungi wydają mi sie w miare obiecujące...

 

Tylko na razie ma mało komentazy a jak wtopie kase to sie potne bo budżecik na rozbudowe mam napięty...

 

Jak ktoś tam kupi to niech sie pochwali czy wszystko ok

1551537[/snapback]

właśnie od tego gościa kupiłem to jest sklep masz gwarancje 36 miesięcy nawet dodali do pamieci ulotke ze sklepu z cenami sprzętu gościu jest pewny na 1000%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka MB? podaj konfig

i ktora kupiles 452 czy ta wczesniejsza?

mozesz zapodac screeny z everesta? odczyt/zapis/dostep ?

1551534[/snapback]

dokładnie 452 teraz nie zapodam screenów bo ciagne coś i wogóle mam kompa zrobionego na pająka a mobo to k8ns(nf3) w evereście słabo wychodzi bo 2T lepiej chodzi sama kostka 256mb też mam samsunga 434 i ona chodzi też na 255mhz tylko przy 1T wieć wyniki lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ttlko to 2t... A do ajkich częśtotliwości da sie 1t ustawic?

 

no i dalej nie wiadomo czy czsem te infineony lub micron-y nie są czasem lepsze.. cena ta sama a przy któryś z nich nawet wysyłka gratis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 452 teraz nie zapodam screenów bo ciagne coś i wogóle mam kompa zrobionego na pająka  a mobo to k8ns(nf3) w evereście słabo wychodzi bo 2T  lepiej chodzi sama kostka 256mb  też mam samsunga 434 i ona chodzi też na 255mhz tylko przy 1T wieć wyniki lepsze

1551556[/snapback]

no ale 256 MB to inna bajka... i do tego jeszcze 434

jeszcze napisz czy 1x512 czy moze 2x512? bo jak 2x512 to nawet w miare wynik...

ciezko jest utrzymac 2x512 i 1T...

 

kurde ttlko to 2t...  A do ajkich częśtotliwości da sie 1t ustawic?

 

no i dalej nie wiadomo czy czsem te infineony lub micron-y nie są czasem lepsze.. cena ta sama  a przy któryś z nich nawet wysyłka gratis...

1551561[/snapback]

denerwujesz mnie juz :|

umiesz czytac? :| microny to gowno, infeony te sa do [gluteus maximus], jesli juz to tccc, gostek jest pewny i tyle, jak brac to to, a noz widelec sie uda o/c ... cena kuszaca, sam sie qrde zastanawiam interesi mnie jakos 3-4-3-11 @ 250 @ dual 2x512 ew @ 2T...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną kostke mam 512mb+256mb idą tyle ile pisałem razem osobno tylko 256mb lepiej goli bo 1T jedyną wadą tych kostek 512mb to że są dwustronne teraz chyba bede musiał sobie załatwić jednostronna 512mb bo przy dwu stronnej przełaczy się pamieć na 166 i bedzie kiszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną kostke mam 512mb+256mb idą tyle ile pisałem razem osobno tylko 256mb lepiej goli bo 1T  jedyną wadą tych kostek 512mb to że są dwustronne  teraz chyba bede musiał sobie załatwić jednostronna 512mb bo przy dwu stronnej przełaczy się pamieć na 166 i bedzie kiszka

1551581[/snapback]

wydaje mi sie, ze ciezko o 512 1stronna :)

ehh to lipa, dalej nie wiem czy brac, nikt nie ma takiego konfigu jak ja chce zeby sprawdzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale 256 MB to inna bajka... i do tego jeszcze 434

jeszcze napisz czy 1x512 czy moze 2x512? bo jak 2x512 to nawet w miare wynik...

ciezko jest utrzymac 2x512 i 1T...

denerwujesz mnie juz :|

umiesz czytac? :| microny to gowno, infeony te sa do [gluteus maximus], jesli juz to tccc, gostek jest pewny i tyle, jak brac to to, a noz widelec sie uda o/c ... cena kuszaca, sam sie qrde zastanawiam interesi mnie jakos 3-4-3-11 @ 250 @ dual 2x512 ew @ 2T...

1551568[/snapback]

 

A czym tak cie denerwuje?

tym ze ma 3 rodzaje i sie zastanawiam czy na pewno te tccc najlepsze?

 

Micron to niezła firma, nikt ich chyba nie testował a ja z fusów nie potrafie wróżyć co są warte... A cuda sie zdarzaja jak choćby ostatnio blitz! pamiątki były za grosze a pokazały pazurki

 

Poczytałem sobie troszke na pclabie jak pare dzieciaów to testowało i wychodzi,że król o/c to to nie jest , sprzedawca średnio obeznany w tym co sprzedaje ale cena kusząca i do tego na razie nie ma negatywów.. Do kostek przychodzi gwara 3letnia wieć wygląda to w miare rozsądnie

Acha i ktoś sprawdzać i taki sklep naprawde istniej więc chyba ok...

