Skocz do zawartości
ayem

Nosidełko dla Lapciaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Polecam plecak Case Logic

Do tanich moze nie nalezy ale jest bardzo wygodny,ladny i mocny.

Konstrukcja jest sztywna co doskonale chroni lapka.

Mam XPS'a m1530 z powiekszona bateria (9-cell) i miesci sie bez problemu razem z pokrowcem dodawanym z lapkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gollumek, przejdz sie po sklepach ze sprzetem komputerowym i zobacz roznice w jakosci wykonania pomiedzy torbami/plecakami za 50/100/150/200zl. Mozna kupic taki za 50, jednak jedno niefortunne uderzenie i lapek moze nie przezyc ;) IMO jak juz sie wydaje te kilka tysiecy na sprzet, nie warto skapic 50zl wiecej na ochrone. Lepiej poczekac, dozbierac i kupic cos co faktycznie ochroni laptopa. Edytowane przez Nihuyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam do Qosmio plecaka. To 17' ale jednak o 4 cm szersza niż standardowa i jest kłopot. Nie mogę nic znaleźć do czego dałoby się zmieścić lapka. Jak jest jakiś plecak i info że wystarczająco duży to albo sprzedawca nie sprawdził że taki wymiar wejdzie do środka i zapewnia niezgodnie z prawdą że wejdzie, albo po zmierzeniu okazuje się że jednak nie wejdzie. Może coś wam wpadło w oko?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Dicoty bacpac xtreme wchodzi laptop o szerokości 28cm. Także sugerując się przykładowym wymiarem laptopa z allegro (27,4cm) wejdzie.

 

Podaj wymiary swojego modelu bo niewiadomo czy wszystkie modele tej serii mają takie same wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy kupił sobie coś tkiego: http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&amp...559&u=12490

Muszę przyznać, że jeśli wozi się laptopa w busie razem z masą innego sprzętu (nagłośnienie, światło, itp.) to taka walizeczka całkiem nieźle spełnia swoje zadanie. Miał i chyba nadal ma torbę CaseLogic, ale co tu kryć, zadna torba choćby jaknajlepszej marki nie oprze się gdy upadnie na nią reflektor sceniczny ;) Walizeczka co prawda ma po tym wgniot, ale spełniła swoje zadanie, a lapkowi nic się nie stało.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takich torbach? Którą wybrać?

 

1. http://allegro.pl/item377242654_hp_basic_c...aptopa_154.html

 

2. http://allegro.pl/item374587346_lenovo_car...15_4_fa_gw.html

 

3. http://allegro.pl/item376312609__cn01_targ...er_gratis_.html

 

4. http://allegro.pl/item376309827__cn32_targ...ra_gratis_.html

 

Torba nie bedzie nadmiernie ekploatowana, także nie wymagam mega wytrzymałości a raczej zależy mi na w miarę przyzwoitej ochronie lapka.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew wypowiedziom wielu osób tutaj, obojętnie jaki Targus Ci wystarczy. Ja nosze w firmowym Targusie, wożę ją na pace busa, czasem śmiga pusta po podłodze jak o niej zapomnę. Jakoś nie widzę powodu wydawania 200-300zł na torbę, ale się nie znam.

Dlatego też skoro piszesz, że targać jej specjalnie nie będziesz, to obojętnie jaki Targus wydaje mi się odpowiedni.

Dodam, że torba ma ponad 2 lata i jakoś specjalnie po niej tego nie widać mimo sporej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem na Allegro plecaki firmy The North Face, chciałeś zasięgnąć opinii czy ktoś z forumowiczów używa wyrobów owej firmy i jak się sprawują. Znam firmę z produkcji wysokiej jakości ubrań, ale jak to wygląda z plecakami na laptopy?

Konkretnie chodzi mi o model: http://www.allegro.pl/item379516744_the_no..._od_barsop.html

Jak wygląda w nim kieszeń na laptop i czy sprzęt jest bezpieczny.

