Skocz do zawartości
maly86

Call Of Duty 2

Rekomendowane odpowiedzi

jesli chodzi o grywalnosc i o fps... 30fps to niby plynnie, ale dla przykladu odpalcie sobie cod1, wezcie BARa, ustawcie com_maxfps 60 i starajcie sie strzelac w jeden punkt, a potem ustawcie com max fps >200 (o ile wasz sprzet tyle wyciaga) i znowu strzelajcie... dobitnie widac ze panowanie nad bronia przy wysokich fps jest o wiele latwiejsze

 

wnioskuajc z tego co napisalem, nawet userzy posiadajacy high endowe kompy beda pewnie grac z dx7 bo gra sie o wiele latwiej, a to ze nie ma blyszczacych kaskow itp dupereli mi nie przeszkadza :) dlatego nie placze teraz z powodu tego ze czasami mam 15fps na dx9 bo mi to nie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem... i nawet na logikę wychodzi na to, że albo co poniektórzy mają w systemie namieszane albo to wina rzekomo tak bezproblemowych kart i sterów nV... bo nie uwierzę w to, że to samo demo u kogoś wyglada O.K. a u innych są rozmyte textury... DX7? może włącze w pełnej wersji jeśli się okaże, że rzeczywiście tak tą grę schrzanili, że nie będzie płynna na moim kompie... Narazie to my sobie gdybać tylko możemy...

a moze uwierzysz, że jednak ta gra JEST na tym etapie skopana? nie byłby to najdziwniejszy błąd jaki widziałem. ot komuś coś się popsuło.

co do wyglądu jeszcze - to nawet screeny na stronach typu amdzone mające pokazywać wielkość graficzną tej gry są NĘDZNE! uniformy i broń jest NICZYM w porównaniu do bf2. to nie ta liga. efektów też na lekarstwo a gra chodzi GORZEJ niż bf2. dużo gorzej.

 

a grywalność? gdzie tu jest grywalność? biegniesz z bandą kolesi, którzy są nic nie warci, bo nie dość, że nic nie umieją, to na miejsce zabitych przybiegają następni. zero wczuwania się w oddział, zero troski o kumpli, zero wsparcia z ich strony. dno. tutaj nawet pierwszy cod był lepszy, bo nie we wszystkich misjach kumple się odradzali

misja zabawnie przypomina pierwszą misję ze starego mohaa, tylko że tamta była dłuższa, ciekawsza, dużo trudniejsza i jednak pachniała wojną - a tutaj? piknik w nadmorskim kurorcie

ta gra to nic innego niż stary cod w gorszym, skaczącym wydaniu.

i bez gadania, że trzeba kupić nowy sprzęt, żeby się cieszyć nowymi grami - są tu ludzie, którzy takowy mają i też mają kiche.

 

nie jarajcie się tak takimi słabymi grami, bo producenci będą zjeżdzać z poziomem jeszcze niżej i niżej. a cod2 w tej chwili praktycznie nie prezentuje poziomu - demo serious sama2 bardziej mi się podobało, choć było słabe i też chodziło gorzej niż wyglądało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommo powiem Ci tyle, wracaj na PCLab :> Ja mam problemy z czytaniem tekstu, dobre. Twoje wypowiedzi aż strach komentować.

 

-Sid-The-Rat=> bardzo dobry post, brawo ( to nie ironia, tylko jak najbardziej pozytywnie ). Ja już nie mam siły odpisywać :P Ostatni Twój akapit mówi całą prawdę. Dzięki takim potencjalnym klientom, mamy to co widać.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a grywalność? gdzie tu jest grywalność? biegniesz z bandą kolesi, którzy są nic nie warci, bo nie dość, że nic nie umieją, to na miejsce zabitych przybiegają następni. zero wczuwania się w oddział, zero troski o kumpli

Czyli faktycznie oddaje realia 2 wojny światowej , polecam książke HAssela w kola terroru , dokladnie tak to wygladalo , jak wysylali ich do szturmu na rosjan to lecieli w grupie nikt sie na kolegow nie ogladal , padali jak muchy , na ich miejsce zaraz wkraczaly uzupelnienia ktorych szkolenie trwalo tydzien dwa wiec nawet nie umieli sie zachowac byli znowu koszeni i tak w kolko ...

 

Wiekszosc naogladala sie amerykanskich filmow gdzie niby wszystko jest planowane kazdy jeden uwaza na drugiego pomagaja sobie , kupa smiechu , polecam fachowa lekture na froncie 90% bitew to byl czysty chaos , jedne jednostki mieszaly sie z drugimi , wlasny ostrzal byl czyms normalnym , panika strach , parcie do przodu , rajdy ze strzelaniem z biodra to byla normalka .

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś edytować pliczek z konfigiem?

