Skocz do zawartości
maly86

Call Of Duty 2

Rekomendowane odpowiedzi

buhahah jezeli tak jest to naprawde nie ma o czym dyskutowac i fakt jest faktem ze silnik gry w demie jest skopany i tyle. Wprawdze kolega ma 7800 GT a nie GTX ale to i tak przeciez potwor. I rozumiem tez ze nie testowales tego w 1600 z aax8 anizo x16 ;),

 

Właśnie w tym problem, że testowałem na 1024x768 na aax8 i anizox16, a nastepnie na aax4 i anizox8. W obydwu przypadkach potrafiło się przyciąć. Może to demko było robione na potrzeby pokazu dla dziennikarzy? Z MoH: PA (jak ktos juz wczesniej napisał) było podobnie, tj. pełna wersja śmigała lespiej niż demo.

Pozostaje się modlić :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisal Nierealny o wpisie w readme.txt.

Co sie podniecacie ?

1672722[/snapback]

Wiesz co to zdanie można co najmniej dwuznacznie interpretować. A wiesz gdzie ono jest podane ? w dziale:

 

1.Minimum System Requirements

 

- 3D Hardware Accelerator Card Required - 100% DirectX® 9.0c compatible 64 MB Hardware Accelerator video card and the latest drivers

- English version of Microsoft® Windows® 2000/XP

- Pentium® 4 1.4GHz or AMD Athlon XP 1700+

- 256 MB RAM (512 MB RAM recommended)

- DirectX® 9.0c (Not included with Demo)

- 100% DirectX® 9.0c compatible 16-bit sound card and latest drivers.

- 100% Windows® 2000/XP compatible mouse, keyboard and latest drivers

- 700 MB of uncompressed free hard disk space (plus 800MB for Windows® 2000/XP swap file)

Jest tu napisane jaka Winda jest potrzebna itd. więc jestem na 99% przekonany że to chodzi o instalkę dx9.0c!!BTW. w większości gier jest ona dołączana, tzn pełnych wersjach, dlatego jest napisane, że w demo nie ma!! a nie że nie jest zaimplementowana. Tak jak wcześniej ktoś napisał. Dlatego nie ma co sobie mydlić oczu. Jedyna nadzieja, że się zmieni drastycznie od dema.

 

Aha. Sulaco też się nad tym zastanawiałem, ale można z openGL na dx zmienić kod, odpowiednie funkcje itd. więc może jednak. Nie mam pojęcia. A na oficjalnej stronie nigdzie nie pisali co to za silnik???

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisal Nierealny o wpisie w readme.txt.

Co sie podniecacie ?

O jakim wpisie? Że do demo nie dołączyli dx9c?

trochę mnie dziwi pewne zdanie w readme DirectX® 9.0c (Not included with Demo) i mam do was pytanie czy chodzi tu o PS3.0 czy w ogóle o całą rodzinę dx9.0.

A co to niby ma do "działania" gry? :blink: I gdzie ktokolwiek się czymś podnieca? Oddychaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to zdanie można co najmniej dwuznacznie interpretować. A wiesz gdzie ono jest podane ? w dziale:

Jest tu napisane jaka Winda jest potrzebna itd. więc jestem  na 99% przekonany że to chodzi o instalkę dx9.0c!!BTW. w większości gier jest ona dołączana, tzn pełnych wersjach, dlatego jest napisane, że w demo nie ma!! a nie że nie jest zaimplementowana. Tak jak wcześniej ktoś napisał. Dlatego nie ma co sobie mydlić oczu. Jedyna nadzieja, że się zmieni drastycznie od dema.

 

Aha. Sulaco też się nad tym zastanawiałem, ale można z openGL na dx zmienić kod, odpowiednie funkcje itd. więc może jednak. Nie mam pojęcia. A na oficjalnej stronie nigdzie nie pisali co to za silnik???

 

pozdro.

1672746[/snapback]

No właśnie przecież można zmienić kod silnika tak, aby działał na d3d, a nie na opengl takie początki już były w Half-Life na silniku q2 gdzie przecież był tryb d3d.

Troche żeby potwierdzić, że to bardzo zmodyfikowany engine Q3 to wyedytujcie sobie te pliki *.iwd za pomocą winrara czy winzipa można tam zobaczyć że configi pisane jak w q3 ba nawet filmiki są z rozszerzeniem *.roq a takie rozszerzenie miały tylko filmiki w Q3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DrSour znalazlem rozwiazanie u mnie dziala zmienilem sobie tylko agp na 256mb zobacz u siebie i wylacz wtedy aa bo chyba to cos rabie :?

 

POzdro

1672636[/snapback]

No niestety u mnie nie pomoglo. Jakos bardzo mi to nie przeszkadza bo na dx7 i tak gra mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie nie pomoglo. Jakos bardzo mi to nie przeszkadza bo na dx7 i tak gra mi sie podoba.

