Skocz do zawartości
maly86

Call Of Duty 2

Rekomendowane odpowiedzi

cos krecisz... cod2 jest na enginie quake3, wiec ma standardowo DX7, programisci dodali efekty DX9, wiec o zadnym DX8 NIE MA mowy :)

Wiesz jak robili cod 1 to niemyslisz chyba ze dawali same efekty DX9??? . W większości cod1 byl robiony pod dx8 , poniewaz wtedy kart graficznych z dx9 bylo jak na lekarstwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem na silngu i ta gra w ogole sie nie rozni od cod1... nawet fajna ale miejscami za duza sieczka i poprostu robi sie z tego sirjus sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak robili cod 1 to niemyslisz chyba ze dawali same efekty DX9??? . W większości cod1 byl robiony pod dx8 , poniewaz wtedy kart graficznych z dx9 bylo jak na lekarstwo :D

w cod1 jest tylko dx7 :D nie ma zadnych pixel shaderow i temu podobnych ustrojstw ktore pojawily sie w cod2 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita gra, kończę kampanie amerykańską :wink: Misja w normandii jest przepiękna :razz: W życiu nie widziałem chyba tak ładnej grafiki.

 

Tekstury - piękne

Modele - piękne

Dymy - przepiękne

Ogień - piękny

Woda - piękna

Światła/cienie - piękne

Wybuchy - poezja

 

+ efekt kurczacej/rozszerzajacej sie soczewki

+ hdr (chyba?)

+ GENIALNE animacje (wspinanie sie po linie, trzesace sie helmy zolnierzy przy strzelaniu z ckmow, a przy tym praktycznie 0 błędów/przenikania tekstur!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wg mnie też trochę przesadzone...:)...

 

po kampanii radzieckiej byłem w sumie zawiedziony...ostatnia misja brytyjczyków "ustawiła mnie do pionu"...jak dla mnie - kapitalna...

początek kampanii jankesów - szczerze mówiąc średni - wyskocz z amfibii, myk po linie i już...w MOH to najpierw trzeba było przeżyć przejście przez plażę...

 

zaraz się biorę za zakończenie...2 ostatnie misje amerykanów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

początek kampanii jankesów - szczerze mówiąc średni - wyskocz z amfibii, myk po linie i już...w MOH to najpierw trzeba było przeżyć przejście przez plażę...

Weź pod uwagę że DDay to nie tylko główne natarcie na "krwawą Omaha" gdzie V korpus Armii Amerykańskiej ponióśł wielkie straty ale wiele mniejszych epizodów o których się zapomina. Właśnie do takich należy Point du Hoc i cieszy mnie bardzo że wreszcie ktoś podiął ta tematykę. Czekam na kolejne.

 

Wiesz to nie było takie wyskocz z barki i wejdź po linie (no chyba żę w grze) zwłasza patrząc na klify i straty jakie poniósł 2 Batalion Rangersów. Warto dodać że goście nie dali za wygraną i pomimo strat jakie odnieśli działa odnależli w głebi lądu i je zniszczyli.

 

Dołączona grafika

 

 

Osobiście nie wiem co gorsze, biegnięcie przez plażę pod ostrzałem MG42 (widziałem jak to sypie i nic dziwnego że w 10 min. potrafiło się 3 razy lufy zmieniać. Robi wrażenie) czy stanie pod klifami i czekanie na kólkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się zgadzam, na pewno nie było to dla nich hop siup i już...chodzi mi tylko o to że w grze nie wywołuje ta misja (a w zasadzie jej początek) jakichś większych emocji...bo tak to wygląda w niej...barka>wyskok>myk linką i już...

 

A tak wogóle brakuje mi w nowym CoD mocniejszego akcentu...w MOH mieliśmy Omahę, w CoD Stalingrad, w MOHPA - Pearl Harbor i lotnisko Hendersona...

ale i tak gra się ok :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z prezesem LEMu m.in na temat premiery CoD2:

LINK

 

Admini I gracze CoD2 zapowiadają bojkot gry!

Całodobowy bojkot serwerów przeznaczonych do gry w Call of Duty 2? Ciekawe plany ma społeczność graczy skupionych wokół opisywanej produkcji duetu wydawniczego Infinity Ward - Activision. Jaki jest powód "powstania" graczy? Pozostawienie gry na pastwę losu.

 

Gracze chcą dowiedzieć się kiedy zobaczą program antycheaterski, kiedy twócry poprawią wszystkie bugi w grze oraz chcą dostać zapewnienie, iż podobna sytuacja nie powtórzy się podczas wypuszczania kolejnych tytułów tego producenta. Wzburzeni gracze dali termin do 16 grudnia, jeśli do tego dnia nie dostaną żadnej informacji na temat planowanych aktualizacji większość serwerów zostanie wyłączona. Poparcie dla akcji wyraziły większe i mniejsze klany, jak i poszczególne osoby, w końcu chodzi o ratowanie cyklu CoD. Jest to pierwsza taka inicjatywa graczy.

