Skocz do zawartości
maly86

Call Of Duty 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja was nie rozumiem.Zamiast wlaczyc minimalna liczbe cial (bo kto patrzy ile jest trupow przy takiej zadymie) nie zmieniejac detali i grajac na max detalach w 1024 z dxem 9 to wy kombinujecie i albo wylaczacie gross detali albo gracie w dx7 a przeciez ustawienie corps na tiny wrecz kolosalnie (o drugie tyle ile wam chodzi w detalach na full) przyspiesza gre wiec Was nie rozumiem.Mi nie spada (1024 textury wszystkie na extra i detale na max) ponizej 30 klatek,chyba ze jest ultra zadyma i jest pelno smogu to jest gdzies ok 25 klatek.Jedynie jak wlacze AA x 2 to czasem spadnie do 20 ale to tez naprawde zadkosc.

1733439[/snapback]

staryyy..nie ściemniaj ok?? odpaliłem własnie gierke...1024x768 z AAx2 i wsio na max i mam w tutorialu 13 FPSów na MOIM kompie..wiec jak niby u CIebie smiga hę??

 

mam pomysl moze jakis list do Tworców?? zeby sobie wsadzili tą grę głęboko

to sa po prostu żarty..gdy ustawie 1024x768 i WSZYTSKIE detale na minimum to mam 30 FPSow..a gra wyglada gorzej niz na DX 7.0...co niby tak zżera ten DX 9.0?? bo naprawde nie mam pomyslu..z kolei 1024x768 wsio na max z AAx4 i DX 7.0 i mam 80-120 FPSow...chyba bede gral na DX 7.0..no bo nie bede smigał z 14 fpsami...chyba ze pozniej bedzie lepiej..ale nie sądze..

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

staryyy..nie ściemniaj ok?? odpaliłem własnie gierke...1024x768 z AAx2 i wsio na max i mam w tutorialu 13 FPSów na MOIM kompie..wiec jak niby u CIebie smiga hę??

 

mam pomysl moze jakis list do Tworców?? zeby sobie wsadzili tą grę głęboko

to sa po prostu żarty..gdy ustawie 1024x768 i WSZYTSKIE detale na minimum to mam 30 FPSow..a gra wyglada gorzej niz na DX 7.0...co niby tak zżera ten DX 9.0?? bo naprawde nie mam pomyslu..z kolei 1024x768 wsio na max z AAx4 i DX 7.0 i mam 80-120 FPSow...chyba bede gral na DX 7.0..no bo nie bede smigał z 14 fpsami...chyba ze pozniej bedzie lepiej..ale nie sądze..

1734239[/snapback]

Lukk - ja mam na mysli z wlaczonym corps na tiny i bez AA ze wszystkim innym na maxa z DX9 a z AA mam od zadka spadki do 20 klatek.Ustaw tak u siebie tylko ze z AA to zobaczysz co mam na mysli. I zebys ty mi nie wierzyl ?? :blink: Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukk - ja mam na mysli z wlaczonym corps na tiny i bez AA ze wszystkim innym na maxa z DX9 a z AA mam od zadka spadki do 20 klatek.Ustaw tak u siebie tylko ze z AA to zobaczysz co mam na mysli. I zebys ty mi nie wierzyl ??  :blink:

1734275[/snapback]

sluchaj wiesz co to jest corpses?? ciała..nawet martwe :) wiec co ma to ustawienie do tego iz w TUTORIALU mam 13 fpsow?? no chyba nic prawda..napisalem przeciez..DX 9.0 + 1024x768 + wszytsko POWYŁĄCZANE i mam 30 fpsow w tutorialu..Ty wogole uzywasz frapsa?? ;) czy tak na oko mowisz..

 

a ze nawet JA Ci nie wierze :) no widzisz tak bywa ;) jesli masz gorszego kompa niz ja a gra u Ciebie niby lepiej chodzi to ktoś tu kręci ;) i to chyba nie ja bo nie mialbym zadnych powodów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnijcie sobie ode mnie ten plik i rozpakujcie w folderze main. pozniej jak odpalicie gre to wpiszcie w konsoli exec autoexec.cfg, mozna jeszcze pozniej w grze wcisnac ".". wyczytalem na jakims forum ze przyspiesza to gre pod dx9

1734300[/snapback]

 

daje kopa, potwierdzam! i to pooorzadnego!

ale nie wiem jak w fpsach sie to przedstawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje kopa, potwierdzam! i to pooorzadnego!

ale nie wiem jak w fpsach sie to przedstawia...

