Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Takie dyski sa raczej z mysla o serwerach produkowane. Chyba ze wlasnie po to chcesz go kupic.. ew. duzo kopijesz plikow (glownie malych) Osobiscie bardziej stawialbym na dwa dyski (np. te Seagate'y) w trybie RAID 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dyski sa raczej z mysla o serwerach produkowane. Chyba ze wlasnie po to chcesz go kupic.. ew. duzo kopijesz plikow (glownie malych) Osobiscie bardziej stawialbym na dwa dyski (np. te Seagate'y) w trybie RAID 0

1300452[/snapback]

To moze sie wytlumacze dlaczego chcialbym kupic taki dysk...

Chodzi o to, ze denerwuje mnie, iz wzglednie dosc wolno mi windows dziala szczegolnie (zaznaczam SZCZEGOLNIE, ale to nie znaczy, ze normalnie dziala szybko) jak jakies rzeczy sa odpalone typu azureus czy emule... mam wrazenie, ze to sprawa dysku... chcialbym poprostu sobie walnac taki dysk na ktorym bedzie tylko system oraz ewentualnie jakies gry zainstalowane. Nie pomoze?

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze sie wytlumacze dlaczego chcialbym kupic taki dysk...

Chodzi o to, ze denerwuje mnie, wzglednie dosc wolno mi windows dziala szczegolnie jak jakies rzeczy sa odpalone typu azureus czy emule... mam wrazenie, ze to sprawa dysku... chcialbym poprostu sobie walnac taki dysk na ktorym bedzie tylko system oraz ewentualnie jakies gry zainstalowane. Nie pomoze?

1300487[/snapback]

Jaka masz konfiguracje kompa? Dysk, proc, mobo ? Jesli masz ten problem takze na swierzym windowsie to faktycznie wymiana moze COS dac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dysku SCSI potrzebujesz specjalnej mobo ze specjalnym kontrolerem a to kosztuje i to sporo :rolleyes: Domik dal Ci przyklad najwydajniejszego dysku dostepnego na rynku :wink:

Do zastosowan domowych ten http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9947 bedzie najwydajnieszy :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dysku SCSI potrzebujesz specjalnej mobo ze specjalnym kontrolerem a to kosztuje i to sporo :rolleyes: Domik dal Ci przyklad najwydajniejszego dysku dostepnego na rynku :wink:

1300861[/snapback]

Jakiej znowu specjalnej MOBO? :mur: Wystarczy kontroler pod PCI ( np. Adaptec Ultra320 ) i do tego załóżmy Seagate Chetaah. Fakt, w złączu PCI 32 będzie tyćkę wolniej niż w kontrolerach pod PCI 64, ale i tak duzo szybciej niz klasyczne dyskacze. Kompromisem w tym wypadku wydaje sie tylko Raptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej znowu specjalnej MOBO? :mur: Wystarczy kontroler pod PCI  ( np. Adaptec Ultra320 ) i do tego załóżmy Seagate Chetaah. Fakt, w złączu PCI 32 będzie tyćkę wolniej niż w kontrolerach pod PCI 64, ale i tak duzo szybciej niz klasyczne dyskacze. Kompromisem w tym wypadku wydaje sie tylko Raptor.

1306223[/snapback]

Chodzilo mi wlasnie o to ze kontrolery SCSI wymagaja PCI-X ale jak sie okazuje moga dzialac tez na zwyklych PCI :mur: Sorry moj blad :oops: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masz po prostu malo ramu i to twoja bolaczka co? Podaj dokladna konfiguracje systemu.

1305655[/snapback]

Athlon XP 2500@2000Mhz, 1024@400Mhz DDR, Barracuda 7.7200 ... Tu nie chodzi o to, ze jest wolno, chodzi o to ze jest dla mnie za wolno ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie ma sensu kupowac SCSI 10000obr bo sa Raptory, a jak ma sie duzo kasy to SCSI 15000obr. Emule bardzo intensywnie kozysta z dysku, odczytuje male porcje danych i najwazniejszy jest czas wyszukiwania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens bakować się w SCSI - kup sobie 2x np. Seagate 200GB NCQ i będą pięknie gonić... NCQ daje w HDTachu (u mnie wzrost o ponad 20MB/s w transferze - porównanie 80GB do 400GB NCQ - reszta parametrów ta sama)...

 

A z mniejsza pojemnością WD Raptorki są piękne - Raid 0 z takiech pięknie chodzi i to na zwykłych mobo z Sata - ale pojemność niestety mała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na swojej workstacji 2x Seagate U160 15k rpm na kontrolerze Adaptec 2100S 32MB ECC (sprzetowy raid) i wydajnosci wg mnie nie ma co porownywac z ATA. Glosne sa to fakt, ale mi to nie przeszkadza.

AVS na poziomie 3.5 ms i listowanie katalogow po kilka tysiecy plikow trwa ulamek sekundy.

Jezeli naprawde zalezy Ci na wydajnosci, jak najbardziej polecam SCSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...