Jak to wszystko wygląda w porównaniu do plecaka firmy JanSport LapStation, który jest w podobnej cenie, ale nie bardzo jego wygląd przypada mi do gustu.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam torbę Targusa trochę podobną do tej http://www.allegro.pl/item380415191_targus..._dokumenty.html

(ale bez tej przegrody na dokumenty). Do chwili przeczytania tego tematu nie zdawałem sobie sprawy ile miałem szczęścia jak dostałem ją dawno temu gratis z używanym lapkiem.

Mieszczą sie w niej 2 lapki 15,4" z zasilaczami (od biedy myszki też wejdą). Jest przy tym sztywna na tyle że lapek wyszedł bez szwanku po kilku zerwaniach paska na ramię. Przeżył też kilka kąpieli błotnych (wiadomo jakie są nasze drogi.. po większych deszczach spod samochodów strzelają fontanny na kilka metrów..). Znaczy to torba przeżyła, bo do lapka nic się nie dostało.

 

No i miałbym nadal tą torbę, ale ma 1 minus - jest to torba na laptopa.. co sugeruje że w środku jest laptop.. wolę nie czekać aż ktoś mnie grzecznie lub nie poprosi o jej oddanie.

Poza tym już dwójka znajomych ma pokrowce na lapka Case logic i widzę jak wygodnie się to to przenosi w dużym plecaku turystycznym (wiadomo - wyjazdy z akademika do domu) ale i w mniejszych plecakach.

No ale żeby nie kupować drogiego pokrowca i plecaka, a przy tym zostać przy świetnej firmie Targus moim kolejnym wyborem będzie CN600. Oblookałem go i polecam każdemu, kto szuka pojemnego plecaka, dobrze zabezpieczającego laptopa i w dodatku wyglądającego (powiedzmy) niepozornie. A gratis dostajemy pokrowiec będący dodatkowym zabezpieczeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem na Allegro plecaki firmy The North Face, chciałeś zasięgnąć opinii czy ktoś z forumowiczów używa wyrobów owej firmy i jak się sprawują. Znam firmę z produkcji wysokiej jakości ubrań, ale jak to wygląda z plecakami na laptopy?

Konkretnie chodzi mi o model: http://www.allegro.pl/item379516744_the_no..._od_barsop.html

Jak wygląda w nim kieszeń na laptop i czy sprzęt jest bezpieczny.

Jak to wszystko wygląda w porównaniu do plecaka firmy JanSport LapStation, który jest w podobnej cenie, ale nie bardzo jego wygląd przypada mi do gustu.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź.

zdecydowanie wybrałbym ten North Face. firma solidna i na pewno ma długą gwarancje ten plecak, ale pewnie droższy niż JanSport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda kwestia jakości tego Modecoma, ale na zdjęciu widzę jeden minus: lap jest po prostu wpinany szelkami do plecaka. Targus ma tą zaletę, że masz gruby, bezpieczny pokrowiec w środku (przytrzymywany do plecaka paskiem), który dodatkowo chroni lapa (oprócz samego plecaka, który też nie jest zwykłą szmatką). Jeżeli nie potrzebujesz przenosić lapa ze sobą, wyjmujesz pokrowiec i masz fajny, pojemny, zwykły plecak. Stówa (czy parę zł poniżej) za tego Targusa to nie jest dużo, jest wart każdej złotówki. Dowód: od dawna jest polecany tutaj (jak spojrzysz wstecz w tym toppicu) i na forum Notebookcheck.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę Kensington Contour Traveller Notebook Backpack

 

Nie rzuca się w oczy, ot taki przeciętny, nie za duży oraz nie koniecznie na laptopa, ale w środku mieści sporo rzeczy. Główna komora jest bardzo pojemna i wejdą do niej nawet dwa laptopy 15" (jeden w dedykowanej kieszeni oczywiście), do tego cały osprzęt jaki zwykle się nosi do lapciaka czyli aku, zasilacz, myszka, patchcord, płytki oraz osobiste rzeczy takie jak teczka z dokumentami, komórka, pen-drive, klucze czy nawet mały parasol i polar :P Właściwie w różnych konfiguracjach próbowałem plecak i nigdy nie było sytuacji "że się nie zmieści" oczywiście nie jest to plecak by spakować się nad morze ;-)

 

Plecak przeszedł próbę ulewnego deszczu i środek był absolutnie suchy. Plecak też zabezpiecza lapka przed upadkiem czy ewentualnym przewróceniem się plecaka, główna komora jest wykończona w odpowiednio twardym materiale i już raz uratowała mi tak HPeka. Ale dość o lapku, co użytkownikiem? Tył plecaka jest wyprofilowany i sam się dostosowuje do jego "garba", materiał na plecache jest też na tyle przewiewny, że plecy się tak nie pocą nawet w tak upalne dni jak ostatnio. Standardowo szelki są regulowane i również miękkie oraz wygodne.