1734334[/snapback]

ja kopa nie swierdziłem..moze 2 fpsy...powiedz mi wpisujesz to exec autoexec.cfg w menu?? czy podczas gry??

 

nie no panowie w DX 9.0 nie ma zadnej przyjemnosci z grania..ja naprawde nie wiem co jest tak bardzo wymagające w tym trybie..w dx 7.0 chula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wpisuje to w menu. u mnie tez zauwazalnego skoku nie widac :/ normalnie tragedia. w dx9 przy 6800 nie da sie pograc. paranoja

 

ps tu jest opisany ten sposob dokladnie po angielsku http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=59144

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pokombinowalem i uzyskalem plynnosc w DX 9.0..czyli pomiedzy 25-60fps (przewaznie 30-40 mam)

 

otóż 1024x768 bez AA bez AF (czyli Bilinear Filtering), corpses na tiny + optymalize for SLI..jaki lol..optymalizacja dla SLI daje ok. 5 FPSow..sprawdzcie sami..u mnie tak jest..i gdzie tu logika?? gdzie SLI i moj komp?? smiechu warte...

 

a ten plik daje miedzy 2-5 fps..

 

ok teraz mozna pograc juz w sumie w DX 9.0..ale toz to szczyt aby tak kombinowac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kopa nie swierdziłem..moze 2 fpsy...powiedz mi wpisujesz to exec autoexec.cfg w menu?? czy podczas gry??

W konsoli w menu wpisałem i dało niezłego kopa. Porównywałem na jednej mapie i w miejscach gdzie miałem 30-35 FPS teraz po "tweaku" mam 40-42 FPS

nie no panowie w DX 9.0 nie ma zadnej przyjemnosci z grania..ja naprawde nie wiem co jest tak bardzo wymagające w tym trybie..w dx 7.0 chula

1734342[/snapback]

Bez przesady. Sprzęt mam nie za topowy, a gram 1280x1024 AAx4, tekstury na EXTRA i włączone cienie i gierka biega znośnie - rzadko poniżej 30 fps, podczas nawalanki 20-25 - ale w COD2 tego spadku ja nie odczuwam

Edytowane przez turzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak naprawde w dalszym ciągu sa to plaże Normandii, omaha beach jest "troche dalej" na prawo ( gdyby patrzeć z perspektywy gracza ).

idzie to tak:

plaża Sword

plaża Gold

plaża Omaha

(to trzy najważniejsze )

prawdopodobnie ta na która desantuja nas w grze, to plaża Sword

1729612[/snapback]

Sorry że cytuje post z przed kilku stron ale ta informacja jest błędna. Jest to akcja w wykonaniu amerykańskiego 2 batalionu Rangersów na "Omacha Beach":

 

MAPA

 

 

Misja polegała na tym że Rangersi mieli zniszczyć zdeczko wysuniety w morze punkt dość mocno ufortifikowany. Głównie chodziło o baterię 88ek które mogły zagrażać lądowaniu aliantów na plażach:

 

La pointe du Hoc - Obecnie (klikamy na Les Vestiges następnie La pointe du Hoc, bezpośrednio się nie dało)

 

Aby tego dokonać trzeba było się wspiąć na klif. To się oczywiście udało niemniej Szkopy chyba dzień wcześniej działa cofnęli w głąb lądu i w dalszym ciągu były sprawne i stanowiły zagrożenie dla aliantów. A Rangersi na górze znaleźli atrapy zrobione z drewna a w zasadzie to nawet nie były atrapy a kłody drewna, kije sprytnie poukładane ;]

 

 

Impreza na górze

Klif

 

Tak to mniej więcej w dużym skrócie wyglądało :) Dodam jeszcze, że podczas tej akcji ponieśli ciężkie straty w ludziach.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam z COD2 problem poniewaz podczas wgrywania pierwszej misji pasek postepu zatrzymuje sie w polowie i wyrzuca mi blad:

"DirectX Error DirectX has encountered an unrecoverable error. Please check DirectX Help document for possible details." sterowniki mialem 77.77 zmienilem na 81.87 i nadal to samo , DierectX mam 9.0c czyl najnowszy, prosze o pomoc!!