 

Dodatkowo dość spore zamieszanie wzbudziła wypowiedź szefa firmy Infanity Ward, który stwierdził, iż nie widzi zbytniego zainteresowania nową częścią gry. Według niego jest mało szumu na wszelkich forach, brakuje informacji o nowo powstających modyfikacjach. Jak mają powstać, skoro w dalszym ciągu jest sporo błędów do poprawienia, które znacznie utrudniają tworzenie dodatków?

 

Źródło: f·p·p · c·o·d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że DDay to nie tylko główne natarcie na "krwawą Omaha" gdzie V korpus Armii Amerykańskiej ponióśł wielkie straty ale wiele mniejszych epizodów o których się zapomina. Właśnie do takich należy Point du Hoc i cieszy mnie bardzo że wreszcie ktoś podiął ta tematykę. Czekam na kolejne.

 

Wiesz to nie było takie wyskocz z barki i wejdź po linie (no chyba żę w grze) zwłasza patrząc na klify i straty jakie poniósł 2 Batalion Rangersów. Warto dodać że goście nie dali za wygraną i pomimo strat jakie odnieśli działa odnależli w głebi lądu i je zniszczyli.

 

:arrow: IMAGE

Osobiście nie wiem co gorsze, biegnięcie przez plażę pod ostrzałem MG42 (widziałem jak to sypie i nic dziwnego że w 10 min. potrafiło się 3 razy lufy zmieniać. Robi wrażenie) czy stanie pod klifami i czekanie na kólkę.

II Wojne Swiatowa znam tylko z opowiadan Ojca, historii, filmow, gier (tutaj epizod przez Ciebie opisany - nigdy wczesniej o nim nie slyszalem). Podziwiam Ludzi, ktorzy walczyli z Nazistami i nie tylko. Amerykanow, Brytyjczykow i innych Narodowosci Aliantow. Bardzo mnie ten temat interesuje, czytalem duzo ksiazek. Czesto mysle sobie, jacy ONI musieli byc odwazni, ja porobil bym sie w gacie jak wyszedl z barki i dawaj po plaze i walcz 6 lat poza domem, bez swiat, bez cieplego miejsca, bez jedzenia, bez amonicji. Naprawde podziwiam, i oodaje im CZESC i CHWALE, ze tak sie zachowywali i walczyli po to, abysmy mogli dzisiaj zyc, stapac po ziemi. Moje marzenie to odwiedzic slynny cmentarz zolnierzy, ktorzy zgineli podczas ataku na Normandie.

Chcialbym sie przeniesc w czasy 1939-1945, zobaczyc to wszystko naprawde, ale wiem, ze taka osoba jak ja i wiele z Was bysmy w pierwszych sekundach polegli. Po prostu nasze pokolenie to nie to co TAMTO.

 

"Spieszmy się kochac ludzi tak szybko odchodza"

 

P.S. W 19969 roku na wyspach nalezacych po wojnie do USA odnaleziono 4 zolnierzy Japonkich przygotowanych do walki, ukrytych w pobliskiej jaskini. Bylo ich 12 zostalo 4, ale byli wrogo nastawieni, i chcieli walczyc za ojczyzne, bo mysleli, ze II Wojna Swiatowa nadal trwa. Szowinizm, calkowite poswiecenie sie dla kraju, praca na jego rzecz, brak dobrobytku, pracy dla siebie.

 

Ten temat bardzo mnie smuci, i czasami, az schodze do granicy depresji, co sie w te 6 lat wydarzylo, mozna bylo by tak o tym mowic przez kolejne 6 lat opisujac kazdy tamten dzien. Naprawde szkoda... I zobaczcie co wywalczyli LUDZIE, ktorych tylu stracilismy.

 

Przepraszam za OT, ale bardzo mnie porusza, gdy ktos wspomina o Wojnie...

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze jaka ta gra krotka jest :|. W jeden dzien spokojnei bym ja zaliczyl. Zawiodlem sie ;/ Tzn gra fajna (d-day ;o) ale za krotka boze co to ma byc? Dlaczego najlepsze gry sa najkrotsze? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze jaka ta gra krotka jest :|. W jeden dzien spokojnei bym ja zaliczyl. Zawiodlem sie ;/ Tzn gra fajna (d-day ;o) ale za krotka boze co to ma byc? Dlaczego najlepsze gry sa najkrotsze? ;/

Krótki jest tylko singleplayer.

 

Lepiej spróbuj przejść w jeden dzień multiplayer'a :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem w to grać wczoraj, jestem w Stalingradzie i mam do was pytanie:

 

Co to jest za pistolet maszynowy, który mają niektórzy Niemcy, ale nie chodzi mi o MP40, tylko taki z magazynkiem 35 nabojów i bardziej szybkostrzelny od MP40, nie spotkałem się z takim nigdy wcześniej?