 

Tylko przydała by sie jeszcze jakaś opinia o tych micronach- ciut tańsze a nuż będą sie nieźle kręciły?

 

Wiem że to tylko 138 zl ale chciał bym tę kaske ulokować w możliwie najlepsze kostki i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie troszke na pclabie jak pare dzieciaów to testowało i wychodzi,że król o/c to to nie jest , sprzedawca średnio obeznany w tym co sprzedaje ale cena kusząca i do tego na razie nie ma negatywów..

Ja osobiscie nie wierze w ich testowanie... grami sprawdzaja czy sa stabilne ;/ albo super pi... ok, to tez jest test, ale dla mnie jak cos GM nie przechodzi znaczy sie jest niestabilne a absolutne minimum to memtest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby prime puszczali to już lepsze niż superpi ale wiem ze te ich testowania sa o kant wiecie czego rozbic.. ale cena nawet jak na przecietne kości atrakcyjna.

 

A z teog co pisali to sprzedawca sympatyczny ale raczej lama nawet nie bardzo wiedział za co sie chwycić jak zapytali o timingi...

 

To,że microny tańsze to pewnie dlatego,że po prostu ma je taniej a pod względem o/c to gostek ich nie umie sprawdzić i tyle...

 

 

Tylko,że ja nie chce robić za ochotnika co kupi i będzie robił za królika doświadczalnego... Ale mozę ktoś już te microny kupił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociagnołem troche wiecej z tccc tzn 260mhz(2T) nie wiem czy stabilnie ale grałem troche nic nie wywaliło  raczej stabilnie bo tccc jak sypie błedami to wywala winde odrazu 1551798[/snapback]

boze :| szkoda slow, jak testujecie stabilnosc tym, ze nie wiesza sie windows, to powodzenia...

GOLDMEMORY tylko i wylacznie, czekam na kogos kompetentnego kto sprawdzi jak STABILNIE kreca sie te mem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki program działa pod dosem i nie potrzebna stacja dsykietek do sprawdzenia pamięci  to wtedy sprawdze nie ma problemu  na teraz siedze i testuje  przy 275mhz 1551852[/snapback]

nie ma GM na cd? wtedy memtest jest na pewno na CD, ktorys z nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że GM jest dużo bardziej rygorystyczne.  Wiele osób już testowało i memtest luuuzik a w GM błędy były...

Nic nowego, moj stary hynis fsb250 CL2,5 memtest ok, GM err GM ok dopiero przy CL3

teraz fsb 225 CL 2,5 memtest ok, GM err

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tyle gold memory nieżle molestuje pamieć testowałem wszystkie różne sposoby przy 266mhz i kiszka były błedy nie dużo ale były , w końcu przy kolejnym teście sprawdziłem jak sie pamieć grzeje(wcześniej nie brałem tego pod uwage), no właśnie dotykam i mały szok prawie się oparzyłem , i dlatego wiecej sypało błedów przy wiekszym napieciu bo sie bardziej grzała w końcu wróciłem do timingów cl3 4-4-10 plus nawiew na pamieci (pamieci letnie) i zero błedów na dzisiaj koniec ale może do 275mhz dobije

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nieźle jak na kości za 140zl :-P Tylko jak rozumiem ciągle to przy 2t? i single chanel(akurat mnie to nie rusza bo biore s774 wieć i tak pozostaje tylko single )

Ile robi max przy 1t? a zę sie grzeja to mam pare zbędnych 80 w domciu-1 już jest pod grafą 2 z tyłu budy to teraz kolejna będzei chłodzić memki :P

Tylko po co ja kompletuje WC jak będe miał kole wiatraków? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas 2T w singlu a nie wiem ile pójdzie max na 1T powiem tyle nie chodzi 1T przy 250mhz więc nie bawie się z 1T tylko jade z mhz ile da sie wyciagnąć , 2T powoduje mniej mb/s w zapisie w evereście i czas oczekiwania odczyt prawie nie spada ,pewnie gierkach i markach bardziej ważna przepustowość dlatego lepiej wiecej mhz i 2T niż 1T i mniej mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to leci na 275mhz cl3-4-4-10 2T 2.75v ale musiałem zdjąć naklejke z pamięci i skierować na wiew na inne kostki , jedne się bardziej grzeją a drugie mniej w gold memory czysto ale kostki nawet z nawiewem robią się ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to leci na 275mhz cl3-4-4-10 2T 2.75v  ale musiałem zdjąć naklejke z pamięci i skierować na wiew na inne kostki , jedne się bardziej grzeją a drugie mniej  w gold memory czysto ale kostki nawet z nawiewem robią się ciepłe

1553345[/snapback]

NF3 1x512 single?

masz jak spr dual 2x512?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...