 

Cena plecaka jest nieco wyższa niż Targusów (150-200 zł) ale naprawdę warto, bez bajerów, zwykły, porządny plecak wykonany z najwyższej jakości materiałów.

 

Zalety:

Nie chce mi się powtarzać

 

Wady:

Brak schowka na komórkę w pasku na ramię

 

Jak ktoś chce jakieś fotki to zrobię ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje torbę do latopa SONY Vaio FZ-31Z

 

Jaką polecacie do około 150zł bo nie mam żadnego pojęcia o torbach a nie chce kupić jakiegoś badziewia

 

Wymiary lapciaka :

szerokość 355,8 mm

głębokość 254,4 mm

wysokość 35,4 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego bezpośrednio u nich w sklepie

http://allegro.pl/item400559899__golla_lap...la_finland.html

 

no i jestem bardzo zadowolony

 

W środku ma 2 duże komory, jedna - dla lapka oczywiscie, wykonana z jakiejs szerokiej na centymetr pianki i obszyta materialem.

Oprocz tego 2 mniejsze.

Jedna jest podzielona na 3 czesci, wejdzie myszka, kable sluchawki etc a ostatnia cala.

 

Laptop nie ma luzów, przyjemny material, regulacja paska tylko symboliczna, pare cm

klape sie dodatkowo domyka rzepem z boku widocznym na zdjeciach

zamki pokryte jakąś gumą, sama torba sprawia wrażenie solidnej, zobaczymy jak bedzie wygladac za pare miesiecy włuczenia :)

No i lekka jest,bo laptop niekoniecznie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Kupiłem sobie wczoraj mojego pierwszego laptopa i chciałem sobie kupić do niego jakiś plecak .

 

Czy możecie mi polecić jakiś plecak który oprócz laptopa pomieści jeszcze książki ?

 

Czy np zamiast plecaka na laptopa mogę kupić sobie zwykły plecak + http://allegro.pl/item439673886_pokrowiec_...y_3_kolory.html ?

 

Był bym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc ponieważ moja wiedza na temat laptopów i akcesoriów do nich jest zerowa.

 

Z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na takie cuś?

http://allegro.pl/item438966872_super_plec...a_peleryna.html

 

firma noname, wyposażenie.. sam nie wiem.. ale mojej dziewczynie sie spodobał, że jest duzy i praktyczny (choć ja jestem za targusem cn600 ;) )

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, spory jest. Imo potrzebujesz odpowiedzi na jedno pytanie: to ma być plecak do lapa i paru książek/innych gratów do użytku codziennego (z lapem, lub bez), czy może plecak ekspedycyjny - do zabrania lapa na dalszą wyprawę z toną ciuchów. Nie wyobrażam sobie tego dużego używać na codzień, ale jeżeli pojemność to priotytet, to wybór jest jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Szukam jakieś torby do mojej Tośki A200 w okolicach 100 zł...

W oko wpadła mi torba Logitech Mobile Traveler :) Podoba mi się ze względu na to, że ładnie rozdzielone jest miejsce na lapka i na zasilacz. Cena też przystępna.

Co myślicie o tej torbie ??

 

Za wszelkie porady z góry dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wlaścicieli CN600:

czy do tego plecaka załaduje oprócz laptopa 15,4 jeszcze teczke plus kupke ustaw. Teczka plus ustawy, to bedzie jakies 7-8 cm.

 

Myslalem jeszcze nad Targus Metro TCG650:

http://notebook-torby.pl/go/_info/?id=411

 

ale nie wiem czy nie bedzie za duzy jak na moje potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...