1733134[/snapback]

mam to samo czego to jest przyczyna ?? przeciez posiadam karte co obsluguje dx9 , to smieszne sie wydaje zebym nie mogl pograc w takich ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gra byla robiona na nowe karty graficzne to hmmm .... cos tu nie gra ;)

 

na moim sprzecie gra w 1280x1024 z wszystkim na max i 4xAA 8xAnizo nie jest komfortowa, jest mzliwa ale co to za granie w gre FPS gdy jest 20fps :blink:

 

a chyba nie mam wielkich wymagan - 1280x1024 z 4xaa 8xanizo ?????

 

zmiana 2 pierwszych opcji z (menu tekstur) maximum na high pozwala juz grac, ale niestety widac pogorszenie jakosci tekstur, niestety twoja rada hydro zmiany ilosci corps na tiny u mnie nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gra byla robiona na nowe karty graficzne to hmmm .... cos tu nie gra ;)

 

na moim sprzecie gra w 1280x1024 z wszystkim na max i 4xAA 8xAnizo nie jest komfortowa, jest mzliwa ale co to za granie w gre FPS gdy jest 20fps  :blink:

 

a chyba nie mam wielkich wymagan - 1280x1024 z 4xaa 8xanizo ?????

 

zmiana 2 pierwszych opcji z (menu tekstur) maximum na high pozwala juz grac, ale niestety widac pogorszenie jakosci tekstur, niestety twoja rada hydro zmiany ilosci corps na tiny u mnie nic nie daje

1734480[/snapback]

ale jaja, po prostu nic dodac nic ująć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gra byla robiona na nowe karty graficzne to hmmm .... cos tu nie gra ;)

 

na moim sprzecie gra w 1280x1024 z wszystkim na max i 4xAA 8xAnizo nie jest komfortowa, jest mzliwa ale co to za granie w gre FPS gdy jest 20fps  :blink:

 

a chyba nie mam wielkich wymagan - 1280x1024 z 4xaa 8xanizo ?????

 

zmiana 2 pierwszych opcji z (menu tekstur) maximum na high pozwala juz grac, ale niestety widac pogorszenie jakosci tekstur, niestety twoja rada hydro zmiany ilosci corps na tiny u mnie nic nie daje

1734480[/snapback]

Prawda... na takim sprzecie to gra powinna w takich ustawieniach bardzo dobrze chodzic. Pomijam fakt, ze CoD2 lubi ATi... Ani grosz im sie za taka tandete nalezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to wpisuje w konsoli i rzeczywiscie,jakby jeszcze plynniej.Ustawilem coprs na large i sobie gram z taka sama plynnoscia jak gralem,ale nie sprawdzalem jeszcze tutoriala gdzie najbardziej skacze.

Edit - no w tym miejscu sa spadki do 21/20,ale chyba tylko tam wiec olac to :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jest taki sam problem jak w demku?? Trzeba było odłączyc TV z tvouta i hulalo ladnie. Nie mam fula jeszcze wiec moge gdybac , bo na takich mocnych kartach co poniektoorzy maja to all na max powinno byc. Jesli jednak tak nie jest to powinno sie takie gry zbojkotowac!!! Nie dawac palantom zarabiac , niech biorą przykład z HL2 jak mozna zoptymalizowac gierke praktycznie pod kazdy sprzecior, a grafa zwlaszcza w the loast coast chyba bije cod2 na głowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto pare screenow z mutliplayerowych mapek zrobinych przezemnie..

Moje odczucia co do carentan i innych sa dobre w grafice lecz trudnosc gry chyba bedzie zwiekszona- CLANY DO BOJU :) :mur:

1735070[/snapback]

bynajmniej.... gra jest o wiele latwiejsza, panowanie nad bronia jest duzo latwiejsze i przewidywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto pare screenow z mutliplayerowych mapek zrobinych przezemnie..

Moje odczucia co do carentan i innych sa dobre w grafice lecz trudnosc gry chyba bedzie zwiekszona- CLANY DO BOJU :) :mur:

CARENTAN COD 2

 

1735070[/snapback]

Czy to nie sa czasem fotki Fryziaka z uT :wink: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilke pogralem i stwierdzam, ze to jest COD w starej dobrej formie.