 

EDit: już wiem co to, to jednak radziecka broń.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a mianowicie admin zablokował mi p2p i w ogóle porty zamknął, i teraz musze mu podac porty z jakich korzysta COD 2 aby móc grać na multi. Moze wiecie jaki zakres portów jest głównie stosowany. Ja nawet listy serwów z The All-Seeing Eye nie moge zobaczyć, a przez niego się łącze.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta gra jest pokrecona ...

mialem 81.35 to gra dzialala ale czasem wywalalo ten error o DX..

zainstalowalem 81.94... który niby sa poprawione .. to za kazdym razem wywala jak mam ustawiony dx9.0

tylko na 7.0 moge zagrac wogole .. lol

miałem ten sam problem , grałem normalnie w grę i w pewnym momencie wywaliło mi dxerror, włączyłem grę w trybie safe mode (all na LOW i dx7) - gra sie uruchamia , przełączam na DX 9 gra sie wiesza (black screen i zwiecha), próbowałem na początku sterowników instalowalem rozne 81.94, 81.95 i starsze - bez zmian. Zainstalowanie najnowszych sterów od płyty tez nic nie dało.Pomyslalem ze moze wiesza sie tylko na dalszych etapach ale 1 level tez sie wieszał. Pomogło dopiero odzyskanie kopii partycji C norton ghostem , wniosek z tego ze cos musiało byc uszkodzone w windozie , moze jakies pliki od directa. Piszę bo moze to komus pomoze B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w tą grę 20 min... Ludzie jak Wam może się ten syf podobać :blink: to ja tego nie rozumiem... OK każdy ma prawo do własnego zdania... Ale twierdzenie że BiA jest gorsze to PROFANACJA.... Przecież ta gra jak i 1 jest bez pomyślunku.... Tragedia, Dramat, 0 klimatu, zero realistyki, taktyki dosłownie DRAMAT. Nudą wieje na kilometry.... Akcja polega na biegnij ile się da i strzelaj w co się da, co chwila rzucą Ci granat to uciekasz. I tak w kółko. Kto nie widzi ubustuwa tej gry to ma niezłe klapki. Nadal twierdzę że BiA jest 100x lepsze i cod,cod2 nie umywa się nawet, wręcz niebo a ziemia. Boshe lece kur..... niczym rambo przez całe pole bitwy w koło wpiz... niemców wszyscy we mnie stzrelają a w kompanów nic :blink: ... stzrelam we wszystko co się rusza, zabijam setki, tysiące niemców (btw którzy się naradzają i co chwila z nieba przybiegają ) niczym nawiedzony. Dla mnie to komedia i nigdy już nie tkne gry co w nazwie będzie miała Call of Duty. Pojechałem, ale inaczej się nie da. Ta gra się nadaje do Kaszanka Zone. Każdy kto oczekiwał czegoś więcej niż Serius Sam to niech omija to z daleka jak tylko się da. Nawet 10 gr bym nie wydał na taką grę.

 

P.S. aha nie oceniałem trybu MP, bo oczywiscie w nim może być przyjemnie( jak w większości gier z żywymi przeciwnikami czyli ludźmi :> ). Ale nawet go nie spróbuje po tym co zobaczyłem w SP.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i MoH Pa jest lepsze od Cod 2 ale na pewno nie od Cod 1 ... cod 1 ma niesamowity klimat... a cod 2 to już nie to samo ... gram bo chce zobaczyć co jest na końcu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Lol ojejku ale pojechales... troche przesadziles ale jest sporo prawdy. Poza tym przeczytaj recke elda w nowym cda to pie^lniesz ze smiechu. Jakie on cuda nie widy wypisuje tam (np. ze gra jest na nowym silniku, potem pisze ze wybuchy w grze sa beznadziejne, a za chwile "wybuchy w tej grze to neisamowita sprawa" poprostu no komentz ;s). Gra nie jest zla, milo sie gralo choc dosc czesto przypomina serius sama. Ogolnie wporzo i tak 7+/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-->Ojejku

Trochę ostro pojechałeś po CoD, jednak o to właśnie w tej grze chodzi, żeby jak najwięcej się działo. Niemniej twórcy przesadzili z ilością trupów i celnością gracza, poza tym, mimo to, a może właśnie dzęki temu gra sie lajtowo, nie wziąłeś czasem zbyt łatwego poziomu trudności?

Z tym z tobą się zgodzę w 100%, że BIA jest niedoceniana, w BIA jest satysfakcja z każdego pokonanego przeciwnika i smuci śmierć każdego z kompanów.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na ultime a na LEM - oni tłoczą płyty - jak tego nie zrobią to ultima nic nie wyśle ;]

po pierwsze na ultimie wiadomosci zawsze byly szybciej niz na stronie lema, po dugie watpie zeby lem mial swoja prase do tloczenia :P, po trzecie wiadomosc ultimy jest powtwierdzona przez ich rozmowy z lemem, po czwarte dalem znak zapytanie na koncu :wink:

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...