Skocz do zawartości
poca

Moje Pierwsze Wc ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh. Po dlugich bojach z wc (zakupione od reeda :] ) zaczalem je instalowac.

Oczywiscie napotkalem wiele problemow. Nie moglem zalozyc wezy na chlodnice etc.

 

Opis:

 

Caly uklad zasila pompka Maxi Jet 600l (naprawde nie wiem czy dobrze pisze).

Jest ona zatopiona, a caly zbiornik schowany do wiaderka po miodzie ;] Monitor i pompka sie nie lubia ;]

 

Dołączona grafika

 

Woda (borygo - nigdy wiecej nie uzyje boryga. Nie moglem dobrze biurka wyczyscic po nim) z pompki jest pompowana

do nagrzewnicy pochodzącej z Syrenki ;] Jest dosc duze cacko - chlodzone 3 coolerami Cooler Master. Musze je wymienic albo dac na 5V bo są diabelnie glosne.

 

Dołączona grafika

 

Nastepnia z chlodnicy woda plynie do bloku wodnego na cpu - Frost by RN ;] Mialem lekkie problemy z instalacje na epoxie 8rda3+ ale wiertarka pomogla ;]

 

Dołączona grafika

 

Nastepnia z bloku dwoma węzami ( nie laczone trojnikiem) woda idzie sobie do zbiornika ;]

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zreszta, po co ja Wam to tłumacze. Sami tu znawcy tylko ja taki nie dorobiony w sprawach WC ;]

 

Jest to moje pierwsze WC. Zamierzam je jeszcze "ulepszyc"

A musze bo na Bartonie 2500 na jednym coolerze na chlodnicy osiagam 36'. To duzo czy malo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wkońcu syrenka 105... mój obiekt pożądania :D

 

Na allegro są te ala BIX 3.. tylko, że one są troche mniejsze :>

 

Wygląda tak standardowo... bo i nagrzewnica i rezerwuar poza obudową... a przy dobrych chęciach można by coś zrobić na nagrzewniczke ;)

 

A temperatura... stress czy idle.. ?? Czujnik z mobo to raz... ale jak stress to tak zle nie jest ;) (przy tej nagrzewnicy...)

 

PS. Czemu non OC :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki to ja tez mam, ale DNS mojego super providera chyba cos padl.. ogolnie wszystko inne dziala a to nie wchodzi:/ jak mozesz Swider to rzuc mi IP tych 2 hostow bo nie chce mi sie sprawdzac gdzies na shellu. dzieki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe widze ze zastosowales metalowe wiaderko na rezerwuar z pompka ;) apropo tych problemow z migotaniem monitora. A ukladzic mi sie podoba - najwazniejsze zebys nie powiedzial sobie teraz - po cholere mi to bylo ;-) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ta nagrzewnica zeczywiscie krowiasta strasznie :) Ciekawe czy lepeij sie sprawdza niz popularna kadetowka <_< Ogolnie uklad dosc fajny.

Poca a nie chciales zrobic pozadku w budzie i wzucic tam pojemnika z pompka? Zawsze to wieksza mobilnosc ;)

Rowniez mam pompke MJ, tyle ze 1000 i powiem Ci ze jak jest in-line ciszej pracuje, niz zatopiona, wiec mozliwe ze tej 600 tez by sie to tyczylo. Chyba ze ci tak znowu na ciszy nie zalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajnie fajnie .. tylk strasznie malo na tych fotkach widac .. :( nie wie mmoze nie mam wszystkich ale na wiekszosci jest pokazane melalowe wiaderko ) he h ale ta nagrzewniczka robi wrazenie .. :) ale znajadz zycie to na tym projekcie nie skonczysz :) he he .. milej pracy .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoicie ;P Fajnt ten shroud i obudowa do chlodnicy drewniana ;]

 

Szkoda, że nie upchnąłeś tego wszystkiego w budzie.

 

Kolanko zmieniłbym na 2x45stopni zamiast tego jednego na 90st.

Poza tym masz fajny pojemnik na pompke i szkoda go na tą puche...

Woda z UV plus podświetlenie UV wygląda w nim zajebiście ;)

Ogolnie ze zdjęć mało widać. A temperatury bajka. Napisz jak proc chodzi... Bo jak nie krecisz to zacznij.. szkoda marnować takiego zestawu i Bartonika.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywne opinie ;]

 

No wiec tak. Zaczne od poczatku. Chlodnica... tak, duza jest ;] Poczatkowo balem sie ze pompka ma za mala moc zeby "przepchac" wode przez caly uklad ;] Ale jakos leci.

 

Shroud zamierzam jeszcze pomalowac w kolor obudowy i jakos go przymocowac.

 

Pojemnika na woda nie zmieszcze w obudowie. Juz sprawdzalem. Specjalnie nawet usunalem jedna kieszen na 3 HDD ;] Ale dalej nie wchodzi. Zawadza o karte graficzna.

 

Temperature ktora podalem to byla temperatura jeszcze przed zmiana ulozenia rurek. Pierwotnie te 2 ktore wychodzily z Frosta szly 10 cm w dol potem 10 cm do gory. Co troche zmniejszylo wydajnosc uklad. Teraz rurki sa ulozone tak jak widzicie.

 

W czasie zwyklej pracy w Windows osiagam ok. 34'C przy wlaczonym jednym coolerem. Jezeli koncze grac np. w CS:S to wciagu 2h temp idzie do 40'C. Ale wtedy i chlodnica wciaz nie jest goraca. Tylko lekko ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...