1672856[/snapback]

no ja tez gram na DX7 ale chcialem sobie zobaczy jak to wyglada na maxa i powiem ze calkiem calkiem :) mogli tylko cienie w realu dac i byl by miodzio B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś edytować pliczek z konfigiem?

Chodzi mi konkretnie o komendę

seta cf_showFPS "off" albo renderFPS- czy jakioś tak- nie pamiętam dokładnie.

Myślałem że zmiana z "off" na "on" da efekt w postaci licznika klatek ale nic z tego- po uruchomieniu dema i wyjściu z niego wartość ta znów zmienia się na "off".

...

Wiem, wiem- fraps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś edytować pliczek z konfigiem?

Chodzi mi konkretnie o komendę

seta cf_showFPS "off" albo renderFPS- czy jakioś tak- nie pamiętam dokładnie.

Myślałem że zmiana z "off" na "on" da efekt w postaci licznika klatek ale nic z tego- po uruchomieniu dema i wyjściu z niego wartość ta znów zmienia się na "off".

...

Wiem, wiem- fraps.

1672874[/snapback]

Bawiłem się wczoraj :> A Spróbuj dać ten plik tylko do odczytu to go nie powinien zmienić. Nie ma takiej funkcji co by pozwoliła otworzyć plik w trybie zapisu jeżeli jest tylko do odczytu, zwróci wtedy błąd. Sprawdź, ale nie wiem czy to pomoże. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku,z ta opinia o kandydata na gre roku, to nie jest tak,ze to tylko moja opinia ale takze, np PC Labs oraz innych ludzi z roznych pism i artykulow o grach. Co do plynnosci,to probowaliscie ten motyw z kompatybilnoscia z normalnymi grafikami??Wylaczcie to - anoz pomoze na dx 9.Jak wroce to wkoncu przetestuje to u siebie i powiem Wam jak jest naprawde z ta plynnoscia

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak wszedłem na PCLab i zobaczyłem te opinie, jaki cod2 ja zaj... i w ogóle sikają tam jak go widzą, nawet nie dopuszczają do myśli jak to wygląda/chodzi, a opinie "mi tam śmiga :D, wszystko na maxa, nie ma zwolnień, raz tylko coś tam przytnie" a w opisie mają low-end/mid gpu, to mnie kur... ściska bo chyba widzę min. jak to u mnie chodzi i wygląda. Więc długo już tam nie zajrzę.Nie nawidzę KITU jaki ludzie wciskają. Najgorsza cecha jaką w ludziach nienawidzę to KŁAMSTWO ( nikogo o to nie posądzam, żeby nie było ) a tym bardziej jak prawda jest oczywista to poprostu niedobrze mi się robi na widok takich ludzi. No i nie wiem w jakich Ty to czaspomisach wyczytałeś, że gra roku haha, komedia. Albo pieniążki za takie kłamstwa albo tym czasopismem mogę sobie co najwyżej tyłek w kiblu wytrzeć.

 

Co do gry nie jadę na grafikę, że tak i owaka bo oczywiście dla mnie się liczy grywalność, ale jak widzę jak to chodzi a jak wygląda to kpiny, oprócz wymuszonego trybu dx7. Oczywiście sieczka jest a'la rambo tak jak w 1, ale mimo wszystko będzie się fajnie grało, bo wiadomo wojna, klimat jest i wartka akcja. Oceniam tylko i wyłącznie demo... bo przecież ono ma zachęcić a nie odstraszyć przyszłych kupców ?? czyż nie ?? to chyba im coś ta zagrywka marketingowa zbytnio nie wyszła.

 

BTW. ustawienia wszystkie próbowałem i nic nie pomaga.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś edytować pliczek z konfigiem?

Chodzi mi konkretnie o komendę

seta cf_showFPS "off" albo renderFPS- czy jakioś tak- nie pamiętam dokładnie.

Myślałem że zmiana z "off" na "on" da efekt w postaci licznika klatek ale nic z tego- po uruchomieniu dema i wyjściu z niego wartość ta znów zmienia się na "off".

...

Wiem, wiem- fraps.

1672874[/snapback]

1. Włącz konsole w opcjach.

 

2. wcisnij tyldę i wpisz cg_drawfps 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plynnosci,to probowaliscie ten motyw z kompatybilnoscia z normalnymi grafikami??Wylaczcie to - anoz pomoze na dx 9.Jak wroce to wkoncu przetestuje to u siebie i powiem Wam jak jest naprawde z ta plynnoscia

1672943[/snapback]

Przetestowałem oba ustawienia za pomocą FRAPS w czasie jazdy ciężarówą bez ruszania myszy i różnicy nie ma, popróbuję potestować też inne parametry, może faktycznie jakaś głupota zjada całe zasoby.

