Skocz do zawartości
tanatos

Bionic Na Kilku Kompach

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.

Chcę zainstalować Bionic na kilku dodatkowych kompach w firmie, chciałbym aby liczyły na moje konto, ale nie wiem jak je ustawić. Wiem, że najpierw muszę na nich zainstalować klijenta, ale co później, jak je skonfigurować, co bedzie mi do tego potrzebne. HELP!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

Chcę zainstalować Bionic na kilku dodatkowych kompach w firmie, chciałbym aby liczyły na moje konto, ale nie wiem jak je ustawić. Wiem, że najpierw muszę na nich zainstalować klijenta, ale co później, jak je skonfigurować, co bedzie mi do tego potrzebne. HELP!!

1302167[/snapback]

1. Instalujesz na wszystkich komputerach klienta BOINC, podając identyczne ustawienia (URL projektu i identyfikator) jak przy swoim, pierwszym koncie;

2. To tyle;

3. Jeśli chcesz żeby BOINC pracował jako usługa lokalna, wyłączasz BOINCowi podczas instalacji "Run at startup" (czy jak to tam się nazywa", a za to z linii komend wpisujesz "\ścieżka do katalogu z BOINC\boinc_cli.exe -install".

Nie zapomnij potem włączyć usługi z poziomu ustawień administracyjnych.

To tyle :)

Aha, jeszcze jedna wskazówka - jeśli masz w firmie domenę i będziesz instalował jako usługę, każ usłudze logować się na konkretne konto, a nie na lokalne systemowe, bo BOINC może mieć problemy z dostępem do internetu.

 

pozdro, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pytanko

 

Skąd mam ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> URL projektu i inne dane do ustawienia

1302664[/snapback]

Możesz kliknąć [tutaj], żeby założyć nowe konto - lub - jeśli chcesz - możesz liczyć na moje konto: Edytowane przez Wiewiór81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę liczył na swoje konto ;)

 

Tylko jeszcze jedna kwestja, czy jest mżliwość pobrania danych do liczenia np. na dyskietkę?

 

Mam możliwość wrzucenia tego na kilka kompów, ale nie mają one podłączenia do netu i nie da się ich podłączyć. Chodzi o to aby dane tam liczyć, a później wysyłać z innego kompa. Jeśli jest to możliwe, to jak to uistawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiewiór81.Nieżle cie pogielo jak udostepniasz publicznie ID swojego konta. Wchodze na twoje konto, zmianiam nazwe, adres mailowy i ustawienia i co ty nato?? Ja bym na tweoim miejscu uważał z publicznym udostępnianiem ID do konta bo to tak jakbyć PIN do karty podawał!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiewiór81.Nieżle cie pogielo jak udostepniasz publicznie ID swojego konta. Wchodze na twoje konto, zmianiam nazwe, adres mailowy i ustawienia i co ty nato?? Ja bym na tweoim miejscu uważał z publicznym udostępnianiem ID do konta bo to tak jakbyć PIN do karty podawał!!

1305459[/snapback]

No w sumie masz rację... :-)

To, że konta BOINC nie są zabezpieczone hasłem to totalny bezsens - bo nawet nie możesz podać kumplom, żeby liczyli na jedno - nie wiadomo, kto zrobi jaki głupi kawał...

Z drugiej strony - zawsze ja też mogę wejść i pozmieniać ustawienia znowu, i tak w koło Macieju :mur:

Dzięki za "aktualizację zabezpieczeń" :)

 

Aha - chłopcy z BOINC mogliby sobie sprawić jakieś porządne UPSy, a nie - BOINC dwa dni podziała, baza leży przez tydzień. Dwa dni podziała - znów nie ma przez tydzień... tragedia!!

 

pozdro, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są inne projekty w ramach BOINC, nie tylko SETI. Climateprediction działa całkowicie bezawaryjnie ;)

1306189[/snapback]

Ja tam się padami SETI@home nie martwię, moje komputery ściągają sobie jednostki na 3 dni do przodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...