Skocz do zawartości
Gość

Procek A64 ,płyta Nforce3 Czy Via K8t800, Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

za mniej wiecej miesiac zamierzam zrobic upgrade kompa...sprzedam procka, plyte gl. i dysk..szczerze?? zal mi plyty i procka (a wszczegolnosci plyty)...jest naprawde dobra , zadbych problemow z nia nie mialem nigdy, a plyty po A64 juz ponoc takie udane nie sa..no ale taka kolej rzeczy...nie wloze a64 do nforce'a 2 <_<

 

karte jak widzicie mam na AGP i nie zamierzam jej zmieniac..zasilka tez spoko wyrobi...

 

*1 - jaka plyte kupic?? chcialbym jednoznacznej odpowiedzi...oczywiscie na s939 ale jaka??? nforce3 ultra lepszy czy moze jednak k8t800??? podoba mi sie Epox 9NDA3+ albo MSI K8N Neo2-Platinum/939..a moze Abita AV8 na k8t800?? czy na VIA sa zablokowane PCI/AGP?? bo nforce 3 chyba ma tak??

 

*2 - pamieci stykna tak?? slyszalem ze Hynixy dobrze dogaduja sie z plytami na a64??

 

*3- co z (ponoc) problemem podkrecania gf6800 na plytach z nforce 3??? moze ktos potwierdzic/zanegowac?? rzeczywiscie nie da sie PODKRECAC??? jesli tak no to kaplica...jakies linki macie do tego problemu??

 

*4 - procka zamierzam wziac A64 3200+ (2000MHz) Winchester..dobrze robie?? z tego co widze sa dostepne tylko BOXy...jednak wolalbym inne chlodzenie niz BOX -> pkt 5

 

*5 - chlodzenie...czy moj qc90Cu bedzie pasowal na s939?? niby pasuje TYLKO na 754..ale czy ktos moze probowal?? a moze jakas przejsciowka istnieje?? DA SIE ZAMONTOWAC?? a jak nie to czy Pentagram 120Cu bedzie ok?? czy cos innego w tej cenie??

 

*6 - dysk...Maxtor DiamondMax 10 300 GB (16MB) 6B300S0 SATA + NCQ..ok?? czy 16MB cache daje troszke?? aha i nie piszcie aby wziac 250GB...uparlem sie na 300 i tak chce :D a po drugie kase ktora wykombinuje na dysk akurat na niego starczy

 

thx za odp...chcialbym aby zebrane zostaly tu wlasnie wszystkie info...bo troche "boje sie" A64

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze wyciagam na gore swoj wlasny temat ale MUSZE...czytam te tematy o A64, plytach itp. i coraz mniej chetnie chce sie przesiadac...problemow z tego co widze multum, MSI juz doczytalem ze ponoc niedobra jest (problemy z Antecami, pamieciami dwustronnymi itd.)..

 

kurcze a tak btw. co za czasy aby wypuszczac sprzet ktory ma wady!

 

prosze pomozcie, zlitujcie sie i niech ktos odpowie na moje pytania...bo od tamtych tematow juz w glowe dostaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k8t800pro ma zablokowane pci/agp

ja bym bral abita AV8 ze wzgledu na cene i mniejsza problemowosc via

trzeba sie jednak liczyc z mniejszym fsb ,bo na poziomie 270-280 ,a jezeli chce sie utrzymac 1T to nawet 250

 

ale widze ze bierzesz procka z mnoznikiem 10x ,wiec takie fsb ci wystarczy (do 3000+ czyli mnoznik 9x lepiej brac nf3 bo wieksze fsb wyciska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k8t800pro ma zablokowane pci/agp

ja bym bral abita AV8 ze wzgledu na cene i mniejsza problemowosc via

trzeba sie jednak liczyc z mniejszym fsb ,bo na poziomie 270-280 ,a jezeli chce sie utrzymac 1T to nawet 250

 

ale widze ze bierzesz procka z mnoznikiem 10x ,wiec takie fsb ci wystarczy (do 3000+ czyli mnoznik 9x lepiej brac nf3 bo wieksze fsb wyciska)

1302145[/snapback]

 

tzn kurcze ja nie wiem...moge wziac 3000+ :blink: tylko ze wszyscy chyba (o ile sie nie myle) wychwalaja 3200+ prawda??

 

coraz bardziej przekonuje sie do tego Epoxa..hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...