 

Oprucz rozdziałki, filtrowania, aa żadna inna opcja nic nie zmienia pod względem wydajności i chyba wyglądu, no może wyłączenie f... smoke daje przyrost... 1FPS :?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra roku ? , powiem wiecej , to gra wszechczasow , legenda legend , gra o ktorej dzieci twoich dzieci beda wspominac :lol2: dawno takich farmazonow nie czytalem , cod 2 goty ? goty to to bedzie , jak zmienia nazwe na the elder scrolls 4 oblivion :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL w trybie normalnym fps 25 na początku gry jak się jedzie tym jeep'em, a w trybie wymuszonego dx7 jest 100fps chyba nie muszę więcej tłumaczć :> Żeby nie było, że to tylko numerki bo doskonale to odzwierciedla płynność gry, która w dx7 jest idealna. No i oczywiście nie widzę takich różnic w grafice, które by skłaniały ku temu aby grać w trybie normalny z 25fps'ami. I to chyba każdy widzi i powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest przypadkie engine doom'a 3? :)

1672140[/snapback]

jak to jest engine Dooma 3 to ja idę się zabić. Na GF MX 440 SE (podkręcony) raczej się nie da grać(dx9). Na dx7 powinno śmigać(1,6 Ghz, 512 Ram karta w/w). Zasysam i nie mogę sę doczekać aż się pobierze.... juz bym wziął karabin do ręki(byle nie tompsona)... Narazie pogram se w CoD 1 (rządzi... narazie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie piszcie bez przerwy o FPSach i jaki sprzęt na niej działa. WY gracie w to czy benchmarkujecie??:)

 

JA mam sprzęt ATHLON 3000+, 1GB RAM 400, GF 6200 i nie wiem jak pójdzie.

KARta ograniczy pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie piszcie bez przerwy o FPSach i jaki sprzęt na niej działa. WY gracie w to czy benchmarkujecie??:)

 

JA mam sprzęt ATHLON 3000+, 1GB RAM 400, GF 6200 i nie wiem jak pójdzie.

KARta ograniczy pewnie.

1673070[/snapback]

haha prosisz zeby nie pisali ciagle o FPS i o sprzecie na ktory to pojdzie a sam co robisz??? "JA mam sprzęt ATHLON 3000+, 1GB RAM 400, GF 6200 i nie wiem jak pójdzie.

KARta ograniczy pewnie." sam sie w takiego kogos bawisz czekasz tylko az ktos napisze ze pojdzie jakos ...

LUDZIE NIE ROBICIE Z SIEBIE pojeb.... z tymi pytaniami czy pojdzie:/ zassajcie sobie demo a nie mi net lezie ledwo 30kb/s sciagalem 6h i mam. Zawsze lepiej samem przetestowac niz sie pytac co kilka postow :?

 

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sobie przypominam to demko cod1 też posysało...

to chyba gralismy w rozne demko :)

 

ta gra ma być grą roku? to chyba joke.. FEAR ją zniszczy, BF2 ją zniszczy, nawet głupi battlefront2 może ją zniszczyć.

a na horyzoncie jeszcze Oblivion i [mój czarny koń] age of empires 3, gra co prawda nie strzelankowa, ale moze narobić bałaganu.

 

ktoś bardzo dobrze wcześniej napisał o jedzeniu przy graniu - u mnie wyglądało to dokładnie tak samo. trzymany brodą telefon, obok myski szklanka z piwem a na drugim monitorze koleżanka sie wyżala - nie przeszkodziło mi to skończyć tego na hardened w niecałe 4 minuty

ja rozumiem, że oni już robią do tego dodatek, ale do jasnej ... mogliby zapewnić troche dłuższą niż 4*23 minutową rozgrywkę. bo w multi to ja tej gry nie widze, cod1 pomimo iż troszkę już brzydki jak na rok 2005 nadal jest grywalny na dobrych serwerach.

 

z ciekawych loli - zrobiłem myk pt. włączyć dx7, wyłączyć i na dx9 chodziło mi całkiem znośnie bez aa z anizo [anizo w tej grze ma teoretycznie poziom 8x, wiec znaczny - można sprawdzić w configu] w 1024.

 

ta gra jest okropna... :/ dotyczy to też dzwięku, mocnej strony cod1, po odgłosach MG42 z BiA długo będę miał na tym punkcie zboczenie

czy tolerancja na kit wciskany graczom jest już tak daleko posunięta, czy to ja wychowałem się na grach, do których nawet teraz chce się wracać [mafia, ofp, il-2] a nie do gier krótkich jak orgazm maratończyka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co jak wszedłem na PCLab i zobaczyłem te opinie, jaki cod2 ja zaj... i w ogóle sikają tam jak go widzą, nawet nie dopuszczają do myśli jak to wygląda/chodzi, a opinie "mi tam śmiga :D, wszystko na maxa, nie ma zwolnień, raz tylko coś tam przytnie" a w opisie mają low-end/mid gpu, to mnie kur... ściska bo chyba widzę min. jak to u mnie chodzi i wygląda. Więc długo już tam nie zajrzę.Nie nawidzę KITU jaki ludzie wciskają. Najgorsza cecha jaką w ludziach nienawidzę to KŁAMSTWO ( nikogo o to nie posądzam, żeby nie było ) a tym bardziej jak prawda jest oczywista to poprostu niedobrze mi się robi na widok takich ludzi.

