Skocz do zawartości
ayem

Nosidełko dla Lapciaka

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem niemazle na etapie zakupu plecaka(nie sugeruje sie tym ze ma byc z przegrodka na laptopa :P dakine mission plecak wielo funkcyjny... przeniose snowboard, po malym modzie takze laptopa i wiele innych ) i pokrowca na laptopa aktualnie i mam takie pytanko co do pokrowcy z allegro... czy waro sie sugerowac przy zakupie pokrowca czy jest na zamek czy na zep?? teoretycznie material na wiezchu to codura i jak bedzie mokto ro przez zamek wodzie bedzie ciezej przejsc niz przez klape zapinana na zep... jak myslicie ?? cena tutaj jest zadna tylko tak sie zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pokrowca to moze takie cos, szczegolnie, ze i plecaczek wnioskujac po firmie, bedzie na wypasie :

http://allegro.pl/item128235067_jedyny_na_...go_laptopa.html

 

Troche sobie krzycza, ale zapewniam ze warto. Nic lepszego na razie nie znalazlem, swojego mialem wprawdzie w komplecie z Exosem ale polecam jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy laptop bedzie w tym bezpieczniejszy niz w tym czys z allegro np z 1,5cm pianka?? bo tamta pianka ma zapewne to do siebie ze bardzo latwo sie odksztalca z drugiej strony dell ktorego kupuje ma miec 265 mm szerokosci a specyfikacja plecaka opisuje ze sam plecak ma 280... i nie wiem czy zwracac uwage na walory estetyczne bo jak tak to tylko allegro pewnie zapinayna suwak kolor moro... bedzie czesciowo posaowac pod plecak ( http://pl.skate-europe.com/details/24831-plecak_dakine.html tylko ze chyba kupuje w wersji black/camo ), kurtke, koszule i kilka innych [ciach!]lek B-)

 

co do tego jansporta widze ze ma amortyzatorek na spodzie pokrowca natomiast jak z tym jest gdy niedaj boze lapciok spadnie na druga strone?? znaczy sie na klape zamykajaca pokrowiec itp?? bo zapewne jan sport ma tylko w jednym kolorze ten pokrowiec? bo jakby nie bylo to mi sie nei podoba... teraz musze odp sobie na pytanie czy to ma byc estetyczne, funkcjonalne czy bezpieczne... hmmm

 

zobaczykem ze on ma tylko 265mm szerokosci.. zmieszcze do niego inspiriona 6400 ?? ktry rakrze MA 265MM??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac ten amortyzatorek (o watpliwym dzialaniu IMO, chyba ze rzucasz idealnie pionowo plecak w dol).

Reszta komponentow:

High density foam and Neoprene

To to samo co na allegro za mniejsze pieniadze kupisz.

 

Ale poki sie nie zrobi bezposredniego porowniania to nic nie jest pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech korzysta kto moze http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1...82+wys%C5%82any. ja odwoluje oferte ye wygledu na niepewnosc wymiarow czy kupowany lap sie zmiesci... jak sie zmiesic to bede zalowal a le nie bede ryzykowac ..w sumie odbior mam dopiero za 1,5 tygodnia :(

 

 

edit: zostaje przy pierwotnym pomysle: ten plecaczek koszt 250zl tylk ow wersji czarnej z czarnym kamuflazem

Dołączona grafikaDołączona grafika

Oraz teki jakis pokrowiec... pewnie tez machne go w camo koszt 35 + przesylka i pokrowiec zawsze bedzie pasowac... jak ma sie uszkodzic to go nic nie uratuje...

Dołączona grafika

 

a ze chce kupic ubezpieczenie to co innego B-)

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś informacje o firmie Hama? Cena bardzo przystępna, ale jak z jakością? Przede wszystkim czy są jakieś sklepy gdzie można obejrzeć pełną gamę ich produktów? Wg osób, które reprezentują tą firmę, to produkty można obejrzeć w Saturnie, Electro Worldzie czy też Media Markt. Jednak nie ma tam modelu, który mnie interesuje. A nie chcę kupować w ciemno.

 

Mowa o Hama Chiemsee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podepne się pod temat nosidełka bo niejako i moje pytanie się z nim wiąże. Ja swoją Tosie noszę w torbie zakupionej razem z komputerem w Vobisie (dwukomorowa, wyłożona pianką), chociaż mam zamiar kupć plecak - dużo wygodniej i mniej rzuca się w oczy, no ale muszę znaleść coś pod 17" - ale nie o tym miało być.

 

Zastanawiam się czy warunki pogodowe bardzo wpływają na notebooki? Dajmy na to deszcz i wilgoć - torba nie przemoknie ale czy wilgoć nie ma znaczenia? Albo np niska temp i stanie na przystanku z lapciem w torbie - nie oddziałuje to trochę na niego? Pytam nie dla tego że zauważyłem problemy ale dlatego że przy wyjmowaniu był trochę zimny...

