Skocz do zawartości
aqualopetak

Który Wybrać Zestaw 7.1...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam mały problem. Który wybrać zestaw głośników 7.1?? Osobiście potrzebuje zestawu dobrze odtważającego muzyke (jestem audiofilem:)) oraz radzący sobie z dzwiękiem w filmach i grach. Osobiście zastanawiam sie nad zestawami Creative 7.1 Inspire T7700 lub Creative 7.1 Inspire T7900. Który według was jest lepszym zestawem albo jaki jest lepszy zestaw w podobnej cenie lub droższy (ale bez przesady oraz nie koniecznie creativa). Z góry dzięki za wszystko.

POZDRO

 

P.S. moja karta muzyczna to Creative Sound Blaster Live 24bit PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj 7.1 tylko 5.1.

A pozatym nie pisz że jesteś audiofilem bo nie założylbyś tutaj tematu tylko na jakimś o naglosnieniu. Powiedz lepiej że np. lubisz dobrej jakości dżwięk.

1301902[/snapback]

dobra spoko lubie słyszeć wszystko w muzyce nie mam tyle kasy żeby zostać audiofilem :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w takiej cenie to nic specjalnego nie ma, a tym bardziej 7.1. Policz sobie - 7 pierdziawek + pudlo + inne [ciach!]ly i marże = 350 zł, a więc niezałe 50 zł na bzyczka to nie wiele. T5900 nie sa złe, zależy jeszcze dokladniej jakim kapitałem dysponujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w takiej cenie to nic specjalnego nie ma, a tym bardziej 7.1. Policz sobie - 7 pierdziawek + pudlo + inne [ciach!]ly i marże = 350 zł, a więc niezałe 50 zł na bzyczka to nie wiele. T5900 nie sa złe, zależy jeszcze dokladniej jakim kapitałem dysponujesz.

1301978[/snapback]

właśnie sie zastanawiałem nad tymi T5900. mysle że 400 zeta na głośniki max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kreatiwki za 390 max kupisz. Napewno lepsze, a różnicy byś raczej wielkiej nie zauważyl. Dżwięk bardziej przestrzenny mógl by być, ale troche slabszy. Jestem zwolennikiem modeli niższych a pelnych, niż jakiś okrojonych wyższych, tak jak to ma miejsce np. przy kartach graf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kreatiwki za 390 max kupisz. Napewno lepsze, a różnicy byś raczej wielkiej nie zauważyl. Dżwięk bardziej przestrzenny mógl by być, ale troche slabszy. Jestem zwolennikiem modeli niższych a pelnych, niż jakiś okrojonych wyższych, tak jak to ma miejsce np. przy kartach graf

1302003[/snapback]

może sie zdecyduje na 5.1 bo do muzyki całkowicie wystarcza. pytanie brzmi czy wybrać T5900 czy inne ponieważ zależy mi na mocy (nie chce zestawy głośnomówiącego :D )? a może inna firma oferuje lepsze zestawy 5.1 w podobnej cenie ponieważ kuujac creative'y płaci sie sporo za marke

Edytowane przez aqualopetak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8 kanałową karte dźwiękową wbudowaną w płyte gigabytea i tez zastanawiam sie nad głośnikami. Nie wiem czy opłaca się właśnie dokładac do 7.1 i jakie są standardy w filmach itp. Może za 5 lat będą same 7.1 albo coś i dlatego może warto kupic taki zestaw. Wszyscy polecają 5.1 ale jak mam 8 chanel card to nie szkoda zmarnowac tych dwóch kanałów? Co proponujecie za niewygórowaną cenę dobre, dośc mocne głośniki ze sterowaniem na kabelku na biurku albo pilotem co kolwiek pod ręką, a nie żebym się schylał do subwoofera albo sięgał do prawej satelitki. Mówie tu o zestawach innych od Creativa np. w Logitechah tak widziałem wszystko pasowało ale niestety to głupie sterowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci 7.1 lub 5.1 do muzyki ?!?! Najlepiej klasyczne stereo. Wiem że 400zł (bo pewnie tyle masz do wydania) to za mało żeby kupić jakieś kolumny i wzmak, ale uwież mi - naprawde warto dołożyć drugie tyle i kupić coś sensownego niż pchać się w takie badziewia. Ja bym wolał nie mieć nic niż słuchać muzyki na takich głośnikach. Nawet Gigaworksy za 1300zł nie zagrają w połowie tak dobrze jak 2 kolumny i wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień jednak ma racje. 2 porządne głośniki konkretny wzmacniacz i dobrze skomponowany sprzęt jest dużo lepszy nawet nieporywnówalnie lepszy od takich satelitek ale rzadko kto ma tą kase. Ja te głośniki 5.1 lub 7.1 potrzebuje do gier, do filmów dużo oglądam, no i do muzyki słuchania zależy mi na w miare dobrym dźwięku i czystym basie, a nie dudnieniu. Chce własnie znaleźć niedrogi sprzęt dobrej jakości na tyle ile mnie stać i właśnie szukam zestawu raczej 5.1 jak wszyscy polecają z pilotem na kablu na biurku w Creativach ale tak patrze na zestaw Logitecha to nawet jakbym miał satelitke dosyć blisko to by pasowało ale nie wiem jakie jest optymalna ogległość przednich 2 głośników od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...