1672979[/snapback]

Odnośnie wątku o demie CoD 2 na PCLab to zauważ, że texty w stylu "chodzi mi płynnie na R9000" napisały tam jakieś osoby, które chyba nie do końca wiezdziały to co piszą ;) i trzeba odróznić to co oni piszą od opinii innych userów... Akurat w tamtym wątku wypowiadało się wiele osób między innymi ja i chyba jasno napisałem ze na moim kompie tj. A64 2700MHz, 1GB Ram i GF 6800@Ultra gra na maxymalnych ustawieniach które oferuje demo potrafi zwolnić do niegrywalnego dla mnie poziomu 15-20 FPS...

 

Co do twoich problemów z rozmytymi teksturami to trudno mi powidzieć co może byc problemem ale na pewno nie jest to wina dema bo robiłem screeny, które zamieściłem właśnie w wątku na Labie i u mnie na sterach 78.01 wyglądają one normalnie... A co do samej gry (dema) to IMHO liczy się grywalność, owszem grafika jest ważna ale nie przesadzajmy - demo CoD2 wcale nie wygląda źle poza tym nie zapominajmy jak ubogie sa w nim opcje dotyczące ustawienia grafiki i myślę, że w pełnej wersji się to zmieni :) dobrze, ze została ogromna grywalność chociaż to kwestia indywidualna - kumuś bardziej może się podobać Cod a komuś innemu MoH lub BiA...

 

:)

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO liczy się grywalność, owszem grafika jest ważna ale nie przesadzajmy - demo CoD2 wcale nie wygląda źle ....

1673242[/snapback]

Nie rozumiesz że praktycznie dla wszystkich liczy się grywalnosc a nie grafika! Ale popatrz jak to chodzi przy tym co prezentuje :blink: O to nam właśnie chodzi. Może wreszcie zrozumieją to niektórzy. :mad:

 

Jakbyś przeczytał cały wątek, to byś zauważył, że nie tylko ja mam takie jajka w dx9 z teksturami tylko znacząca większość posiadaczy gf6800 i niektórzy na 6600. Po drugie zwalnia ? Ja już na początku mam 25/24 fps jeep'em, to już wtedy dla mnie jest niegrywalne, przynajmniej przy tym co prezentuje. A to czy to nie jest wina dema, to sami twórcy chyba wiedzą, osobiście to wątpie żeby było inaczej. Włącz sobie dx7 i tylko nie mów, że Ci wtedy gra większej frajdy nie daje... ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz że praktycznie dla wszystkich liczy się grywalnosc a nie grafika! Ale popatrz jak to chodzi przy tym co prezentuje :blink: O to nam właśnie chodzi. Może wreszcie zrozumieją to niektórzy. :mad:

Dochodzę powoli do wniosku, ze masz chyba problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem... Chyba wyraźnie napisałem, że o tym jak ubogie są opcje ustawinia grafiki w tym demie ci się raczej nie przełoży na pełna wersję... Co do tego, że jakość grafiki jest nieadekwatna do wymagań sprzetowych to ostanio niestety już taki trend a raczej wygoda programistów...

 

 

Jakbyś przeczytał cały wątek, to byś zauważył, że nie tylko ja mam takie jajka w dx9 z teksturami tylko znacząca większość posiadaczy gf6800 i niektórzy na 6600. Po drugie zwalnia ? Ja już na początku mam 25/24 fps jeep'em, to już wtedy dla mnie jest niegrywalne, przynajmniej przy tym co prezentuje. A to czy to nie jest wina dema, to sami twórcy chyba wiedzą, osobiście to wątpie żeby było inaczej. Włącz sobie dx7 i tylko nie mów, że Ci wtedy gra większej frajdy nie daje... ?

 

Czytałem... i nawet na logikę wychodzi na to, że albo co poniektórzy mają w systemie namieszane albo to wina rzekomo tak bezproblemowych kart i sterów nV... bo nie uwierzę w to, że to samo demo u kogoś wyglada O.K. a u innych są rozmyte textury... DX7? może włącze w pełnej wersji jeśli się okaże, że rzeczywiście tak tą grę schrzanili, że nie będzie płynna na moim kompie... Narazie to my sobie gdybać tylko możemy...

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...