Chodzi mi konkretnie o komendę

seta cf_showFPS "off" albo renderFPS- czy jakioś tak- nie pamiętam dokładnie.

Myślałem że zmiana z "off" na "on" da efekt w postaci licznika klatek ale nic z tego- po uruchomieniu dema i wyjściu z niego wartość ta znów zmienia się na "off".

...

Wiem, wiem- fraps.

1672874[/snapback]

Czy mi sie czasem nie wydaje, ze na single nie ma consoli ^_^, takze nic nie wpiszecie :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUŻWA jaak wam to zwalnia, to usuńcie po prostu tą gre. A nie biadolenie jak zwalnia, jaka chała i jak chodzi. NIe znacie przycisku DELETE np?

JA mam 50 FPS na AA2X, 1024 768, DIRECT 9 i jest git. MAcie złe konfigi jakieś.

Edytowane przez sew333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL czlowieku ale dziwny jestes 8O

 

Na poczatku piszesz

 

CZEMU GRA CHolernie skacze na DX 9???CZego to wina?? moj sprzet jak w podpisie

A zaraz po tym

 

KUŻWA jaak wam to zwalnia, to usuńcie po prostu tą gre. A nie biadolenie jak zwalnia, jaka chała i jak chodzi. NIe znacie przycisku DELETE np?

Czyzby rozdwojenie jazni? Moze mala wizyta u psychologa.

 

A co do gry to nie testowalem jeszcze bo wole zaczekac na full :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zgrałem to demko i nie rozumiem tego biadolenia na temat wymagań.

 

Przeciez gierka chodzi całkiem przyzwoicie jak na pre demo !!!

 

Wygląda tez niczego sobie, dokładnie tak jak na screenach. Zadna rewelacja ale przyzoicie.

 

Gram na 1280x1024 z AAx2 i Anizo na on. Co się dało zroblem na najlepszą jakość i jest ok. Nie ma zadnych zacięć, fps w granicha 25- 35 w momentach sieczki na ekranie np - odbijanie dział, w momentach spokojniejszych 40 do 60 fps. Nie odczuwam dyskomfortu z powodu braku płynności. A zaznaczam ze nie jestem przyzwyczajony do skoków. :rolleyes:

 

Po przeczytani tego tematu wydawało mi sie ze siągałem totalną kiszkę, a to fajne demko jest. pozdro :lol2:

Jak ktoś chce to moge mu screena wysłać milem- to wstawi na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest- w opcjach trzeba ją aktywować a w czasie gry tylda.

 

Jeszcze nie sprawdziłem tej komendy- próbował ktoś?

1673549[/snapback]

Napewno zadziala, jesli w CoD'zie1 dzialalo, to czemu by nie mialo w 2 :wink:.

 

Sprawdzcie to! :arrow: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=40628&st=0.

 

Napewno sie wszystkiego dowiecie o CoD1, a takze jest tam troche o fps'ach :wink:. Np. uruchomienie fps'ow: /cg_drawfps 1, a na zwiekszenie /com _maxfps 125 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUŻWA jaak wam to zwalnia, to usuńcie po prostu tą gre. A nie biadolenie jak zwalnia, jaka chała i jak chodzi. NIe znacie przycisku DELETE np?

JA mam 50 FPS na AA2X, 1024 768, DIRECT 9 i jest git. MAcie złe konfigi jakieś.

1673503[/snapback]

A tu sig Pana Zioma...

 

Athlon 3000+ VEnice S939,1 Gb ram Kingmax 400mhz, Gigabyte Ga-K8nf-9 4-4x PCI-E, Galaxy GF 6200 TC 128mb PCI-E (za niedługo Winfast 6800 256mb PCI-E), Seagate 80 GB 7200, MOdecom 350 GTf,

A teraz wszyscy klaszczemy i modlimy się do niego :banana: :twisted2: Zadzwoń do mnie to Ci zasponsoruje dresik ortalionowy...

 

Tommo Teraz widzisz o co mi chodzi ??

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno zadziala, jesli w CoD'zie1 dzialalo, to czemu by nie mialo w 2 :wink:.

 

Sprawdzcie to! :arrow: 1673569[/snapback]

lol com_maxfps 125 - to nei zwieksza fps :lol2: :lol2: tylko ustala maksymalne wyswietlane fps 125,333 potrzebne do specjalnych skokow mozliwych do wykonania na engine q3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku

A teraz wszyscy klaszczemy i modlimy się do niego banana.gif icon_twisted2.gif Zadzwoń do mnie to Ci zasponsoruje dresik ortalionowy...Tommo Teraz widzisz o co mi chodzi ??

WIdzisz, jak masz gów**anego Athlona XP , to dlatego ci gry zwalniają.Musisz się pogodzić.