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak dlugo laptop byl w niskiej temperaturze, np w bagazniku podczas podrozy, to lepiej przez jakis czas go nie wlaczasz, odczekac az sie troche ze tak powiem ociepli i wtedy. Do mnie jak przyszla paczka z laptopem to po wyjeciu byl bardzo zimny i wlaczylem go dopiero po godzinie. Po prostu lepiej dmuchac na zimne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od długiego czasu nie mogę zebrać się do zakupu, ale doszedłem do wniosku że na mikołają już muszę sobie kupić. Początkowo miał być plecak, teraz mi się odwidziało i chcę torbę.

Macie jakieś propozycję torby na laptopa, która by była w nieco sportowym stylu? Mile widziane coś co nie rzuca się w oczy od razu jako "ma laptopa". Ceną to myślę że 250zł, max 300.

Napiszcie swoje propozycję jeśli są jakieś ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mile widziane coś co nie rzuca się w oczy od razu jako "ma laptopa".

Dziwię się, chociażem nie dziwa, czemu odwidziałeś sobie plecak. Torba w pożądanym kształcie i rozmiarze niemal zawsze gwarantuje rozpoznanie zawartości. Plecak ma nieocenioną przewagę niepozorności, co przy taszczeniu sprzętu za mnogie ilości ciaćków jest bezcenne.

W kwestii merytorycznej niczego sensownego nie doradzę, albowiem się nie znam. Sory gregory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem coś z Samsonite co było nazwane jako "podwójna torba". Modelu niestety nie podam. Cena ponad 450zł.

Wkurzylem sie dzisiaj i pojechalem do hipermarketu w bielsku gdzie maja samsonite'y (tylko ta marke toleruje jesli chodzi o torby/portfele itp), pani miala ten model, cena podobna.

 

Laptopy sie mieszcza spokojnie, w glebszej kieszeni dwa by spokojnie weszly jeden na drugi i zostalaby plytsza kieszonka, ale nie szaleje i kazdy ma swoja, jedynie zasilacze zajmuja wieksza czesc 'przedniej' kieszonki. Ale jest lepiej zdecydowanie niz dwie torby.

 

Torba solidna i dosyc sztywna jesli chodzi o material (grube scianki), zaczepy od szelek na ramie bardzo szerokie i wydaja sie byc bardzo solidne, zobaczymy jak sie ja bedzie uzytkowalo, ale juz teraz podoba mi sie rozpakowywanie bo robie to w minute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś plecaka na laptopa w cenie do 100zł

wstępnie chciałem kupić ten nowy model od prestigio ale jest praktycznie niedostepny w necie, wiecie moze gdzie go dostane w wawie? a moze jest cos lepszego do setki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupilem torbe CaseLogic

http://www.caselogic.com/15_4_slimline_lap...m?modelid=87444

Mieszcze sie z zasilaczem, dokumentami i innymi rzeczami, bez problemu.

 

oraz pokrowiec tejze samej firmy...

http://www.caselogic.com/13_student_laptop...m?modelid=70111

Rewelacja, jest wykonany z neoprenu, sadze, ze bardzo dobrze chroni notebooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja ostatnio zakupiłem torbe Targus Case Basic za 44zł.

 

Dlaczego? Bo szukałem czegoś małego, cienkiego i solidnego, a on mimo, że tani spełnił wszystkie wymagania - choć imho nadal jest troche za duży... wlazłaby nawet 17" ale zabrakłoby juz miejsca z boku na osprzęt.

tam zalecają maks szerokość 33cm, mój ma 35cm bo panorama, ale dobrze leży.

 

właśnie dzisiaj widziałem w MM Samsonite jakąś strasznie podstawową wersje poniżej 50zł i tandeta straszna. Z Targusem nie ma nawet co sie równać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja :)

kupilem sobie ostatnio lapa (nx7400) i tez spotkalem sie z problemem wyboru nosidla.

Przeszukalem baaaaaaardzo duzo stronek, i nic interesujacego mnie nie znalazlem.

Koncowo wybralem sie do fashion house'a gdzie obnizki cen sa przepiekne

i za 189,99zl (przecena z 379,99) wyrwalem to:

http://www.jansport.com/international/eu/products/K421.html

 

kolorystyka ostatnia - niebiesko czarna :)

idealnie pasuje mi na plecy, idealnie wchodzi 15,4, i ogolnie jest idealny :)

teraz musze sobie tylko skabinowac jakis pokrowiec na lapka i bedzie piekny zestaw :]

 

ps: jakby ktos byl zainteresowany -> plecaczek jest do wyrwania za niecale 220zl tutaj:

http://www.luks.pl/x_C_I__P_17513809-17510...15__LN_158.html

Edytowane przez Sheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w sumie stoję przed wyborem... mam całkiem nowy plecak Nike C.O.R.E. Cordura (nieprzemakalny) w którym obecnie przenosze laptopa. I sam nie wiem czy kupić tylko jakiś dobry pokrowiec czy też zainwestować w http://www.allegro.pl/item158230495_hama_t...pact_15_4_.html Znajomy taką torbe ma, sam ją widziałem i jest dosyć ciekawa.

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...