Jezeli komus nie przeszkadzala kiedys DX 7.0 to i teraz nie bedzie.

Po prostu silnik Q3 z DX9.0 to sie kupy nie moze trzymac (MOH:PA i COD2).

Jest natomiast znaczna roznica miedzy DX 9.0 a DX 7.0 w tej grze :/

Ewidentnie tekstury sa gorszej jakosci i brakuje kilku efektow (woda, gorace powietrze).

No ale dla tych efektow miec do 4-5x mniej FPS to sie mija z celem.

Ja gierce polecam maniakom COD. Nie polecam jej maniakom grafiki.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilke pogralem i stwierdzam, ze to jest COD w starej dobrej formie.

Jezeli komus nie przeszkadzala kiedys DX 7.0 to i teraz nie bedzie.

Po prostu silnik Q3 z DX9.0 to sie kupy nie moze trzymac (MOH:PA i COD2).

Jest natomiast znaczna roznica miedzy DX 9.0 a DX 7.0 w tej grze :/

Ewidentnie tekstury sa gorszej jakosci i brakuje kilku efektow (woda, gorace powietrze).

No ale dla tych efektow miec do 4-5x mniej FPS to sie mija z celem.

Ja gierce polecam maniakom COD. Nie polecam jej maniakom grafiki.

1735497[/snapback]

Dokładnie! Grywalność jest miodna!!! A jak dla mnie to się liczy najbardziej i dlatego cieszę się, że mogę grać płynnie chociaż w DX7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zabawą z cfg udało mi się przyspieszyć nieco COD2, miałem wielki dylemat czy grać w DX 7 czy DX 9? Postawiłem na niezbyt wysoką wydajność z przyzwoitą jakością :D decydowałem się grać 1024x768, tekstury na high, cienie i inne bajery off i jakoś gierka śmiga przeważnie 30-40fps. W mega dużej zadymie potrafi spać do ok 20, ale ogólnie jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zabawą z cfg udało mi się przyspieszyć nieco COD2, miałem wielki dylemat czy grać w DX 7 czy DX 9? Postawiłem na niezbyt wysoką wydajność z przyzwoitą jakością :D decydowałem się grać 1024x768, tekstury na high, cienie i inne bajery off i jakoś gierka śmiga przeważnie 30-40fps. W mega dużej zadymie potrafi spać do ok 20, ale ogólnie jest ok ;)

1735627[/snapback]

No idlaczego nie zrobisz corps na small a wszystko inne wlaczysz?? Przeciez nie bedziesz w stanie zobaczyc jak ciala znikaja bo jest za duza zadymka a plynnosc jest naprawde spora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kilka pcw za mna...

 

moge tylko powiedziec ze akcja jest tak szybka ze nie ma czasu pomyslec :D

niektore mapy troszke dziwnie zrobione i np. z respa allies widac przejscie do bombside'u tak, ze dobry sniper potrafi wykosic tam wszystkich przebiegajacych nie ruszajac sie z miejsca, wiec trzeba kombinowac :P

 

rozgrywka na mapach z cod1 tez wygalda inaczej i trzeba bedzie nowe taktyki powymyslac :)

 

ogolnie wszystko super, poza odnawiajacym sie zyciem i paroma bugami...

 

dwa slowa: multi powala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem ze mi sie COD2 wylancza po parunastu sekundach grania, za kazdym razem wychodzi do winowsa, w pliku gdzie pokazuje bledy widze blad dx9, albo ze brakuje pamieci na dysku :blink:

 

cos mi sie wydaje ze to te stery ktorych uzywam maja problemy, 5.10a

 

aha zrobilem bajer z cfg ten dajacy przyspieszenia i to dziala na 100%, u mnie w miejscach gdzie widzialem 24-26 fps teraz jest 33-34 wiec elegancko, tylko ze moge pograc parenascie sekund bo mi sie wywala hehe

 

gram w 1280x1024 4xAA 8xAnizo wszystko na maxa, te przyspieszenie pozwolilo mi nawet wlaczyc w zakladce tekstures wszystko na max ;)

 

co do klimatu to rewelacja, poprostu jak to napisal kaeres stary dobry COD w nowej oprawie graficznej - cod miod i orzeszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...