Edytowane przez sew333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol com_maxfps 125 - to nei zwieksza fps  :lol2:  :lol2: tylko ustala maksymalne wyswietlane fps 125,333 potrzebne do specjalnych skokow mozliwych do wykonania na engine q3

1673593[/snapback]

LOL :blink:. Jestes w bledzie... W codzie jest ustawione mx fps na 450, czyli jezeli ustawisz na 125, automatycznie zmniejsza sie Tobie prog fps'ow :wink:. Czyz nie :roll:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku

 

WIdzisz, jak masz gów**anego Athlona XP , to dlatego ci gry zwalniają.Musisz się pogodzić.

1673601[/snapback]

A teraz specem od procków jesteś. Spoko. Módlmy się dalej . Więcej nie będę odpowiadał bo posypią sie procenty za OT, ale z drugiej strony jakby nie było związane z grą jest .... Nie no brak mi słów, myślisz, że ludzie Ci w to uwierzą ??? :lol2:

Nawet Ci co nie mają dema, to wystarczy, że spojrzą na test podany przez Sulaco. Ale co tam może powiesz jeszcze coś ciekawego ?

Tommo postanowiłem jeszcze raz zajrzeć na PCLab i poszukać Twojej opini na temat tej gry. I zobaczyłem, że ktoś mnie zacytował z tweak'a :o Rozumiem, że to była prowokacja ?

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli faktycznie oddaje realia 2 wojny światowej , polecam książke HAssela w kola terroru , dokladnie tak to wygladalo , jak wysylali ich do szturmu na rosjan to lecieli w grupie nikt sie na kolegow nie ogladal , padali jak muchy , na ich miejsce zaraz wkraczaly uzupelnienia ktorych szkolenie trwalo tydzien dwa wiec nawet nie umieli sie zachowac byli znowu koszeni i tak w kolko ...

moge się z tym zgodzić, jednak w tej grze wygląda to tak - przebijasz się ostatkiem sił przez niezliczone zastępy soldatów, kumple już dawno gryzą ziemie, sprawa beznadziejna - no i co się dzieje? dochodzisz za róg ulicy, a tam czeka już kolejna banda kolegów. w miejscu, do którego przybijałeś się ostatkiem sił. oni już tam są czyści i uśmiechnięci.

to o to mi chodzi, a nie głupotę AI i koszmarne straty.

 

pozatym, co do szkolenia Rosjan i frontu wschodniego, Niemcy mieli bardzo dużo szacunku do rosyjskich przeciwników. nie byli wyszkoleni, mieli kiepski sprzęt, często beznadziejne dowództwo [podziękujmy Stalinowi za 'czystkę Kirowa' z 1937roku] ale potrafili walczyć do ostatniego naboju a często i dalej i to dobrze walczyć. a straty.. straty po obu stronach były chore, choć faktycznie, rosyjska myśl taktyczna często ograniczała się do 'do przodu'.

też trochę czytałem :) w tym też to, że taktyka na polu bitwy nie była kompletnym wymysłem. i napewno brytyjskie oddziały nie szły z gołymi klatami na karabiny maszynowe. to były doskonale dowodzone oddziały, wiedzące, że bronią atakującego jest mortar potrafiący rozwalić każde gniazdo mg42 z przyzwoitej odległości.

 

[nie ma edit, zle przeczytalem]

Edytowane przez -Sid-The-Rat=>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL  :blink:. Jestes w bledzie... W codzie jest ustawione mx fps na 450, czyli jezeli ustawisz na 125, automatycznie zmniejsza sie Tobie prog fps'ow :wink:. Czyz nie :roll:?

1673603[/snapback]

 

nie ... com_maxfps to jedynie komenda na zwiększenie _wyświetlanych_ klatek.

 

konsola jest w singlu - trzeba ja jedynie włączyć w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerslave ma racje co do maksymalnych fpsow ... ale poza tym jak dobrze pamietam ustawia sie 125 zeby caly czas byla taka wartosc w miare mozliwosci i wtedy kazda klatka obrazu wpasowuje sie w pakiet odbierany/wysylany z serwera , pozwala to na bardziej dokladna gre ...

tak to pamietam , moge sie mylic ...

 

http://ucguides.savagehelp.com/ConnectionFAQ/Quake3.htm

http://ucguides.savagehelp.com/Quake3/FAQFPSJumps.html

Edytowane przez HaL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile ja sie nie myle - chodzi o to że kolejne trick-jumpy na q3 wychodzą przy com_maxfps 333 a kolejne przy com_maxfps 600 - jak sie nie ma dobrej karty ciężko dociągnąc do takiej stałej wartości...

