Skocz do zawartości
Gru

Totalna Lagoza :(

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki zestaw jak w sygnaturce. :-| Do tego XPP SP2. W 3DM2K1 miałem około 12000 bez podkręcania :D . A teraz od jakichś 4-6 miesięcy mam chwilowe lagi :angry: . W praktycznie we wszystkich grach zaczęło się od NF2 ostatnio w HL2 i CS:S ze średnio 70 do 10-8 FPS a nawet mniej. Ostatnio zainstalowałem przez Stema CodeGame Gordon i też przycina doprowadza mnie do szewskiej pasji nawet do 1-2 FPS :angry: . Taki lag odchodzi tak nagle jak się pojawia, ale potrafi trwać około jednej minuty.

Najgorsze że nie mam pojęcia, co może powodować tą przypadłość . Zakupiłem nawet radiatory na kości karty graficznej, bo wydawały się gorące [żaden komponent w kompie nie jest podkręcony]. Może i pomogło, ale nie znacznie. Lagi skróciły się o kilkanaście procent, ale nadal się pojawiają. Próbowałem różnych sterowników do grafiki od starych oryginalnych 44.XX do najnowszych, na których teraz pracuje - nic nie pomaga. 3 Formaty nic nie pomogły :mur:

Ostatnio wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, ale nie mogę go przeprowadzić bez kolejnego formata. Mianowicie nie instalowanie SP2, ale zanim się za to zabiorę chcę zapytać się Was czy nie spotkaliście się z takim przypadkiem? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze masz zasyfionego windowsa ( i chodzi jak chce ) i lub podczas gier komo musi doczytywac cos z hdd, przez co te lagi.

1302551[/snapback]

Raczej nie, system mam juz na drugim HDD wcześcniej miałem na 40 teraz mam na nowiutkiej 120. Defragmentacje terznic nie pomogły. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, system mam juz na drugim HDD wcześcniej miałem na 40 teraz mam na nowiutkiej 120 . Defragmentacje terznic nie pomogły. :(

1302573[/snapback]

wiesz defragmentacja nic nie da jezeli masz pelo hajdzakow i innego syfu w takim rodzaju. Przeskanuj kompa skanerem online mks-a oraz adwarem. I potem powiedz czy ci cos wykrylo, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ponawiam ten temat :sad:. W poniedziłek zrobiłem format :angry: . A po 2-3 dniach przetestowałem go za pomoca Hl2 i Warcrafta FT i znowu to samo :mur: .

Przed lagiem zrobiłem tego screena:

Dołączona grafika

 

W trakcie laga zminimalizowałem WarCrafta FT i zrobiłem te dwa screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To nie spyware, to nie wirus, to nie hijacki ani inny tegotypu syf, to nie wina przeładowaia rejestru masą programów.

Widzieliscie coś takiego by proces "system" porzerał cały czas procesora? (na drugiej fotce wdać 63% ale to tylko moment zazwyczaj jet 80-99%)

 

Zaczynam sądzić ze to nie jet wina oprogramowania (ewentualnie samej wersi WINXP) jak pokombinuje z biosem, bo tam zauważa m zmiany dam wam znać. A w między czasie podzielcie sie przypuszczeniami co do przyczyny tej sytuacji. Szukam na ślepo B) wiec wszystko sie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie coś takiego by proces "system" porzerał cały czas procesora? (na drugiej fotce wdać 63% ale to tylko moment zazwyczaj jet 80-99%)

1321958[/snapback]

jesli dobrze kojarze to proces o nazwie 'system' nie wystepuje domyslnie w WIndowsie XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze kojarze to proces o nazwie 'system' nie wystepuje domyslnie w WIndowsie XP.

1324265[/snapback]

 

u mnie na SP2 jest takie coś, zajmuje 236k pamięci, ale obciązenie procka 0% ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, taki "lag" jak to nazwales wlasnie jest spowodowane uzyciem procka na 100%.. ja tez tak mialem, jakis progs sie zawieszal i uzycie 100% i tyle.. i laaaag w grze.. myslalem ze karta wysiada.. a to taki czop:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skoro mowiles, ze radiatorki na pamieci troche pomogly, to tak mysle, ze moze masz bardzo zasyfiona bude w srodku i cos sie przegrzewa?

2. Mowiles ze robiles formata? Spoko, tylko pewnie za kazdym razem uzywales tych samych sterów. Moze sie z czyms gryzą, zmień je.

3. Na probe zjechałbym z taktowaniem GPU i pamieci na karcie graficznej, tak na próbe tylko....

4. moze rzeczywiscie jakis wirus cie dopada zaraz po formacie. Pamietaj, ze najpierw instalujesz antywira, potem konfogurujesz neta.

 

To tyle co przyszlo mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...