 

co innego w q3 gdzie wyłącza sie detale a co innego w cod gdzie ja np. wole mieć ładne i kolorowe textury ;]

 

com_maxfps 125 też działa a stałą taką wartość najłatiwej utrzymać w ryzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile ja sie nie myle - chodzi o to że kolejne trick-jumpy na q3 wychodzą przy com_maxfps 333 a kolejne przy com_maxfps 600 - jak sie nie ma dobrej karty ciężko dociągnąc do takiej stałej wartości...

to nawet na dobrych kartach trudno jest wyciagnac. gdzieś program sam zwalnia i mi np na 9800 i 2.5ghz procu nie chce wkrecic się wyżej niż 200, nie wiem czemu, ale nie spotkałem jeszcze w karierze nikogo grającego na 333. głównie dlatego, że na turniejach jest 125 i bez sensu jest ćwiczyć na innej fizyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o q3 mowa to myśle że 333 fps nie musze tłumaczyć że da sie wytargać ;]

 

w cod także sie da - ja tyle wyciągam miejscami - jednak biegając po mapie przy moich detalach (wysokie + 1024x768) fps skacze strasznie i w niektórych miejscach nie ma mowy o 333 i trickjumpy nie wychodzą...

 

wole ustawić stable 125 i o trickjumpy sie nie martwić ;]

aczkolwiek jest kilka których ja nie wykonam a na 333 da sie je zrobić od ręki ... jednak są one mało strategiczne więc nie zależy mi na nich ;]

 

jak ktoś gra na 800x600 w low detalach to 333 ma bezproblemowo - co nie powerslave ? ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruskie parli do przodu bo na tylach szlo nkwd , i kazdy kto choc troche sie wrocil byl eliminowany , byli tak ciemni , i tak biedni , ze wystarczylo zaszelescic guzikami a potrafili przejsc na strone wroga i strzelac do swoich , a ty mi piszesz o jakiejs taktyce

moj dziadek walczyl w obydwu wojnach , nasluchalem sie opowiesci z tych czasow jak ruscy jedzili na psach , karabiny mieli na sznurku , bez butow itp , a w grze nie mamy

frontu , mamy tylko przejac miasto , nikt nie leci jak debil pod ogien karabinow maszynowych aby zdobyc jakis budynek , to nie jest szturm na pozycje wroga , tylko oczyszczanie miasta , a zacznijmy od tego ze to jest na maxa nie realistyczne , jaka armia pozwolila by sie wedrzec nieprzyjacielowi do miasta , obstawili by mury i wycieli by tych na ciezarowkach zanim by dojechali , plus rozmieszczenie tych niemcow , tez jest conajmniej dziwne i zastanawiajace , gdybym mial sie doczepic do tej gry , to bym sam mogl to forum zapelnic tak realistyczny jest cod , lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku

A teraz wszyscy klaszczemy i modlimy się do niego banana.gif icon_twisted2.gif Zadzwoń do mnie to Ci zasponsoruje dresik ortalionowy...Tommo Teraz widzisz o co mi chodzi ??

WIdzisz, jak masz gów**anego Athlona XP , to dlatego ci gry zwalniają.Musisz się pogodzić.

1673601[/snapback]

 

buahahaha, brawo dla tego pana!! :lol: nie masz nawet "pełnego" GF6200 tylko badziewny TC i mówisz ze Ci działa w takich detalach...no ale dobra, PRZYPUŚCMY że tak gra Tobie chodzi, a na poparcie swoich słów, nagraj jakis filmik z FRAPSa(moze byc krótki) i pokaze jakie to twoja karta osiąga FPSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL  :blink:. Jestes w bledzie... W codzie jest ustawione mx fps na 450, czyli jezeli ustawisz na 125, automatycznie zmniejsza sie Tobie prog fps'ow :wink:. Czyz nie :roll:?

1673603[/snapback]

standardowo jest ~90

 

 

jak ktoś gra na 800x600 w low detalach to 333 ma bezproblemowo - co nie powerslave ? ;]]]

1673653[/snapback]

333 fps rox :)

edit: nie gram w low, tylko low/extra high :) + ordynarne pixele

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEMU GRA CHolernie skacze na DX 9???CZego to wina?? moj sprzet jak w podpisie.

1673464[/snapback]

KUŻWA jaak wam to zwalnia, to usuńcie po prostu tą gre. A nie biadolenie jak zwalnia, jaka chała i jak chodzi. NIe znacie przycisku DELETE np?

JA mam 50 FPS na AA2X, 1024 768, DIRECT 9 i jest git. MAcie złe konfigi jakieś.

1673503[/snapback]

Ojejku

....

WIdzisz, jak masz gów**anego Athlona XP , to dlatego ci gry zwalniają.Musisz się pogodzić.

1673601[/snapback]

sew333 żal mi ciebie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...